• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
 • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
 • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234

Provence

Dopřejte si pobyt v kraji vína, bylinek, neodmyslitelných levandulových polí a azurového pobřeží. Ať už chcete relaxovat u moře, či podnikat výlety, pokud prožijete prázdniny v Provance, nudit se nebudete.

Provence - Nejlépe hodnocené hotely

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Saint-Paul de Vence

Saint-Paul de Vence

Historické městečko Saint-Paul de Vence se nachází kousek od moře v Provence zhruba 15 kilometrů od Nice. Je obklopené vinicemi, olivovými háji a květinami. Žilo zde několik slavných umělců (Jacques Prévert, James Baldwin, Marc Chagall, Yves Montand, Simone Signoret a další). Je obehnané hradbami z 16. století a jeho uličky jsou tak úzké a strmé, že do městečka nevjíždějí ani auta. Nachází se zde několik památek, které stojí za navštívení - Věž Esperon, Věž s cimbuřím, Bastion Dauphin, Věž Donjon, Kolegiální kostel, Chapelle Folon, náměstí Place Grande Fontaine, Muzeum místní historie nebo nápadná budova Fondation Maeght.

Města / Náměstí / Ulice
Vila a zahrady Ephrussi de Rothschild

Vila a zahrady Ephrussi de Rothschild

Villu Ephrussi de Rothschild navrhl francouzský architekt Aaron Messiah a začala se stavit v roce 1905 pod dohledem baronky Béatrice de Rothschild (1864-1934). Vybudovat jedno z nejkrásnějších míst na Azurovém pobřeží trvalo baronce sedm let. Tato dáma byla velká nadšenkyně do umění a díky této vášni se jí podařilo vybudovat jedinečnou sbírku mistrovských děl, která jsou ve vile k vidění dodnes. Sbírka obsahuje například porcelán ze Sèvres a Vincennes, díla od Fragonarda, obrazy od mistrů (Boucher, Carpaccio, Tiepolo, atd. ), nábytek Ludvíka XVI. a mnoho dalšího.
Vila je obklopena devíti zahradami, přičemž každá má jiné téma. Zahrady byly vytvořeny v letech 1905 a 1912 pod vedením krajinářského architekta Achille Duchêne. Jedna ze zahrad je koncipována do tvaru lodi, která je vidět z lodžie domu. Třicet zahradníků, kteří se starali o zahradu, byli dokonce oblečeni jako námořníci.
Každý rok vila otevírá své dveře umělcům, kteří chtějí najít svou inspiraci a praktikovat své umění v jedné z devíti zahrad. Ve vile se také každoročně koná letní operní festival Opera Azuriales.

Historické stavby Parky / zahrady / rezervace
Jezero Lac de Sainte-Croix

Jezero Lac de Sainte-Croix

Jezero Lac de Sainte-Croix je přehradní nádrž zadržující druhé největší množství vody na území Francie. Voda slouží k zavlažování, jako zdroj pitné vody pro okolí a také pro výrobu elektrické energie. V horkých letních dnech voda dosahuje příjemných teplot. Na plážích je možné rybařit či se projet v elektrickém člunu, kanoei či na šlapadle (vše se dá na pláži půjčit). Břehy jezera jsou tvořeny většinou štěrkovými nebo skalnatými plážemi.

Jezera Vodní sporty
Národní park Calanques

Národní park Calanques

Národní park Calanques se nachází na jihu Francie mezi Marseille a Cassis. Tato oblast nabízí oblázkové pláže, azurové moře a dramatické skalnaté zátoky. Park je poměrně rozsáhlý a rozkládá se na téměř 85 kilometrech čtverečních souše a více než 420 kilometrech čtverečních moře. Nachází se zde až 140 druhů suchozemských živočichů a 60 mořských druhů. Hlavní atrakcí jsou Calanques (kalanky), což jsou úzké skalnaté zálivy vstupující do pobřeží.

Parky / zahrady / rezervace

Provence - Nejprodávanější hotely

Provence – hotely s nejlepšími recenzemi

Michaela Lávičková

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Rezidence L´Ile d´Or Francie, Provence

Azurové pobřeží jako takové je naprosto úžasné místo, které ovšem potřebuje mnohem delší čas než je týden na prozkoumání. Dovolená mě nadchla a přesvědčila, že se do těchto míst rozhodně budu vracet.

Azurové pobřeží jako takové je naprosto úžasné místo, které ovšem potřebuje mnohem delší čas než je týden na prozkoumání. Dovolená mě nadchla a přesvědčila, že se do těchto míst rozhodně budu vracet.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování bylo pohodlné a příjemné. Jelikož se jednalo opravdu o levné ubytování tak předčilo očekávání. Jen si v něm neumím představit 4 dospělé lidi pro 2 je to akorát.

Strava
Co se týče stravy v ubytovacím zařízení jsme ji nevyzkoušeli, ale okolní trhy plné čerstvé zeleniny a ovoce, případně i místní supermarkety s kvalitními potravinami se nám moc líbili.

Služby hotelu
Rezidence je klidné a příjemné místo všude je zeleň a 2 velké bazény taky nejsou k zahození. Zaměstnanci byli velice příjemní.

Pláž
K pláži je to po okolních uličkách kousek, velká výhoda je, že se po vyznačených cestách přes útesy dá najít krásné místo jen pro vás. Co se týče vody je opravdu průzračná a to snad na celém Azurovém pobřeží.

Byla tato recenze užitečná? (12) (0)

Jaroslava B.

Hodnocení 4,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Rezidence L´Ile d´Or Francie, Provence

Ubytování splnilo očekávání, krásné prostředí - čisto, pláže písčité s pozvolným vstupem do vody a možnost pobytu ve stínu pod stromy, moc pěkné stezky podél pobřeží

Ubytování splnilo očekávání, krásné prostředí - čisto, pláže písčité s pozvolným vstupem do vody a možnost pobytu ve stínu pod stromy, moc pěkné stezky podél pobřeží

Ubytování 4,0 / 5

Strava 3,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
čistota, vstřícnost zaměstnanců

Strava
nemohu soudit - bez stravy

Služby hotelu
restaurace přímo v komlexu

Pláž
chůze k pláži cca 10 minut ( klidným a upraveným prostředím ), písčité pláže ( uklizené ) navazují na trávník se stromy, velmi pozvolný vstup do vody, moře čisté a v tomto období teplé, pláže nepřeplněné

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Provence – Více recenzí ubytování

Provence - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 24 °C v noci 15 °C

 • Teplota vody 17 °C

Předpověď na několik dní

 • Čtvrtek 24 °C v noci 16 °C

 • Pátek 26 °C v noci 17 °C

 • Sobota 26 °C v noci 17 °C

 • Neděle 28 °C v noci 18 °C

Počasí

 • Leden Led 11 °C voda 13 °C

 • Únor Úno 12 °C voda 13 °C

 • Březen Bře 15 °C voda 13 °C

 • Duben Dub 19 °C voda 14 °C

 • Květen Kvě 24 °C voda 17 °C

 • Červen Čer 26 °C voda 20 °C

 • Červenec Čer 29 °C voda 22 °C

 • Srpen Srp 29 °C voda 23 °C

 • Září Zář 26 °C voda 22 °C

 • Říjen Říj 21 °C voda 19 °C

 • Listopad Lis 15 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 12 °C voda 14 °C

Cestovatelský magazín