Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 390 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 390 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,8 Opravdu úžasná dovolená, velké vyžití,večer vždy super program.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu úžasná dovolená, velké vyžití,večer vždy super program. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídající ceně.Vždy čistý a uklizený pokoj.

Strava
Velice pestrá,kde si musí každý najít něco podle své chuti.Sladké večer byla fantazie nejen pro oči ????

Služby hotelu
Opravdu ochotný až obětavý personál.. Možná by mohli vyjít vstříc z WiFi,drahé a ještě špatné připojení.

Pláž
Čisté a vždy upravené.

Lenka V., 21.03.2019, Datum pobytu: 9.3. - 16.3.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Ali Baba Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 byl jsem v Egyptě počtvrté, tato dovolená patřila k těm lepším, za tu cenu jsem dostal odpovídající servis, který jsem očekával . . celý...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
byl jsem v Egyptě počtvrté, tato dovolená patřila k těm lepším, za tu cenu jsem dostal odpovídající servis, který jsem očekával . . celý týden slunečno, klídek a pohoda, žádné davy . . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování bylo dobré, pravidelný úklid a výměna ručníků, vše bylo funkční, občas protékalo WC, ale dalo se to lehkým poťuknutím zastavit . .

Strava
strava rozmanitá, bylo vždy z čeho vybrat, dokonce mě překvapilo - každý den čerstvé jahody

Služby hotelu
rodinu potěšila wifi zdarma, já toto tolik na dovolené neřeším, hotel čistý, personál v pohodě, škoda že je vyhřívaný jen jeden bazén, jinak klídek a pohoda

Pláž
pláž písčitá a až na drobnosti čistá a udržovaná, jen docela velký odliv, v moři se dalo koupat i v tuto dobu,už z mola je vidět mořský život a je to prima na šnorchlování - při odlivu je tam nad pas vody , od břehu je to dlouho pozvolné, takže i malé děti se bez obav vycachtají, lehátek bylo dostatek a až na vítr - je v Egyptě stále - bylo krásně.

Václav, 21.03.2019, Datum pobytu: 2.3. - 9.3.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 Byl jsem velmi spokojen s prací našeho delegáta a průvodce . Zaměstnanci hotelu jsou velice vstřícní a umí i pobavit, jen animátoři jsou...

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Byl jsem velmi spokojen s prací našeho delegáta a průvodce . Zaměstnanci hotelu jsou velice vstřícní a umí i pobavit, jen animátoři jsou trochu moc drzí a neodbytní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Původní pokoj na kterém jsme byli ubytováni nesl známky zanedbání a znečištění. V pokoji který nám po stížnosti zařídil delegát již byl v rámci možností tou nejlepší volbou.

Strava
Strava v hotelu byla asi to nejhorší z celé dovolené. Rozhodně doporučuji se každý večer přihlásit na oběd v Grill Baru u pláže.

Pláž
Nádherné šnorchlování kousek od pláže na korálovém útesu

Filip Kopřiva, 21.03.2019, Datum pobytu: 25.2. - 4.3.2019
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: El Faraana Reef Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Po 10letech jsem se vrátila do Egypt a musím říct,že se nic nezměnilo.Bohužel tenkrát jsem tam byla v červenci a letos 11.3. a to bych už...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Po 10letech jsem se vrátila do Egypt a musím říct,že se nic nezměnilo.Bohužel tenkrát jsem tam byla v červenci a letos 11.3. a to bych už nikdy nejela!!!Strašně tam fouká,moře studený(17st-měla jsem teploměr) a bazény přímo ledové-nikdo se nekoupal.O výletu na moře s potápěním nemůže být ani řeč-35euro jsem vyhodila zbytečné,i lodě měli velký problém se udržet na moři,jaký byl vítr a zima. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příplatek za pokoj z výhledem na moře byl úžasný,doporučuji.Jinak,když tam jdete jen přespat,tak moc neřeším ubytování,ale je vidět,že hotel je už hodně opotřebovaný.

Strava
Nejsem náročná na jídlo,takže jsem si vždy vybrala,jen sladké(dortíky,zákusky)to fakt neuměj-100 výrobků přelitý jiným cukrem.Co tedy jsem byla zklamaná bylo ovoce,pouze jablka,banány,grepy a občas mandarinky.

Služby hotelu
V hotelu je na úklid zaměstnáno snad X lidí,vše dokonale uklizeno,ale nesmíte přijít před hotel!!!!To je děs!!!Odpadky kam se člověk podíval-viz květinový záhon plný odpadků a nikomu to nevadilo.

Pláž
Přístup k pláži a na pláži vše v pořádku,lehátek dostatek i když jste nepřišel v 6h ráno.Jelikož bylo moře tak studené,nikdo z rodiny do něj nevlezl.

Lenka Egrtová, 21.03.2019, Datum pobytu: 11.3. - 18.3.2019
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Barcelo Tiran Sharm

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Uzasna dovolena,hotel cisty,uklizeny,personal mily a pracovity,snazili se ve vsem vyhovet,nic nebyl problem.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Uzasna dovolena,hotel cisty,uklizeny,personal mily a pracovity,snazili se ve vsem vyhovet,nic nebyl problem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani ciste,periny vonave,denne uklizeny pokoj a 2 lahve vody na pokoji kazdy den.Vyhled z velkeho balkonu do krasne zahrady

Strava
Po navsteve jiz nekolika exotickych zemi je ma zkusenost s jidlem takova,ze po par dnech jim jen ryzi,nebo testoviny,protoze mi jejich strava s mistnim korenim prestane chutnat.V tomto hotelu vsak nikoliv!Jidlo ochuceno dle evropskych chuti,prvni den na veceri obrovsky stul se sushi,jiny den grilovany tunak,jidlo pestre,menili nabidku,zakusky chutne,lehke a nepreslazene.Vezeme si jako suvenyr nejake kilo navic ????

Služby hotelu
Prijezd na hotel v 9 rano,naramky na all in jsme dostali okamzite a ubytovali nas jiz v 10:30 (check in je od 14:00).Ve vsem se snazili ochotne vyhovet,byli jsme mimo sezonu,tzn mene lidi,na nic se necekalo,vse bylo prijemne

Pláž
Pozvolny vstup do more,boty do vody jsme nevyuzili,lehatek dostatek,lehnuli jsme si i kdyz jsme prisli pozdeji.Plaz vzorne uklizena,voda cista,v breznu docela studena.Co kazilo dojem byli prodejci zazitku,kteri obchazeli lehatka jak u more,tak u bazenu.Jedine co na ne platilo bylo na ne spustit cesky a rict,ze jiny jazyk neumite a nechapave na ne koukat,sami to vzdaji.Jakykoliv pokus o konverzaci-je tezke se jich pak zbavit ????

Anonym, 21.03.2019, Datum pobytu: 13.3. - 20.3.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Caribbean World Soma Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt