Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 759 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 759 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,6 Úžasné plavání a skvělé obytování. WiFi free. Malé kelímky na pití 1dcl je opravdu pro dětí a dámy. Má přezdívku "dámský hotel".Nevhodný...

 • 8,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné plavání a skvělé obytování. WiFi free. Malé kelímky na pití 1dcl je opravdu pro dětí a dámy. Má přezdívku "dámský hotel".Nevhodný pro dětí. Skluzavky uzavřeny popraskané Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalovy jsou vkusně zařízené a čisté. Jenom ta rozhlehlost celého komplexu je zdrcující. Všude daleko. Z bungalovů k moři nebo do lobby a jídelny. Kdo rád chodí tak super.

Strava
Strava odpovídá počtu hvězdiček ale nejezdíme sem kvůli jídlu ale kvůli slunci a koupání v moři

Služby hotelu
Dostačující. Velké výhrady k delegátovi. Neochota a nedodržování termínů schůzek. Nezájem o rekreanty. Jezdíme do Hurghady spoustu let ale takové chování jsme ještě nezažili.Obsluha vás ignoruje pokud není bakšiš nebo nejste blondýna

Pláž
Pláž byla i přes její rozhlehlost každý den čistá a upravená

Pavel Margitič, 16.03.2018, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Coral Beach (ex. Rotana)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 6,4 Při příchodu na pokoj jsem žádala ined výměnu .Ta proběhla ihned a bez problémů, pokoj jsme měli s kouzelným výhledem na moře ! Kolonáda...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Při příchodu na pokoj jsem žádala ined výměnu .Ta proběhla ihned a bez problémů, pokoj jsme měli s kouzelným výhledem na moře ! Kolonáda která se má nacházet nad pláží je zničená a asi to nějaký čas potrvá než =li bude funkční . Někomu budou zcela určitě dělat velké problémy schody po kterých se dostanete na pláž , která je skutečně pěkná a koupání a potápění je zde skutečně nádherné . Snad právě pro nejkrásnější korály které zde jsou se sem sjíždějí lodě z ostatních míst . Venkovní restaurace na pláži kde se většinou podávají obědy , je zde velkým problémem . Ptáci vám berou jídlo z talíře , židle ,stoly špinavé od ptačího trusu a to skutečně dobrý dojem nedělá ! Animační program žádný nebyl . Co se týče personálu nemohu si stěžovat . Pokoje každý den čistě uklizené a prádlo měněné každý den . Zobrazit celou recenzi

Dáša Kopecká Hodková, 16.03.2018, Datum pobytu: 6.6. - 20.6.2018
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: El Faraana Reef Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Vše OK

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše OK Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování OK

Strava
Bezvadná

Služby hotelu
Dokonalé

Pláž
Čista,dostatek lehátek

Jana Šustrová, 16.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Sentido Oriental Dream

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Bylo to krásné.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to krásné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý.

Strava
Z jídla jsme si mohli vybrat vpodstatě cokoli.

Služby hotelu
Byli vstřícní.

Pláž
Pláž byla blízko a čistá.Voda studenější,ale nám to nevadilo.Krása.

Anonym, 16.03.2018, Datum pobytu: 20.1. - 27.1.2018
Oblast: Egypt Egypt, Safaga, Hotel: Magic Life Kalawy Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 šlo to ale nenadchlo

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
šlo to ale nenadchlo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje starší ale uklizené staré vybyvení

Strava
jídlo podprůměrné nápoje katastrofa pivo 1dc kelímek ani ne plný víno půl na půl s vodou a jen u večeře na baru nikdo

Služby hotelu
držela jsem dietu tak to šlo ještě že tam nebyl manžel ten by umřel hlady a žízní

Anonym, 15.03.2018, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Coral Beach (ex. Rotana)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622