Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 27 183 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 27 183 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 4.4 Místo krásné, ale vybavení hotelu velmi zastaralé a neodpovídá konceptu 4*. Dovolenou za 200 tis. si představuji trochu jinak. Staré...

 • 3.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Místo krásné, ale vybavení hotelu velmi zastaralé a neodpovídá konceptu 4*.

Dovolenou za 200 tis. si představuji trochu jinak.

Staré plastové židle a lehátka ještě více umocňují tu zastaralost a retro styl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dva nejhorší bungalovy a jeden z nich jsme dostali my. Na základě prezentovaných fotech jsme vybírali ubytování. Realita byla ale úplně jiná. Na fotkách byly vyfocené plážové bungalovy na pláži, které měli kus vlastní pláže. My za stejnou cenu dostali verandu s dvěma lehátky, které nebylo kam dát, protože pod schody už bylo moře a pytle naplněné pískem. Lehátka byly dány úplně bokem někde pod stromem.

Strava
Strava evropského typu, Neurazí ani nenadchne.

Těšila jsem se, že na tropickém ostrově budu jíst tropické ovoce jako mango, liči, dragon fruit, , banány, různé druhy melounů apod. Opět velké zklamání. Byla jsem papaya, občas ananas, přezrálý meloun, pomerače a jablka. Navíc to, co zbylo se nakrájelo do mísy a druhý den se podávalo k snídali. nečekala bych, že v tropickém ráji budu jíst jablka.

Snídaně mizerné... žádný výběr, každý den to samé.

Dezerty vypadají lépe než chutnají, výběr jedné zmrzliny denně, obměňovali 3 druhy.

O vodu musel člověk žádat, když jste chtěli lahev navíc, dostali jste, ale už na vás koukali, co to jako chcete...? ? ?

Služby hotelu
Jediné, co zde bylo tak fitness centrum a fotbalové hřiště.

Obojí má už ledacos za sebou.

U 4* hotelu bych čekala, že fitness bude na jiné úrovni. Běžecký pás fungoval- nefungoval. Eliptický trenažér úplně prošlapaný, posilovací stroje jak z minulého století.

Když vám nevyjde počasí, tak fitness je jedním z mála míst, kde můžete trávit čas. Ale ne. když je v tak dezolátním stavu.

Úklidovou službu jsme poprosili o více vody, bohužel jsme nedostali

V den odjezdu jsme se museli odhlásit ve 12h a zaplatit účet.

Další 3 hodiny jsme čekali na odlet z ostrova opět bez nabídnutí vody.

Pláž
Pláž krásná, klidná, čistá.

Několikrát denně byl cítit zápach, zřejmě z odpadů. Smrdělo to jako zkažené vejce. Stejný zápach jsme cítili, když jsme v koupelně pustili vody v umyvadle.

Připravte se na to, že budete poštípáni od mušek a komárů a nebyly to štípance jako v Česku. Doporučuji vzít si repelen a dostatek opalovacího krému aspoň 50. Ty jejich vůbec nefungují.

Lukáš Fejk, 01.12.2022, Datum pobytu: 13.11. - 24.11.2022
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Safari Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

11 fotografií

Celkem: 8.8 Velmi příjemná a klidná dovolená na krásném místě, příště bychom zvolili jiný termín s méně srážkami.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná a klidná dovolená na krásném místě, příště bychom zvolili jiný termín s méně srážkami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zahradni bungalov byl s výhledem moře, dostatečně vybaven, velmi pěkný. Úklid 2 denně, vše čisté, pravidelně doplňovana lednička i voda. Výhoda, že je to 25min.rychlo člunem z letiště.

Strava
Velký výběr, hodně ryb, mořských plodů, indických jídel, sladkého i ovoce, salátů, jídlo i na přání. Vlastni stůl i číšník na celý pobyt. Alko i nealko dobré, solidní výběr.

Služby hotelu
Badbinton, tenis, ping pong, kulečník, knihovna, akce na barech.

Pláž
Pouze u laguny, dostatečná, lehátka a slunečníky. Vhodné mít boty do vody, jsou tam kusy korálů. Voda teplá a klidná, skvělá na plavání i snorchlovani, spousta ryb (i utesovi žraloci), koral bohužel dost poničen, ale vysazují nové. Na pláži fajn bar.

Veronika J., 28.11.2022, Datum pobytu: 7.11. - 21.11.2022
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel: Cinnamon Dhonveli Maldives (ex. Chaaya Island Dhonveli)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Opravdu děkujeme za perfektní dovolenou. 12.11.2022 jsme měli svatbu na pláži a tohle byl ten nejkrásnější den na světě. Tak dokonalou...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu děkujeme za perfektní dovolenou.

12.11.2022 jsme měli svatbu na pláži a tohle byl ten nejkrásnější den na světě. Tak dokonalou organizaci a možnosti jsem ještě neviděla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné a dokonale čisté. Každý den perfektně uklizené. Velká venkovní sprcha.

Strava
Každý večer se konaly tématické večeře. Opravdu zdravé a čerstvé suroviny. Možnost plážové večeře a další restaurace.

Služby hotelu
Perfektní servis a možnosti. Ideální na plánování svatby. Velmi ochotný personál.

Pláž
Krásná soukromá pláž, plná zeleně.

Lucie Petrusková, 25.11.2022, Datum pobytu: 8.11. - 16.11.2022
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Cocoon Maldives

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

7 fotografií

Všechny recenze Maledivy