Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 872 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 872 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,6 Vše bylo naprosto skvělé. Hotel krásný, jídlo velmi dobré s velkým výběrem, moře s rybičkama a korály TOP, animátoři a personál na...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo naprosto skvělé. Hotel krásný, jídlo velmi dobré s velkým výběrem, moře s rybičkama a korály TOP, animátoři a personál na jedničku, menší problém s některými zaměstnanci z důvodu jejich nedostatečné znalosti angličtiny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nádherný, nový a rozlehlý. Pokoj obrovský, denně uklizený, terasa vedla přímo k bazénu, klimatizace fungovala bez problémů.

Strava
Široký výběr, tématické večeře, v restauracích absolutní porno pro chuťové pohárky, velmi ochotní číšníci.

Služby hotelu
Kulečník, restaurace, lázeňské služby, lobby bar TOP, obchůdky. Personál 10/10 a dělají pro vás první, poslední.

Pláž
Pláž krásná, mělká voda, korál se spoustou rybiček hned u pláže, bar s drinky i jídlem hned na okraji pláže. Jako z pohádky. Doporučuji alespoň jednou za pobyt východ Slunce a šnorchlování hned v 6 ráno. Paráda!

David S., 17.09.2019, Datum pobytu: 30.8. - 11.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Sunrise Marina Resort Port Ghalib

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 10 Super dovolenka,určite sa zase vrátim

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolenka,určite sa zase vrátim Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slušné a hlavne čisto.Každý deň čisté uteráky,izba vždy uprataná

Strava
Tentokrát ma strava sklamala,ale dá sa to týždeň vydržať.

Služby hotelu
Celková spokojnosť aj ked využívanie služieb moc nepotrebujem

Pláž
Pláž prekrásna...ako vždy.Čistá,lehátka uložené v jednej rovine.Radosť pozerať.Bar na pláži super,len stále tá hygiena.....alebo som moc čistotná ja?

Zuzana F., 17.09.2019, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Sharm Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9 Jsme s dovolenou spokojeni. Vše bylo super. Vytknul bych jenom stravu, je třeba zlepšit, aby se jídla moc neopakují. Fakultativních...

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jsme s dovolenou spokojeni. Vše bylo super. Vytknul bych jenom stravu, je třeba zlepšit, aby se jídla moc neopakují. Fakultativních výletů bylo dost na výběr, takže člověk není odkázán jenom na resort uprostřed pouště. Kromě památek byly i výlety adrenalinové - jeep, čtyřkolky v poušti. Ale ani památky nebyly nazmar, krásné starověké, člověk aspoň uvidí něco, co lidé tisíce let před námi stavěli. Doporučujeme Luxor. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Resort odpovídá hodnocení 5*. Je velký, čistý, každý se tam starají o zahrady. Resort je tak velký, že si připadáte, jako byste byli odděleni od okolního světa. Ale ani se tam nenudíte díky animátorům. Bezpečnost je vysoká. Sice je tam resort vedle resort, ale vůbec vám nepřijde tak. Večer je klid. Recepce je velká a krásná. Aquapark tam byl, ale nebyl otevřený.

Strava
Každý den večeře na jiné téma, velký výběr jídla, ale vesměs se opakují. Oběd nebyl formou bufetu, ale a la carte v restauraci u pláže. Je tam pár jídel, na které se nevztahuje all inclusive. Snídaně byla každý den víceméně stejná.

Služby hotelu
Animátoři se snažili, aby se lidi tam nenudili. Zapojují lidi do různých sportů - beach volejbal, waterball, aqua aerobic atd. Co se týká personálu, byli velmi ochotní, přátelští, pomáhají s čímkoliv, s čím přijdou hosté. Úklid pokoje probíhá skoro každý den, pokoj perfektně uklízeno, i bez bakšiš. A když dáte bakšiš, na oplátku vám tam poskládá něco z ručníků na posteli.

Pláž
Pláž je krásná, čistá, není vůbec přeplněna, ačkoliv je resort velký. Kousek dál od hotelu je krásný písečný výběžek, kam nikdo ani nechodí, jelikož patří hotelu. Kdo má rád větší soukromí na pláži, tak se tročku projde. Jenom doporučuji, protože pláž je soukromá, chodí tam jen hosté z resortu, nikdo cizí.

Jan N., 17.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 9.9.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sheraton Soma Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,8 Největší problém s ubytováním v jiném hotelu, kam jsme se první noc při příletu přesouvali,v objednaném hotelu nebylo volné místo. Za dva...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Největší problém s ubytováním v jiném hotelu, kam jsme se první noc při příletu přesouvali,v objednaném hotelu nebylo volné místo. Za dva dny se opakovalo to samé, ale na opačnou stranu. Náhradní hotel dále nehodláme hodnotit, objednaný hotel nebyl dodělán, pokoj komfort byl s výhledem na stavbu směr ulice. Stravování vcelku bez bez problému. Foto problémů bylo dodáno CA. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V objednaném hotelu chyběly fen na vlasy, varná konvice, závěs na sprchu, držáky na ručníky a sprchový gel, štětka na WC a dále byly přelepené některé zásuvky elektrického proudu, což svědčí o nedodělanosti hotelu. Balkon pokoje směřoval směr další stavba, kde byly prováděny práce i ve večerních a nočních hodinách. O stěhovací akci nemá asi cenu dále hovořit, tam došlo k totálnímu selhání managementu. O pokoji komfort máme jiné představy a zaráží nás, že takto nedodělaný hotel nabídne někdo turistům a že pak nám jsou za uvedená selhání delegátem nabízené výlety jako odškodné.

Strava
Bez vážných nedostaků.

Služby hotelu
Ze strany úklidu a stravy v pohodě, ze strany recepce tragédie. Recepce hotelu nebyla funkční, nahrazovala jí recepce v sousedním hotelu, kde nešla WIFI a na ubytování se dlouho čekalo. Díky stěhování z hotelu do hotelu se na některé služby, restaurace a bary došlo i pozdě.

Pláž
Tak nějak průměr, potrhané slunečníky a větrné ochrany, malá kapacita plážové restaurace, která navíc patřila sousednímu hotelu.

Jana T., 17.09.2019, Datum pobytu: 6.9. - 14.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: The Grand Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Byli jsme poprvé v zemi Egypt,spokojenost jedinečná

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme poprvé v zemi Egypt,spokojenost jedinečná Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na hotelu čisto,denní úklid a výměna ručníků a osušek super

Strava
Měla jsem obavy ze stravy,ale splnila moje chutě,výborné

Služby hotelu
Služby na jedničku,příjemný personál,celková ochota

Pláž
Přístup do moře dobrý i pláž nám vyhovovala,jela bych znovu

Ludmila Vašková, 17.09.2019, Datum pobytu: 2.9. - 11.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Labranda Royal Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Egypt