Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 10 190 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 10 190 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,2 Téměř nefunkční aquapark, v některých toboganech díry, hned první den po našem příjezdu je úplně uzavřeli. Takže dítě zklamane. Recepce...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Téměř nefunkční aquapark, v některých toboganech díry, hned první den po našem příjezdu je úplně uzavřeli. Takže dítě zklamane. Recepce též kapitola sama o sobě, nepříjemni, neochotni.

Ten kdo jezdí do Egypta pravidelne to asi ví, ale pro nás (poprvé a naposled v Egyptě) bylo opravdu vysoce nepříjemné neustále otravovani různých prodejců/maseru atd v celém areálů! Na plazi, u bazénu i při procházce hotelem. Dost nám to dovolenou kazilo, odpočinout si bylo téměř nemožné, protože vám neustále stal někdo u lehátka a snažil se z vás za každou cenu vytáhnout nějaké peníze. Už nikdy víc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj celkem Ok, sice koupelna už bych asi chtěla nějakou renovaci (praskla sprcha, odpadajici háčky a držák na toal. Papír) ale tak...

Kazopadne pokojsky byl opravdu super, ochotný, vždy cisto a uklizeno.

Strava
Jídlo velice dobre, zde není co vytknout ;)

Služby hotelu
Celkem Ok

Animátori skvělí :) super program i přístup

Pláž
Pláž by měli víc uklízet a dat hlavně více odpadkovych košů, jinak super ;)

Tereza P., 19.04.2021, Datum pobytu: 3.4. - 14.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Tulip Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,4 Krásná dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný, velmi čistý se starším nábytkem.

Strava
Strava byla dobrá, od 5***** bychom možná čekali trošku více. V hotelu jsou také 4 a la carte restourace- s možností 1x návštěvy jedné z nich zdarma. Je třeba se do restaurace předem rezervovat prostřednictvím rezervačního kiosku, který je v hotelovém Lobby. Bohužel se nám nedařilo zarezervovat - z důvodu údajně plné kapacity všech restaurací. Šli jsme se zeptat na recepci, kde nás odkázali ma Guest Relations- tam nám paní nejprve řekla, že se nedá nic dělat a restaurace jsou již plně obsazeny, když jsme si trvali na svém, někam zavolala a poté nám řekla, že nám vytvořila rezervaci v jedné z nich. Byli jsme moc rádi, že se nám podařilo do restaurace dostat. Servírovalo se 3chodové velmi chutné menu. Návštěva restaurace byl krásný zážitek. Co nás mrzelo, byl fakt, že restaurace byla poloprázdná po celou dobu co jsme v ní večeřeli, takže o plné kapacitě to asi úplně nebylo. Tuto “strategii” si hotel mohl odpustit. Pokud se vám stane něco podobného, doporučuji navštívit Guest Relations a trvat si na svém, bylo by škoda se o návštěvu restaurace ochudit.

Služby hotelu
Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný. V hotelu se nachází několik barů, kde si každý přijde na své. Líbili se nám všechny. Na pláží a také u bazénu probíhají prima animační programy. Celý hotelový areál utváří krásné prostředí-takovou oázu uprostřed pouště.

Pláž
Pláž byla jedním slovem nádherná- krásná čistá laguna obklopena lehátky a velmi příjemným plážovým barem. Na konci laguny byla další plážová budova s občerstvením a výhledem na širé moře.

Magdalena G., 18.04.2021, Datum pobytu: 10.4. - 17.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Desert Rose

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,8 Velmi povedená dovolená, hotel čistý, jídlo a pití dobré. Perfektní korálový útes, trávili jsme 2/3 dovolené po vodou.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi povedená dovolená, hotel čistý, jídlo a pití dobré. Perfektní korálový útes, trávili jsme 2/3 dovolené po vodou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jednoduchý, čistý, každý den úklid + čisté ručníky.

Strava
Nejíme maso. Snídaně bohaté, super omelety, na můj vkus málo ovoce. Obědy a večeře - vždy k dispozici ryba, saláty fajn, sladké neposoudím. Chyběly mořské plody. 3. hotel navštívený v Egyptě, chuťově zatím jídlo a pití nejlepší (bez extra divných pachutí)

Služby hotelu
Servis fajn, milí, usměvaví, nevlezlí ;-)

Pláž
Skvělý korálový útes i s malou uzavřenou lagunkou pro méně odvážné. Želva každý den :-) 30 min pěšky do Marsa Mubarak-stojí za to.

Barbora B., 14.04.2021, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 8,8 Hotel ok.Problem, že je vstup do moře stále jen po kolena max...nelze si zaplavat a ani nelze využít molo sousedního hotelu.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel ok.Problem, že je vstup do moře stále jen po kolena max...nelze si zaplavat a ani nelze využít molo sousedního hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani absolutně super.

Strava
Strava v pořádku.Zažila jsem v jiných resortech větší výběr, ale vše bylo ok.

Služby hotelu
Služby v pořádku, výborné.

Pláž
Pláž jak jsem zmínila.Hezká vše ok, akorát si nezaplavete ani nemáte šanci snorchlovat.

Michaela, 14.04.2021, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Jaz Aquamarine Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,6 Hotel Meraki je naprosto úchvatný, líbí se mi že je jiný než ostatní typické hotely v Egyptě které jsou jeden jako druhý, Meraki je...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Meraki je naprosto úchvatný, líbí se mi že je jiný než ostatní typické hotely v Egyptě které jsou jeden jako druhý, Meraki je originální, krásný .. nikdy se do stejného hotelu 2x nevracím, protože chci poznat nová a nová místa, ale do Meraki se 100% vrátím!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velmi krásné, pokoj jsme měli od hlavní budovy nejdál, takže se člověk trochu projde na snídani atd., ale není to nic hrozného.. navíc jsme byli zase naopak nejblíž k druhému většímu bazénu a k nejhezčí ze tří pláží.

Strava
Tak tady opravdu velmi velmi chválím, jsem extrémně vybíravá a většinou na dovolených moc nejím, respektive se najím pořádně k snídani a celý den pak nejím, protože nemám ráda něco co neznám, ale v tomto hotelu vaří jednak opravdu skvěle a druhak vaří řekla bych dost na evropský styl. Podle mě není nikdo kdo by se v Meraki dobře nenajedl, když i já jsem si pochutnala.

Služby hotelu
Všichni velmi milý, ochotní, personál z 99% usměvavý a vstřícní. Líbí se mi že je v tomto hotelu opravdu co dělat, program přes den i večer, každý den trošku jiný program/jiná párty, super animátoři, hudba na plážích i u bazénu, za mě na jedničku.

Pláž
Tento hotel má 3 pláže, 1. úplně nalevo je za mě nejkrásnější, číšníci nosí pití až k lehátku, personál vám pomůže s lehátkem jak potřebujete, ale je tu méně vody, zaplavat si tu člověk úplně nemůže. 2. pláž v zátoce je také pěkná, více vody kde si člověk zaplave, i když je menší tak vždy jsme si bez problému našli místo, tady doporučuji boty do vody. 3. pláž úplně napravo s nápisem MERAKI, tady jsme se byli jen projít a jednou jsme zde na pláži obědvali, což bylo super, ale na koupání to na této pláži úplně není, všude zakotvené lodičky.

Celkově jsou ale pláže udržované, vždy je personál co pomůže s lehátkem, pití i snack přes den je na dosah ruky.

Adéla M., 13.04.2021, Datum pobytu: 3.4. - 10.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Meraki Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

3 fotografie

Všechny recenze Egypt