Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 25 985 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 25 985 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9.8 The island is new, so the vegetation not luxuriant, but the staff, the accommodation, everything is extraordinary good. As bonus we got 3...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
The island is new, so the vegetation not luxuriant, but the staff, the accommodation, everything is extraordinary good. As bonus we got 3 nights on another island, to another Cocoon resort, to be able to compare. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
We had beach suite at Joy, very big, clean and with the access to the beach and ocean.

Strava
The food was acceptable, nothing fancy, but every night some different theme. There was one italian restaurant, not included in the AI package.

Služby hotelu
Everything very clean(2 x day the room was clean), they have the “host”, a dedicated person to assist you with everything that you need and a very nice app, to request whatever you miss.

Pláž
Because we had a beach suite, we had direct access to the beach, every villa had the own part of the beach.

Stefania M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 15.07.2024, Datum pobytu: 1.7. - 11.7.2024
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel: Joy Island

3 fotografie

Celkem: 6.9 Naša dovolenka na Malých Divách, na ostrove Kuredu bola trochu sklamaním. Minuý rok sme boli na ostrove Medhuparoo a kadže tam bol iný...

 • 6.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Naša dovolenka na Malých Divách, na ostrove Kuredu bola trochu sklamaním. Minuý rok sme boli na ostrove Medhuparoo a kadže tam bol iný koncept all inclusive( čo by bolo dobré hosťom vystveliť, že každý ostrov to môže mať inak) Hovorím to preto, lebo Kuredoo ma 4 kategórie All inclusice:

1: Zelený náramok( v cene je len ubytovanie + 3x denne strava + sanck + obmedzené množstvo nápojov , bšetky iné aktivity si musí hosť doplácať)

2. Modrý náramok ( je v podstate ten najvýhodnejší , väčšina nápojov v cene ubytovania + špotové aktivity v cene)

3. Červený náramok - určené pre Sagoo rezort

4. Zlatý náramok - určeneé pre Sagoo rezor - 18 + rokov

Najviac mi vyhovovalo, že všetko bolo dostupné na pešiu vzdialenosť( ak ste nechceli chodiť mali ste taxíky) v rámci rezortu, ale všade ste mohli chodiť na boso. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovali nás vo vilkách “ Vilkách Jacuzzi Baech villa”, čo bolo fakt dobré.Na tej lepšej strane hotela.

Po polhodinového prednáške čo všetko nemáme v cene all inclusive sme boli ubytovaní, HOtel má vlastnú aplikáciu, kde si následne môže každý hosť plánovať svoje aktivity.

Vilky sú luxusné, chodia upratovať 2 x denne.

Vodné vily vôbec nedoporúčame, boli sme tam pozrieť. Vôbec to nezodpovedá tomu, že má ísť o kuxusnú časť hotela. Trčala tam hrubá čierna hasiča, z ktorej vytekala niečo a to rovno pri vodných vilách.

Strava
Stravovanie bolo úplne v poriadku, hoci sme boli prekvapení, že do reštaurácie hodí ste naboso lebo je na piesku nesmú mať muži vykrojené stričku a plavkové kraťasy.

Čo by som učite zmenila. V rámci konceptu ala carte reštaurácií ( Franco, Beach,,,jedna ešte bola v rekonštrukcii ) bolo ich tam 3 ks( boli neustále prázdna, lebo veď v rámci all inclusive neboli zahrnuté), hostia by sa prerozdelili a objednávali sa na večeru, ak by to bolo zahrnuté aspoň 1 x v pobyte.

Reštaurácia O Resort ( 12 +) bola krásna na vode, tichá, málo ľudí .

Služby hotelu
Tento ostrov má trochu iný koncept služieb a je potrebné o tom vedeiť dopredu, aby človek nebol prekvapený, alebo sklamaný.

Celkovo, napriek all inclusive konceptu, máme pocit, že za všetko máte doplácať, čo kazili celkový dojem pobytu.(doplácate ešte aj za šnorchel, alebo si ich musíte kupovať , alebo doniesť z domu).

Výlety, masáže, športy - všetko extra platíte a nie 20 Eur:(

Pláž
Z pláže sme boli sklamaní. Na našej strane ešte bolo aspoň vstup do mora v poriadku( hoci koraly neboli čistené, znemprijemňovalo to vstup do mora )Ale trávy boli na pláži aj vo vode a rezort to vôbec nečistil. More bolo dosť kalné oprotinminulému roku.

NA druhej strane hotela, tak ako boli Beach bungalov, garde bungalov, to bola čistá katastrofa… vôbec neodporúčam.To si radšej vyberte iný rezort.

Čo mne ešte vadilo najviac,bolo , že na hlavne pláži celý deň pristávali hydroplány, vozili Ľudí a parkovali tam.

Pisoček bol inak ako kryštálový cukor:)

Miroslava B., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 14.07.2024, Datum pobytu: 28.6. - 8.7.2024
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Kuredu Island Resort

Celkem: 10 Byla to jedna z našich nejkrásnějších dovolených. Děkujeme Meeru Island za úžasné ubytování, perfektní servis. Vše bylo na jedničku....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to jedna z našich nejkrásnějších dovolených. Děkujeme Meeru Island za úžasné ubytování, perfektní servis. Vše bylo

na jedničku. Měli jsme plnou penzi - čerstvé ovoce, zelenina, tematické večery, sushi, každý den láhev vody jak na pokoji tak k obědu a večeři k snídani. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán č. 603 - nejlepší umístění hned vedle bazénu a jídelny. Oddělené ložnice pro dospělé a děti. Každý svoji koupelnu. První dokonce s otevřeným výhledem na nebe.

Strava
Výborná

Služby hotelu
Když jsme přijeli přivítali nás drinkem a boucháním bubínků, při odjezdu šel personál zamávat k lodi. Veškeré informace přes apku hotelu, taky výborná věc. Na hotelu nás nechali do poslední chvíle před odletem.

Pláž
Úžasná pláž, pozvolný vstup, jen bohužel méně rybiček a podmořského světa. Pravidelné zdarma pořádané odjezdy na šnorchlování kousek od hotelu, ale tam také nic moc. Doporučuji výlety - západ slunce s delfíny, potápění se žraloky.

Roman L., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.07.2024, Datum pobytu: 30.6. - 8.7.2024
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel: Meeru Island

9 fotografií

Celkem: 9.6 Perfektní dovolená. Super služby, celkově resortu a ostrovu dávám 1*.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená. Super služby, celkově resortu a ostrovu dávám 1*. Zobrazit celou recenzi

Miroslav K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.07.2024, Datum pobytu: 1.7. - 9.7.2024
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Villa Park Sun Island

Všechny recenze Maledivy