Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 490 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 490 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,4 super !

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
super ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výhled na moře jen pro Německé turisty bylo nám to v hotelu řečeno rovnou na férovku a také to tak bylo !

Strava
super

Služby hotelu
super není co psát

Pláž
z propagačního videa cestovky vypadala zátoka lépe než ve skutečnosti ale jinak moc dobré

Zdeněk Sobotka, 17.05.2017, Datum pobytu: 30.4. - 14.5.2017
Oblast: Egypt Egypt, Safaga, Hotel: Magic Life Kalawy Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Magic Life Kalawy Imperial, Safaga, Egypt Zdeněk Sobotka 2017-05-17 8.4 1 10 HOTEL CLUB MAGIC LIFE KALAWY

Celkem: 8 Pekný rozlahly rezort

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pekný rozlahly rezort Zobrazit celou recenzi

Ubytování
prijemne ,ciste,

Strava
strava chutna, vyber z vela moznosti, hlavne zeleninovych jedal, nedostatok masovych vyrobkov - sunka ,salam ...

Služby hotelu
Ustretovy ochotny personal, promptne riesili poziadavky

Pláž
Pristup na plaz dobrý , plaz cista, vo veternom pocasi nemoznost snorchlovania / vacsinou / jeden den znecistene more hnedastym povlakom ???

Iveta H., 17.05.2017, Datum pobytu: 5.5. - 12.5.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Port Ghalib Resort (ex.Crowne Plaza Sahara Oasis Port Ghalib)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (2)

Port Ghalib Resort (ex.Crowne Plaza Sahara Oasis Port Ghalib), Marsa Alam, Egypt Iveta H. 2017-05-17 8 1 10 Port Ghalib Resort

Celkem: 9,2 Krásný pohodový hotel naplněný úžasnou atmosférou oddychu a pohody, přátelský personál, příjemná klientela, výborné jídlo a moře? Pohádka!

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásný pohodový hotel naplněný úžasnou atmosférou oddychu a pohody, přátelský personál, příjemná klientela, výborné jídlo a moře? Pohádka! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší vybavení, ale naprosto dostačující, na pokoji jsme jen spali, každý den uklizeno, doplněna káva, čaj, čisté ručníky.

Strava
Pestrá, sice stále hovězí, kuře, ryby, ale připravené na různé způsoby, vždy jsme si vybrali, navíc možnost obědvat na pláži. Každý den od 9.00 hod zmrzlina,popcorn.

Služby hotelu
Do hotelu jsme se dostali v 6.15 hod ráno, ihned jsme dostali náramky all in, nahlásili jsme, zda chceme pokoj u bazénu, v patře, s výhledem na moře, poblíž pláže a šli si projít areál, od 7.00 hod snídaně, ihned po ní jsme dostali pokoj, takže v půl 9 už jsme byli na pláži a přitom už jsme měli vybalená zavazadla. Personál vstřícný,usměvavý, nemámco vytknout.

Pláž
Naprostá nádhera, vhodná i pro neplavce, stačí ujít pár kroků v moři a vidíte pestrý a barevný podmořský svět, ideální pro děti, ale i dospělý si přijde na své. Určitě se sem vrátíme.

Anonym, 17.05.2017, Datum pobytu: 4.5. - 13.5.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: PRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA 5* + AMARANTE PYRAMIDS 5*

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

PRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA 5* + AMARANTE PYRAMIDS 5*, Hurghada, Egypt Anonym 2017-05-17 9.2 1 10 PRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA 5* + AMARANTE PYRAMIDS 5*

Celkem: 10 Krásná dovolená na krásném místě s nej. mořem

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená na krásném místě s nej. mořem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi hezké pokoje s klimatizací a výhledem.

Strava
rozmanitá strava, kde si opravdu každý vybere to své. Jen víno podávané při obědech a večeřích nás velmi zklamalo, ale jinak bylo z nabídky nápojů co vybírat.

Služby hotelu
Ochota a vřelost veškerého personálu hotelu nadprůměrná.

Pláž
Hezčí místo jsem nikdy neviděl. Korálový útes na který se dá koukat celé dny a pro děti nádherný jemný písek s postupným vstupem do moře. Prostě nádhera.

Karel Absolon, 17.05.2017, Datum pobytu: 3.5. - 10.5.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab), Marsa Alam, Egypt Karel Absolon 2017-05-17 10 1 10 HOTEL EL MALIKIA BEACH RESORT ABU DABAB

Celkem: 6,2 Velké zklamání s NE - programem hotelu. Animační program pro děti žádný, pro dospělé také nic. Večery bez programu - a to je v nabídce...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Velké zklamání s NE - programem hotelu. Animační program pro děti žádný, pro dospělé také nic. Večery bez programu - a to je v nabídce hotelu amfiteátr. Výsměch. Údajně tým animátorů odešel v dubnu z důvodu špatného finančního ohodnocení a noví 2 animátoři ( na celý hotel ) se místo věnování se hostům učili sami žonglovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemné.

Strava
výborná.

Služby hotelu
v pořádku

Pláž
vstup do vody i pro starší ročníky, zpočátku v botách do vody, dále pokračuje písek.

Monika Klimšová, 17.05.2017, Datum pobytu: 3.5. - 17.5.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Elphistone Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Elphistone Resort, Marsa Alam, Egypt Monika Klimšová 2017-05-17 6.2 1 10 Elphistone Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622