Maledivy Maledivy

 • Možnosti cestování a dopravy

  Ostrovní podmínky života na Maledivách podporují význam místní dopravy a spojů. Až do získání vlastní nezávislosti patřily ostrovy k nejizolovanějším zemím světa, od druhé poloviny šedesátých let se však situace začala měnit.

  Zájezd na Maledivy můžete koupit jako balíček v pobočkách všech větších cestovních kanceláří. Nejlevnější týdenní pobytové zájezdy na Maledivy můžete zakoupit již za 35.000,- Kč. V ceně zájezdu obvykle bývá letenka, transfery z letiště na hotel a zpět (buďto hydroplánem nebo rychločlunem), ubytování ve vybraném hotelu, strava, služby delegáta a zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku. Budete muset ovšem ještě počítat s povinnými letištními a bezpečnostními příplatky. Za sedmidenní pobytový zájezd s all inclusive zaplatíte se všemi poplatky cca 40.000,- až 50.000,- Kč. Cena může být samozřejmě i vyšší, a to v závislosti na počtu pobytových dní, úrovně ubytování a vybrané lokality.

  Z letiště v Male se dostanete do vybrané oblasti buďto hydroplánem nebo lodí. Hydroplánem se dostanete do Kuredu. Na výběr mezi lodí a hydroplánem máte při cestě do oblasti Kuramathi Vilage, Kuramathi Cottage & spa, Holiday Island a Sun Island resort & spa. Transfer pouze lodí je možný do oblastí Full Moon Maledives, Taj Coral Reef resort nebo Bandos. Některé cestovní kanceláře nabízí kombinaci dvou pobytových míst, tedy dvou různých ostrovů.

  Využít můžete i organizovaných výletů jednotlivých cestovních kanceláří. Výlet do hlavního města Male vás přijde na cca 40 USD, na Srí Lanku si můžete udělat třídenní výlet za 450 USD - v ceně budou dvě noci v hotelu, polopenze, transfery a služby anglicky mluvícího průvodce.


  Spojení mezi ostrovy je zajišťováno prostřednictvím lodí zvaných dhoni, jachet a motorových člunů, které se řídí jízdními řády nebo je možné si je pronajmout. Dále se nabízí využití letadel či helikoptér.

  V Male se můžete dopravovat taxíky, většinou klimatizovanými bílými Toyotami se žlutou licenční známkou. Silnice bývají často ucpané a proto můžete jet i dlouhou objížďkou, ale jízdné je shodné za jakoukoli vzdálenost. Stojí kolem 10 Rf, při objednání asi 15 Rf. Po půlnoci stojí jízda taxíkem 20 Rf, zvláštní ceny jsou stanoveny za zavazadla.

  Na Maledivách je jen málo míst, kde byste k cestování po silnici potřebovali auto či motocykl (jízda na kole je typičtější), na takových místech pak můžete využít služeb taxi. Přestože je tedy nejlepším způsobem dopravy jízdní kolo, neexistují tu půjčovny. Požádat můžete ve svém hotelu, výsledek však není zaručený. Nepatřičné osvětlení kola ve večerních hodinách je pokutováno.