Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu
Přírodní park Biokovo se nachází od průsmyku Dupci na Jadranské magistrále na severozápadě, po Gornji Igrane na jihovýchodě.
Park byl prohlášen za Chráněnou krajinnou oblast v roce 1981, jeho výměra je 196 km2 a nachází se v nadmořské výšce 200 - 1762 m nad mořem. Přes park vede 40 značených turistických a cyklistických tras. Nejvyšší hora pohoří Biokovo se nazývá Sv. Jiří (1762m) a vede k ní 24 km dlouhá silnice. Nachází se zde televizní vysílač a opodál kostelík z 12. století sv. Jure. Dále jsou zde naučné stezky a nedaleko vesničky Kotišina se nachází botanická zahrada, která je součástí parku. Nejedná se o klasickou botanickou zahradu, ale ohraničené místo, kde rostliny rostou samovolně.
Kvůli bezpečnosti je nutné pohybovat se jen po vyznačených trasách.
Jedná se o hlavní pláž oblasti, během vrcholné sezóny je velmi navštěvovaná. Je vyhledávaná zejména rodinami s dětmi. Najdete zde příjemný stín, který poskytují okolní borovice. Povrch pláže je tvořen oblázky. Najdete zde plážový bar, restaurace a lehátka k pronajmutí. Můžete si také vypůjčit šlapadlo, nebo zkusit jízdu na vodních lyžích.
Pláž Podoca se nachází ve stejnojmenném městě, na Makarské riviéře.
Jedná se o pláž složenou z malých oblázků a štěrku, moře je čisté. Nachází se zde přírodní stín díky borovicím. K dispozici jsou plážové bary a restaurace.
Pláž Krvavica se nachází v centrální části Makarské riviéry.
Pláž se skládá z oblázků a štěrku, moře je křitálově čisté. K dispozici jsou zde plážové bary a restaurace.
Martina Přichystalová
Ověřená recenze Datum pobytu: Červenec 2016 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Apartmány Kovačevič Hodnocení: 3/5
Dovolená se nám velmi líbila, ale jediné co nám celkový dojem z dovolené pokazilo, bylo jednání CK ROS.BR. První problém byl hned v den odjezdu, protože nám byl sdělen špatný čas odjezdu. Napsali nám čas 19:25 hod z Prostějova a po 15.hod nám volal řidič svozu, kde jsme, že jsme měli v 15 hod odjíždět. Nakonec se to vyřešilo tím, že pro nás přijeli až do Bohuslavic a tím už vzniklo zpoždění. Nejvíce nás naštvalo, že se nám nikdo z cestovky neozval, jak to dopadlo a ani se neomluvil. Poté nás překvapilo, že autobus do Promajny nezajíždí, vysadili nás na autobusové zastávce nad ní a sami jsme si museli volat ubytovateli, aby pro nás přijel. Nechápu, proč tam není delegát, který by toto všechno zařizoval. Ubytování bylo super, na to nemůžeme říct nic špatného. Ale v den odjezdu, kdy jsme museli v 9 hod ráno vyklidit pokoj a poté nám přišla zpráva, že odjezd je až 20:20 hod a my museli celou tu dobu čekat na chodbě vily, jelikož od rána celý den pršelo a bouřilo a nebylo se kde schovat, tak zakončení dovolené tímto způsobem jsme si vůbec nepředstavovali. Po této zkušenosti bychom tuto cestovku nikomu nedoporučili.
Dovolená se nám velmi líbila, ale jediné co nám celkový dojem z dovolené pokazilo, bylo jednání CK ROS.BR. První problém byl hned v den odjezdu, protože nám byl sdělen špatný čas odjezdu. Napsali nám čas 19:25 hod z Prostějova a po 15.hod nám volal řidič svozu, kde jsme, že jsme měli v 15 hod odjíždět. Nakonec se to vyřešilo tím, že pro nás přijeli až do Bohuslavic a tím už vzniklo zpoždění. Nejvíce nás naštvalo, že se nám nikdo z cestovky neozval, jak to dopadlo a ani se neomluvil. Poté nás překvapilo, že autobus do Promajny nezajíždí, vysadili nás na autobusové zastávce nad ní a sami jsme si museli volat ubytovateli, aby pro nás přijel. Nechápu, proč tam není delegát, který by toto všechno zařizoval. Ubytování bylo super, na to nemůžeme říct nic špatného. Ale v den odjezdu, kdy jsme museli v 9 hod ráno vyklidit pokoj a poté nám přišla zpráva, že odjezd je až 20:20 hod a my museli celou tu dobu čekat na chodbě vily, jelikož od rána celý den pršelo a bouřilo a nebylo se kde schovat, tak zakončení dovolené tímto způsobem jsme si vůbec nepředstavovali. Po této zkušenosti bychom tuto cestovku nikomu nedoporučili.
Pláž blízko, velká, voda čistá. Lidí strašně moc, až to ztrácí kouzlo Chorvatska.
StravaStravu jsme měli vlastní, takže nemůžeme zhodnotit.
UbytováníUbytování bylo super, byli jsme velice spokojeni. I paní domácí na nás byla moc milá.
Byla tato recenze užitečná? (2) (0)
Anna H.
Ověřená recenze (Invia.sk) Datum pobytu: Červenec 2017 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Conté Hodnocení: 3/5
Byla tato recenze užitečná? (0) (0)
Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.
Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.