Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 11 070 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 11 070 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9,8 Určite sa na Maledivto vrátime.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Určite sa na Maledivto vrátime. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie pekné. Veľká izba pri DeLuxe room. Perfektné upratovanie každý deň.

Strava
Strava výborná. Každý deň sme mohli jesť ryby. Rozmanitosť jedla.

Služby hotelu
Služby na úrovni. Personál Vám vždy je ochotný poradiť a splniť všetko.

Pláž
Nádherný biely piesok, čistá pláž.

Anonym, 17.01.2017, Datum pobytu: 4.1. - 14.1.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel:Bandos Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bandos Island Resort, Severní Atol Male, Maledivy Anonym 2017-01-17 9.8 1 10 Bandos Island Resort

Celkem: 10 velmi prijemny pobyt, petsonal mili a ochotni

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velmi prijemny pobyt, petsonal mili a ochotni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bolo vyborne, len blizko boli stroje z klimatizacie ostrova a bolo to niekedy pocut

Strava
vyborna, maso, ryby, ceatoviny, zelenina, exoticke ovocie, vuborne

Služby hotelu
na vybirnej urovni vsetko bolo ciste

Pláž
neuveritelna.....

Henrietta M., 11.01.2017, Datum pobytu: 30.12.2016 - 8.1.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Kaafu Atol, Hotel:Embudu Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Embudu Village, Kaafu Atol, Maledivy Henrietta M. 2017-01-11 10 1 10 Embudu Village

Celkem: 9,4 I po tak náročném cestování, které bylo opravdu únavné, tak být několik dnů na takovém místě, doslova ráji na zemi, to opravdu vynahradí...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
I po tak náročném cestování, které bylo opravdu únavné, tak být několik dnů na takovém místě, doslova ráji na zemi,

to opravdu vynahradí a smaže jakékoliv negativní dojmy z cesty. Naopak si každý, kdo cestuje až takovou dálku, tak si musí uvědomit, že i to cestování patří k takovéto dovolené - výsledek úžasný, ohromující. Jedním slovem nádhera.

Služby, ochota neustále usměvavého personálu, úžasně krásné a čisté prostředí, to vše dělá z tohoto kousku země

pastvu pro oči a člověk se tam dokonale odreaguje, vyčistí hlavu a všechny stresy a podobné nesmysly zmizí. Večerní posezení na pláži kouzelné a celkové dojmy z tohoto pobytu jsou úžasné a nezapomenutelné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalov superior nemá chybu - nechybělo mu nic, co bych mohl vytknout. Výborné dvě venkovní sprchy (soukromé)

byly jako třešnička na dortu.

Vnitřní vybavenost na vysoké úrovni - úklid 2x denně, výměna ručníku, osušek apod. každý den.

Strava
Opravdu bylo z čeho vybírat, akorát si každý musí uvědomit, co má rád, co mu chutná. Na to přijde za dva dny. Do-

poručuji plnou penzi all incllusive, a to proto, že nemáte pak žádnou starost o alko-nealko nápoje. Důležité netrpět

žízní - toto jsme důsledně dodržovali (pitný režim) a proto jsme byli pořád veselí. Dobré jídlo, dobré pití je předpoklad

příjemného pobytu. I po této stránce bylo o nás postaráno se vším všudy. Spokojenost.

Služby hotelu
Recepce, přivítání v komplexu, doprovod do bungalovu, vysvětlení ovládání bezpečnostní schránky a jiné a jiné

podrobnosti nám byly poskytnuty na vysoké profesionální úrovni a zas a opět s úsměvem na tváři.

Opravdu velice příjemný a vstřícný personál, na který jsme se kdykoli 24 hod. denně mohli obrátit se svými požadavky-přáními a vždy nám bylo vyhověno ať už radou nebo fakticky.

Pláž
N Á D H E R A !!!!!! Čisťounko, každý den dopoledne prováděn úklid - i když nebylo co uklízet. Měli jsme vlastně kus

pláže a Indického oceánu jen sami pro sebe. Dokonalé soukromí.

Rudolf, 09.01.2017, Datum pobytu: 22.12.2016 - 2.1.2017
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

76 fotografií

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Rudolf 2017-01-09 9.4 1 10 Holiday Island Resort

Celkem: 10 Po dlouhém zvažování, kam se vůbec vydat na "pořádnou" dovolenou, jsme podle nás zvolili úplně skvělou variantu. Za nás s přítelem...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Po dlouhém zvažování, kam se vůbec vydat na "pořádnou" dovolenou, jsme podle nás zvolili úplně skvělou variantu. Za nás s přítelem naprosto skvělé rozhodnutí. Hned by jsme se vrátili a zůstali aspoň o 5 dní déle. Cesta je totiž opravdu úmorná, než se rozkoukáte jsou 2 dny pryč. Ale opravdu to za to stojí!!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Než jsme odlétali, tam jsme poprosili cestovní kancelář aby nám do požadavků připsali, že bychom chtěli bungalov od čísla tuším 160-169, protože jsem si na ně přečetla pěkné hodnocení. Po příjezdu do resortu nám přidělili bungalov č. 194. Napřed zklamání, ale později jsme byli velmi rádi. Někomu se možná nelíbí, že při vstupu na pláž z vašeho bungalovu vidíte malou část letiště a vrak velké lodi, ale nám to vůbec nevadilo. Spíš naopak, přišlo nám to i přes to klidnější. Z druhé strany ostrova totiž přijíždí nový turisté a připadalo mi to tam víc rušnější. Bungalov i celý resort krásně čistý. 2x denně prováděli úklid.

Strava
Strava nás jako ostatně všude, po pár dnech omrzela a těšili jsme se zase na naše chutě, ale i přes to velký výběr chutného jídla, jak ráno tak i večer. Měli jsme polopenzi, která nám naprosto stačila. Každý den jsme si pochutnali. Určitě chválíme. Když jsme měli chuť dali jsme si kokos, který vám padá z palem přímo na pláž.

Služby hotelu
Personál byl velice milý. Pořád se všichni usmívali a ptali se jak může pomoci a jak se máte. Bylo na výběr ze spousty výletů, o kterých nám vždy ochotně sdělili více informací. My jsme se vydali na potápění s velrybím žralokem, což pro nás byl naprosto nepopsatelný zážitek. Doporučuji. Dále na ostrov, který byl opuštěný a ostrov naopak obydlený domorodci. Taky krásné zážitky. Dál si přítel vybral půldenní rybaření, chytalo se po cestě na lanko a až jsme zastavili na oceánu tak spouštěli do vody také nějaké lanko s obrovským háčkem. Myslím, že by bylo rybaření určitě úspěšné, kdyby se nám s kolegyní neudělalo špatně a nemuseli se vrátit. Příště přítel pojede sám :D:D Jinak taky můžeme doporučit. A také výlet za západem slunce s delfíny byl pro nás úspěšný, jak bohužel asi pro spoustu lidí ne. Super. A nesmím zapomenou na našeho skvělého číšníka který byl "náš" po celý pobyt. ALLI byl nejlepší :)

Pláž
Voda nádherná, krásně teplá, neskutečný kontrast bílého písku a tyrkysového moře. Na korály asi slabší, ale my jsme se potápěli poprvé, takže jsme byli nadšeni. Nádherné korály a podvodní svět(manta obrovská, kareta, muréna, rejnok atd. atd.) jsme viděli na jednom z výletů. Na našem ostrůvku plavali přímo u nás malý žraloci, ze kterých nemusíte mít strach, protože hned jak vás vidí odplavou. Každý večer na mole probíhalo krmení žraloků, to jsme vynechali asi jen jednou. Taky zážitek. Je to, opravdu RÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJ.

Sabina S., 05.01.2017, Datum pobytu: 26.11. - 6.12.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Sabina S. 2017-01-05 10 1 10 Holiday Island Resort

Celkem: 10 Zájezd proběhl ve všech ohledech na výbornou až na cestu zpět kde na letišti v Dubaji byla mlha a došlo k dennímu zpoždění odletu. I to...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd proběhl ve všech ohledech na výbornou až na cestu zpět kde na letišti v Dubaji byla mlha a došlo k dennímu zpoždění odletu. I to by se dalo pochopit pokud by nám byl nabídnut hotel a poskytovány informace leteckou společností. To se nestalo i když konkurence hotel zařídil pro ostatní účastníky zpožděného letu. Trávit celý den bez možnosti odpočinku na přeplněném letišti částečně pokazilo dojem z jinak perfektně stráveného zájezdu. Navíc se nám zatoulala zavazadle na které do teď čekám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
perfektní

Strava
bez problémů, pestrá, kvalitní výběr

Služby hotelu
perfektní

Pláž
perfektní

Jiří Pospíšil, 02.01.2017, Datum pobytu: 19.12. - 30.12.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

sun resort and spa 1 2 fotografie

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Jiří Pospíšil 2017-01-02 10 1 10 Sun Island

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622