Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 25 349 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 25 349 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 10 Výborná dovolená se vším všudy

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená se vším všudy Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Plná spokojenost

Strava
Výborná

Služby hotelu
Bez chyby

Pláž
Bez chyby

Vladivoj O., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 08.12.2023, Datum pobytu: 27.11. - 5.12.2023
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Angaga Resort & Spa

Celkem: 9.3 Velmi dobrý poměr ceny a kvality resortu. Resort v dobrém předčil očekávání.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý poměr ceny a kvality resortu. Resort v dobrém předčil očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Resort má několik typů ubytování pro různé nároky klientů od nejjednodušších po vily s bazénem. Naše vybrané ubytování Sunset beach vila odpovídalo ceně a nabízené kvalitě. Vyšší cenové relace pokojů jsou k dispozici na různých částech ostrova. My si vybrali tento typ a vzhledem k tomu, že na pokoji téměř nebýváme, splňoval vše potřebné. První noc jsme dostali upgrade zdarma na water vilu. Vila na pláži mi vyhovuje víc, je tam stín. Ve vodních vilách je horko a nemají vlastní místo na pláži. Upgradovat na místě v resortu za lepší typ vily nelze doporučit, ostrov byl zcela zaplněn a nemusí mít volno. Lépe objednat rovnou vyšší kategorii, pokud ji někdo chce.

Strava
Strava vynikající! Obrovský výběr ovoce, zeleniny, těstoviny, brambory, rýžové směsi, thajský a čínský koutek, ryby, masa, vegetariánská jídla....V all inclusive velmi dobré nápoje a drinky. Čerstvé fresh i smoothies. Za 10 dnů se nestihne vše ochutnat, ale vše co jsme jedli, bylo výborné. Zákusky také vynikající.

Služby hotelu
Moc jsme nevyužívali. Viděli jsme tenisové kurty, volejbalové, fotbalové hřiště, beachvolejbal, ping pong, nová posilovna, kulečník.. Dostali jsme sunsetfishing výlet s rybařením a následnou pozvánkou do ala carte rybí restaurace s přípravou nachytaných ryb dle vlastního výběru. Hotel pořádá různé výlety. Dostali jsme další 3 večeře v placených restauracích zdarma. Italská nás neoslovila. Rybí byla výborná. Restaurace u vodních vil je menší s menším výběrem, ale kvalita nebyla lepší než v hlavní restauraci. Každopádně doporučuji vzít jedině all inclusive. Vyplatí se to. Účty za nápoje jsou vysoké a nemusíte nic řešit a počítat za kolik jste vypili. My all získali za cenu plné penze v rámci akce hotelu. Za nás super.

Pláž
Ostrov má velkou jižní a severní hlavní pláž. Na jižní pláži je velmi pozvolný vstup do moře a v době našeho pobytu 3 dny před úplňkem byl odpoledne velký odliv. Pláž byla koupatelná do 14. hodiny. Odpoledne jsme pobývali na severní pláži. Každý si vybere své místo na ležení a koupání. Každá strana ostrova nabízí jiné možnosti a jiné výhledy a relaxaci. Moře i pláže jsou čisté. Šnorchl zde není. Útes je přístupný pouze u italské restaurace. Na jižní pláži je k viděni velké množství žraloků a rejnoci. Na severní pláži šnorchl z mola a večer je možno u italské restaurace z mola pozorovat i manty. Oceán je zde velmi teplý a druhů menších ryb zde je malé množství. Ale žraloci, rejnoci a manty se postarají o nádhernou podívanou.

Jana M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 01.12.2023, Datum pobytu: 17.11. - 28.11.2023
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Villa Park Sun Island

Celkem: 9 Skvělé prostředí, příjemný personál, klidné místo, úžasný palmový háj.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé prostředí, příjemný personál, klidné místo, úžasný palmový háj. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj se starším vybavením, ale vše perfektně udržované a čisté.

Strava
Výborné jídlo, pestrá a vždy chutná strava, jednoznačně se vyplatí all inclusive

Služby hotelu
Celkově strašně příjemné a milé místo, žádné rušivé prvky, areál perfektně zakomponovaný do palmového háje.

Pláž
Vzdálenost k moři od každého bungalowu max.40m, menší pláže vždy jen pro několik bungalowů, díky palmám a bujné vegetaci vždy dostupný stín

Dana V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.11.2023, Datum pobytu: 15.11. - 25.11.2023
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel: Embudu Village

1 5 fotografií

Všechny recenze Maledivy