Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 147 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 147 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9 celkem spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
celkem spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nemůžu si ztěžovat, pokoj denně uklizený, akorát nefunkční lednička

Strava
každý si určitě vybere

Služby hotelu
nemůžu si stěžovat

Pláž
na plavání to moc není, ale šnorchlování super

Ludmila H., 16.08.2017, Datum pobytu: 4.8. - 13.8.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Serenity Fun City & Aqua Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,8 Po delší době,kdy se do Sheikhu nelétalo,opět na námi známém místě,ovšem nastalo rozčarování ze skladby hostů resortu!Téměř 90%Arabů...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Po delší době,kdy se do Sheikhu nelétalo,opět na námi známém místě,ovšem nastalo rozčarování ze skladby hostů resortu!Téměř 90%Arabů různých sociál.skupin,různého vychování či spíše nevychování!!Jim podřízen chod hotelu,výběr stravy,kultura stolování,noční klid neznaje! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Egyptský standard,vhodný na přespání,klimatizace v pořádku.

Strava
Proti minulému pobytu velké zklamání,pro Evropana mnohdy se zažív.obtížemi,v jídelně vládne chaos,nepořádek,hluk mnohočetných rodin,kde vám malí Muslimkové lezou ,v lepším případě,pod stolem.Vše je dovoleno,žádná pravidla !!!

Služby hotelu
Pokud nic nepotřebujete a vystačíte si sami,je personál v pohodě.

Pláž
Na pláž dlouhá cesta z kopce,nebo příkré schody,z pláže při 40st.brutál.To jsme ale věděli předem.Moře nádhera,pláž pěkná,bez WC a sprchy,takže si dovedete představit řešení náhlých příhod.Arabky se koupou oblečené,v lepším příp.v Burkinách.Nic příjemného,jde o zvyk!

Zuzana M., 16.08.2017, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2017
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Iberotel Club Fanara & Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Za cenu zájezdu, super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu zájezdu, super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Cestovalo nás pět, tři děti 22,18 16 let.Ubytováni jsme byli v 11h, ale čekání stálo za to.Pokoj 1643 se skládal ze tří samostatných ložnic vstupní haly a dvou koupelen.Vybavení odpovídající ceně.Byl v části blíže k moři, takže super.

Strava
Výborná, jak se dá u řetězcu Albatros předpokládat.Káva v kavárně vynikající a skvělý servis.Míchané nápoje mi nechutnaly. Všeho dostatek.Balená voda v jakém koliv množstí.Nealkoholické nápoje volně přístupné.U snídaně i čerstvá šťáva ze žlutého meloun.Jen mi hodně vadily řvoucí děti všech národností.Takže asi příště již hotel od 16+.Žádné střevní problémy, jedli jsme i neloupané ovoce a led do nápojů byl také občas.

Služby hotelu
Vše se vyřeší, nic není problém.Výborné masáže, ale smlouvat 80 Eur za osobu rozhodně neplatit, nakonec 40 pro dva, ale pozor na čas, zkouší slevu ale místo hodiny dají půl,je to potřeba dopředu jasně domluvit.

Pláž
Je potřeba počítat s procházkou, u břehu mělko.Moře krásné .

Alena D., 16.08.2017, Datum pobytu: 30.7. - 13.8.2017
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Royal Albatros Moderna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Perfektní dovolená, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Nejlepší z celé dovolené byli perfektní animátoři. Zábava u bazénů, každý večer...

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Nejlepší z celé dovolené byli perfektní animátoři. Zábava u bazénů, každý večer show, diskotéka apod. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje již něco pamatují, ale na vyspaní a hygienu dostačující

Strava
Strava se často opakovala, ale vždy se dalo najíst.

Služby hotelu
Vše perfektně fungovalo.

Pláž
Pláž byla jediným zklamáním. Do moře přes molo - ovšem pokud nejsou velké vlny. Mimo molo se může jen kousek do moře.

Jana, 16.08.2017, Datum pobytu: 28.7. - 9.8.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Dreams Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 6 Animátoři strašná nuda od 19 hodin do 22.30 čekáte na večerní program který se často opakuje pak je disko jenže to začíná 23.30 a po...

 • 8,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Animátoři strašná nuda od 19 hodin do 22.30 čekáte na večerní program který se často opakuje pak je disko jenže to začíná 23.30 a po pulnoci si všechno platíte. A rodiče které máte mladé dcery bacha na animátora Fábia aby vám ji nesvedl na veřejných záchodech to je jeho styl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj moc hezký a čistý.

Strava
strava nás moc zklamala proti Tunisku nebe a dudy na 5 hvězdičkový hotel se mají co učit.

Služby hotelu
služby hotelu dobré

Pláž
molo se opravovalo takže pěkný rachot. Ale moře skvělý.

Anonym, 16.08.2017, Datum pobytu: 8.7. - 19.7.2017
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Resta Grand Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622