Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 464 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 464 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,4 Hotel se nám velice líbil. Vzhledem k jeho poloze, byl všude dostatek místa, volné lehátka u bazénu i u moře.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel se nám velice líbil. Vzhledem k jeho poloze, byl všude dostatek místa, volné lehátka u bazénu i u moře. Zobrazit celou recenzi

Služby hotelu
Velmi ochotný a vstřícný personál. Suprový animátoři.

Pláž
Velmi mělká laguna. Zaplavat si lze přes molo, žraloci tam nebyli, viděli jsme delfíny hned z mola.

Michaela K., 19.07.2019, Datum pobytu: 7.7. - 14.7.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Radisson Blu Resort El Quseir

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 7,6 Vše v pohodě, delegátka od CK byla úžasná a pomohla ...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše v pohodě, delegátka od CK byla úžasná a pomohla ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku ....

Strava
Tak průměr ....

Služby hotelu
Na dobré úrovni ...

Pláž
Nedostačující ...

Radek K., 18.07.2019, Datum pobytu: 7.7. - 14.7.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Club Calimera Akassia Swiss Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1 Jedním slovem katastrofa! V Egyptě jsem byla již po páté, ale nikdy sem nezažila, to, co v tomto hotelu, a taky už mě tam nikdy neuvidí!!!

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Jedním slovem katastrofa! V Egyptě jsem byla již po páté, ale nikdy sem nezažila, to, co v tomto hotelu, a taky už mě tam nikdy neuvidí!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování strašné jedním slovem špína a bída! V Egyptě si sice člověk musí hvězdu, dvě odečíst, ale tohle nemělo snad ani dvě hvězdy. Viz foto, které přiložím, přistýlka pro mou dceru vypadala asi jako postel ze zrušeného vězení! Když jsme požádali o výměnu pokoje, bylo to v bledě modrém to samé, jen místo přistýlky z vězení hodili pro mou dceru matraci na zem, jak pro psa!

Strava
Jídlo, dá se říci každý den to samé. Tedy pokud jsme se k němu vůbec dostali, nebo byly talíře, na které bychom si jídlo nabrali!!! Neuvěřitelné fronty, když už jsme jí vystáli, tak jídlo studené jak psí čumák a při trošce štěstí jsme si vůbec sedli. Když už jsme si sedli, tak zase nebyly příbory, takže jsme všude hledali někoho, kdo by nám ty příbory dal. To samé se týkalo skleniček, totální nedostatek, když už jsme dostali skleničku a neměli ani dopito, automaticky nám pití odnesli, že nemají skleničky, tak jsme pak pili z jednorázových kelímků! All inklusive jak stehno!

Služby hotelu
Někteří byli příjemní, jiní nepříjemní, ale pomalu za pozdrav očekávají peníze. Pohotovostní službu musím pochválit.

Pláž
Pláž byla otevřená pouze do 6ti hodin a už v půl šesté nás z pláže vyháněli. Stejná situace jako u obědů a večeří, nedostatek kelímků na pití, ještě jsme nedopili a kelímek byl fuč! U pláže jsme si mohli zakoupit šíšu (vodní dýmku), ale jak jsme tam přišli s pitím s all inklusive, okamžitě nás vyháněli, že si k šíše musíme zakoupit pití u nich za minimálně 7 euro!

Jinak vstup do moře byl dobrý, ani boty do vody nebyly potřeba, zato v moři nebylo vůbec nic!

Anonym, 18.07.2019, Datum pobytu: 2.7. - 12.7.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pokoj 1 6 fotografií

Celkem: 3 Fotky vás možná nalákají, realita je jiná. Bez peněz do pasu vás ani neubytují jako lidi.

 • 2,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 2 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Fotky vás možná nalákají, realita je jiná. Bez peněz do pasu vás ani neubytují jako lidi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovali nás v patře jen pro zaměstnance. Už při výstupu z výtahu šok! otřesná chodba, mini koupelna, nic funkčního, dráty ze zdi. postel sotva pro jednu osobu. Reklamace ubytování a stěhování bylo složité a zdlouhavé a stála další peníze. Poté pokoj pro dva, ale neustále netekla voda. Když na recepci zavolal syn, vodu pustili, když jsem volala já, ne. Spolucestující měli připlacen rodinný pokoj - dvě místnosti, dostali pouze jeden, po urgencích se dočkali po třech dnech.

Strava
4 hvězdy nečekejte...výběr vyl hlavně ze sladkostí. Chybělo místo k sezení, skleničky a šálky na pití. Zmrzlina jen hodinu na pláži...

Služby hotelu
Jedna láhev vody na den na pokoj. Věčně netekla voda, nespláchnete, neokoupete se. Na recepci obrovský zmatek.

Pláž
Pláž není pro děti. V místech, kde byla písčitá, byly velké kameny, bez bot a opatrnosti to nešlo. Jinak po kamenitých schodech a velké kameny. Rybičky k pozorování byly.

Anonym, 18.07.2019, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sphinx Resort Hurghada

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pláž 1 fotografie

Všechny recenze Egypt