Austrálie Austrálie

Oficiální název: Australské společenství (Commonwealth of Australia)
Hlavní město: Canberra (cca 330 tis. obyv.)
Státní zřízení: federální konstituční monarchie s parlamentním systémem vlády
Náboženství: katolíci (27,6 %), anglikáni (23,3 %), metodisté (9,7 %), presbyteriáni (9,2 %), původní obyv. mají vlastní aboriginejskou víru
Úřední jazyk: angličtina
Časový posun: UTC + 10,5 h, UTC + 10 h (J Austrálie), UTC + 9,5 h (centrální Austr.), UTC + 8 a 3/4 h, UTC + 8 h (Z)

Austrálie - zájezdy od 10 520 Kč

Jméno "Austrálie" je odvozeno z latinského "Australis" - "na jihu". První objevitelé ji nazvali "Terra Australis Incognita", tedy "Neznámou jižní zemí".

Samotný kontinent jižní polokoule, rozkládající se mezi Indickým a Tichým oceánem, má většina lidí spojený s operou v Sydney, horou Ayers Rock a tradičním klokanem, na kterého vás upozorňují i dopravní značky. Co je to ale ve srovnání s přírodním bohatstvím, pestrostí kultury a nespoutanou krásou této země? Austrálie předkládá svým návštěvníkům množství cestovatelských zážitků od prostředí nejkrásnějších pláží světa přes potápění na korálových útesech plné adrenalinu až po kosmopolitní atmosféru Sydney.

Pravá Austrálie však začíná až tam, kde končí města. Vydejte se do buše, spatřete nedozírné modré nebe, červený prach, poznejte povahu místních Aussies. Zkrátka odhalte tajemství kontinentu protinožců s jeho listnatými deštnými pralesy, pouštními národními parky, chutí zdejších labužnických specialit a nejpůsobivějšími prvky viktoriánské architektury.

Sydney
Počátek historie tohoto města, dnes považovaného za jedno z nejkrásnějších po celém světě pro své charakteristické moderními monumenty i půvab starých časů, se datuje do roku 1788, kdy tady s britskou flotilou First Fleet a asi tisícovkou trestanců přistál kapitán Arthur Phillip. Na skalnatém západním pobřeží tak vyrostla osada The Rocks.

Cairns
Město pojmenované podle bývalého guvernéra Williama Cairnse je nejsevernějším městem Queenslandu. Přístavní promenádu Esplanade zasvětili své vášni sportovní potápěči, unikátnost tohoto města na rozhraní tropického pralesa a ojedinělých korálových výtvorů tu však obdivuje i mnoho turistů nejen v nesčetných kavárnách a restauracích.

Austrálie - zájezdy od 10 520 Kč

Nejnovější recenze Austrálie

Všechny recenze Austrálie