Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 280 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 280 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,4 Dovolená výborná, ubytování, strava, hotel, bary, vše v pořádku. Jako jediné mínus musím uvést bar na pláži, který nedodržuje zásadní...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená výborná, ubytování, strava, hotel, bary, vše v pořádku. Jako jediné mínus musím uvést bar na pláži, který nedodržuje zásadní hygienu, při přípravě jídla na talíře sedají vrabci, talíře s připraveným jídlem znečisťují, rovněž poskakují po stolech s připravenými příbory a ozobávají ubrousky, bylo to velmi nechutné. To nám trochu zkazilo dojem z pěkné dovolené. Zobrazit celou recenzi

Jan K., 26.05.2019, Datum pobytu: 9.5. - 16.5.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Sunrise Marina Resort Port Ghalib

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Ten kdo hledá velmi klidné,tiché místo na odpočinek a relax bude velmi nadšen.Ten kdo chce zábavu a večerní programy,šou tak ať raději...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ten kdo hledá velmi klidné,tiché místo na odpočinek a relax bude velmi nadšen.Ten kdo chce zábavu a večerní programy,šou tak ať raději vyhledá jiný hotel.Je to opravdu klidné tiché místo se skromnějším výběrem stravy.U moře klid,lehátka ochotný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je skromnější,čisto a skvěle uklizeno.Jediné co se dalo vytknout je nepoužitelná ledníčka.

Strava
Co se týká stravy tak nevím jestli teprve rozjížděli sezonu,my jsme byli od 11.5.-21.5.2019,ale obědy a večeře byly občas jen vegetariánské.Dopolední svačiny sladké,odpolední jen někdy sendvič.Kdo se těší,že bude baštit od rána do večera tak ať raději jede jinde,tady je pouze velmi skromná nabídka.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou minimální,na recepci wifi zdarma a pinponkový stůl k dispozici.Možnost za poplatek využít masaž, fitnes je opravdu použitelné velmi skromně,rozpadlé stroje.

Pláž
Co se týká pláže tak vám to vynahradí,velmi malé a krátké molo a kdo se rád potápí nebo šnorchluje tak si to hodně užije.Na pláži jsou spíš kamínky než písek,nedoporučuji s hodně malými dětmi.

Anonym, 26.05.2019, Datum pobytu: 11.5. - 21.5.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Coral Hills Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Skvělá odpočinková dovolená, nebylo co vytknout. Perfektní služby.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá odpočinková dovolená, nebylo co vytknout. Perfektní služby. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.05.2019, Datum pobytu: 13.5. - 20.5.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Sunrise Marina Resort Port Ghalib

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,4 Velké zklamání

 • 2,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Velké zklamání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj uklidnily až po urgencích. Vše vybydlené a staré.

Strava
Stravovací prostory neudržované.Veškerý nábytek za hranou životnosti, židle prosezené, rozbité,pokaděné od ptáků. Stoly omlácené a věčně se kýmácející

Služby hotelu
Služby rozhodně neodpovídají deklarovaným pěti hvězdám. Navíc v době naší návštěvy byl hotel z minimálně 50 procent obsazen Indy . Jejich stravovací návyky jsou dost hrozné.

Pláž
Pláž byla celkem čistá.Slunečníky daleko od sebe . Jen vstup do moře bez bot do vody je nadlidský výkon. Minimálně pětimetrový pás kamenů a rozbitých a mrtvých korálů v době kdy jsou vlny dělá ,vstup do moře i nebezpečným

Martin Suda, 26.05.2019, Datum pobytu: 20.5. - 3.6.2019
Oblast: Egypt Egypt, Taba, Hotel: Strand Beach & Golf Resort Taba Heights (Taba)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,2 Dovolená byla velmi vydařená,ač jsme přijeli v 7 ráno,pokoj jsme dostali hned,náramkyv 10 hod.Takže se začalo obědem.Pro lidi,co...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla velmi vydařená,ač jsme přijeli v 7 ráno,pokoj jsme dostali hned,náramkyv 10 hod.Takže se začalo obědem.Pro lidi,co potřebují být v kontaktu s domovem je nevýhoda při koupi datových sim.Tam je rezerva ve službě delegátů.V hotelu jsou sim karty dost předražené.Jinak vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké pokoje s velkým balkónem,denně uklizené,výměna ručníků samozřejmost.

Strava
Strava vynikající,dalo se vybrat,spousta masa a zeleniny,ovoce,melouny,banány a samozřejmě dortíky.Bez komplikací a to je důležité.

Služby hotelu
Wifi není k dispozici,snad jen za poplatek a simky u prodejců dole dražší.V hotelu je i lékárna a snad je i přítomen lékař,nevím ,naštěstí nebylo třeba.Ale je prý velmi ochotný a vše řeší rovnou s pojišťovnami.

Pláž
Jedním slovem paráda a moře jak,studánka.Korály hned u pláže.Nádhera.

Anonym, 26.05.2019, Datum pobytu: 6.5. - 12.5.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt