Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 861 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 861 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 3,8 Byli jsme poprvé v Egyptě a musím říct že asi naposledy, resort ok, ikdyž fotky neodpovídají skutečnosti, řeka byla prázdná, bazény...

 • 4,5 Ubytování
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme poprvé v Egyptě a musím říct že asi naposledy, resort ok, ikdyž fotky neodpovídají skutečnosti, řeka byla prázdná, bazény špinavé, moře nebylo, pláž písčitá - to ok, ale není molo, takže do moře musíte jít na "procházku ", delegát zezačátku v pohodě, ale jen do té doby než nám prodal nějaký výlet, pak problémy, výlety se mu křížily, čtyřkolky jsme měli mát na 2 hodiny a my s bídou jezdili 40minut a to velice pomalu, resort 1/3 zaplněn, takže žádný nával, jídlo se stále opakovalo...kuře přismahlé, ryba nijaká, rýže, brambory studené, to každý den k obědu, ke snídani se stále opakující vejce, pomazánka ( ale aspoň že to ), večeře 2x za pobyt játra na roštu a 2x na roštu hamburger, jinak stále kuře na x způsobů ale vysušené nebo hovězí v nějaké hmotě a polotuhé. Meloun byl 2x a zmrzlina žádná - to jen co víme z okolních hotlů jak to u nich fungovalo jinak. Nejsme nároční ale toto se nedalo … po 7 dnech jsem si říkala škoda že nejdeme domů...bohužel měli jsme to na 11nocí. Po svátcích dorazili místní a z okolních států, takže bylo veselo...Tito hosté byli upřednostňováni u baru a v restauraci, my jsme dostávali limonádu cola a oni originální colu, atd...personál nevděčný, necháte diškréci na posteli a najednou není ručník, chybí toal.,papír, dáte diškréci u baru nebo v restauraci a personál na Vás kouká jako že je to málo....Opravdu Egypt mě zklamal na celé čáře, každý kdo byl tak nám tvrdil, že jednou zakusíme Egypt a nebudeme chtít nic jiného, tak my teda s tímto nesouhlasíme.Restaurace v resortu byly zavřené, Italská byla jen na objednání a pak to nemělo s Itálií nic společného.Pivo bylo teplé, nalévali ho z plechovek ale výčep na baru byl.Na bar se chodilo jak kdy, prostě nezájem ( nemyslím hlavní bar ale dole u bazénu ). Když nemám u resortu moře a vím to, musím lidi natáhnout na něco jiného...ale tady to měli všichni jak se říká na "háku", takže za ty peníze mě je jen líto že to nebylo jak mělo....Takže za mě tento hotel nedoporučuji !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
jak píšu viz výše...postel ok, klimatizace nevypínala a dělala rámus ( ale to všude v pokojích a v domečkách )

Strava
Tady je opravdu hodně co zlepšovat !!! Nebyly lžičky do kávy nebo míchátka, když jsme viděli ten nepořádek po stolech a pod stoly, lžičky se dávaly do jednoho hrnečku s vodou a pak se vzali a dali se jinému klientovi....no fuj !!!

Služby hotelu
Pokud myslíte služby hotelu jako recepce tak té tleskám...ta byla bez chyby, jinak výlety přes delegáta....nespokojenost....!!!

Pláž
Mínus a velké....pláž sice písčitá ale moře nikde...opravdu jen písek, takže molo u sousedního hotelu za poplatek 5 dolarů na 5 minut ( což se asi zbláznil )….k moři jedu hlavně kvůli tomu moři, bazén mám doma......

Anonym, 17.07.2018, Datum pobytu: 5.7. - 16.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Laguna Vista Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Líbilo se nám tam hlavne detem a pristi rok asi znovu

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Líbilo se nám tam hlavne detem a pristi rok asi znovu Zobrazit celou recenzi

Lucie S., 17.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 14.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Mirage Bay Resort & Aquapark (ex. Lilly Land)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Celkem dobré, pláž, potápění a moře v pohodě. Jídla bylo sice dost, ale malý výběr jídel, které se stále opakovali. Žádná nápaditost,...

 • 6 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkem dobré, pláž, potápění a moře v pohodě. Jídla bylo sice dost, ale malý výběr jídel, které se stále opakovali. Žádná nápaditost, upravená jídla co zůstali od oběda. Obsluha v jídelně dobrá a čisto Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Absolutně nespokojen! Zaplatil jsem si lepší pokoj s výhledem na moře, ale výsledek byl tristní.Pokoj v přízemku, terasa zakrytá křovím s výhledem na slunečníky a boudou na výdej osušek.Všechny okolní pokoje měly výhled mnohem lepší. Vše mohu doložit fotografiemi. Delegát ,který měl schůzku (od toho rána už třetí - letiště, autobus a ubytování jen na recepci), která byla až o dvacáté hodině, moc česky neuměl a jeho největší zájem byl prodat zájezdy.Po celou dobu dovolené se nikdo nestaral a až den před odjezdem se na nástěnce objevil záznam o odletu.

Nikde nebyl popis co a jak proběhne! Nikdo nás neinformoval o tom, že máme dostat balíček na cestu ( na recepci měli starost najít naše pasy).Až v autobusu při odjezdu kdy už řič odjížděl se opět jiný průvodce lámanou češtinou zeptal zda máme všechno a ai balíček.To už nešlo zareagovat.Po příjezdu na letiště jsem se ho ptal kde byla nějaká informace, tak mi řekl, že balíček mají všichni, jen já ne.Jen se tetrálně zeptal ostatních zda mají balíček.Cestoval jsem s malou vnučkou a letět čtyři hodiny bez jídla bylo náročné.....

Strava
Strava, jak už jsem psal výše, nic moc.Hlavní jídla se každý den točila okolo vajíček (snídaně) a oběd okolo těstovin (špagety) .Žádná rozmanitost a obměněná jídla co zůstala z předchozího menu

Služby hotelu
celkem na úrovni

Pláž
pláž čistá, dost plno, přístup do moře pozvolný.Voda čistá a dobré šnorchlování z mola sousedního hotelu, kde byly i skluzavky pro děti

Miloslav Votýpka, 17.07.2018, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Brayka Bay Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 7 Bolo super aj personál až na jednu chybičku keď došiel nám upratat upratovač izbu a ja som chcela ešte spat tak má poslal preč z postele...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bolo super aj personál až na jednu chybičku keď došiel nám upratat upratovač izbu a ja som chcela ešte spat tak má poslal preč z postele že j uchce upratat

Ale inak hotel super izba na to že 5*by som nepovedala ale kěd mi známi povedali že to je ich štandard tak som pochopila ale balkón bol najväčšia topka

Strava bola nič moc ale tak dalo sa najesť. Len pozor na surové ovocie a zeleninu

More krásne ryby okolo plávali ale museli sme chodiť pred iný hotel len pred týmto sa v mori ani chodiť nedalo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel super izba na to že 5*by som nepovedala ale kěd mi známi povedali že to je ich štandard tak som pochopila. Chodby trosku bludisko. Posteľ veľká a aj izba kúpeľňa tiež ale balkón bol najväčšia topka

Strava
Ja ako veľmi preberaný človek musím povedať že som sa veľmi tešila na švédske stoli a pod ale bola slm sklamaná aj keď niektoré jedla boli dobre nemôžem povedať že by to bolo super najlepšie čo mali bol kebab tak ten by som si dala znovu :) nápoje tiež nič moc 3druhy džúsu a colu a asi Sprite ale boli zo ako sirup z vodou takze podľa mna tam boli pitne iba džúsy

Služby hotelu
Usmievavý milý personál keďže ja po anglicky nwviem tak neviem povedať sko hovorili

Oplatí sa ísť ale na tie atrakcie čo Vám ponúkne vás delegát je to super zážitok

Pláž
Pláž pred našim hotelom super bolo vlastne lehatka a stánok hneď za ním s jedlom a nápojmi zadarmo ale ak ste chcelicist do Mora tak nebol priamo vstup do mora od vysadila mal iba vyhradené miesta a ke dáte už vošli doňho tak by ste najradšej lietali lebo to bolo strašne. My sme chodili pred iný hotel a tam bolo super piesok :) ryby okolo vás plávali :)

Kristína M., 17.07.2018, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: The Grand Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 8,8 Kvalita ubytování skvělá, problém byl v tom, že rádi snorchlujeme, ale tam po celou dobu pobytu byla červená vlajka, byli jsme na 14 dnů...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita ubytování skvělá, problém byl v tom, že rádi snorchlujeme, ale tam po celou dobu pobytu byla červená vlajka, byli jsme na 14 dnů a podmořský život jsme si neužili.Letovisko je u otevřeného moře a pravděpodobně toto se tam vyskytuje stále.Ubytovani , strava i ostatní skvěle, ale podmínky na snorchlovani nás odradí od další návštěvy. Zobrazit celou recenzi

Jiří Janoud, 17.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 14.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Albatros Sea World

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622