Atlas

Austrálie - Terra Incognita (Země neznámá), jak ji nazvali první objevitelé, je kontinent ležící na jižní polokouli mezi Indickým a Tichým oceánem. Většina z Vás si pod názvem této země vybaví dům opery v Sydney, horu Ayers Rock a klokana. Tyto populární obrázky však daleko zaostávají za přírodním bohatstvím, kulturní pestrostí a nespoutanými krásami této země.

Austrálie Vám je schopna nabídnout množství cestovatelských zážitků od napínavého potápění na korálových útesech až po kosmopolitní Sydney a nejkrásnější pláže světa. Ta pravá Austrálie však začíná tam, kde města končí. Zkuste se vydat do buše, spatřit nedozírné modré nebe, červený prach a poznat lakonickou povahu místních Aussies.

Listnaté deštné pralesy a pouštní národní parky či snad jedna z nejkrásnějších viktoriánských architektur, nepřeberné množství chutí specialit národních kuchyní a australských vín? To vše čeká jen na Vás. V širším smyslu je Austrálie brána jako součást Oceánie a v tomto smyslu Oceánie je také někdy chápána jako kontinent.