Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: 90 % obyvatel muslimové, 10 % obyvatel křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 4 400 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 104 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 4 400 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8 Spokojná s dovolenkou

 • 8.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojná s dovolenkou Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie pekné, veľká izba,každý deň upratané

Strava
Strava chutná , len na raňajky mohol byť väčší výber

Služby hotelu
Dobrý dojem z hotela všetci zestnanci boli slušný, usmiaty a snažili sa splniť všetky požiadavky zákazníkov

Pláž
Pláž piesková s pozvoľným vstupom, lepšie dať si topánky do vody

Drobné kamienky, mušle a malé kraby v ulitach

Silvia L., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 08.06.2023, Datum pobytu: 25.5. - 1.6.2023
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Lazuli and Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.8 Vydarená dovolenka, do Egypta chodíme veľmi radi, tento hotel je rodinneho typu.

 • 6.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vydarená dovolenka, do Egypta chodíme veľmi radi, tento hotel je rodinneho typu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pôvodná izba ktorú sme dostali bola len s oknom s bočným výhľadom do ulice a nezodpovedala objednanej s výhľadom do záhrady. Na požiadanie a po uvoľnení izieb po 2 dnoch sme izbu s terasou, do záhrady a boli sme veľmi spokojní.

Izba s oknom mala postele osobitne, tiež v poriadku, vhodná skôr pre kamarátky ktoré trávia deň vonku, nie pre manželov.

Strava
Výborná hlavná reštaurácia v hoteli. Alebo pri bazéne od 11 -16 hod. je OK - čerstvo robená pizza, s jedlom fastfood - hranolky, burger, hotdog, točenou zmrzlinou, dosťať aj pár koláčov, automat na kávu, cappucino, kakao, pri bare sú rôzne mix nápoje, sorbity,

Bohate stačí na obmenu, alebo v hlavnej reštaurácii je vždy kompletná bohatá ponuka ráno, na obed, večer. Oproti hlavnej reštaurácii v holetovej halle v bare si od 11 - 23 hod. môžete dať nápoje. Bary fungujú do 23 hod. aj pri bazénoch.

Služby hotelu
Domáci sa snažia výjsť v ústrety, majú služny na vysokej úrovni a je vždy o nás dobre postarané.

Služby majú k nezaplateniu. Únavu na nich nevidno aj ked robia od rána do noci v rovnakom tempe.

Pláž
Pláž je klasická, výborná pre všetkých aj pre plavcov, netreba chodiť ďaleko do mora. Deti sa vyhrahú na kraji a je lepšie im kúpiť nafukovacie pomôcky - stánok je pri pláži, aj výdaj osúšok, aj stánok s čerstvo presovanými ovocnými šťavami - tam sa platí (2,50 - 3 €?). Je udržiavaná, s dozorom plavčika, animáciou, joga na tráve v parku. Ak dôjde k znečisteniu vody, potom z mora! Napriek zákonu o nevypúšťaní odpadu z lodí platného v Egypte od leta 2022 (vtedy sme boli v inom hoteli, info máme od domácich) nájdete plávať koliesko citronu (limetky), šupku z melónu, suchý plátok jablka...u nás v reštaurácii sa nepodávali.

Mali sme len celé jablká, 1/2 limetky, melón čerstvo ošúpaný, nakrájaný, porcovaný ...

Bol nedostatok lehátok na pláži. Prvý deň sme voľné lehátko nenašli a pri bazéne nebol všade tieň. Dalšie dni sme pre istotu použili systém rezervácie do 8 hod. Ku koncu boli voľné lehátka aj počas dňa.

Treba dať domácim vedieť. Doposiaľ sme poznali nastohované rezervné lehátka, takže každý mohol mať.

Na pláži sú na okraji tácky na odkladanie použitého riadu - dobrá vec.

Jozefina S., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 08.06.2023, Datum pobytu: 22.5. - 29.5.2023
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Palm Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.6 Středně velký resort s udržovanou zelení lemovaný horami. 2km vzdálená vesnička s obchody, bankou, kde nakoupíte levněji než v resortu....

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Středně velký resort s udržovanou zelení lemovaný horami. 2km vzdálená vesnička s obchody, bankou, kde nakoupíte levněji než v resortu. Celkově pěkné čisté místo s přátelským personálem???? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje s velkou koupelnou a pohodlnou postelí. Vždy vzorně uklizené a pokud necháte drobné, tak i vyzdobené.

Strava
Z počátku se nám zdál menší výběr, ale každý den se nabídka zlepšovala a zvyšovala. Vždy se dalo vybrat, večeře za nás lepší než obědy. Kupodivu malý výběr ovoce oproti jiným resortům, cukrovinek a zákusků přehršel, celkově jídlo 7/10, ala carte 10/10

Služby hotelu
Služby hotelu slušné, všude čisto, ochotný personál.

Pláž
Pláž čistá, široká, dostatečně dlouhá, denně udržovaná, plážový servis???? Pozvolný vstup po kamínkách a rostlinách, po cca 15ti metrech písčité dno.

Zbyněk S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 08.06.2023, Datum pobytu: 24.5. - 1.6.2023
Oblast: Egypt Egypt, Taba, Hotel: Strand Taba Heights Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 10 Bola to úžasná dovolenka. Cena zodpovedá kvalite. Nie je čo vytknúť.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bola to úžasná dovolenka. Cena zodpovedá kvalite. Nie je čo vytknúť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba veľká, priestranná, izba denne upratana, doplnený minibar, na izbe ovocie, oriešky, koláčiky.

Strava
Strava ani sme nestihli za 15 dní všetko ochutnať v hlavnej jedálni. Plus ala carte reštaurácie ktoré sme ani nenavstivili. Mäso niekoľko druhov, tak isto zelenina, ovocie, koláče

Služby hotelu
Všetci sa snažia aby ste boli spokojní. Neustále sa pýtajú či je všetko v poriadku. Keď dojete okamžite máte spratane a hneď čo budete piť aké máte ešte želanie. Keď prídete do jedálne a je plno urobia všetko aby vás usadili

Pláž
Komplex je veľký. Pokiaľ sa vám nechce ísť pešo neustále premávajú motorové autíčka, ktoré vás dovezú kam potrebujete. Pláž pozvolna, piesková dlhá.

Jana F., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 08.06.2023, Datum pobytu: 18.5. - 1.6.2023
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Rixos Premium Magawish

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Vzhledem k tomu, že jsem tento resort v té samé době navštívila i loni, tak mohu srovnávat. Jelikož se změnilo vedení hotelu, tak se...

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k tomu, že jsem tento resort v té samé době navštívila i loni, tak mohu srovnávat. Jelikož se změnilo vedení hotelu, tak se služby o dost zlepšily. Probíhá postupná rekonstrukce. Pořádají se různé akce od vedení, které loni nebyly ani jednou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je zbytečné si připlácet za pokoj deluxe. I když jsme ho měli mít, tak nebyl volný. Po zaplacení bakšiše, nás druhý den přestěhovali do většího pokoje. Zařízení pokojů je starší, ale funkční. Klimatizace je individuální, akorát v dopoledních hodinách ji centrálně vypínají, což nebyl problém. Úklid pokoje byl na jedničku.

Strava
Strava se o hodně zlepšila, jen chybí výběr ovoce. Dvakrát do týdne meloun, jinak stále pomeranče a datle. Na obědy se stále chodí na pláž, jen když je silný vítr, tak jsou obědy v hlavní budově.

Služby hotelu
Personál je velice vstřícný. Číšníci usměvavý a velice ochotný. Barmani super. Tentokrát jsem využila i masáže. Je potřeba smlouvat. Mají zde i vnitřní bazén a dvě vířivky, ale ty nikdo nevyužíval. Služby stále kontroluje vedení resortu.

Pláž
Pláž je naprosto úžasná. Není tam molo a přístup je rovnou mezi korály, takže na šnorchlování super. Vstup je pozvolný. Letos začali s obnovou starých rozbitých lehátek za nové, což už bylo opravdu potřeba. Masku na šnorchl můžete zakoupit v resortu 15EUR.

Ivana J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 08.06.2023, Datum pobytu: 21.5. - 1.6.2023
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Pensee Beach Resort (ex. Pensee Royal Garden)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt