Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu
Obec Stará Baška se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Krk. Je obklopena bílýmy vápencovými sklaními stěnami. Má přibližně 110 obyvatel. Velká část se živí rybolovem. Někteří pěstují vinnou révu nebo různé druhy ovoce. Teprve nedávno byla vybudována silnice, která umožňuje přístup do vesnice. Do té doby byl přístup jen z moře. Obec je docela odlehlá, rozkládá se na jihu stejnojmenného zálivu. Na severu se nachází písečné pláže, ve střední části kamenné a na jihu spíše bahnité.
Tato pláž se nachází západně od města Krk, směrem ke kempu Ježavec. Vzdálenost z města Krk na pláž je pouze 5 minut chůze.
Jeskyně Biserujka se nachází na ostrově Krk 300m severo-západně od obce Rudine. Jeskyně je upravena pro turisty, a nabízí množství jeskynních dekorací - stalagmity a stalaktity.
Vrbnik je historické středomořské městečko na pobřeží ostrova Krk. Má asi 1100 stálých obyvatel. Bylo postaveno na skalním útesu vysokém 48 metrů. Ve Vrbniku a jeho okolí se nachází spousta oblázkových pláží. V centru je to pláž Zgribnica, na severozápadě pláže Nuluk a Podkovač, jihovýchodně pláž Kozica a Potovošće. Ve městě se nachází spousta restaurací, obchodů, stánků, vinoték atd. V okolí Vrbniku se pěstuje vinná réva, především odrůda vynikajícího bílého vína Žlahtina, která se nikde jinde nepěstuje. Nachází se zde kostel a kaple sv. Ivana Křtitele.
Chorvatsko, Krk, Omišalj
od 1 954 Kč za os.
Jana Hejníková
Ověřená recenze Datum pobytu: Září 2016 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Delfin Hodnocení: 3/5
Hotel stojí na krásném místě přímo u moře, v zahradě, trochu delší procházkou se dojde do městečka do kopce, ale vůbec to nevadí,je to příjemný výlet.
Hotel stojí na krásném místě přímo u moře, v zahradě, trochu delší procházkou se dojde do městečka do kopce, ale vůbec to nevadí,je to příjemný výlet.
Pláž hned u hotelu, čistá, moře nádherně čisté, v blízkosti hotelu mnoho možností ke koupání.Krásná promenáda či pěší zona podél pobřeží
StravaStrava byla celkově chutná, snídaně byly každý den stejné, večeře ale výborné, rozmanité s množstvím zeleniny a ve vhodný čas -18.30 - 20.30hod
UbytováníUbytování bylo moc pěkné, pokoj s balkonem, klimatizací a když jsme se trošku vyklonili, viděli jsme moře, ale ani to nebylo potřeba, protože jsme byli pár metrů od něho.
SlužbySlužeb hotelu jsme nijak nevyužívali, tak nemohu posoudit.
Byla tato recenze užitečná? (1) (0)
Zdenka Kubíčková
Ověřená recenze Datum pobytu: Srpen 2013 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Adriatic Hodnocení: 2/5
Cestovali jsme vlastním autem. Ubytování bylo ve vybraném hotelu, kde byla čistota a vše tak jak bylo uvedeno ve smlouvě. Personál byl příjemný. Stravování (polopenze) - výborná kuchyně a jídlo chutné a v dostatečném množství.Bohužel pokoj nebyl klimatizovaným , měli jsme balkón s výhledem na kousek moře a do zahrady. Nelíbil se nám výhled na protější čističku odpodních vod.Nebyl přítomen delegát naší CK, ale všude na nástěnkách byly dostupné informace na jiného delegáta a k výletům do okolí. Tentokrát nám nevyšlo počasí. Studené moře po deštích a bouřkách. Doporučila bych uvést v katalogu, že se jedná o severní lokalitu, poblíž města Rijeky. V Jižní Dalmácii je podobných měst jako Omišlj a mohou jej zaměnit s Omiš opravdu v Jižní Dalmácii u Makarské riviéry.Tam je pak podstatně tepleji . Zase na druhé stránce ostrov Krk není od nás tak daleko. Také si lidé pletou Krk a vodopády na Krku, které jsou podstatně dál směrem na Šibenik. Asi by to chtělo více upřesnit a zvýraznit při jednání než se sepíše smlouva.Je to lokalita opravdu vhodná pro důchodce a rodiny s malými dětmi, poněvadž kulturní repertuár je folklór a malé dovádění pro děti. Schází sikotéky, vinárničky , posezení u grilovacích pochoutek z moře (dva restaurace poblíž pláže jsou málo).Schází bazén v případě špatného počasí. My jsme proto náš pobyt ukončili po snídani již 26.8., pršelo a značně se ochladilo.Městečko Omišlj je moc pěkné, ale je na něm vidět, že chátrá a místní lidé odcházejí jinam (prázdné domy, neudržovaný místní park bez osvětlení).Pro lidi, kteří se chtějí nejn koupat, slunit, ale i bavit tato lokalita není. Nudili se tam a nebýt internetu v kultuní místnosti, tak nevím. Také nefungoval TV přístroj, i když jsme koupili nové baterie do ovládače, stále šel zvuk jen šeptem a programy byly velmi omezené. Máme zkušenosti z hotelu Nymfa v Živogošti, že tam šla i naše 24. Ale to nám tak nevadilo. Odpočinuli jsme si a byli jsme celkově spokojeni jako nenároční turisté.
Cestovali jsme vlastním autem. Ubytování bylo ve vybraném hotelu, kde byla čistota a vše tak jak bylo uvedeno ve smlouvě. Personál byl příjemný. Stravování (polopenze) - výborná kuchyně a jídlo chutné a v dostatečném množství.Bohužel pokoj nebyl klimatizovaným , měli jsme balkón s výhledem na kousek moře a do zahrady. Nelíbil se nám výhled na protější čističku odpodních vod.Nebyl přítomen delegát naší CK, ale všude na nástěnkách byly dostupné informace na jiného delegáta a k výletům do okolí. Tentokrát nám nevyšlo počasí. Studené moře po deštích a bouřkách. Doporučila bych uvést v katalogu, že se jedná o severní lokalitu, poblíž města Rijeky. V Jižní Dalmácii je podobných měst jako Omišlj a mohou jej zaměnit s Omiš opravdu v Jižní Dalmácii u Makarské riviéry.Tam je pak podstatně tepleji . Zase na druhé stránce ostrov Krk není od nás tak daleko. Také si lidé pletou Krk a vodopády na Krku, které jsou podstatně dál směrem na Šibenik. Asi by to chtělo více upřesnit a zvýraznit při jednání než se sepíše smlouva.Je to lokalita opravdu vhodná pro důchodce a rodiny s malými dětmi, poněvadž kulturní repertuár je folklór a malé dovádění pro děti. Schází sikotéky, vinárničky , posezení u grilovacích pochoutek z moře (dva restaurace poblíž pláže jsou málo).Schází bazén v případě špatného počasí. My jsme proto náš pobyt ukončili po snídani již 26.8., pršelo a značně se ochladilo.Městečko Omišlj je moc pěkné, ale je na něm vidět, že chátrá a místní lidé odcházejí jinam (prázdné domy, neudržovaný místní park bez osvětlení).Pro lidi, kteří se chtějí nejn koupat, slunit, ale i bavit tato lokalita není. Nudili se tam a nebýt internetu v kultuní místnosti, tak nevím. Také nefungoval TV přístroj, i když jsme koupili nové baterie do ovládače, stále šel zvuk jen šeptem a programy byly velmi omezené. Máme zkušenosti z hotelu Nymfa v Živogošti, že tam šla i naše 24. Ale to nám tak nevadilo. Odpočinuli jsme si a byli jsme celkově spokojeni jako nenároční turisté.
Velice čistá. Super vybetonovaná a přístup do moře pomoci schůdek jako do bazénu. Poblíž háj, kdo nechtěl být na sluníčku. Výborné. Osvětlená večer a pěkné procházky.
StravaStrava velmi chutná, dostatek. Bez připomínek. Čistota.
UbytováníVelmi dobré, čisté, klidné- není co dodat.
SlužbyBez problémů.
Byla tato recenze užitečná? (21) (1)
Chorvatsko, Krk, Omišalj
od 1 954 Kč za os.
Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.
Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.