Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 33 837 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 33 837 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 10 Splnilo všechno naše očekávání

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Splnilo všechno naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Také splnilo naše očekávání

Strava
Široký výběr - jídla i pití

Služby hotelu
Na naše požadavky vždy se snažili uspokojit.

Pláž
Krásná, klidná a čistá

Pavel S., 16.07.2017, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kuredu Island Resort, Lhaviyani Atol, Maledivy Pavel S. 2017-07-16 10 1 10 Kuredu Island Resort

Celkem: 8,8 Skvělé místo pro relaxaci.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé místo pro relaxaci. Zobrazit celou recenzi

Strava
převážně asijský typ kuchyně, v rámci bufetu, s ohledem na místo, poměrně velký poměr hovězího vůči rybám, mořské plody zastoupeny jen minimálně.

Služby hotelu
velmi příjemný a ochotný personál

Pláž
několikrát denně uklízená pláž, na pláži naprosté minimum lidí, lehátek na pláži i u bazénů naopak dostatek, korálový útes je z části poškozen vlivem turistiky. V okolí mělké pláže, ideální pro děti. Pod vodou k vidění, želvy, žraloci, rejnoci a spousta korálových rybek. Ideální počasí i přes období dešťů (červenec), konstantní teplota 30°, dešťové přeháňky občas ráno nebo večer, obvykle pouze 10-15 minut.

Anonym, 16.07.2017, Datum pobytu: 3.7. - 12.7.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel: Olhuveli Beach & Spa Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Olhuveli Beach & Spa Resort, Jižní Atol Male, Maledivy Anonym 2017-07-16 8.8 1 10 Olhuveli Beach & Spa Resort

Celkem: 8,6 Nejlepší a přenádherná dovolená mého života, nezapomenutelný zážitek, pokud se někdy na Maledivy vrátím tak opět a jedině zde. Jediný...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší a přenádherná dovolená mého života, nezapomenutelný zážitek, pokud se někdy na Maledivy vrátím tak opět a jedině zde. Jediný kámen urazu byla cesta Fly Dubai - touto společností už nikdy !!! Raději si připlaťte Emiráty, nepohodlné na tak dlouhou trasu a bez jídla při letu z Prahy do Dubaje !!! Otřesné, jinak cesta je samozdřejmě dlouhá a únavná, celkem dlouhé čekání z letiště v Male k Resortu ale to vše za to stojí :-) je to dovolená opravdu pro odpočinek a relaxaci není to pro ty co rádi někde trajdají ikdyž po Ostrově jsou moc krásná místa kam zajít hlavně SPA ! Vše tento resort vřele doporučuji a Water vila je zde opravdu jen pro ty co se chtějí zašít od ostatních a netrávit moc čas na pláži pro ty stačí opravdu Bungalowy na pláži. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme ubytování v Bungalowu Superior. Domeček jako takový byl skvělý, vlastní malá teráska, venkovní sprchový kout (krytý betonovou zdí takže pecka), vybavení postarší ale vyspání vše dostačující. Každý den úklid, výměna ručníků dle vlastní potřeby, doplňování minibaru, voda každý den zdarma 2l na osobu. Personál velice ochotně a zadarma odvezl zavazadla při příjezdu a odjezdu přímo před dům ( za malé dýško jako poděkování byli neskutečně vděční ).

Strava
Snídaně naprosto luxusní a pro mě nejduležitější jídlo dne, obrovský výběr ovoce, jogurtů, sladkých crosaintů ,buchet, dortů, zákusků, salámů, klobás, vajec a já nevim čeho všeho, obědy a večeře se takřka denně opakovaly ale opět výběr ze všeho možného od ryb, číny, masa, těstovin, salátů, hranolek, brambor, rýže atd atd atd.....každý den byl před vstupem do restaurace výpis hlavních speciálních pokrmů dne které připravovali sami speciální kuchaři. Bylo opravdu z čeho vybrat a ať mi nikdo neříká, že je výběr malý a že si nikdo nevybere to už musí být rozežranost. Dostanete vlastní stůl a měli jsme také vlastního číšníka pro daný úsek.

Služby hotelu
Po resortu jezdí vozíky které vás zdarma a rádi povozí a odvezou na nejrůznější místa po ostrově, v nabídce byla také možnost zapůjčení kol na 24hod. kterou jsme využily především pro návštěvu krmení žraloků a rejnoků jelikož se nám nechtělo v noci šlapat takovou dálku pěšky ( měly jsme pokoj zrovna na druhém konci ostrova). Krmení začíná u obou stejně takže jeden večer se dostanete k žralokům a duhý zase k rejnokům nemáte. Možnost také vodních atrakcí které jsme bohužel envyužily jelikož byly dosti drahé, ostrov má také obchůdek se suvenýrama, prodáváají se zde také mléka na opalování různé oblečení ale dopočuji suvenýri zakoupit raději na letišti na Maledivách je tam mnohem lepčí a hezčí výber nez v hotelu. Všichni byly velice milý, ochotní a ikdyž nedostaly dýško vyšly vstříc i tak, hotel pořádal každý večer různé akce a soutěže.

Pláž
Neskutečné !!!!! Přenádherný bílý písek který nepálí a nemusíte z žádném případě chodit po pláži v botách, moře azurové průzračné, nikde žádný bordel a špína, denně od časných hodin pláž uklízí a chystají. Doporučuji potápění, tak nádherný podmořský svět jsem nikde jinde neviděla, Malincí žraloci plavou kolem vás, neublíží spíše se bojí více než vy. Moře samozdřejmě hlubší spíše dále od břehu ale jsou i místa kde je hloubka snad po 1 metru. Ostrov má také přenádherný cíp, který se k večeru stahuje a ráno při odlivu se zase ukáže. Zde mě přítel požádal o ruku a při západu slunce to byla neskutečná nádhera !!!!

Anna Lhotská, 15.07.2017, Datum pobytu: 19.2. - 27.2.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Anna Lhotská 2017-07-15 8.6 1 10 Sun Island

Celkem: 10 Paráda, ráj na zemi a to doslova :-)

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Paráda, ráj na zemi a to doslova :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní, velké, prostorné, pohodlné.

Díky za recenze tady ohledně výběru plážového domku. Opravdu jsou ty nejlepší mezi 145-160 ať už ohledně soukromí, tak i skrze nejkrásnější část ostrova, výhled na západ slunce...

Každý den Vám ráno a večer mění ručníky a osušky - až nám to přišlo zbytečné.

Strava
Perfektní, velký výběr - maso, všemožné přílohy,zelenina, ovoce, saláty, sladké... Opět jsme dali na recenze zde a potvrdilo se, že polopenze opravdu bohatě stačí :-) Vody a další věci si dokoupíte a pokud tam nejede s tím, že se chcete každý den oddávat celý večer alkoholu, tak cenový rozdíl mezi polopenzí a all inclusive tam nikdy neutratíte. A to jsme si každý den dávali kromě vody i koktejl nebo pivo atd.

Služby hotelu
Vše bez problému, doporučujeme celodenní trip - ostrov s původním obyvatelstvem, oběd na pustém ostrově, šnorchlování na reefu, kde můžete potkat želvy, žraloky velrybí nebo manty. Měli jsme ještě výlet za delfínama při východu slunce, ty jsme bohužel neviděli, to je hold příroda. A výlet za žralokem velrybím, taky nevyšel, schoval se do hlubin :-( Vše ale vynahradil poslední den, kdy se doslova u pláže objevila želva a my s ní asi 2 hodiny šnorchlovali a dováděli :-)

Pláž
Jemný písek, úžasná, každý den uklizená. Sbírají listy, spadlé kokosy, zametají písek :-)

Anonym, 10.07.2017, Datum pobytu: 27.6. - 6.7.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Anonym 2017-07-10 10 1 10 Holiday Island

Celkem: 6 Celkové hodnocení zájezdu: Zájezd jsme zakoupili i s pojištěním za 30tis / osoba / polopenze / 7 nocí, takže co se ceny/kvality týče,...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkové hodnocení zájezdu:

Zájezd jsme zakoupili i s pojištěním za 30tis / osoba / polopenze / 7 nocí, takže co se ceny/kvality týče, určitě za ty peníze krásná dovolená. Přesto ale hodnotím úroveň hotelu 3*, opravdu to nejsou 4*, v tomhle ohledu byste mohli být zklamaní.

Dojmy z Malediv:

Na Maledivech jsme byli poprvé, proto jsme se tam ohromně těšili. Ostrůvky opravdu kouzelné / oceán v laguně teplý. Jen pozor, ať se rychle nespálíte. My jsme se během krátkého pobytu spálili asi 3x, a to už po 20 minutách, i když jsme se důkladně mazali 50tkou. Mně přišlo, že déle jak půl hodiny na pláži nevydržíte ležet (málokdo tam i ležel), byli jsme vděční za to, že jasnou oblohu jsme měli jen jeden den, protože by se tam jinak nedalo vydržet. Vlhkost byla kolem 87%, teplota 32C a slunce opravdu pražilo. Takže jste celý den ulepení a jste rádi, že si lehnete do stínu.

Cesta:

Cesta tam i zpět byla alespoň pro mě vyčerpávající - 1 hodina cesta na letiště do Prahy / 2 hodiny čekání na letišti v Praze / 2 hodiny let do Istanbulu / 3 hodiny čekání na letišti v Istanbulu / 7 hodin a 40 minut let na Maledivy do hlavního města Male / 2 hodiny čekání na vnitrostátní let / 30 minut let vrtulovým malým letadlem na ostrov Maamigili / krátká přeprava autobusem k malé lodi 5 min / přeprava lodičkou na ostrov Holiday Island 10 min / čekaní na přidělení pokoje zhruba 30 min. Dohromady dejme tomu 19 hodin, než se dostanete z bodu A do bodu B. Cesta zpět to samé - navíc okořeněno špatným počasím, velkým větrem, takže měl člověk strach, jestli se s ním nepřevrhne loď nebo nespadne letadlo. Letěli jsme s Turkish Airlines - vesměs spokojenost (jídlo celkem chutné, byli ochotní - bohužel při zpáteční cestě zpět jsme neměli zrovna příjemný zážitek kvůli poblitému cestujímu, kterému to bylo naprosto ukradené, letušky poblitá místa neuklidily, pouze navoněly a přes to hodily nějaký igelit). V Praze nás na zpáteční cestě kontrolovali, zda-li jsme si nepřivezli korály, dejte si na to určitě pozor. Na kufry jsme tím pádem čekali dobrou hodinu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo 3*, vybavení opravdu staré. Bungalovy prostorné, velká koupelna s venkovní sprchou, což je super výhoda, vana stará, smradlavý odpad. Postel byla pohodlná, každý den ráno a večer prováděli základní úklid (zametení podlahy a ustlání postele, doplnění mini baru). Okolí bungalovů bylo velice pěkné, palmy, tropická zeleň, všude ještěrky, netopýři, krabi, ptáci, ale i mravenci, komáři, mouchy. Každý den čisté ručníky i na pláž.Lehátka byla hrozně fajn, i když to dá zabrat je přinést na pláž :) Na hotelu je ubytované velké množství Indů (řekla bych až tak 70% všech hostů byli Indové).

Strava
Mě osobně strava bohužel zklamala - málo ovoce (malé banány, oranžový vodný meloun, kyselé passion fruit, ananas, jednou bylo mango). Nikde se nedal třeba koupit čerstvý kokos, což mě zklamalo. Ty, co padají z palem na zem, to nejsou ty mladé kokosy, které si kupujete třeba v Globusu, ale ty hnědé, co si kupujete na Vánoce. Snídaně: Žádná dobrá šunka (jejich šunky byly opravdu nechutné - podobaly se šunkám u nás tak s 20% masa, zbytek škrob a éčka), hnusné párky, každý den fazole v protlaku z konzervy, žampiony z konzervy, kukuřice z konzervy), jediné, co bylo dobré, tak omeleta na požádání, taky samé rozpékané pečivo, rozpékané sladké pečivo a nechutné sladké alá džusy. Semtam ovocné palačinky, lívance, kaše, káva - jako nějaká melta, čaj - nějaký sáčkový bez chuti.Večeře: Vesměs to samé - nějaké indické směsy, špagety bez chuti, vysušené maso a vysušené ryby (tohle mě absolutně zklamalo), zákusky většinou polotovary (želé, pudinky, dortíky - taky zklamání). Jediné, co by se dalo pochválit byl zeleninový raut, ale většinou to samé. Naprosto mi chyběla moderní zdravá kuchyně, čisté jednoduché chutné jídlo. Pokud si zajdete na oběd - tak za pizzu zaplatíte 25 USD, za nějaký suchý steak z ryby s hranolkama 20 USD, pivo kolem 5 USD, koktejl od 10 - 12 USD.

Služby hotelu
Nemůžu si na nic stěžovat. Ubytoval nás mladík, se kterým jsem si popovídala o Maledivách, kromě uklízečů umí všichni jakžtakž obstojně anglicky, i když je opravdu těžké jim porozumět. Během našeho pobytu jsme rozdali uklízečům 7 USD, nosičům zavazadel 5 USD, číšníkovi, co nás měl na starosti 10 USD, a lodním přepravcům 5 USD.

Využili jsme Spa (masáž 1 osoba / 45 min / 45 USD), výlet za whale shark / šnorchlování - 1 osoba 55 USD (bohužel jsme jej neviděli - byl to pro mě docela hrůzný zážitek - takovou loďkou / kocábkou na otevřené moře / šílené vlny, velká hloubka), půjčení jet sky / vodní skůtr - 15 min za 55 USD, podívali jsme se na vedlejší ostrov Sun Island - zadarmo (zklamalo nás, jak je komerční!!! - plno Čínanů, Rusů, Indů, velká část ostrova patří místnímu personálu - raději do těch míst nechoďtě, zkazí vám to dojem z Malediv).

Pláž
Doporučuji si opravdu vyžádat bungalov v místě kolem bungalovu 160, protože jinak byste mohli být s pláží opravdu zklamaní. My jsme byli v bungalovu č. 162 (naprostá spokojenost), na pláž to máte 50 m, jste ve stínu, krásný písek, nádherná pláž, bez problémů si zaplavete, pokud se teda nebojíte žraloků, které tam potkáte několikrát za den (do 50ti cm), větší naštěstí nedoplaval, to jen při večerním krmení uvidíte na vlastní oči 1,5 metrové žraloky). Potkali jsme na cípu ostrova želvičku několikrát, velké množství ryb. Je tam ale velice silný proud. Na pláži bylo minimum lidí, což je úžasné. Chvílemi vám to může připadat, že jste na ostrově sami. Pro relaxaci opravdu úžasná dovolená!

Anonym, 03.07.2017, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Anonym 2017-07-03 6 1 10 Holiday Island

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622