Egypt - Dahab Egypt

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Dahab je menší město na jihovýchodním břehu Sinajského poloostrova, ne příliš daleko od letoviska Sharm el-Sheikh. Jedná se o dřívější beduínskou vesnici. V současné má město samozřejmě větší rozlohu a jinou podobu. Skládá se ze dvou částí, přičemž v první z nich - Assalahu - najdeme i dnes původní beduínskou komunitu spolu s trempy a dobrodruhy. Jižní část města, tzv. Mashraba je plná moderních hotelových komplexů. Ubytování zde najdete ve všech cenových kategorií, od luxusních hotelů po mládežnické ubytovny. Obecně ale platí, že ubytování v Dahabu je poměrně jednoduché a cenově přijatelné.
  Nejbližším mezinárodním letištěm je Sharm el-Sheikh, ze kterého se sem dostanete místní linkovou dopravou.

  V dnešních dnech je Dahab cílovou stanicí potápěčů z celého světa. Oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování je Dahabs Blue Hole, skalnatá kotlina s přímo klesajícími stěnami. Místo je ideální také pro ostatní vodní sporty. Spolehlivé větry vytváří skvělé podmínky windsurfingu a jachtingu. Unikátním atributem Dahabu jsou plážové restaurace, které poskytují originální směsici hippie a beduínského způsobu stolování. Jsou umístěny blízko moře a místo klasických židlí se v nich můžete posadit na pestrobarevné polštářky a jíst u nízkých stolků. Jídla jsou zde výborná a cenově zvladatelná. Klasikou jsou ryby či plody moře připravované individuálně, dle přání zákazníka.

  V okolí je množství safari, na výběr budete mít z velbloudích, koňských, čtyřkolkových nebo džínových. Asi dvě hodiny jízdy od města se nachází hora Sinaj a klášter svaté Kateřiny, které můžete využít pro celodenní výlet.

Nejnovější recenze Egypt - Dahab

Celkem: 8,4 Spokojenost po všech stránkách

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost po všech stránkách Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita velmi dobrá, i když roky používání jsou znát, zejména v koupelně.

Strava
Pestrá strava, chutná, perfektní personál. Vždy doplňováno, i před koncem doby stravování. Jen trochu více ovoce

by neškodilo. Jinak spokojenost

Služby hotelu
Celkový dojem velmi dobrý, personál vstřícný, ochotný.Jen vznikl problém při cestě zpět na letiště, pozdní příjezd

autobusu do našeho hotelu,problémy na letišti s personálem při odbavení a tím zdržení odletu letadla do Prahy o 30 minut.

Pláž
Pláž každý den upravená, při nižším počtu ubytovaných dostatek lehátek, matrací, osušek i slunečníku. Dobře fungoval i bar, včetně donášky. Moře čistě, pěkná místa s korálem, vhodné na potápění i plavání.

Dobroslav Marek, 16.04.2019, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2019
Oblast: Egypt Egypt, Dahab, Hotel: Happy Life Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9 Hotel Happy Life je umístněn ve skvělé lokalitě panorama hor u pláže úžasné,absolutní soukromí,velice klidný resort, přátelský milí...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Happy Life je umístněn ve skvělé lokalitě panorama hor u pláže úžasné,absolutní soukromí,velice klidný resort, přátelský milí personál domluvíte se i česky. Pláž denně uklizena,moře a korály hned u břehu také perfektní.Vřele doporučuji a již se nedivím, těm turistům,kteří se tam rádi vracejí i já opět tento resort rád navštívím. Takových míst v Egyptě moc není. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté pokoje ,překrásný výhled na panorama hor,denně uklizeno

Strava
dostačující,velký výběr,

Služby hotelu
velmi dobré

Pláž
skvělá absolutní soukromí.servis na pláži OK

Petr K., 16.04.2019, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2019
Oblast: Egypt Egypt, Dahab, Hotel: Happy Life Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7 V Egyptě 23x,v Dahabu podruhé,Happy Life poprvé.Hotel doporučuji pro méně náročnou klientelu,s personálem se dá domluvit česky.Nevýhodou...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
V Egyptě 23x,v Dahabu podruhé,Happy Life poprvé.Hotel doporučuji pro méně náročnou klientelu,s personálem se dá domluvit česky.Nevýhodou je díky blízkým horám brzy zapadající slunce za jejich vrcholky.Stravování na slušné úrovni,čisto,úslužná a přátelská obsluha.Internet téměř nefunguje,nutností datová karta od místních operátorů.Přeprava do Dahabu zdarma hotelovým minibusem.Pozor na koupi datové karty v Dahabu,v "Black Housu",majitel zločinec a podvodník,má ještě jednu prodejnu,obsluhuje ji jeho žena či sestra. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je klasifikován jako 3* a podle toho vypadá ubytování,které. neurazí a odpovídá této kategorii.Fungující klimatizace,naopak v recepci nezapínají klima nikdy.Úklid denně,zcela bez problémů,výměna ručníků pravidelně.Personál rozumí slušně česky,ten kdo neovládá AJ nemusí mít obavy z jazykové bariéry.

Strava
Strava dostatečná,na úroveň hotelu velmi dobrá,zdejší cukráři na vynikající úrovni,klasifikoval bych je na 5*,nejen že jejich práce krásně vypadá,ale taky chutná.Personál je až příliš přátelský,podávat si s každým číšníkem a jejich šéfem

3x denně ruce mi přijde nejen přehnané,ale také nehygienické,stačil by pozdrav a úsměv a ne stálé plácání rukama o sebe.Slabou stránkou jsou míchané nápoje u barů,kromě coly s rumem a ginu s tonicem,vodky s nedobrým džusem je jejich repertoár vyčerpán.Jako plus hodnotím podávání lahvového piva o lihovatosti 4,5 %,tzn.naší 11°.

Služby hotelu
Nepočítejte s Internetem,neustále nefungoval,vypadával,nikoho to příliš nezajímalo.Doporučuji si koupit datovou kartu hned na letišti,již niky ji nepořídíte tak levně.Naproti tomu hotelový animátor říkající si Miky,velmi dobrý,dokázal vyburcovat hosty ke všelijakým aktivitám,strečing,petang,šipky a volejbal.

Pláž
Je třeba se připravit na drobné komáry večer a v noci,přes den mouchy.Vstup přes molo,ale dalo se opatrně vspoupit i jinde,kde byla proluka mezi korály.Pro mě jako potapěče poněkud zklamání život pod hladinou,čekal jsem víc ryb a korálů.Kladně hodnotím,že na nás nikdo nepískal když člověk zaplaval dál(plavčík na pláži prostě není) a málo lidí v moři a na mole.

Pavel S., 26.11.2018, Datum pobytu: 12.11. - 22.11.2018
Oblast: Egypt Egypt, Dahab, Hotel: Happy Life Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (13) Ne (0)

Celkem: 9,8 Skvělé, byli jsme tam po dvanácté a zase poletíme

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé, byli jsme tam po dvanácté a zase poletíme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemné, prostorné, čisté

Strava
Stále lepší

Služby hotelu
tentokrát jsme byli na masáži - spokojenost

Pláž
perfektní

Vlasta J., 19.11.2018, Datum pobytu: 8.11. - 15.11.2018
Oblast: Egypt Egypt, Dahab, Hotel: Happy Life Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Báječná dovolená podle našich představ - klid, pohoda, spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená podle našich představ - klid, pohoda, spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje vždy čisté, uklízelo se každý den, standardní vybavení

Strava
Strava pestrá, spíše orientovaná na evropskou kuchyni, ale i místní speciality, zákusky úžasné. Každý si určitě vybral podle své chuti, příjemný personál.

Služby hotelu
Hotel je tří hvězdičkový, přitom roznášení pití na pláži personálem, chystání lehátek, denní sportovní aktivity s animátory, Egyptský večer vždy jednou za týden, skluzavky, vodní aerobik, bazén s tryskami.

Pláž
Každé ráno uhrabaná, přístup do moře po novém molu se dvěma schůdky, korály hned po vstupu do moře.

Anna Katolická, 29.10.2018, Datum pobytu: 11.10. - 25.10.2018
Oblast: Egypt Egypt, Dahab, Hotel: Happy Life Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Všechny recenze Egypt - Dahab