Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 990 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 990 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,4 Všem doporučuji!!

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všem doporučuji!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté,hezké,útuplé

Strava
Velký výber z jídel.

Služby hotelu
Ochotní,akorát Wiffi si musíte zaplatit.

Pláž
Čistá,udržovaná

Barbora Dičková, 28.03.2017, Datum pobytu: 18.3. - 25.3.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Tulip Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

východ slunce 1 fotografie

Royal Tulip Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Barbora Dičková 2017-03-28 9.4 1 10 Royal Tulip Beach Resort

Celkem: 9,8 Ideální dovolená pro manželské páry s dětmi ale i pro jednotlivce.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ideální dovolená pro manželské páry s dětmi ale i pro jednotlivce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku, jen je třeba žádat pokoj v patře, kam svítí celý den slunce, narozdíl od přízemí.

Strava
Standartní, naprosto vyhovující.

Služby hotelu
Vše v pořádku, s malinkou výhradou - pozor na ranní buzení před odletem, zapoměli nás vzbudit a také zavazadla, která měli odnést na recepci jsme si odnesli sami - je to maličkost, pokud se na to stoprocentně nespolehnete.

Pláž
Je lepší používat obuv do vody.

Milan Podsklan, 28.03.2017, Datum pobytu: 7.3. - 21.3.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Utopia Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Utopia Beach Club, Marsa Alam, Egypt Milan Podsklan 2017-03-28 9.8 1 10 HOTEL UTOPIA BEACH CLUB

Celkem: 10 V tomto hotelu jsme byli podruhé. V září - říjen je to o 100% lepší - kvůli teplotě moře. Jezdíme již 15 let v březnu a říjnu a letos...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V tomto hotelu jsme byli podruhé. V září - říjen je to o 100% lepší - kvůli teplotě moře. Jezdíme již 15 let v březnu a říjnu a letos poprvé na jaře se nám zdála voda studená - 22C. Bazén byl ale vyhřívaný, takže pohoda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pro 2 dospělé osoby - obrovský pokoj se 2 manželskými postelemi (200x200) + rozkládací gauč! Každý den úklid jsme ani nevyžadovali. Pouze doplnění lednice.

Strava
Nejbohatší byly snídaně, ale obědy a večeře také bez chyby. Každý si vybral. Každý den ryby, hovězí maso a kuřecí maso - vždy na 2 způsoby k obědu i k večeři. Přílohy - brambory, hranolky, rýže, 3 druhy těstovin. Spousta zeleniny čerstvé i dušené, různé saláty, pizzy, tortily. Zákusky různé, velký výběr. Ovoce také (jahody, fíky, jablka, pomeranče, mandarinky, banány). Co jsem postrádala byl klasický meloun.

Služby hotelu
Vše OK!!!!!!!!!!!!

Pláž
Pláž čistá písková, opravdu pozvolný vstup do moře. V hloubce cca 1 m jsou korálové ostrůvky, na kterých je vidět podmořský život i bez šnorchlu a brýlý. Není třeba zamlouvat lehátka - je jich dostatek. Pláž je opravdu 600 m dlouhá a má 4 řady slunečníků a lehátek.

Jana K., 28.03.2017, Datum pobytu: 14.3. - 24.3.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Fort Arabesque

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Fort Arabesque, Hurghada, Egypt Jana K. 2017-03-28 10 1 10 HOTEL FORT ARABESQUE

Celkem: 7,8 Do Egypta jsme se moc těšili, již jsme jeli potřetí. Tentokrát se to ale moc nepovedlo. Na pět dnů z našeho týdne obsadilo hotel několik...

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Do Egypta jsme se moc těšili, již jsme jeli potřetí. Tentokrát se to ale moc nepovedlo. Na pět dnů z našeho týdne obsadilo hotel několik stovek arabských mediků, prý byli na stáži v blízkém farmaceutickém institutu. Bylo jich všude plno - v bazénu, v jídelně, v lobby baru. Další nemilá věc bylo počasí. Většinu týdne foukal silný vítr a vlála červená vlajka. Šnorchlovali jsme pouze dvakrát. To nás moc mrzelo, protože korály a ryby jsou tam nádherné. Jedno větrné odpoledne jsme si vyšli pěšky do blízkého přístavu, kde jsou obchůdky a kavarny. Posezení bylo příjemné a vůbec ne drahé. Večer bylo chladno, unosila jsem svetr a kalhoty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli celkem spokojeni - každý den čisté ručníky, výměněné osušky na pláž, čistě povlečeno. Na manželské posteli byla jedna velká přikrývka, ale byla dostatečně velká, takže jsme se o ni nepřetahovali. Koupelna prostorná, pěkně oddělený sprchový kout, čisto. Každý den litr balené vody. Na pokoji je varná konvice, v den příjezdu byly na stolku dva sáčky čaje, dva sáčky s kávou, několik cukrů. Když jsme to za dva dny vypili (na balkoně - podvečerní pohodička) a chtěli jsme doplnit zásoby, tak nám na recepci sdělili, že je to pouze na uvítání první den a pak už nemáte nárok. To nás docela dostalo. Takže pokud s sebou nemáte kafe nebo čaj, můžete si převařovat vodu jenom tak naprázdno.

Strava
Nejsme mlsní, vždycky jsme si všude vybrali něco, co nám chutnalo, ale tentokrát po třech dnech jsme opravdu nevěděli, co si dát. Já skončila na těstovinách, občas to vyměnila za rýži. Muž byl statečnější, ale ani jemu moc nechutnalo. Brambory byly vždy tvrdé a nedovařené, ryby, většinou filety, vždy rozmáčené až blemcavé. Zákusky stejné každý den, ale kdo rád sladké, vybere si. Ovocem jsme byli zklamaní - každý den jablka, pomeranče, občas banány. Ovocný salát s nakrájených jablek s pár kousky žlutého melounu. Ani jednou nebyla zmrzlina, jednou byly flambované jahody, a ty byly výborné. K snídani jsme si dávali vaječnou omeleru, kterou vám připravili podle vašeho přání. K pití pouze jeden druh čaje - černý Pickwick, káva, džusy. Obsluha příjemná.

Služby hotelu
V hotelu nabízejí modemy s daty na internet od Vodafonu, my jsme si to koupili na letišti. V lobby je také wi-fi, ale slabší signál. Lobby je velmi příjemné místo s ostrůvky divanů, křesel a sofa. Pěkně se tam večer sedí, popíjí nějaký drink a povídá.

Pláž
Pláž je čistá, dostatek slunečníků s lehátky. Molo sahá k laguně, kde se dá šnorchlovat. Ze břehu se také dá jít do vody, ale je tam samozřejmě mělko a občas trsy řas nebo korály. Byli jsme v polovině března, takže velký vítr a červená vlajka skoro denně. Když jsme ale mohli šnorchlovat, tak nádhera! Moře nebylo zvlášť studené, dalo se v pohodě ponořit.

Ivana P., 28.03.2017, Datum pobytu: 10.3. - 24.3.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Port Ghalib Resort (ex.Crowne Plaza Sahara Oasis Port Ghalib)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Port Ghalib Resort (ex.Crowne Plaza Sahara Oasis Port Ghalib), Marsa Alam, Egypt Ivana P. 2017-03-28 7.8 1 10 Port Ghalib Resort

Celkem: 9 Dovolená se nám líbíla.

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbíla. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 28.03.2017, Datum pobytu: 15.3. - 22.3.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Laguna Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Laguna Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Anonym 2017-03-28 9 1 10 Laguna Beach Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622