• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)

Marsa Alam last minute

Prožijte last minute snů v luxusním letovisku na západním břehu Rudého moře. Půvabná Marsa Alam své hosty okouzluje překrásnými plážemi a smaragdově čistým mořem. Přečtěte si, jaká další lákadla na vás v této bývalé rybářské vesničce čekají.

Přímé lety z Prahy, pětihvězdičkové hotely

Marsa Alam se může pochlubit vlastním mezinárodním letištěm, kde pravidelně přistávají spoje z Prahy. Zájezdy navíc na poslední chvíli často seženete za atraktivní zlevněné ceny. A to včetně ubytování v nejluxusnějších resortech. Zdejší pětihvězdičkové hotely přitom nezřídka disponují soukromou pláží nebo venkovním bazénem.

Potápěčský ráj a korálové útesy

Do Marsa Alam se létá hlavně kvůli cachtání a relaxu. Toto příjemné přímořské letovisko je totiž proslulé bohatou nabídkou potápění a šnorchlování. Pod odborným vedením lektorů z místních potápěčských škol se můžete dokonce zblízka pokochat krásami života na korálových útesech. Jeden z nejpopulárnějších, Elphinstone, se nachází jen zhruba dvacet kilometrů od samotného letoviska.

Setkání s želvami a výlet lodí na delfíní ostrov

Nedaleko Marsa Alam se rozkládá přírodní krajinná oblast Marsa Mubarak. Na písčitém dnu tamních zátok to překypuje životem. Pokud budete mít při potápění štěstí, můžete tady dokonce zahlédnout vzácného dugonga. Návštěvníky si často připlouvají prohlédnout také roztomile zvědavé želvy.

Směrem na jihovýchod od letoviska zase vody Rudého moře protíná útes Samadai, kde se v rekordních počtech shlukují delfíni, ale také třeba trnuchy. Co zpestřit super last minute jedinečným výletem a vyrazit se za nimi podívat? Loď vyplouvá přímo z přístavu v Marsa Alam. 

Proč Marsa Alam last minute

klidná oblast nákupy šnorchlování písčitá pláž vhodné pro děti válení u moře

Marsa Alam - Nejlépe hodnocené hotely

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Marsa Alam - Nejprodávanější hotely

Marsa Alam – hotely s nejlepšími recenzemi

Vladimír S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 24.12. - 31.12.2023 Hodnoceno: Únor 2024

Iberotel Costa Mares Hodnocení: 5/5 Egypt, Marsa Alam

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Lenka D.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 16.2. - 23.2.2024 Hodnoceno: Únor 2024

Pickalbatros Villaggio Resort Portofino Egypt, Marsa Alam

Velice vkusný hotel, krásná pláž i okolí hotelu, výborné jídlo, vstřícný a usměvavý personál. Vždy se najde něco, ale tady by bylo zbytečné hledat.

Velice vkusný hotel, krásná pláž i okolí hotelu, výborné jídlo, vstřícný a usměvavý personál. Vždy se najde něco, ale tady by bylo zbytečné hledat.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Čisté, prostorné, vzhledem k destinaci TOP.

Strava
Několik restaurací, jídlo výborné.

Služby hotelu
Vstřícný a usměvavý personál, po dlouhé době kdy jsem nezažila jen natažené ruce.

Pláž
Pláž je krásná písčitá, samozřejmě je tam korálové podloží, místy člověk musí být opatrný na nohy, ale moře je tam nádherné.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Marsa Alam – Více recenzí ubytování

Marsa Alam - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Marsa Alam mapa

Počasí Marsa Alam

Počasí v Marsa Alam je po celý rok příjemně slunečné. Kvůli pouštnímu podnebí se v oblasti střídají suchá, rozpálená léta a mírné zimy. Teplota ani v lednu, kdy je nejchladněji, neklesá pod 18 °C. 

Na dovolenou se sem můžete vydat prakticky po celý rok. Počítejte však s tím, že během letních prázdnin ručička teploměru vyskočí až ke 40 °C, což už na někoho může být příliš velké horko. Milovníky plavání v červenci a srpnu naopak potěší nejvíce vyhřáté moře.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín