• Po příletu (na letišti) je nutné zaplatit turistickou kartu ve výši 10 USD/osobu

Dominikánská republika first minute

Dominikánská republika je karibský ráj na dosah. Skvělé místo, kde se užít dovolenou po celý rok. Nejlépe v lednu, únoru, kdy tropy opravdu oceníte. S first minute si zájezd do Dominikánské republiky může dovolit každý.

Nádherná příroda

Dominikánská republika je karibským klenotem s nádhernými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatou tropickou flórou a faunou. Představte si, že se procházíte po bílém písku, zatímco vám přes tvář fouká jemný vánek. Pohoda.

Kultura a gastronomie

Tato země nabízí bohatou kulturu a historii, kterou můžete poznat například při návštěvě historických památek nebo ochutnávání místní kuchyně. Zdejší rum a káva jsou světoznámé!

Výhody first minute dovolené v Dominikánské republice

First minute zájezdy jsou většinou levnější. Plánování dovolené s předstihem vám také umožní vybrat si z širší nabídky hotelů a aktivit. A hlavně máte klid na přípravu a plánování. S first minute si Dominikánskou republiku opravdu užijete.

Nejlepší lokality v Dominikánské republice

Bayahibe

Letovisko oblíbené pro své nádherné pláže a nedotčenou okolní přírodu.

 • klidná oblast Ano
 • bary Ano
 • surfování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro páry Ano
 • válení u moře Ano
Punta Cana

Oblast se v posledních letech rozvinula, obdiv vzbuzuje např. nové letiště.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano
poloostrov Samaná

Poloostrov s bohatým podmořským životem je celoročně vhodný k rekreaci.

 • klidná oblast Ano
 • bary Ano
 • surfování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro páry Ano
 • válení u moře Ano

Nejlépe hodnocené hotely v Dominikánské republice

Iberostar Dominicana

Iberostar Dominicana

Hodnocení: 4/5

Dominikánská republika, Punta Cana, Punta Cana

Hodnocení 4,7 / 5

od 27 346 za os.

Grand Bávaro Princess

Grand Bávaro Princess

Hodnocení: 5/5

Dominikánská republika, Punta Cana, Bávaro

Hodnocení 4,6 / 5

od 28 175 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Vodopád Salto de Jimenoa Uno

Vodopád Salto de Jimenoa Uno

V oblasti Jarabacoa se nachází malebné skalní vodopády, jejichž krásu využili i tvůrci světoznámého filmu Jurský park. Soustava tří vodopádů dopadá z výšky do hlubokých tůní obklopených písčitými plážičkami. Vodopády lze sledovat z dřevěných lávek vedoucích podél říčního koryta. Otužilejší turisté se mohou vykoupat v ledově chladné průzračné vodě. Těm méně odvážným postačí výhled na krásnou okolní krajinu. Pro návštěvníky jsou k dispozici informační tabule a turistické trasy různých stupňů obtížnosti. 


Příroda Přírodní zajímavosti
Národní park Cotubanamá (Park Del Este)

Národní park Cotubanamá (Park Del Este)

To nejkrásnější z přírody v Dominikánské republice je k vidění ve známém národním parku Del Este, který na území o rozloze 430 km2  (včetně ostrovů Sanoa, Catalina, Catalinita) nabízí velké množství přírodních krás i archeologických zajímavostí. K vidění jsou zde husté mangrovníkové pralesy, malebné písčité pláže, pestré korálové útesy, skalní terasy, hluboké jeskyně se vzácnými nástěnnými malbami (indiánský kmen Tainů), divoké řeky i hluboké tůně. Milovníci zvířat mohou pozorovat delfíny, kapustňáky, mořské želvy, rozličné druhy hmyzu, plazů a v zimních měsících i majestátní velryby. Park je také významným hnízdištěm mnoha vzácných druhů ptáků, k vidění je zde až 112 druhů (8 endemických). Velmi oblíbené jsou prohlídky parku na koních. Pro návštěvníky je připraveno informační centrum, obchůdek se suvenýry i značené turistické trasy různých stupňů obtížnosti.

Příroda Parky / zahrady / rezervace Přírodní zajímavosti Jeskyně
Pláž Encuentro

Pláž Encuentro

Dlouhá písčitá pláž Enucentro je situována v letovisku Cabarette (30 minut jízdy od Puerto Plata). Díky příznivým povětrnostním podmínkám a vysokým vlnám je vyhledávaným cílem milovníků surfování. Ideální podmínky pro surfování jsou obvykle v odpoledních hodinách. Celé pobřeží je lemováno palmovými háji a nabízí nádherné výhledy na rozbouřený oceán. Nachází se zde několik surfařských škol, půjčovna surfů i surfový obchod. Pro spokojenost návštěvníků jsou k dispozici lehátka se slunečníky a snack bar. 

Pláže Vodní sporty
Národní park Jaragua

Národní park Jaragua

Národní park Jaragua je největším národním parkem na území Dominikánské republiky (založen 11.8.1983). Nachází se v jihozápadní části země na území o rozloze 1374 km² (včetně 950 km² mořské plochy). Návštěvníci zde mohou spatřit rozsáhlé oblasti pokryté trnitými keři, mokřady, skalisky, subtropickými lesy i malebné pobřežní úseky. Nachází se zde i bohatá archeologická naleziště s mnoha nálezy z pre-hispánských časů. Oblast je bohatá na rozličné druhy rostlin i živočichů (orli, plameňáci, mořské želvy, volavky, leguáni, ještěrky, motýli), z nichž některé se nevyskytují nikde jinde na světě. Součástí národního parku jsou také dva ostrovy (Beata, Alto Velo), kterým dal jméno Kryštof Kolumbus. Původně sloužili osadníkům jako pastviny pro dobytek, později také jako vězení. V současné době jsou ostrovy opuštěné. Návštěvníci mohou využít několik turistických stezek, různých stupňů obtížnosti. 

Příroda Historické stavby Parky / zahrady / rezervace Přírodní zajímavosti Jeskyně

Dominikánská republika včas a levněji

Dominikánská republika nejsou jen krásné pláže. Objevovat tu můžete i hustý prales ukrývající zajímavá místa, např. vodopády. Svým kouzlem vás uchvátí také venkov, kam můžete vyrazit na pěší túry nebo ho projet v koňském sedle. Atraktivní je rovněž pozorování velryb. Užijte si first minute dovolenou podle svého.

Dominikánská republika – hotely s nejlepšími recenzemi

Ágota Balázsi

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.hu) Datum pobytu 29.3. - 4.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Iberostar Dominicana Hodnocení: 4/5 Dominikánská republika, Punta Cana

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (3)

Petr S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 24.3. - 1.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Catalonia Royal La Romana Hodnocení: 5/5 Dominikánská republika, La Romana

Byli jsme se vším nadmíru spokojeni, hotel si 5 hvězdiček zaslouží, je to komplex několika vilek v udržovaných zahradách a zeleni.

K moři kousek, procházkou podél keřů ibišků. Všude čisto i bazény každé ráno čištěné, super vodní bar, čistí se i pláž. Výběr z mnoha restaurací. Možno i pro vozíčkáře.

Byli jsme se vším nadmíru spokojeni, hotel si 5 hvězdiček zaslouží, je to komplex několika vilek v udržovaných zahradách a zeleni.

K moři kousek, procházkou podél keřů ibišků. Všude čisto i bazény každé ráno čištěné, super vodní bar, čistí se i pláž. Výběr z mnoha restaurací. Možno i pro vozíčkáře.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Pokoj prostorný a čistý, minibar, dvě umyvadla, dvě sprchy, což je opravdu neobvyklé. Spaní pod jednou přikrývkou přes celou postel, vůbec nám to nevadilo. Ve dveřích na terasu je posuvná síť proti hmyzu. Klimatizace a velký větrák nad postelí.

Strava
Strava výborná, rozmanitá, spousty ryb, ovoce , vegetáriánská strava, při vstupu se ptají na alergeny, voda a káva, mléko, možnost tepelně zpracovaných potravin a pochutin, snídaně formou bufetu, oběd formou bufetu, večeře dvakrát v týdnu formou bufetu, jinak se musíte objednat do různých tématických restaurací. Pití v barech, výběr z několika druhů koktejlů, nápojů a alkoholu.

Možnost využívat bary a restaurace vedlejšího hotelu Bayhibe.

Služby hotelu
Vše klapalo perfektně, výměna ručníků i osušek každý večer, lékárna, obchod.

Pláž
Každé ráno čištěna, jemný písek, lehátka a slunečníky zdarma, pozvolný vstup do moře, ohraničeno bójkami, plavčík,

Možnost vozíčkářů až do moře.

Moře je živé, rybky, pelikáni, aj..

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Dominikánská republika – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Dominikánské republiky

Počasí Dominikánské republiky

Tropické klima země ovlivňují pasáty přicházející z Atlantiku. Průměrná teplota moře se pohybuje kolem 26 °C. Nejsušší oblast najdete na jihozápadě Dominikánské republiky. Nejvíce srážek se pak vyskytuje na poloostrově Samaná. Období dešťů s sebou nese krátké, ale silné lijáky způsobující extrémní vlhkost vzduchu.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Bayahibe

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Punta Cana

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

poloostrov Samaná

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Cestovatelský magazín