Filipíny dovolená a zájezdy

Souostroví Filipíny se může pochlubit širokým spektrem přírodních krás, zahrnujícím aktivní sopky, vznešené hory, množství národních parků, rýžové terasy Banaue, báječné pláže i dokonalé podmínky k potápění. Okolnosti pobytu usnadňuje angličtina coby úřední jazyk, ačkoli tu většina názvů zůstala ve španělštině.

Filipíny a jejich kouzlo

Filipíny se ve světě proslavily nádhernými plážemi, rýžovými terasami a fantastickými horskými sceneriemi. Ať už chcete relaxovat u moře nebo poznávat kouzelné vnitrozemí, dovolená na Filipínách vás rozhodně nezklame. Většina turistů sem jezdí za vodními radovánkami a dobrodružnými výlety v pralese. Potěší však i prohlídka hlavního města Manily.

Filipíny klima a počasí

Filipíny leží v horkém a vlhkém tropickém podnebním pásmu. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 26,5 °C v nížinách a 17 °C ve vyšších oblastech. Existují zde tři roční období: léto od března do května, období dešťů od června do listopadu a chladná část roku od prosince do února. Nejteplejším měsícem je květen (38 °C), nejchladnějším leden (24 °C). Teplota vody od května do července činí 28 °C.

Cestovatelský magazín