Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 490 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 490 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,8 příjemná dovolená v zimním období.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
příjemná dovolená v zimním období. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
klidné, čisté

Strava
na Egypt velmi dobrá a bohatá, bohužel chybělo ovoce

Služby hotelu
v pořádku

Pláž
v zimě, kdy je málo lidí, výborná. Mimo zimu bude asi velmi malá.

Jindřich N., 24.02.2018, Datum pobytu: 7.2. - 14.2.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Club Calimera Akassia Swiss Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

281 2 fotografie

Celkem: 8,6 Byla jsem poprve v Egypte a na tenhle hotel musim rict opravdu kvalitni a krasny.Prijemna obsluha a okoli moc pekne s vyuziti ruznych...

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem poprve v Egypte a na tenhle hotel musim rict opravdu kvalitni a krasny.Prijemna obsluha a okoli moc pekne s vyuziti ruznych sluzeb a vyletu do okoli.Muzu jen doporucit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krasne a bez chyb.

Strava
Bylo z ceho vybirat.Ikdyz mi nechutnalo upravene maso na ruzne zpusoby vzdy se naslo neco jineho co bylo vyborne.Takze i kdyz nekomu neco nechutna,kazdy si prijde na sve.A zakusky jsou TOP

Služby hotelu
Vyborne

Pláž
Cista a uklizena kazdy den.

Blanka B., 23.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 24.2.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: The Palace Port Ghalib Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 8 Dovolená proběhla v pořádku. Ubytování je sice zastaralejší, ale dostačující. Všude čisto. Personál je celkem milý a nevtíravý. Jídlo -...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená proběhla v pořádku. Ubytování je sice zastaralejší, ale dostačující. Všude čisto. Personál je celkem milý a nevtíravý. Jídlo - klasický Egypt. Součástí hotelu je hezký aquapark. Vedle recepce je velká ledová plocha s půjčovnou bruslí + kulečníková herna. Jediný problém byla často nefungující Wifi u recepce, která je placená. Zobrazit celou recenzi

Pavel Křiklán, 23.02.2018, Datum pobytu: 8.2. - 18.2.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Ali Baba Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 S pobytem v Egyptě jsme byli moc spokojeni. Se službami cestovní kanceláře také. Naopak k letecké společnosti máme velké výhrady, které...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S pobytem v Egyptě jsme byli moc spokojeni. Se službami cestovní kanceláře také. Naopak k letecké společnosti

máme velké výhrady, které řešíme. Zobrazit celou recenzi

Pavel Profant, 23.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 V hotelu Blue Reef Resort jsem si užila pohodovou a přijemnou dovolenou.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu Blue Reef Resort jsem si užila pohodovou a přijemnou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měla jsem jednolůžkový pokoj s malou teráskou a překrásným výhledem na moře. Pět kroků od pláže. Výborný servis úklidu.

Strava
Velmi chutná strava, vždy jsem si vybrala nějakou dobrůtku. Denně také grilovaná masa nebo ryby. Velký výběr salátů a ovoce. Výborné dezerty. Na pláži si můžete dopřát vynikající fresh džusy za 2 Dolary !

Služby hotelu
Malý hotelový resort s velmi přítelskou, poklidnou a téměř rodinnou pohodovou atmosférou. Využila jsem služby hotelového Wellness centra Cleopatra, každý den jiná masáž, doporučuji !

Pláž
Před hotelovou pláži laguna s vodou po pás, kde se dá plavat. K volnému moři a za korálovým útesem se musí dojít vodou po kotníky asi 300m. Užívala jsem si příjemné procházky po pláži do okolí hotelu.

Lenka Trojánková, 22.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Blue Reef Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

10 fotografií

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622