Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 416 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 416 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,6 Do tohoto hotelu jezdíme již několik let.Jsme naprosto spokojeni.K hotelu by se našlo pár výhrad,ale nejezdíme ležet do hotelu,ale za...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Do tohoto hotelu jezdíme již několik let.Jsme naprosto spokojeni.K hotelu by se našlo pár výhrad,ale nejezdíme ležet do hotelu,ale za odpočinkem a koupáním,což je podle nás super.Máme tento hotel rádi a nehodláme měnit za jiný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší a potřeboval by pár oprav.Ale základní vybavení funguje voda teče,světlo svítí,klimatizace funguje.

Strava
V hotelu jsme byli již po osmé a vždy jsme se najedli.To záleží na každém.Nejvíc křičej ti,kteří jedi v Česku polévky z pytlíku.

Služby hotelu
Služby v hotelu jsou na dobré úrovni,hotel má velmi přátelsou atmosféru.

Pláž
Pláž a přístup do moře je bezkonkurenční.Byli jsme v Egyptě na mnoha luxusnějších místech,ale pláž a moře je lejlepší zde!!!

Petra B., 21.11.2017, Datum pobytu: 1.9. - 12.9.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Three Corners Pensee Beach Resort (ex. Pensee Royal Garden)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 9,8 krasne prostredi ,min lidi,teple more,klid a otpočinek

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
krasne prostredi ,min lidi,teple more,klid a otpočinek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velky pokoj,čisto,vyhled na more přijemny personal.

Strava
velky vyber salatu,zeleniny,ruzny druhy ovoce.na vyber prilohy, maso a ryby.každy den grilovani. rano palačinky a vafle,teply krosany spousta pečiva čaj kafe obrovsky vyber.

Služby hotelu
přijemny ,pomoc s kuframi buzeni na letište .posluhali a pomahali

Pláž
plaž čista more pruhledne čiste.koralyužasny obrovske, spousta barevnych rybiček. šnorchovani dostupne s molu.na plaže moc palem všude kvitka. krasny hotel i plaž

Taťána Pospíšilová, 21.11.2017, Datum pobytu: 10.11. - 17.11.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Elphistone Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Vřele doporučuji

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vřele doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisto ,každý den vytřeno,čísté učníky,doplněne pití v lednici

Strava
každý si vybere i když se jídlo často opakuje .Ale jezdime tam hlavně kuli sluníčku a moři. žadny faraon nehrozi všude je opravdu čisto

Služby hotelu
velmi se snaží

Pláž
je to veliký areál .Bazény čiste jeden vyhřivaný.Plaž udržovaná moře čisté . Prostě super dovolená určítě se vrátíme.

Jana K., 21.11.2017, Datum pobytu: 7.11. - 18.11.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Desert Rose

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Byla to opravdu nádherná dovolená,personál úžasný, splní vám vše,jsou opravdu ochotní a velice milí.dovolenou jsme si skutečně užili.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to opravdu nádherná dovolená,personál úžasný, splní vám vše,jsou opravdu ochotní a velice milí.dovolenou jsme si skutečně užili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování výborné,všude absolutně čisto.Starají se o vše,vždy čisté osušky i ručníky.Voda na pokoji doplňována každý den,velká spokojenost.

Strava
Strava výborná,rozmanitá,ani se vše nestihne ochutnat.Jídla hodně po celý den-snídaně výběr několik druhů úpravy vajec-omelety,palačinky,sázená vejce,míchaná vajíčka,palačinky.Pečiva spousta druhů,sýry, saláty,jogurty,ovoce,sladké pečivo.Zkrátka na co si vzpomenete.Jídla výborného po celý den.Určitě doporučujeme.

Služby hotelu
Celkový dojem služeb hotelu výborný.Po celou dobu pobytu zajišťují zábavu každý večer,to jsme jinde nezažili po celých 12 dní vždy parádní zábava,která nadchla každého.A výborná byla i obsluha personálu,nikdy vám nezůstane prázdný talíř na stole,okamžitě odnáší a jakmile dopijete už jsou u vás.

Pláž
Hotel přímo u pláže,neustále čistá pláž,vše uklizené,když tam něco zapomenete,druhý den vždy na místě.Kéž by to bylo i u nás.

Růžena Vanclová, 21.11.2017, Datum pobytu: 24.10. - 4.11.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Magic Tulip Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dovolenou v tomto hotelu jsme strávili podle svých představ a velice jsme byli spokojeni. Užili jsme si jak animační programy u moře tak...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou v tomto hotelu jsme strávili podle svých představ a velice jsme byli spokojeni.

Užili jsme si jak animační programy u moře tak i večerní v divadle.

Hotel se zvětšuje a probíhá rekonstrukce bungalovů,ale nic to nebránilo k využití veškerých služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Občas nefungovala klimatizace,ale v tento čas ani neni potřeba její využití.

Úklid na 1,moc nás potěšila vždy úprava postelí,každý den jiný výtvor z ručníků.

Jediný problém byl s vodou ne vždy tekla horká a pak zas jen teplá.Ale vše se dá pochopit když je hotel v rekonstrukci.takže s ubytováním naprosto spokojeni.

Strava
Jídlo dostačující i nápoje.

Jediné co mě vadilo nedostatek víno.podávalo se jen k večeři a to pouze v restauraci,kde probíhala.nebyl kolokrát ani možnost výběru bílé nebo červené.Měli jen jedno a to stačilo tak na půl času večeří.

Služby hotelu
Recepce byla pod širým nebem,ještě jsem to takhle nezažila.Ale díky tomu že tam neprší tak je to naprosto v pořádku.Originální řešení.

Recepce byla totiž zbouraná a budovala se nová.

Potkala jsem na recepci úžasnou Evu Kajerovou,která se věnuje rekonstrukci a chodu hotelu.Vždy mi byla nápomocná a ve všem vyšla vstříct.Tímto jí i chci poděkovat za její péči.

Pláž
Pláž byla pozvolná a když jsme se chtěli potápět byla možnost z mola.Klidné a čisté moře.Naprosto spokojeni i s obsluhou lehátek.

Mašková Radka, 21.11.2017, Datum pobytu: 11.11. - 18.11.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Mirage Bay Resort & Aquapark (ex. Lilly Land)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622