• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
 • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
 • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234

Provence

Dopřejte si pobyt v kraji vína, bylinek, neodmyslitelných levandulových polí a azurového pobřeží. Ať už chcete relaxovat u moře, či podnikat výlety, pokud prožijete prázdniny v Provance, nudit se nebudete.

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Saint-Paul de Vence

Saint-Paul de Vence

Historické městečko Saint-Paul de Vence se nachází kousek od moře v Provence zhruba 15 kilometrů od Nice. Je obklopené vinicemi, olivovými háji a květinami. Žilo zde několik slavných umělců (Jacques Prévert, James Baldwin, Marc Chagall, Yves Montand, Simone Signoret a další). Je obehnané hradbami z 16. století a jeho uličky jsou tak úzké a strmé, že do městečka nevjíždějí ani auta. Nachází se zde několik památek, které stojí za navštívení - Věž Esperon, Věž s cimbuřím, Bastion Dauphin, Věž Donjon, Kolegiální kostel, Chapelle Folon, náměstí Place Grande Fontaine, Muzeum místní historie nebo nápadná budova Fondation Maeght.

Města / Náměstí / Ulice
Bazilika Notre Dame de la Garde

Bazilika Notre Dame de la Garde

Notre Dame de la Garde je katolická bazilika v Marseille. Tento neo-byzantský kostel byl postaven podle projektu architekta Henri-Jacquea Espérandieua na základech starověké pevnosti. Stavba stojí na nejvyšším místě v Marseille - ve výšce 149 m. Bazilika slouží jako orientační bod pro místní a každoročně, 15. srpna, se zde koná pouť na Nanebevzetí Panny Marie.
Skládá se z dolního kostela nebo krypty v románském slohu a horního kostela v neo-byzantském stylu vyzdoboného mozaikami. Ke stavbě byl využit zelený vápenec z Florencie, který se však ukázal býti citlivý na atmosferickou korozi. V roce 2001-2008 proběhlo rozsáhlé zrestaurování, včetně práce na mozaikách, které byly poškozeny kouřem od svíčky a dopadem kulek při osvobozování Francie na konci druhé světové války.

Církevní stavby
Park des Loups - Alpha

Park des Loups - Alpha

Šedý vlk byl ve Francii vyhynulý druh z důvodu lovu od roku 1930, ale v roce 1992 byli spatřeni dva "legračně vypadající psi" v blízkosti Utelle, pravděpodobně když běželi přes italské hranice. Od té doby se zvířata vrátila do francouzských Alp a i když je těžké je zahlédnout v přírodě, budete mít možnost pozorovat tato fascinující zvířata v rezervaci, kde žijí tři smečky vlků.

V rezervaci je několik stezek, kde se můžete zastavit a dívat se na vlky ve speciálně konstruovaných skrýší. Za návštěvu stojí také Le Boréon, vrchol hory v parku, kde můžete přenocovat v jedné z chatek ( 350 až 600 v létě) nebo v domcích na stromech ( 150 za noc).Parky / zahrady / rezervace
Klášter Senanque

Klášter Senanque

Cisterciácký Abbaye de Senanque z 11. století patří mezi ikonické místa v Provence. Tento románský klášter, obklopen rozlehlými levandulovými poli vyzařující klid a pohodu, se stal jedním z nejnavštěvovanějších opatství v jižní Francii. Ve 13. stol. byl klášter zapálen, postihnut morem a napaden francouzskými revolucionáři. Nyní je pod ochranou soukromé nadace a v současnosti má pět mnichů, kteří v klášteře žijí trvale.
Uvnitř si můžete projít ambity, na jejíchž sloupcích jsou vyřezané ovoce a vinné révy. Ostatní budovy zahrnují vyhřívací místnosti - jedinými vytápěnými místnostmi, kde si mniši mohli číst a psát; starobylou kolej a kapitulu lemovanou kamennými sedadly, kde mohli sedět poslouchat čtení opata.

V klášteře je mnoho schodů, proto je přístup velice obtížný pro osoby se zdravotním postižením a pro lidi na invalidním vozíku je nemožný.

Církevní stavby Historické stavby Parky / zahrady / rezervace

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín