Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Argentina Argentina

Oficiální název: Argentinská republika
Hlavní město: Buenos Aires (s aglomerací Gran Buenos Aires 12,5 mil. obyv.)
Státní zřízení: federativní prezidentská republika
Náboženství: katolíci (90 %, z toho je praktikujících 20 %), protestanti (3 %), židé a muslimové (po 2 %)
Úřední jazyk: španělština
Časový posun: GMT -3

Lokality v Argentině

Argentina - zájezdy od 9 520 Kč

O ARGENTINĚ


Název země má latinský původ - "argentum" znamenající "stříbro". Se zemí se pojí od dob prvních španělských objevitelů, kteří byli místními domorodci obdarováváni nejrůznějšími stříbrnými předměty.

Nezávislost vyhlásila Argentina roku 1816.

Argentina se rozkládá na jihu jihoamerického kontinentu, jejími sousedy jsou Uruguay, Brazílie, Bolívie a Chile a na východě ji omývají vody Atlantského oceánu. Součástí pobřeží je Valdésův poloostrov (La Península de Vladés), který je výjimečný bohatými koloniemi mořských zvířat (např. rypoušů, tuleňů či lachtanů).

Základní charakteristikou země je kontrast mezi východními pláněmi a mohutnými vrcholky And na západě, které se pyšní nejvyšší horou západní polokoule Aconcagua (6959 m. n. m.). Vnitrozemí se vyznačuje pláněmi (pampy). Tvořeny jsou rozlehlou nížinou na území provincie Buenos Aires. K jihu se pak táhnou kamenité patagonské mesety. Ohňová země, z níž Argentině náleží její východní polovina, je výrazně modelována ledovci.

Na hranicích s Brazílií se kochejte vodopády Iguazú.
Nechte na sebe dýchnout metropolitní charakter Buenos Aires, kde se oproti nekonečným pampám za koňskými kopyty zvedne prach jen zřídka.
Poznejte Evitinu zemi, tradici tanga, zemi fotbalových hvězd, hrdých obyvatel a nespoutané přírody.

Argentina - zájezdy od 9 520 Kč

Nejnovější recenze Argentina

Všechny recenze Argentina

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622