Last Minute Zanzibar

Zanzibar, perla Indického oceánu, je místem, kde se snoubí nádherné bílé písečné pláže s tyrkysovým mořem a bohatá historie s kulturou. Stone Town, srdce ostrova, vás zavede do minulosti s jeho úzkými uličkami a historickými budovami, zatímco milovníci potápění a šnorchlování mohou objevovat podmořský svět u fascinujících korálových útesů.

Exotické chutě Zanzibaru

Ostrov Zanzibar je známý pro svou bohatou tradici pěstování exotických koření. Návštěvníci mohou prozkoumat farmy s kořením jako je vanilka nebo muškátový oříšek. Nebo ještě lépe ochutnejte místní kulinářské speciality, které kombinují africké, arabské a indické vlivy v jedinečné gastronomii.

Přírodní rezervace a pralesy doplňují krajinu a nabízejí útočiště pro různé endemické druhy rostlin a zvířat.

Zanzibar na poslední chvíli

Pokud uvažujete o last minute cestě na Zanzibar, můžete očekávat nejen výhodné nabídky, ale také nezapomenutelný zážitek plný relaxace, dobrodružství a kultury. Přátelští místní obyvatelé vás jistě přivítají s otevřenými pažemi a zajistí, abyste se cítili jako doma.

Nejlepší lokality v Zanzibaru

Kiwengwa

Exkluzivní středisko se chlubí lázněmi, bazény a soukromými plážemi pod palmami.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro páry Ano
 • válení u moře Ano
Uroa

Vesnice na východním pobřeží má rybí trh na pláži a pěkné západy slunce.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • oblázková pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano
Nungwi

Nejživější plážové místo v Zanzibaru nabízí skvělé potápění a přírodní akvárium.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • oblázková pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano
Pwani Mchangani

Báječné místo pro potápění a další vodní aktivity v korálově bohatém moři.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro páry Ano
 • válení u moře Ano

Nejlépe hodnocené hotely v Zanzibaru

Riu Jambo

Riu Jambo

Hodnocení: 4/5

Zanzibar, Nungwi, Nungwi

Hodnocení 4,9 / 5

od 43 955 za os.

Sbh Kilindini Resort -23%

Sbh Kilindini Resort

Hodnocení: 4/5

Zanzibar, Pwani Mchangani, Pwani Mchangani

Hodnocení 4,7 / 5

od 35 557 za os.

Sandies Baobab Beach -1%

Sandies Baobab Beach

Hodnocení: 4/5

Zanzibar, Nungwi, Nungwi

Hodnocení 4,6 / 5

od 49 390 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Kamenné město

Kamenné město

Stone Town je starou částí Zanzibar City, hlavního města Zanzibar. Nachází se na západním pobřeží Unguja. Stone Town je město významného historického a uměleckého významu ve východní Africe. Nalezneme zde řadu důležitých budov, např. Palác sultánů, mešity, kostely a další institucionální budovy.

Město se skládá z bludiště úzkých uliček lemovaných domy, obchody, bazary a mešity. Uličky jsou tak úzké pro auta, že město je přeplněno jízdními koly či motorek. Nábřeží má však již ulice širší a větší.

 

 

 

Historické stavby Města / Náměstí / Ulice
Dům zázraků (Beit-al-Ajaib)

Dům zázraků (Beit-al-Ajaib)

Dům zázraků je význmnou budovou v Stone Town. Jedná se o největší a nejvyšší budovu v tomto městě a zaujímá tak přední místo s výhledem na Zahrady Forodhani. Nachází se mezi Old Fort a Palace Museum.

Historické stavby Muzea / galerie
Záchranná stanice pro želvy Mnarani

Záchranná stanice pro želvy Mnarani

Záchranná stanice Mnarani je nevládní organizace založená v roce 1993. Vznikla za účelem zachování mořských želv na ostrově Zanzibar. Hawksbill želvy byly tradičně loveny kolem Zanzibaru pro jejich atraktivní skořápky, a zelené želvy pro jejich maso. Jejich dovoz, vývoz, zabití nebo obtěžování je nelegální. Skupinové aktivity stanice jsou především záchrana želv a jejich hnízd, zachování životního prostředí, plážové úklidy a hlídky. Nyní je zde zaměstnáno více než 20 místních vesničanů.

Parky / zahrady / rezervace Zoo / Safari / Akvária
Anglikánská katedrála

Anglikánská katedrála

Anglikánská katedrála je historickou památkou v Stone Town. Jako většina budou v tomto městě je vyrobena převážně z korálového kamene. Kostel se nachází v Mkunazini Road, v centru starého města.

Stavba katedrály započala v roce 1873 a trvala po dobu 10 let. Uvádí se, že stavba byla ve skutečnosti oslavou konce otroctví. Na náměstí se proto nachází známý památník otroků a rovněž muzeum otroctví.

Církevní stavby Historické stavby

Zanzibar na poslední chvíli

Poznejte exotický Zanzibar prostřednictvím výhodných last minute zájezdů. Zanzibar je klidná a bezpečná destinace. Nejsou zde žádná povinná očkování, doporučuje se jenom to proti žluté zimnici. Vízum lze získat na hraničních přechodech. Můžete si o něj zažádat předem na zastupitelském úřadě nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

Co vidět na Zanzibaru?

1. Stone Town (Město kamene)

Stone Town je historické srdce Zanzibaru a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházejte se jeho úzkými křivolakými uličkami, obdivujte staré arabské domy, nádherné paláce a impozantní mešity. Každý kout tohoto města vypráví příběh o bohaté historii a kultuře ostrova, od obchodu s otroky po arabské a evropské vlivy.

2. Prison Island (Ostrov vězení)

Prison Island, který se nachází nedaleko Stone Town, byl původně využíván jako karanténní stanice a později jako vězení. Dnes je to oblíbené turistické místo, kde můžete navštívit historické budovy, setkat se s obrovskými želvami Aldabra a relaxovat na idylických plážích.

3. Jozani Forest (Jozanský prales)

Jozani Forest je jediný národní park na Zanzibaru a je domovem pro vzácné červené opice colobus, které jsou endemické pro tento ostrov. Procházka tímto pralesem vám umožní setkat se s mnoha druhy fauny a flóry, včetně mangrovů, orchidejí a různých druhů ptáků.

4. Nungwi a Kendwa Pláže

Na severním cípu Zanzibaru najdete dvě z nejkrásnějších pláží ostrova: Nungwi a Kendwa. Tyto pláže jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty. Nungwi je také známý svým rybářským přístavem, kde můžete sledovat místní rybáře při práci a obdivovat tradiční dhow lodě.

Zanzibar – hotely s nejlepšími recenzemi

Mariana R.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.sk) Datum pobytu 16.4. - 23.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

RIU Jambo Hodnocení: 4/5 Zanzibar, Nungwi

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Eva K.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.sk) Datum pobytu 7.4. - 16.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Ocean Paradise Resort & Spa Hodnocení: 4/5 Zanzibar, Kiwengwa

Jedna z top dovoleniek

Jedna z top dovoleniek

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Celkový komplex má už zrejme svoj vek, preto v ňom prebiehajú postupné rekonštrukcie, čo však vôbec nenarušuje kľud v tejto oáze ticha. Ubytovanie je v prízemných, alebo jedno poschodových domčekoch, postavených v udržiavanej zahrade medzi palmami, blízko všetkého - mora, bazéna s barom, reštaurácie, fotka... Izba priestranná, čistá, dvakrát denne upratovaná. Nad posteľou sieťka proti hmyzu, s ktorým sme sa v izbe ani nestretli. Sociálne zariadenie štandard, veľká vonkajšia terasa na oddych. Plný minibar - 5 druhov nealko + pivo. Kanvica na kávu a čaj. V izbe aj v celom komplexe dostupná dobrá wifi.

Strava
Odporúčam all inclusive, v rámci čoho strava švédske stoly, rozmanitá, veľmi dobrá, každý deň iný tématický večer. Mäso, ryby, morské plody, cestoviny, pizza... Každý si vyberie. Nápoje alko, nealko, poobedný snack.

Služby hotelu
Personálu na môj vkus až veľa, všetci milí, nápomocní. Hotel robí rôzne aktivity, sútaže, k dispozícii je aj fitko a masáže, obchod so suvenírmi. Nikde nič neplatíte, až v závere pri odchode zaplatíte za platené služby, samozrejme sa dá aj kartou.

Pláž
Aj keď je doobeda pomerne veľký odliv, poobede sa "vaňa na pustí", a super pláž s bielym pieskom a teplým morom, očarí každého.

Byla tato recenze užitečná? (1) (1)

Zanzibar – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Zanzibaru

Počasí na Zanzibaru

Na pobřeží je klima vlhké a horké, ve vnitrozemí pak suché a teplé. Od dubna do května je období dešťů. Průměrná teplota od ledna do března se pohybuje kolem 30 °C, od dubna do listopadu se snižuje na 26 °C. Teplota moře bývá nejvyšší v březnu, kdy dosahuje až 30 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Kiwengwa

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Uroa

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Nungwi

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Cestovatelský magazín