Austrálie - Melbourne Austrálie

 • Doprava letecky

  23:00 h

 • Popis

  Melbourne, jako hlavní město australského spolkového státu Victoria, druhé největší město v Austrálii (3,8 mil. obyvatel) a mezi léty 1901-1927 hlavní město Austrálie, patří mezi nejstarší australská města. Jeho nejstarší část se rozkládá okolo Batman's Hill, červeného sloupu s pamětní deskou, na které je popsáno, jak na tomto místě již v roce 1835 vznikla první osada. Rychlé rozrůstání původního osídlení má na svědomí především vypuknutí zlaté horečky, která do Melbourne přilákala davy zlatokopů.

  Dnešní Melbourne je svěžím městem plným zeleně a pohodové atmosféry multikulturní společnosti. Nejkrásnějšími melbournskými zahradami jsou Queen Victoria Gardens, Flagstaff Gardens, Carlton Gardens a Fitzroy Gardens. Milovníky přírody v Melbourne jistě nadchne Královská botanická zahrada (Royal Botanic Garden).

  Melbourne je mimo jiné také hlavním městem sportu v Austrálii. Melbourne pravidelně hostí Velkou cenu Formule 1, finále Australské fotbalové ligy, Melbourne Cup (dostihy; v den jejich konání je v Austrálii vyhlášen státní svátek) a Australian Open. V roce 1956 bylo Melbourne také dějištěm Olympijských her (olympijský areál Olympic Park).

 • Vzdálenost

  15 948 km

Nejnovější recenze Austrálie - Melbourne

Všechny recenze Austrálie - Melbourne