Malta last minute dovolená

Příznivá nabídka last minute na Maltu přináší zájezdy do letovisek s krásnými plážemi, obdivuhodnými památkami, rušným nočním životem i pěknými obchody. Největším lákadlem jsou kvalitní možnosti potápěnípodmořské jeskyně. Protože je Malta součástí EU, není třeba se obávat zdlouhavých formalit. Vydejte se na dovolenou už zítra.

Nejlépe hodnocené hotely na Maltě

Sea View

Sea View

Hodnocení: 2/5

Malta, Bugibba a Qawra, Qawra

Hodnocení 4,7 / 5

od 7 427 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Hagar Qim

Hagar Qim

Hagar Qim patří k nejznámějším megalitickým chrámům na ostrově Maltě. K jeho objevení a částečnému vykopání docházelo mezi lety 1839 - 1909. Datuje se do tzv. tarxienské fáze, sahající  mezi roky 3600–2500 př. n. l. Areál je tvořen celkem 4 chrámy: největší, centrální (symbol celého komplexu) je uprostřed, orientovaný svou nejdelší osou z jihozápadu na severovýchod; ostatní jej v půlkruhu ze severu obklopují. Samotná budova je tvořena řadou pokojů ve tvaru písmene C, známých jako apsidy. Procházkou hlavním vchodem najdeme centrální zpevněný prostor s apsidou na každé straně. Tyto apsidy jsou pevněji osazeny, než je obvyklé v jiných chrámových prostorech, které používají stěny a desky s čtvercovými otvory proříznutými jako dveře. Během výkopů byla v oblasti nalezena deska s dvojicí protilehlých reliéfních spirál a volně stojícím pilířem zdobeným na všech čtyřech stranách. Ty byly nahrazeny replikami a originály lze nalézt v Národním archeologickém muzeu. Jedna z prehistorických komor je vybavena elipsovitou dírou, která je vytvarována v souladu s východem Slunce v letním slunovratu. Při východu slunce, první den léta, sluneční paprsky procházejí tímto otvorem a osvětlují kamennou desku uvnitř komory. Díky své jedinečnosti je chrámový komplex zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 

Historické stavby
Věž Mġarr ix-Xini

Věž Mġarr ix-Xini

Na strmém útesu nad mořem, nedaleko malebné zátoky Mġarr IX-Xini, hrdě ční nad mořem historická strážní věž, postavená v polovině sedmnáctého století, jako obrana před nájezdy nepřátel (Turci), kteří v roce 1551 v těchto místech zaútočili a vzali většinu obyvatel ostrova do otroctví. Věž byla využívána mezi roky 1661 a 1785 a v její výzbroji nechyběla a ni dvě železná děla. Čtvercová dvoupatrová věž s plochou střechou, klenutými stropy, jedním vchodem a točitým schodištěm je jednou ze čtrnácti dochovaných pobřežních věží na Maltě. V roce 2000 prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Věže mezi sebou komunikovaly pomocí ohňů rozdělávaných na střechách. O důmyslném rozestavění věží se mohou návštěvníci přesvědčit sami - ze střechy věže Mġarr ix-Xini je možné dohlédnout na věž Comino. Okolí stavby láká k příjemným procházkám úžasně fotogenickou krajinou. 
Historické stavby
Modré okno

Modré okno

8.3.2017 se bohužel tento přírodní skvost zřítil do moře :(

Unikátní přírodní skalní oblouk, který hrdě ční nad mořem v oblasti Dwejra Bay (ostrov Gozo) byl vytvořen před tisíci lety jako následek zhroucení dvou vápencových jeskyní (prohlídka je možná ze břehu nebo z lodi). Pilíře oblouku jejichž šířka je 23 m a výška 28 m obsahují pozůstatky dávno vyhynulých mořských živočichů. Oblast v okolí Modrého okna je díky bohatému podmořskému životu vyhledávaným cílem milovníků potápění a šnorchlování. Oblouk je narušován působením eroze a dle průzkumů hrozí v následujících letech jeho zhroucení. Záběry Modrého okna byly použity ve filmu Hrabě Monte Cristo nebo v populárním seriálu Hra o trůny. 
Přírodní zajímavosti
Wied il-Għasri

Wied il-Għasri

Rozlehlé romantické údolí Wied il-Għasri se rozkládá na území mezi vesničkou I-Ghasri, iz-Zebbug a horou Ta Guard Hill (maják). Návštěvníci mohou obdivovat rozlehlé louky, panoramatické výhledy do okolí, působivé útesy i odlehlé zátoky s úzkými jeskyněmi, které jsou oblíbeným místem milovníků potápění. Malé plážičky s průzračně čistou vodou lákají k příjemné relaxaci uprostřed krásné přírody. Celé údolí je protkáno sítí cyklostezek. 
Příroda

Malta last minute dovolená

Ostrovní země Malta oplývá řadou historických zajímavostí. Pozůstatky chrámů na jižním pobřeží jsou pokládány za nejstarší na světě. Působivé jsou však i zdejší zátoky a pláže, z nichž nejkrásnější je Golden Bay. Na Maltě není problém dorozumět se anglicky. Britské osídlení tu po sobě zanechalo červené telefonní budky a jízdu vlevo.

Malta – hotely s nejlepšími recenzemi

Jacek K.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 30.4. - 7.5.2024 Hodnoceno: Květen 2024

Pebbles Resort (St. Paul's Bay) Hodnocení: 4/5 Malta, Bugibba a Qawra

8/10

8/10

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Pebbles resort je krásný hotel s velmi milým a ochotným personálem. Kvalita pokoje nebyla nejlepší. Měli jsme manželskou postel, která měla bohužel dvě příliš úzké matrace a aby mezi nimi nevznikla mezera, byly tam nacpané tři srolované peřiny - tragédie. Televize byla za sklem, které odráželo světlo, což omezovalo viditelnost obrazovky. Koupelna je špatně vybavená, kvalita a estetika interiéru koupelny se hodí spíše do hotelu**. Krytý bazén s teplou vodou, ale s některými chemickými přísadami, které štípou v očích a znemožňují příjemně strávený čas. Pod vodou je viditelná houba a spousta padajících mini dlaždic.

Strava
Super!

Služby hotelu
Super!

Pláž
Nedostatek

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Patrik M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 9.3. - 14.3.2024 Hodnoceno: Březen 2024

Sea View Hodnocení: 2.5/5 Malta, Bugibba a Qawra

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Malta – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Malta mapa

Počasí a klima na Maltě

I v nejteplejších letních dnech bývá na Maltě příjemně díky stálému vánku a vlivu okolního moře. Slunce tu svítí průměrně asi šest hodin denně. Teploty vzduchu i vody se v zimě drží okolo 15 °C, během léta stoupají i nad 30 °C. Letní měsíce bývají slunečné a téměř bez dešťů. Teplota moře je nejvyšší v srpnu (26 °C).

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín