Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 25 183 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 25 183 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 10 Dovolená předčila naše očekávání. Nejhezčí, co jsme kdy zažili. Pokud budete chtít jet na výlety, částky jsou okolo 100 dolarů....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená předčila naše očekávání. Nejhezčí, co jsme kdy zažili. Pokud budete chtít jet na výlety, částky jsou okolo 100 dolarů. Doporučuji All inclusive, jako jsme měli my, ceny jsou tam jinak poměrně vysoké. Každý večer krmení mant, žraloků.. nádhera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný bungalov na pláži, klimatizace, elektřina jde pořád, není třeba žádná karta. Úklidová služba několikrát denně, pravidelně doplňovaný minibar.

Strava
Grilované maso, ryby, mořské plody, naše milovaná indická kuchyně, 3x denně čerstvé tropické ovoce - melouny, mango, papája, dračí ovoce, ....

Služby hotelu
Famózní, všichni usměvaví, ochotní, vstřícní a úslužní.

Pláž
Pláž krásně čistá, na některých místech se dostanete krásně bez bot do vody, někde bych je doporučila kvůli korálům. Písek bílý, žádný odpad, minimum lidí, moře průzračné. Občas větší vlny, záleželo na počasí.

Nikola P., 02.08.2021, Datum pobytu: 21.7. - 29.7.2021
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Sun Island Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 9,8 Doporucuji si priplatit za plnou penzi nebo all inclusive. Take doporucuji si priplatit za vodni bungalow, je tak daleko vetsi klid

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Doporucuji si priplatit za plnou penzi nebo all inclusive. Take doporucuji si priplatit za vodni bungalow, je tak daleko vetsi klid Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vodni bungalow krasne, klidne, uklid 2x denne

Sylvia M., 12.04.2021, Datum pobytu: 31.3. - 9.4.2021
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Sun Island Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (6)

Celkem: 8,8 Dovolená splnila účel. Krásné prostředí, úžasné jídlo a čistota hotelu. Nepříjemná a dlouhá cesta stála za tu krásu.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila účel. Krásné prostředí, úžasné jídlo a čistota hotelu. Nepříjemná a dlouhá cesta stála za tu krásu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní doporučujeme bungalovy na pláži. Vodní domečky nenabízejí stín a pokud jsou velké vlny budete mít mořskou nemoc.

Strava
Bomba! Skvělá chuť všeho. Doporučuji All in jinak si budete platit i vodu a cca 400 dolarů na týden vás obyč pití bude stát.

Služby hotelu
3x za den úklid písku a výměna ručníků. Super!

Pláž
Božská

Veronika Podroužková, 05.04.2021, Datum pobytu: 26.3. - 2.4.2021
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Angaga Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Celkem: 8,8 Skvely resort,prijemna obsluha,vse se dalo jednoduse vyresit.Nadherne misto.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvely resort,prijemna obsluha,vse se dalo jednoduse vyresit.Nadherne misto. Zobrazit celou recenzi

Aneta Kricnerová, 19.03.2021, Datum pobytu: 6.3. - 16.3.2021
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel: Vilamendhoo Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (2)

Všechny recenze Maledivy