Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 590 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 590 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 3,2 Krásně rozkvetlá a upravovaná zahrada mezi hotelovými bloky, příjemní lidé starající se o nás nepřeváží holý fakt, že tento hotel neměl...

 • 3,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Krásně rozkvetlá a upravovaná zahrada mezi hotelovými bloky, příjemní lidé starající se o nás nepřeváží holý fakt, že tento hotel neměl ŽÁDNÝ PŘÍSTUP DO MOŘE!!! V nabídce nebylo napsáno, že se zde buduje (už rok) molo a že se do moře nedostaneme, neboť přes korály je vstup zakázán a molo je uzavřeno,protože se na něm pracuje !!! Museli jsme přes pláž sousedního hotelu !!! Ne nebyli jsme spokojeni !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přivítal nás nepořádek na pokoji a po telefonu na recepci nikdo ten den nepřišel uklidit !!! Za celou dobu pobytu nám nebyly vyměněny prostěradla ani jednou !!!(stačilo jednou za těch 8 dní ! ) Po stěnách pokoje pobíhaly živé ještěrky !!! To nebylo opravdu nic příjemného !!!

Strava
Strava dost jednotvárná a stejná, ale dalo se vybrat a najíst. Já byla spokojená, manžel nikoli.

Služby hotelu
Posilovna hezká, masáže velmi příjemné, pedikúra nic moc - další služby jsme nevyužili, nemohu posoudit.

Pláž
Nevím, malá a bez přístupu do moře!!! Trávili jsme dovču u bazénu, kde jsem si odvezla vyrášku po celém těle (zřejmě z desinfekce, kterou tam používají).

Ladislava Lančiová, 19.05.2018, Datum pobytu: 3.5. - 10.5.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Brayka Resort (ex. Zee Brayka Beach)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Jeli jsme do Egypta poprvé. Nejdříve byly pocity malinko smíšené, nakonec jsme zjistili, že strach nebyl oprávněný. Hotel kousek od...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme do Egypta poprvé. Nejdříve byly pocity malinko smíšené, nakonec jsme zjistili, že strach nebyl oprávněný. Hotel kousek od letiště, prostředí příjemné. Nejvíce musím vyzdvihnout služby delegáta Marca z CK. Celý týden za námi jezdil a výborně se o nás staral. Jakýkoliv problém nastal, Marco ho okamžitě vyřešil. Tento delegát u sebe také vozí egyptské simkarty a léky na průjem - které je možné si u něj kdykoliv zakoupit. Super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje starší, ale výborně udržované. Samozřejmě nějaké opotřebení je znát, ale úklid byl naprosto perfektní!!! Každý den jsme měli na posteli zvířátko z ručníků, nikde ani smítko písku, super.. Klima hlučnější - doporučuji pokoje v přízemí či v prvním patře. Bydleli jsme ve druhém a bylo tam neskutečné horko. Jen ze zvědavosti jsme koukali na programy v televizi, a pokud rádi usínáte u zapnuté televize, můžete si naladit Nova Cinema :-)

Co ale musím pohanit je minibar na pokoji. První den dostanete jednu půllitrovou láhev vody na osobu a potom po zbytek týdne nic. Takže pokud počítáte s tím, že v pětihvězdě budete mít plný minibar vody ( kort když je Egypt vyhlášený špatnou vodou ) a třeba i jiných alko a nealko nápoů jste na omylu a doplatíte na to stejně jako my. Celý týden jsme si u sebe nosili ušmudlanou odřenou láhev z prvního dne ( protože nás samozřejmě nenapadlo přivézt si vlastní láhev na pití ). Na chodbách u pokojů jsou sice barely s pitnou vodou, ale málokdy jsme natrefili na plný barel. Takže toto je pro mě obrovské mínus. Hlavně my jsme si pro jistotu s touto pitnou vodou čistili i zuby, takže celý den pijete a večer si čistíte zuby - 7 dní v týdnu - stále ze stejné lahve.. Paráda :-))))

Strava
Na výběr bylo samozřejmě obrovské množství různých jídel - špagety, minutkové maso, k snídani čerstvé omelety, výborné sýry a dokonce i koutek s dětským jídlem a koutek s dietním jídlem. Perfektní polévky. Na jídlo i absolutně není možné stěžovat. Pokud jste líní přelékat se z plavek, tak je možnost najíst se na pláži v ,,bufetu'' - domácí pizza, kebab, hranolky, nějaké maso.. A taky je možnost najíst se u bazénu, ale zdejší bufet jsme neozkoušeli, takže nemůžeme hodnotit. Výborné sladkosti a saláty. Strava opravdu luxusní.

Služby hotelu
To už taková paráda není. Pokud čekáte trošku profesionální přístup od zaměstnanců, tak asi budete čekat marně. Všichni zaměstnanci hotelu jsou muži - takže pokud se jim jako ženská zalíbíte, tak sice máte všechno, ale za cenu neustálých nechutných oplzlých poznámek. My jsme na dovolené byli jako parta mladých lidí, takže když pominu to, že vás neustále svlíkají pohledem i když vedle sebe máte přítele, tak musím vyzdvihnout práci barmanů na bazénu a na pláži. Naopak naprostá katastrofa byl bar na recepci a zaměstnanci hotelové jídelny. Arogantní, nepříjemní, mají vás totálně na háku a vlastně fungovat začnou až ve chvíli, kdy před nimi zamáváte penězi. Vezmou penízky, následuje úsměv, dostanete drink a zas jste po zbytek večera vzduch. Takže pokud budete chtít mejdan na recepci, tak na kapsu tak 300 dolarů. Jinak máte smůlu a můžete se usmívat a prosit a děkovat jak chcete. Peníze nadevše.

V jídelně jsme se dostali až do fáze, že jsme si po sobě talíře odnášeli sami abysme se vešli ke stolu. Po place sice běhá asi 20 pinglů, ale každý je předplacený u někoho jiného a vy prostě neexistujete. Takže zase asi 300 dolarů na kapsu, aby si vás někdo všiml, nebo třeba po vás při nejmenším alespoň odnesl nádobí. Nejsme nároční, nic víc nevyžadujeme. Možná kdybysme si chytli číšníka a dali mu do kapsy dvacku, tak by si nás všiml, ale proč platit někomu, kdo bez dyška neudělá krok navíc.....?

Pláž
Pláž menší, ale super čistá. Přístup do moře parádní, jen kousek od pláže jsou hned nádherné korály, takže šnorchl a brýle rozhodně s sebou. Nepřeberné množství rybiček, rejnoků, viděli jsme i chobotničky :-)))) úžasné zážitky z moře máme asi na celý život. Podmořský svět vás totálně pohltí.

Kateřina V., 19.05.2018, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Prima Life Makadi Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,6 Grand Hotel Hurghada má výbornú polohu,krásnu udržiavanú pláž a úžasnú záhradu.Počasie bolo dobré,občas horúčava/40,34 st/,občas väčší...

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Grand Hotel Hurghada má výbornú polohu,krásnu udržiavanú pláž a úžasnú záhradu.Počasie bolo dobré,občas horúčava/40,34 st/,občas väčší vietor,celkove výhodné pre dovolenku pri a v mori/26 st/.Delegát výborný.Bol problém s pitnou vodou,dávajú len 1 pollitrovú fľašu na osobu a deň, na pláži je kopa automatov na pitnú vodu ale mali by dávať väčšie jednorazové poháre a nie 2 dcl alebo otazne umývané hrubšie 3 dcl poháre.Osušky staré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba pekná s balkónom,ale kúpeľňa vyžaduje výmenu všetkých batérií/hrdzavé/,umyvadla/keď sa púšťa voda do umyvadla oprská sa celé telo/,vane/zodratá, WC / zastaralý systém poruchový/.Aj tento hotel má na sprchovanie obrovskú koncovku-ružicu so slabým tlakom vody.Ja všade nosím svoju malú kúpenú u nás.Uteráky sú . staré,zadubené.Celkove hotel potrebuje a začína rekonštrukciu.

Strava
Hotel v rámci all inclusive poskytuje raňajky,obed večeru v rámci normy.Žiadalo by sa viac rôzne upravených rýb,normálne grilované-pečené kurčatá,pečené mäsá,aspoň 1x kačica.Chýbala desiata stačila by pizza ,príp.keksy /nie každý je veľa v rámci raňajok/.Jedlo bolo chutné,množstvo omáčok,zeleniny,šalátov,sladkostí

Služby hotelu
Bola som tu už viac krát a služby hotela boli dobré,kde sa dalo,pomohli.Dohovoriť sa dá prevažne anglicky,alebo cez delegáta po slovensky.

Pláž
Pláž je veľký záliv a je hneď pred ubytovacími domami.Pláž je čistá,upravená.lehátok je dosť,ale keď chceme byť bližšie k pláži,treba obsadiť do 7.30 osuškami.

Anonym, 19.05.2018, Datum pobytu: 4.5. - 15.5.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: The Grand Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel nádherný, personál příjemný, služby a strava exkluzivní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nádherný, personál příjemný, služby a strava exkluzivní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, pěkně zařízené.

Strava
Nebylo co vytknout.

Služby hotelu
Služby perfektní

Pláž
Dostupnost k pláži vynikající, čistota perfektní. Spokojenost i s barem na pláži.

Růžena L., 19.05.2018, Datum pobytu: 5.5. - 12.5.2018
Oblast: Egypt Egypt, Safaga, Hotel: Magic Life Kalawy Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Dovolena super maly resort ,lidi malo i jina komunita byla k nam vstricna a ochotna takze sto procent

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena super maly resort ,lidi malo i jina komunita byla k nam vstricna a ochotna takze sto procent Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl celkem cisty jen uklid by to chtelo poradne nejake chyby tam byly napr. netekl zachod spatna vymena rucniku .Sice na odstraneni zavad diky delegatovi byly odstraneny ,ale museli jsme se upominat o balenou vodu a vymenu rucniku a toaletniho papiru .

Strava
jidlo vinikajici hlavne zakusky vseho bylo dostatek

Služby hotelu
Krome tech malych vytek ohledne pokoje byly sluzby skvele hlavne musim pochvalit naseho delegata ochotny mily vse resil hned i zajezdy byly super a taky bych chtela pochvalit animatora ,ktery se o nas staral abychom se nenudili jmenuje se Thiko.

Pláž
plaz byla cista ,pristuo do more docela dobryjen ,kdyz jsme si chteli zaplavat nebo snorchlovat museli jsme dost daleko od brehu

Lenka Jandurová, 19.05.2018, Datum pobytu: 28.4. - 9.5.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Fam Hotel & Resort (ex. Moon Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL