Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/covid_19.html

Dovolená Kalifornie

Města plná života, pláže, zábavní parky a přírodní zázraky dělají z Kalifornie jednu z nejlepších dovolenkových destinací USA. Los Angeles jsou domovem mnoha celebrit a vlivných osobností, hollywoodských kopců a filmových studií. San Francisco nabízí vyhlášené bary, restaurace a mnoho známých filmových míst. Od písků západního pobřeží USA, Golden Gate Bridge a nechvalně známého ostrova Alcatraz přes zábavní park Universal Studios Hollywood až po Disneyland v Anaheimu - Kalifornie je opravdovým snem. 

Sněte v Kalifornii!

Národní parky Kalifornie zahrnují hory, lesy, poušť, pobřežní oblasti i ostrovy. Dobrodružství naleznete na horkých písečných dunách Údolí smrti nebo v horách, údolích a kolem vodopádů Yosemitského národního parku. Milovníky hor potěší jezero Tahoe v pohoří Sierra Nevada, jež v létě láká turistickými stezkami a v zimě lyžařskými středisky. 

Kdo baží po kultuře a má rád umění, měl by navštívit historickou památku Hearstův hrad, luxusní moderní sídlo na centrálním kalifornském pobřeží. Poskytuje fantastický výhled na Tichý oceán a pohoří Santa Lucia. Jednou z hlavních atrakcí je zdejší obrovská sbírka umění. V areálu jsou k vidění zebry a další exotická zvěř. 

Jak se dostat do Kalifornie? 

Letiště v Los Angeles je jedním z největších a nejrušnějších na světě, nicméně každé větší město v Kalifornii má svoje rušné letiště. Přímý let z Evropy trvá asi 12-14 hodin, z Prahy či Vídně od 15 do 20 hodin. Neméně rušné je letiště v San Franciscu. Let s přestupem zabere průměrně 16 hodin. Z letiště je pak snadné dostat se do centra taxíkem, autobusy, oblíbené jsou také půjčovny aut.

Proč Dovolená Kalifornie

rušná oblast nákupy surfování písčitá pláž vhodné pro důchodce válení u moře

Kalifornie - Nejlépe hodnocené hotely

Kawada

Kawada

Hodnocení: 2/5

USA, Kalifornie, Los Angeles

od 31 270 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Údolí smrti

Údolí smrti

Údolí smrti je jedno z nejteplejších míst nejen v Severní Americe, ale i na světě. Dne 3. července 2001 zde byla naměřena teplota 57,1°C ve stínu, což doposud nebylo naměřeno nikde jinde na světě. Údolí se rozkládá mezi horským pásmem Amargosa na východě a Panamint na západě. V Údolí smrti se nachází nejnižsí místo Severní Ameriky, Badwater Basin s nadmořskou výškou 86 metrů pod hladinou moře. Přibližně 20 km od Badwater Basin se nachází vesnička Furnace Creek s restauracemi a možností ubytování. Dalším místem, které byste si při návštěvě Údolí smrti neměli nechat ujít je Danteho výhlídka, která leží na vrcholku Coffin Peak (1669 m n. m.), přibližně 40 km od Furnace Creek, a je dostupná autem. Vyhlídka nabízí překrásné výhledy do okolí. Míst k vidění je zde však mnohem více a návštěva tohoto nádherného údolí, kde se mimo jiné natáčely scény filmu Star Wars, rozhodně stojí za to.

Příroda Parky / zahrady / rezervace
Národní park Sequoia

Národní park Sequoia

Proslulý Národní park Sequoia (založen 1.10.1890), který získal své jméno podle rozsáhlých lesů sekvojovců obrovských (největší stromy na Zemi), je situován v Kalifornii (u města Visalia) a těsně sousedí s dalším známým parkem Kings Canyon. Oblast patřila v minulosti indiánskému kmeni Monachee, který byl zdecimován virem planých neštovic (zavlečen evropskými osadníky). Na území o rozloze 1635 km2 mohu návštěvníci obdivovat mnoho druhů divokých zvířat (rys, veverka, chřestýš, puma, jelenec), úchvatnou divokou přírodu, dravé řeky, vysoké skály, jeskyně (240) a především monumentální kmeny sekvojí (výška až 80 m). Většinu zemí parku tvoří divoká příroda bez silnic. Oblíbeným cílem návštěvníků je tzv. Tunnel Log - padlý kmen sekvojovce, kterým mohou projíždět automobily či Moro rock - žulový útes s neopakovatelnými panoramatickými výhledy do okolí . Pro turisty jsou k dispozici značené turistické trasy, odpočívadla i 7 dobře vybavených tábořišť. 

Parky / zahrady / rezervace
Most Golden Gate

Most Golden Gate

Most Golden Gate se klene přes Sanfranciský záliv a spojuje San Francisco s Marin County. Stavba byla dokončena v roce 1937 a se svým rozponem 1300 metrů a celkovou délkou 2737 metrů se tehdy jednalo o nejdelší visutý most na světě (až do roku 1964). Most je natřen oranžovou a červenou barvou, aby byla při častých mlhách zvýšena jeho viditelnost pro lodě. V současnosti je na mostě šestiproudá vozovka, po které denně projede přes 120 000 aut. Tento most je velkým lákadlem nejen pro turisty, ale i pro sebevrahy. Celkem už zde spáchalo sebevraždu přes 1600 lidí, což z Golden Gate dělá „nejoblíbenější“ místo sebevrahů v USA.

Architektura

Kalifornie - Nejprodávanější hotely

Kawada

Kawada

Hodnocení: 2/5

USA, Kalifornie, Los Angeles

od 31 270 za os.

Kalifornie - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Kalifornie

Počasí a klima v Kalifornii

V Kalifornii lze zažít hned několik typů klimatu. Během léta není neobvyklý rozdíl 30 °C mezi nejteplejší a nejchladnější oblastí. Zatímco teploty v Crescent City na severu mohou stoupnout jen asi na 20 °C, v Údolí smrti na jihu může být extrémně horko. Teploty 50 °C ve stínu tam nejsou neobvyklé. Největší část Kalifornie má středomořské klima. Hlavní město Sacramento se těší největšímu množství slunečních paprsků. Slunná jsou také pobřežní města Los Angeles a San Francisco. 

Aktuální počasí

 • Teplota 31 °C v noci 21 °C

 • Teplota vody 19 °C

Předpověď na několik dní

 • Neděle 32 °C v noci 22 °C

 • Pondělí 30 °C v noci 22 °C

 • Úterý 30 °C v noci 21 °C

 • Středa 31 °C v noci 22 °C

Počasí

 • Leden Led 20 °C voda 15 °C

 • Únor Úno 20 °C voda 15 °C

 • Březen Bře 21 °C voda 15 °C

 • Duben Dub 22 °C voda 15 °C

 • Květen Kvě 24 °C voda 16 °C

 • Červen Čer 26 °C voda 17 °C

 • Červenec Čer 28 °C voda 19 °C

 • Srpen Srp 29 °C voda 19 °C

 • Září Zář 28 °C voda 20 °C

 • Říjen Říj 25 °C voda 19 °C

 • Listopad Lis 23 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 20 °C voda 16 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín