Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 429 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 429 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,6 Ono to ani tak nie je hotel, ako skor dost velky hotelovy komplex, samozrejme, v pozitivnom zmysle. Rozne bazeny a bazeniky, lodicka,...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ono to ani tak nie je hotel, ako skor dost velky hotelovy komplex, samozrejme, v pozitivnom zmysle. Rozne bazeny a bazeniky, lodicka, ktora tam premava cez cely areal, aby ste nemuseli ist peso krizom, bary, restauracie. Po ubytovani vas na izbu neodprevadia, ale odvezu na auticku. Hotel ma obvod dokola skoro 2 km, co viem, kedze sme okolo neho behavali. Je tam aj celkom zaujimava cast bazenov pre deti 0-10 rokov. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.

Strava
Strava mohla byt mozno trosku roznorodejsia, ale je mozne, ze to my sme prilis vyberavi a navyse pocas koronavirusu je hotel zaplneny len z polovice, zrejme neponukali vsetko, co je zas pochopitelne.

Služby hotelu
Okrem jedla a pitia, plavania a posilnovne sme vyuzili salon krasy, teda sme sa obidvaja ostrihali, plus farbenie, pedikura, nechty. Ceny nizsie ako doma, kvalita v pohode, takze OK.

Boli sme pocas koronakrizy, vsetci zamestnanci poctivo v ruskach a v spravne nasadenych ruskach. S ostatnymi ubytovanymi sme do styku neprichadzali skoro vobec, nie sme moc spolocenski, sanca nakazit sa mensia ako doma.

Pláž
OK.

Milan K., 25.01.2021, Datum pobytu: 8.1. - 15.1.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Dana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Hotel nádherný, jediné co vytknu je, že na našem pokoji nefungovala zásuvka.Resort super přesně odpovídal fotkám.

 • 10 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nádherný, jediné co vytknu je, že na našem pokoji nefungovala zásuvka.Resort super přesně odpovídal fotkám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše probíhalo v pořádku, každý den uklizené pokoje, milý personál.

Strava
Strava mě nijak neohromila. Každý den stejná jídla, žádné ryby, nic nového.

Služby hotelu
Naprosto super, doporučila bych ostatním.

Pláž
Uklizená, vzhledem k tomu, ze je koronavirus, tak málo lidi což je super.

Lehátka vždy k dispozici se slunecnikem.

Klára Slabová, 20.01.2021, Datum pobytu: 9.1. - 16.1.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Beach Albatros Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,2 spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nejsme nároční takže dobré

Strava
nejsme nároční dobré

Služby hotelu
ucházející až na WC na pláži které nefungovalo a chodilo se až k bazénu

Pláž
v mezích možnosti

Jitka Pištěková, 19.01.2021, Datum pobytu: 19.12.2020 - 2.1.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Tento hotel jsme navštívili po páté .Vše super jako vždy.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel jsme navštívili po páté .Vše super jako vždy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné.

Strava
Vyborna. Velky výběr všeho.

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Krásná čistá.

Pavla Stačková, 19.01.2021, Datum pobytu: 9.1. - 16.1.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Jaz Makadina (ex. Sol Y Mar Club Makadi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Byla to naše první dovolená v Egyptě a určitě se budeme rádi vracet. Byli jsme moc spokojení a dovolím si říci, že to byla jedna z našich...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to naše první dovolená v Egyptě a určitě se budeme rádi vracet. Byli jsme moc spokojení a dovolím si říci, že to byla jedna z našich nejhezčích dovolených. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nachází kousek od letiště, to je výhoda když se vám nechce další hodinu sedět v autobuse. Hotel je velmi hezký, velice mě překvapila čistota jak hotelu, tak i pokoje a celého okolí. Pokoj byl moc hezký s krásným balkónkem. Nejhezčí u hotelu je rozlehlá zahrada.

Strava
Jídlo bylo moc chutné, byli jsme na dovolené s malými dětmi a výběr byl dostačující. Vyzkoušeli jsme i hotelovou restauraci a jídlo a servis byl vynikající.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, překvapila mě čistota pláže, všude jsou odpadkové koše, lehátek a slunečníků je dostatek. Na pláži jsou i toalety, také naprosto čisté a bar kde si můžete dát něco k pití.

Nejhezčí pro nás bylo moře, nádherně čisté a ten podmořský život, to bylo něco neuvěřitelného.

Martina M., 19.01.2021, Datum pobytu: 9.1. - 16.1.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

12 fotografií

Všechny recenze Egypt