Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 861 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 861 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 4,2 z dovolené jsme byli celkem zklmaní,jednak brzký přílet do místa a pak nekonečné čekání na ubytování.Bylo nám řečeno,pokud si připlatíme...

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
z dovolené jsme byli celkem zklmaní,jednak brzký přílet do místa a pak nekonečné čekání na ubytování.Bylo nám řečeno,pokud si připlatíme 20 dolaru, budeme ubytování hned.Toto se nestalo jen nám ,ale dá se říct ,že všem hostům z Čech,což jsme odmítli a byli jsme ubytováni až v 15 hodin. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejdříve jsme byli ubytováni ve špinavých pokojích,chyběl toaletní papír, ručníky ,až po reklamaci na recepci a to protože tam pracoval češka jsme byli přestěhováni na jiné pokoje,které odpovídaly našim představám.Jednáním personálu jsme byli velmi zklamáni,

Strava
strava byla chutná a rozmanitá byli jsme spokojeni

Služby hotelu
služby nic moc o vše jsme si museli říkat ,at to byli ručníky toaletní papír, ale zaměstnanci byli vstřícní a co nám chybělo dodali jen na odpoledním baru kde se dělali hamburgry a pica byl horor nekonečné fronty upřednostnování místních návštěvníků porce pro nác jeden kousek a pro místní kolik chtěli bylo to pro nás nepříjemné hlavně pro děti

Pláž
pláž byla vždy čistá upravená, ručníky k dispozici

Libuše Pěnicová, 11.07.2018, Datum pobytu: 24.6. - 5.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Mirage Bay Resort & Aquapark (ex. Lilly Land)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,4 Dovolená úžasná i při velké obsazenosti hotelu byl pobyt klidný/ žádný hluk/. V areálu hotelu lékárna a několik obchůdků. Hotelová pláž...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená úžasná i při velké obsazenosti hotelu byl pobyt klidný/ žádný hluk/. V areálu hotelu lékárna a několik obchůdků. Hotelová pláž hned vedle vyhlášené pláže, kde jezdí šnorchlovat z jiných hotelů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování až od 10 hodin, pokoj pěkný blízko pláže, docela hlučná klimatizace. Pokoje musíte opustit do 12 hodin a odstřihnou vám i pásek, takže poslední využití all inclusive je snídaně.

Strava
Strava dobrá, menší výběr, ale vždy jsme si vybrali, možnost poobědvat v plážovém baru formou fast -foodu + polévka, zákusky, ovoce. Možnost využití dvou ala carte restaurací několikrát za pobyt..

Služby hotelu
Personál milý a úslužný, areál hotelu udržovaný a čistý, úžasný tobogán, možnost vyzkoušení ponoru v bazénu s českým instruktorem zdarma.

Pláž
Pláž písčitá, nejsou potřeba boty do vody, vhodná pro všechny věkové kategorie, voda čistá, několik želv denně k vidění, lehátka je potřeba obsadit docela brzy ráno, kolem 10 hod. jsou již obsazena.

Alena, 11.07.2018, Datum pobytu: 27.6. - 8.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 8 Dovolená se nám celé rodině líbila.Máme děti 16 a 12 let.Nabídka výletů je úžasná,doporučujeme výlet lodí s potápěním a návštěvou...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám celé rodině líbila.Máme děti 16 a 12 let.Nabídka výletů je úžasná,doporučujeme výlet lodí s potápěním a návštěvou ostrovů.Delfinárium taky chválíme a miniegypt se nám taky líbil,je to výlet spíš o focení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou na dovolené,kterou trávíte u moře a bazénu v pohodě.Bylo nás celkem pět,měli jsme dva pokoje a v každém byly dvě manželské postele.Televize,lednice a klimatizace.Každý den nám pokoj uklidili.Pokud nehledáte chyby za každou cenu,budete spokojení.

Strava
Je pravda,že každý den byla nabídka snídaně stejná:sladké pečivo,slané,vajíčka,džemy,zelenina,párečky a na počkání vaječná omeleta.Obědy:každý den na počkání špagety a pak kuře nebo hovězí,ryba,kachna.Přílohy rýže,brambory,hranolky.Zelenina,co známe z domova.Zákusky byly vynikající.Večeře podobná obědům.Nabízeli i místní speciality,ale ty jsme nejedli.Nabídka ovoce je menší,hroznové víno,meloun a ostatní jsme si nebrali.Všichni jsme si vybrali.Když nám něco nechutnalo tak jsme si dali něco jiného.

Služby hotelu
Recepční snaživý,na hotelu jsme byli kolem osmé ráno a je pravda za 5 dolarů za osobu jsme měli pokoje před devátou+ snídani.Pokoje každý den uklizené,bary fungovaly.Vyplatí se nechat občas na pokoji dolar a barmanovi jsme taky párkrát dali a byli jsme spokojení.K těmto zemím to prostě patří.

Pláž
Jediná chybička je počet lehátek jak u bazénu tak i na pláži.Ráno jsme si dali osušky kolem osmé k moři na lehátka jinak by jsme je po snídani neměli.Bazén krásný,čistý.Moře nádherně čisté a je dlouho mělké.Potápěli jsme se za bojkami a tam byly krásné korály,ryby...nádhera.Viděli jsme i ,,Nema" .Boty do vody nepotřebujete.

Anonym, 11.07.2018, Datum pobytu: 1.7. - 11.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Grand Seas Hostmark Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dojmy z dovolené jsou super.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dojmy z dovolené jsou super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné. Výhodou byly samostatné ubytovací jednopatrové domky,byl zde větší klid,než v jednom velkém hotelu.

Strava
Strava byla pestrá, hodně zeleniny,sladkostí. Polévky byly velmi chutné, vždy bylo z čeho vybírat.

Služby hotelu
Služby byly v pořádku,denně se uklízelo na pokoji.

Pláž
Přístup na pláž byl dobrý,velmi čisté moře,ale často velmi velké vlny,tak byl problém se šnorchlováním . Pokud se dalo tak bylo co vidět,nádhera.

Eva K., 11.07.2018, Datum pobytu: 27.6. - 4.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Three Corners Happy Life

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7,2 celkom dobré,treba si zvyknúť na otravných predajcov v hoteli aj vonku atd,,,aj služby niekedy vás chcú dodatočne ošklbat na rôznych...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkom dobré,treba si zvyknúť na otravných predajcov v hoteli aj vonku atd,,,aj služby niekedy vás chcú dodatočne ošklbat na rôznych veciach ale inak fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bývali sme az hore v domčekoch ale pekný výhlad,každý druhý den sme riešili nieaké drobnosti,raz nedali vodu,potom nešli dvere zatvoriť,potom uterák vymenili až večer ale presto všetko-ideme tam kvoli moru tak fajn.

Strava
dobrá,chutná.

Služby hotelu
hotel je starší tak treba rátat ze nebude vsetko nové ale za tu cenu..

Pláž
pozvolný vstup aj tristo metrov ,doobeda odliv ale zase plytká voda veľmi teplá na oddych.

Roman Polák, 11.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Hilton Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622