Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 180 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 180 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,4 I pro únor je tato destinace vyhovující,v resortu velmi vyuzivany vyhrivany bazén,ale i more koupání dovolilo.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
I pro únor je tato destinace vyhovující,v resortu velmi vyuzivany vyhrivany bazén,ale i more koupání dovolilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokojovy servis fungoval na jednicku,nemohu nic vytknout.

Strava
Strava různorodá,od ovoce,zakusku a všech druhů masa.Večerní BBQ super. Personál vždy na svém místě. Závěrečné pozvání od manažera hotelu do kokteiloveho baru velmi pozorne.

Služby hotelu
Na all dovolené jsme byli několikrát,ale tato byla jedna z nejlepších.

Pláž
Vstup z mola a nebo z pláže do melciny kde byly laguny.

Lenka K., 20.02.2019, Datum pobytu: 2.2. - 9.2.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Jaz Grand Resta (ex. Resta Grand Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Dovolená byla hezká,počasí větrné,koupání pro otužilé.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla hezká,počasí větrné,koupání pro otužilé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni ve staré části hotelu čemuž odpovídalo sociální zařízení.Stará vana ve které se dalo jen srchovat,ostatní vybavení bidet ,záchod a umyvadlo. Pokoj velký postele pohodlné +lednička a sejf.Náš hotel je teměř ve středu města což mělo výhodu,že si můžete zajít kamkoliv do okolí.Je to poučné vidět život přímo v uličkách města.

Strava
Jídlo formou švedský mi vyhovalo ochutnali jídlo i z jiných častí světa bylo to zajímavé.Přijemny personál

Služby hotelu
Příjemny personál, vztřícná obsluha.Jsem spokojena.

Pláž
Pláž byla čistá nebyl problém si dát na pláži občerstvení poklid samozřejmě mimo sezonu je to jiné já jsem spokojena.

Marie M., 20.02.2019, Datum pobytu: 9.2. - 16.2.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 kromě krásné a blízké pláže hotel neodpovídá 5 hvězdičkám.Co musím pochválit byl zájezd do LUXORU průvodce skvělí byl to egypťan který...

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
kromě krásné a blízké pláže hotel neodpovídá 5 hvězdičkám.Co musím pochválit byl zájezd do LUXORU průvodce skvělí byl to egypťan který velmi dobře mluvil česky a byl opravdu průvodcem pro nás kteří jsme tu dálku absolvovali Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dostali jsme pokoj až na konci rezortu po menší finanční úplatě se ejhle našel pokoj v blízkosti jídelny

Strava
nikdy jsem nezažila v žádném hotelu v EGYPTĚ a byli jsme již po šesté aby maso u oběda a večeře bylo na příděl na ty malé kousíčky buď masa ,drůbeže nebo ryby jste museli absolvovat frontu radši jsem to maso za celý pobyt nejedla absolutní nedostatek ovoce co se týká stravy velmi nespokojeni.

Služby hotelu
velmi amatérské animační programy kdy nestálo za to na ně vůbec chodit

Pláž
pláž to je jediné co na tomto rezortu je opravdu TOP čistá ,velká s krásným vstupem do moře nádherné korály a celý korálový život jako na dlani to vynahradilo veškeré nedostatky

Sylva P., 20.02.2019, Datum pobytu: 9.2. - 16.2.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Concorde Moreen Beach & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,6 Asi nejhorší dovolená co jsem zažila. Kdyby to byla první dovolená v Egyptě, tak mě už zde nikdo neuvidí. Kdo je alergický na kočky, tak...

 • 3 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Asi nejhorší dovolená co jsem zažila. Kdyby to byla první dovolená v Egyptě, tak mě už zde nikdo neuvidí. Kdo je alergický na kočky, tak na tento hotel zapomeňte. Věřte, že kočka i na Vašem lehátku bude rychleji ležet než Vy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší hotel, zařízení na hranici životnosti. Všude se pohybují kočky - u baru, u bazénu, skáčou na židle, na lehátka.

Strava
Strava stále stejná. Člověk musel přijít hned na začátku otevření jídelny, protože o doplňování jídla nemůže být ani řeč.

Služby hotelu
Vyzkoušela jsem masáž. Byla levná, můžete zaplatit kartou, stojí to za to.

Pláž
Pláž čistá, vzhledem k ročnímu období nebyla pláž narvaná. Pozvolný vstup do vody, nejsou potřeba boty.

Lenka, 20.02.2019, Datum pobytu: 6.2. - 16.2.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Le Pacha Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt