Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: 90 % obyvatel muslimové, 10 % obyvatel křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 161 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 104 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 161 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 10 Jedním slovem nádhera od A do Z

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedním slovem nádhera od A do Z Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytování s výhledem do zahrady, ale při příjezdu jsme si připlatili s výhledem na bazén a moře. Vše krásně čisté, nové. Na pokoji lednička, varná konvice, víno, minibar zdarma, jen oříšky a sušenky se platilo, ale mají to vypsané,co se hradí, ale ani jsme to nevyužili neboť tolik výrobného jídla a pití bylo v barech a restauracích, že ani nebyla kapacita :-). Pokoje prostorné a koupelna také.

Strava
Hlavní restaurace krásná, klimatizovaná a každý den jiná jídla na co si vzpomenete, vše výrobně ochucené a čerstvé. Ráno i fresh džusy. Čerstvé pečivo evropské, nejsou to ty sladké rohlíky. Vybere si naprosto každý. Usměvavá obsluha se stále ptá, zda Vám něco nechybí :-)

Služby hotelu
Využili jsme pouze masáže.

Pláž
Pláž písčitá, jen u vstupu do moře drobné kamínky, ale potom v moři jen jemný písek. Každý den želvy, dugong, krásné rybky, ale ty jsou dále až u korálů. Číšník nosí pití až na lehátko.

Pavlína Kulhavá, 29.07.2021, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Iberotel Costa Mares

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 9,6 příjemný resort, v termínu 17.7-24.7.21 byla malá obsazenost, což nám vůbec nevadilo, čistá pláž s pozvolným vstupem do moře, ráj pro...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
příjemný resort, v termínu 17.7-24.7.21 byla malá obsazenost, což nám vůbec nevadilo, čistá pláž s pozvolným vstupem do moře, ráj pro šnorchlování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásný prostorný apartmán

Strava
vždy bylo co na výběr, pro nás naprosto uspokojivé

Služby hotelu
wifi fungovala pouze na recepci

Venuše K., 29.07.2021, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Gemma Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Byli jsme maximálně spokojeni. Ubytování stravování a služby byly na vysoké úrovni, milý personál. Jediný problem byl, že někteří turisté...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme maximálně spokojeni. Ubytování stravování a služby byly na vysoké úrovni, milý personál. Jediný problem byl, že někteří turisté z arabskych zemí si pouštěli u bazénu a na pláži hlasitou hudbu. Zobrazit celou recenzi

Miroslav Kříž, 29.07.2021, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2021
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: SUNRISE Grand Select Arabian Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 spokojenost

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
egyptský standart, starší, ale funkční nábytek

Strava
dostatek jídla, zeleniny a ovoce, každý si mohl vybrat

Služby hotelu
nevyužívali jsme, wifi nestabilní, doporučujeme zakoupení datové sim karty na letišti (30Gb za 13euro)

Pláž
při přílivu vyplavilo moře spoustu plastových odpadků, které služba na pláži nechávala bez povšimnutí

Petr Storch, 29.07.2021, Datum pobytu: 12.7. - 25.7.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,2 Chtěli jsme letos odpočinkovou dovolenou u moře bez jakýchkoli starostí a omezení a to tento resort splňuje na 100%. Samozřejmě nějaká...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Chtěli jsme letos odpočinkovou dovolenou u moře bez jakýchkoli starostí a omezení a to tento resort splňuje na 100%. Samozřejmě nějaká drobnost se vždy najde, že něco nefunguje atd., ale to bylo vždy rychle odstraněno a spraveno. V Egyptě už jsme byli poněkolikáté, ohledně služeb a vybavení to byl zatím nejlepší resort. Je však určen jen pro dospělé, takže nečekejte žádný aquapark a podobné věci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V ceně ubytování je bez jakéhokoli příplatku klimatizace, lednice, trezor, TV, kvalitní matrace, rychlovarná konvice, stále doplňovaná balená voda, káva, sušená smetana a různé druhy cukru, především v celém resortu stabilní a celkem rychlé wi-fi připojení, což je v Egyptě dost výjimka. Každý den úklid podle požadavků. Samozřejmostí je v koupelně fén, šampon, kondicionér a sprchový gel atd.

Strava
V hlavní restauraci vždy široký výběr jídla, jednou týdně dokonce i krevety a další mořské plody. Měli jsme obavy, že v červenci tam bude velké množství lidí, ale nic takového se nestalo. Většina jídla je za nějakým plexisklem s otvorem pro nandavání, příbory jsou zatavené i igelitovém obalu. V rezortu jsou ještě i další restaurace, jedna u pláže, kde si lze přes den několik jídel objednat, a dvě malé restaurace večerní, kam se lze též objednat. Též je zde několik barů, kde si lze dát různé drinky, pivo, atd., každý den je celé odpoledne k dispozici zmrzlina, vše je samozřejmě v ceně zájezdu.

Služby hotelu
Mnohé už jsem uváděl, co se služeb týká, měli jsme poruchu na trezoru a zámku dveří, to vždy bylo odstraněno. Chování personálu bylo vstřícné. Každý večer je zde nějaká zábava a vystoupení.

Pláž
V resortu je jednak bazén, dále venkovní vířivka (omezena na 4 osoby a 15 minut), především však mořská pláž oddělena molem, takže je z toho taková laguna, resp. "mořský bazén", který je dostatečně velký, písčitý a s postupným vstupem do vody, co se hloubky týká, prakticky jsme chodili především tam. U moře i bazénu je dostatek lehátek, slunečníků a zástěn, nikdy se nám nestalo, že by nebylo místo a vždy bylo na výběr. Z mola je i přístup do moře na vlastní nebezpečí, ale je to zde lepší pro šnorchlování.

Jiří Kubíček, 29.07.2021, Datum pobytu: 18.7. - 26.7.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Holidays Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Všechny recenze Egypt