Argentina Argentina

Oficiální název: Argentinská republika
Hlavní město: Buenos Aires (s aglomerací Gran Buenos Aires 12,5 mil. obyv.)
Státní zřízení: federativní prezidentská republika
Náboženství: katolíci (90 %, z toho je praktikujících 20 %), protestanti (3 %), židé a muslimové (po 2 %)
Úřední jazyk: španělština
Časový posun: GMT -3

Lokality v Argentině

Argentina - zájezdy od 16 040 Kč

O ARGENTINĚ


Název země má latinský původ - "argentum" znamenající "stříbro". Se zemí se pojí od dob prvních španělských objevitelů, kteří byli místními domorodci obdarováváni nejrůznějšími stříbrnými předměty.

Nezávislost vyhlásila Argentina roku 1816.

Argentina se rozkládá na jihu jihoamerického kontinentu, jejími sousedy jsou Uruguay, Brazílie, Bolívie a Chile a na východě ji omývají vody Atlantského oceánu. Součástí pobřeží je Valdésův poloostrov (La Península de Vladés), který je výjimečný bohatými koloniemi mořských zvířat (např. rypoušů, tuleňů či lachtanů).

Základní charakteristikou země je kontrast mezi východními pláněmi a mohutnými vrcholky And na západě, které se pyšní nejvyšší horou západní polokoule Aconcagua (6959 m. n. m.). Vnitrozemí se vyznačuje pláněmi (pampy). Tvořeny jsou rozlehlou nížinou na území provincie Buenos Aires. K jihu se pak táhnou kamenité patagonské mesety. Ohňová země, z níž Argentině náleží její východní polovina, je výrazně modelována ledovci.

Na hranicích s Brazílií se kochejte vodopády Iguazú.
Nechte na sebe dýchnout metropolitní charakter Buenos Aires, kde se oproti nekonečným pampám za koňskými kopyty zvedne prach jen zřídka.
Poznejte Evitinu zemi, tradici tanga, zemi fotbalových hvězd, hrdých obyvatel a nespoutané přírody.

Argentina - zájezdy od 16 040 Kč

Nejnovější recenze Argentina

Všechny recenze Argentina