Austrálie Austrálie

 • Cestovní doklady

  K cestě do Austrálie jsou občané ČR povinni mít cestovní pas ČR a platné australské vízum.

 • Víza

  Prostřednictvím internetu lze vyřídit většinu druhů víz a jejich případné prodloužení během pobytu v Austrálii. Všechny typy australských víz a způsob jejich získání lze nalézt na stránkách australského Ministerstva vnitřních věcí (Department of Home Affairs).
  Nejčastějším typem víz pro krátkodobé turistické/obchodní nevýdělečné cesty je tzv. eVisitor vízum, o které mohou držitelé českých cestovních dokladů požádat bezplatně on-line.
  Podrobnosti viz internetové stránky MZV ČR.

 • Celní a devizové předpisy

  Před příjezdem do Austrálie se vyplňuje tzv. Incoming Passenger Card

  Zdůrazňujeme, že kontrola je velmi přísná a nekompromisní a obsah zavazadel je důkladně prověřován. Podrobné informace naleznete na stránkách Ministerstva zemědělství a vodních zdrojů (Department of Agriculture and Water Resources).

  K dovozu živých zvířat do Austrálie je třeba obstarat nejprve povolení od Ministerstva zemědělství a vodních zdrojů Ministerstva zemědělství a vodních zdrojů. Zvíře lze dovézt z České republiky přímo do Austrálie, ale musí nejprve pobýt minimálně jeden měsíc v karanténě (Sydney, Melbourne, Perth) a teprve poté může vpuštěno do Austrálie.

  Upozorňujeme, že v Austrálii je velmi přísně postihován nelegální odchyt a vývoz živočichů. Veškeré rostliny a výrobky z nich musí být deklarovány a předloženy k fytosanitární kontrole při příjezdu do Austrálie.

  Kompletní informaci ohledně limitů povoleného dovozu zboží lze získat na webových stránkách: Ministerstva pro ochranu hranic a imigraci.