Egypt Egypt

 • Cestovní doklady

  Pro vstup do země je vyžadován platný pas s dobou platnosti nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum.

 • Víza

  Při organizované turistice (zájezdy cestovních kanceláří) je vízum udělováno za poplatek přímo na letišti v Egyptě.

  Cestujete-li individuálně, je možno si o vízum požádat na egyptském velvyslanectví v Praze (Pelléova 14, Praha 6, 160 00).

  Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz.

 • Celní a devizové předpisy

  Do Egypta je zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografické zboží, zbraně a veškeré drogy. Za prodej a přechovávání drog se udělují velmi vysoké tresty (desítky let odnětí svobody, ve vyjímečných případech trest smrti). Pozor si dejte také na některé druhy léků či jiných podpůrných prostředků - mnohé z nich jsou přísně kontrolovány, především jejich vývoz z Egypta. U vývozu je nutno pamatovat na přísný zákaz vyvážení památek, přírodního bohatství a zlata v nezpracované podobě.

  Po příletu do Egypta mají turisté možnost zakoupit zboží z bezcelních obchodů - duty free shop - v limitované výši (doporučujeme částku zjistit od pracovníků egyptského letiště).

  Povinná směna valut není v Egyptě zavedena. Výměnu peněz doporučujeme provádět v bankách, směnárnách či lepších hotelích - za směnu pěnez na černém trhu Vám kromě bezpečnostních rizik hrozí i postih od místních orgánů.

  Vstupní podmínky - Pro ověření aktuálních podmínek pro vstup do země a návrat do ČR navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/egypt/cestovani/index.html)