Austrálie Austrálie

  • Možnosti cestování a dopravy

    Jedinou možností při cestě do Austrálie je letecká doprava, kdy lety na mezinárodní letiště u Sydney, Melbourne, Brisbane, Cairns, Perth, Adelaide, Darwin a Hobart zajišťuje asi padesát zahraničních společností. Nejčastěji je let do Austrálie, jehož délka je 22 a více hodin, uskutečňován přes některé významné evropské letiště (např. Frankfurt nad Mohanem nebo Londýn).


    Na silnicích v Austrálii se jezdí vlevo. Pro řízení motorového vozidla mohou občané ČR pobývající krátkodobě v Austrálii používat jak mezinárodní řidičský průkaz, tak i český řidičský průkaz s úředním překladem do angličtiny.

    V hustěji obydlených částech Austrálie jsou kvalitní pozemní komunikace. V centrální Austrálii je nutno až na výjimky cestovat po nezpevněných vozovkách. Z tohoto důvodu se důrazně doporučuje pro tyto cesty použít vozidlo s náhonem na všechna kola. Při cestách do odlehlých částí Austrálie je třeba počítat s tím, že vzdálenosti mezi čerpacími stanicemi mohou být značné a je tedy nutné vzít sebou rezervní zásobu pohonných hmot. Rovněž se doporučuje mít při těchto cestách v automobilu i dostatečné množství vody a potravin.
    Při jízdě po Austrálii je třeba zejména v noci dbát zvýšené pozornosti, neboť hrozí nebezpečí srážky s divoce žijícími zvířaty, zejména s klokany a velbloudy.