Cala Ratjada

Cala Ratjada - Nejlépe hodnocené hotely

Bell Port

Bell Port

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

od 9 659 za os.

Apart Diamant

Apart Diamant

Hodnocení: 4/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

od 25 318 za os.

Chevy

Chevy

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

Hodnocení 4,2 / 5

od 10 595 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Bazilika sv. Františka

Bazilika sv. Františka

Při svých cestách městem můžete navštívit barokní baziliku sv. Františka, která byla nedávno zrekonstruována a patří mezi největší baziliky ve španělsku. Loď kostela má neobvyklý půdorys a je obklopená kaplemi, kde jsou uloženy mramorové sochy dvanácti apoštolů. Každá kaple je vyzdobena freskami z různých období. Centrální fresky zde v počátcích své kariéry vytvořil Francisco Goya. Můžete se zde vydat i na prohlídku se španělsky mluvícím průvodcem, a nebo navštívit jen hlavní prostory kostela. 

 

 

Církevní stavby
Pevnost Capdepera

Pevnost Capdepera

Pevnost Capdepera byla založena kolem roku 1300, aby bylo město chráněno před piráty. Stavba je velmi rozsáhlá a dobře zachovalá, nápadné jsou hlavně dlouhé hradby s cimbuřím. Každoročně se zde konají městské oslavy. K hradu se dostanete po zdolání schodů, které stoupají od náměstí Placa de Orient.  Můžete také absolvovat prohlídku s průvodcem. 

 

 

Hrady / zámky
Hrad Bellver

Hrad Bellver

Výstavbu hradu naplánoval první křesťanský panovník Jaume I., jako připomínku vítězství nad islámem. Hrad byl dokončen v letech 1309 - 1311. Leží na velmi strategickém místě na zalesněném kopci, asi 3 kilometry severozápadně od dnešního centra Palmy. Pevnost má jedinečnou kruhovou stavbu zdí, ve kterých se nachází tři věže a střílny. Nádherné je hradní nádvoří uprostřed dvoupatrového paláce, které má kruhový tvar a je zdobené arkádovými oblouky. V přízemí hradu se nachází historické muzeum d´historia de la Ciutat.

V pevnosti můžete navštívit různé místnosti, jako trůnní sál, královský sál, kapli, kuchyni, nebo se vydat na střešní terasu, která nabízí jedinečný výhled do okolí.

 

 

 

 

Hrady / zámky
Jeskyně Arta

Jeskyně Arta

Tyto rozsáhlé jeskyně se nacházejí poblíž městečka Arta a rozhodně stojí za návštěvu. Častým návštěvníkem jeskyní byl Jules Verne, který se zde prý inspiroval pro svou knihu Cesta do středu Země. Při prohlídce můžeme obdivovat velké krápníky, které jsou navíc dokresleny světelnou projekcí a vznikají tak části jeskyně připomínají a nazývající se Peklo, Ráj, nebo Očistec. 

K prohlídce jsou kvůli kluzké podlaze nutné pevné boty.

 

 

 

Jeskyně

Cala Ratjada - Nejprodávanější hotely

Aluasoul Carolina

Aluasoul Carolina

Hodnocení: 4/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

Hodnocení 4,6 / 5

od 10 275 za os.

Green Garden

Green Garden

Hodnocení: 4/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

Hodnocení 4,9 / 5

od 13 386 za os.

Club Cala Ratjada

Club Cala Ratjada

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

Hodnocení 3,8 / 5

od 7 811 za os.

Club Cala Romani

Club Cala Romani

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Calas de Mallorca

Hodnocení 4,0 / 5

od 9 782 za os.

Bellevue Club

Bellevue Club

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Port d Alcudia

Hodnocení 3,9 / 5

od 7 786 za os.

Cala Ratjada – hotely s nejlepšími recenzemi

Margit T.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.hu) Datum pobytu: Červen 2025

S'Entrador Playa & Spa Hodnocení: 4/5

Kromě zpoždění letadla, které bylo bohužel nepříjemné, bylo všechno v pořádku.

Kromě zpoždění letadla, které bylo bohužel nepříjemné, bylo všechno v pořádku.

Strava 5,0 / 5

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Služby 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Pláž

Zátoka je na krásném místě, výhled je nádherný a oblast je živá. Celkově jsme byli velmi spokojeni!

Strava

Byla tam celá řada lahodných pokrmů!

Ubytování

Čisté, pěkné pokoje s velmi dobrou terasou. Čistý bazén, dostatek lehátek, krásná posilovna, tenisový kurt, zahrada plná krásných starých stromů. Každý večer představení. Byli jsme velmi spokojeni.

Služby

Jsou milí a ve všem nápomocní!

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Imre Zoltan Fekete

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.hu) Datum pobytu: Srpen 2022 Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Sensimar Aguait Resort & Spa Hodnocení: 4/5

Personál hotelu je velmi milý, a to zde platí pro všechny, i pro uklízečky. Ubytování bylo velmi dobré, mohl jsem si vybrat z jídel podle alergií. Vzhledem k tomu, že se mi ubytování po všech stránkách moc líbilo, příští rok bych se sem rád vrátil.

Personál hotelu je velmi milý, a to zde platí pro všechny, i pro uklízečky. Ubytování bylo velmi dobré, mohl jsem si vybrat z jídel podle alergií. Vzhledem k tomu, že se mi ubytování po všech stránkách moc líbilo, příští rok bych se sem rád vrátil.

Strava 5,0 / 5

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Služby 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Pláž

Bohužel jsem tam byla jen dvakrát v moři vedle hotelu. Voda je čistá a má velmi dobrou teplotu, i když si myslím, že to druhé umí jen příroda.

Strava

Jídlo bylo velmi chutné, i když jsem kvůli svému zdravotnímu stavu nemohl ochutnat všechno, ale to, co jsem snědl, bylo perfektní. Pokud někomu nechutnalo hotové jídlo, mohl si každý den vařit čerstvé ryby a jiné maso.

Ubytování

Hotel je velmi čistý, programy a stravování jsou dobře organizované.

Služby

služba, kterou jsem použil, byla ve všem v pořádku.

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Cala Ratjada – Více recenzí ubytování

Cala Ratjada - Poslední prodané hotely

Green Garden -3%

Green Garden

Hodnocení: 4/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

Hodnocení 4,9 / 5

od 21 792 za os.

Aluasoul Carolina

Aluasoul Carolina

Hodnocení: 4/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

Hodnocení 4,6 / 5

od 10 275 za os.

Gami

Gami

Hodnocení: 1/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

od 6 801 za os.

Universal Romantica

Universal Romantica

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Colònia de Sant Jordi

od 6 855 za os.

Bellavista & Spa

Bellavista & Spa

Hodnocení: 3/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

od 6 899 za os.

Alcina

Alcina

Hodnocení: 1/5

Španělsko, Mallorca, Cala Ratjada

od 7 072 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

  • Nejlepší
  • Dobrá
  • Mimosezóna
  1. Leden: Dobrá
  2. Únor: Dobrá
  3. Březen: Dobrá
  4. Duben: Dobrá
  5. Květen: Mimosezóna
  6. Červen: Nejlepší
  7. Červenec: Nejlepší
  8. Srpen: Nejlepší
  9. Září: Nejlepší
  10. Říjen: Mimosezóna
  11. Listopad: Dobrá
  12. Prosinec: Dobrá

Cestovatelský magazín