Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 990 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 990 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,6 Dovolená byla skvělá, krásně jsem si s rodinou odpočinula.

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, krásně jsem si s rodinou odpočinula. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo fajn až na pár menších nedostatků.

Strava
Dobrá ale chybělo mi tam ovoce například meloun.

Anonym, 04.09.2018, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunny Days El Palacio Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Nejkrásnější dovolená. Hotel Panorama Naama Heights jeho personál pro nás vytvořil nádhernou dovolenou, nic pro ně nebyl problém....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejkrásnější dovolená. Hotel Panorama Naama Heights jeho personál pro nás vytvořil nádhernou dovolenou, nic pro ně nebyl problém. Uspořádat nar.oslavu, dort, výzdobu. Poradili nám i překrásnou pláž. Kamarádský k našim dětem. Vřele doporučuji nenáročným klientům pro ně bude tato dovolená nezapomenutelná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl plně vybaven, klimatizace funkční, pokoj vždy čistě uklizen s dekorací na posteli každý den jinou.

Strava
Strava rozmanitá a velmi chutná.

Služby hotelu
Služby hotelu vynikající nad naše očekávání. Jen doporučuji vzít si drobné bankovky. Problém v rozměňování ze strachu z falešných bankovek Vám neradi rozměňují.

Pláž
Pláž doporučuji H2O velmi krásná.

Anonym, 03.09.2018
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Panorama Naama Heights

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Dovolená se nám celkově líbila.

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám celkově líbila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj, ve kterém jsme byli ubytovaní byl hrozný. Okamžitě jsme byli požádat o výměnu, stálo nás to 15 dolarů "všimného", ale nakonec jsme byli spokojení.

Strava
Kvalitu a rozmanitost stravy bych ohodnotila jako průměrnou. Za stejnou cenu jsem zažila lepší.

Služby hotelu
Nespokojeni jsme byli s barem a recepcí. Barmani i recepční byli neochotní, bez bakšiše jsme neměli šanci se na čemkoliv domluvit, kvalita míchaných nápojů nízká. A to opravdu nejsme nároční.

Pláž
Pláž byla čistá, okolí hotelů také, zahrady krásně udržované.

Renáta Šustová, 03.09.2018, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Mirage Bay Resort & Aquapark (ex. Lilly Land)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Super dovolená,hlavně krásné moře.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená,hlavně krásné moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší zařízení pokoje,ale čisté.

Strava
Jídlo ,pití dobré,sice skoro každý den to samé nebo často opakující se,ale každý si tam určitě vybral něco podle své chuťi .Ovoce,zeleniny dostatek.

Služby hotelu
Byli jsme moc spokojeni.Každý den uklizený pokoj,všichni v hotelu moc příjemní a přátelští jen na pláži nám pořád někdo něco nabízel a to mě trochu vadilo.Jinak vše ok.

Pláž
Pláž krásná,čistá,dostatek slunečníků i když tam bylo dost lidí.Pozvolný vstup do moře,hned u břehu korály a krásné barevné rybičky,želvy připlouvaly skoro každý den .Voda nádherně čistá a teplá i když tam často foukalo a někdy byly velké vlny.

Martina Blatová, 03.09.2018, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,8 Až na hotel celkově spokojeni.

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Až na hotel celkově spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V koupelně ve skříni a v posteli byli mravenci (Faraoni). Hotel z venku krásný, uvnitř zastaralý.

Strava
Strava dobrá jídla bylo dostatek. Scházelo nám slané pečivo, všechno pečivo bylo nasládlé.

Služby hotelu
Služby v pořádku, personál ochotný. Případné reklamace odstranili.

Pláž
Přístup k pláži dobrý, voda čistá, lidí nebylo moc a dobře se šnorchlovalo. Spokojenost.

Karel B., 03.09.2018, Datum pobytu: 8.8. - 18.8.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Le Pacha Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Resort Le Pacha 10 fotografií

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622