Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 872 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 872 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 10 Výborný hotel. Skvelá dovolenka.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný hotel. Skvelá dovolenka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovali nás hneď po príchode. Izba č. 2095 na prízemí oproti bazénu. Izba sa skladala v podstate z dvoch miestností. Mali sme dve WC, dve klimatizácie, dva TV. Posteľ bola obrovská. V kúpeľni vaňa s vírivkou a sprchovací kút.

Strava
Výborná kuchyňa. Jedlo skôr európske. Veľký výber. Každý večer tematické večery. Jedáleň čistá a nebol problém s miestom pri stole. Denne aj dietné jedlá napr. varené neochutené zemiaky a dusené kuracie. Dostatok nápojov a ovocia.

Služby hotelu
Výborné, no bol žiadny problém.

Pláž
Pláž čistá a upravená. Vstup do mora cez asi 900 m dlhé mólo. Na konci móla vstúpite do akvária. Krásny útes s množstvom rýb. Vidieť korytnačky a skoro ráno aj delfíny. Mólo v noci osvetlené, výborné na večerné prechádzky

More býva dosť búrlivé, niekedy sme čakali aj 3 hod., aby povolili vstup. Berú to zodpovedne a keď zavesila červenú vlajku, nepustia nikoho do mora. Vlajka je aj uprostred pláže, tak podľa nej sme sa orientovali. More má obrovský odliv. More asi po členky, v strede móla asi po pás.

Karin Venglarova, 15.09.2019, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Tulip Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 3 fotografie

Celkem: 8,2 Prostředí resortu velice pěkné. Jsme mladí lidé a možná jedni z těch, kteří jsou náročnější na stravu. Strava byla jediná chyba pro nás....

 • 9 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Prostředí resortu velice pěkné. Jsme mladí lidé a možná jedni z těch, kteří jsou náročnější na stravu. Strava byla jediná chyba pro nás. A možná ještě by jsme uvítali večerní program pestřejší. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisto, klimatizace výborná! Uklizeno (vytřeno + výměna ručníků každý den /za bakšiš i bez) balena voda 1lahev ob den ( Je zde možnost si vzít balenou vodu po celý den).

Strava
Jídlo nas nenadchlo. Co měli tedy výborné tak bylo pečivo, jak sladké, tak slané. Pro nás jídlo neochucene, spíše jsme se nepochutnali, ale vždy se dalo z něčeho vybrat aby se člověk najedl.

Služby hotelu
Byli jsme spokojeni jak s úklidem pokoje, tak obsluhou.

Anonym, 15.09.2019, Datum pobytu: 30.8. - 8.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Radisson Blu Resort El Quseir

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

19 fotografií

Celkem: 6 V tomto hotelu jsem byla podruhé,nový majitel, zlepšení oproti roku 2017.

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
V tomto hotelu jsem byla podruhé,nový majitel, zlepšení oproti roku 2017. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v rodinném pokoji, byly jsme dvě ženy a dvě děti ve věku 6 a 11 let .První ložnice prostorná, klima, prostorný balkon. Druhá ložnice místnost bez klimy a okna. Nedalo se tam spát pro velké teplo. Tudíž po první noci jsme si přestěhovali matraci do první ložnice a bylo vyřešeno. Pokojová služba, když zaznamenala, že je přestěhovaná matrace na zemi, přestěhovali nám i postel. Jinak vždy uklizeno, výměna ručníků. Byly jsme spokojené.

Strava
Strava chutná, vždy bylo z čeho vybírat. Jídelna čistá upravená. Velká změna oproti roku 2017.

Služby hotelu
Na celkem dobré úrovni.

Pláž
Tak tady se bohužel nedá mluvit o pláži. Ta jakoby nebyla. Přístup do moře přes molo, což není vhodné pro děti. My jsme však věděli z minulých let o tomto problému. Jelikož jsme byli s dětmi, které spíš využívali bazény a skluzavky tak nám to nevadilo. Příznivcům moře však nedoporučuji.

Alena Z., 14.09.2019, Datum pobytu: 31.7. - 7.8.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Hawaii Palm Resort (ex Mirage New Hawaii Resort & Spa)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 3,6 Moje očekávání od 4hvězdičkového hotelu byla větší. V Egyptě jsem byla poněkolikáté, avšak tento hotel si veškerou reputaci kazí službami.

 • 4 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Moje očekávání od 4hvězdičkového hotelu byla větší. V Egyptě jsem byla poněkolikáté, avšak tento hotel si veškerou reputaci kazí službami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče ubytování, tak já s vnučkou jsme měli celkem pěkný pokoj s výhledem na bazén. Výměna ručníků byla každý den, úklid však jednou za celý týden. Jelikož jsem dovolenou trávila ještě i se synem a jeho partnerkou, kteří měli samostatné ubytování, musím říci, že kvalita pokojů není srovnatelná. Jejich pokoj při předání neuklizen, zápach, výhled na smetiště a stavbu. Při žádosti o výměnu, na recepci neochota, nehodlali nás vůbec vyslechnout. Při příjezdu delegátky Lenky Liškové nastalo velké zklamání. Tento člověk se vůbec nehodí na práci s lidmi, arogantní, nepříjemný člověk, který se velice rád poslouchá ovšem ho nezájímá co chtějí říct klienti. Dovedli jsme ji na pokoj, kde konstatovala ,, za mě dobrý, vždyť tady uklízí chlapi tak co by jste chtěli.". Nehodlala se s námi vůbec bavit.

Strava
Nejhůře hodnotím stravu,oběd - denně úplně stejná nabídka, která se opakovala i večer. Maso na příděl. Nevhodné chování vedení, které se v jídelně stále dohadovalo nebrali ohled ani na klienty. Stoly neupravené, zápach už při vstupu před jídelnou. Nejsem vybíravá, ale tento hotel na stravu propadák.

Služby hotelu
Služby hotelu nemohu s ohledem na stravu a úklid hodnotit kladně. Druhý den pobytu jsem na recepci žádala nové baterky do dálkového ovládání na TV a výměnu prasklé žárovky u lampičky. Do konce pobytu zůstala žádost bez vyřízení.

Pláž
Pláž pěkná, dostatek lehátek, nikdo sem nechodí, moře jen po kolena, nelze tedy plavat. Další vstup do moře přes molo, v místech kam můžete a kam Vás plavčík pustí je opět celkem mělko a moře špinavé. Na konci mola vidíte krásné moře, tam však nejsou schody z mola a ani Vás tam nepustí. Šnorchlování tedy zcela nemožné. Velké plus dávám klouzačkám a vodním atrakcím, jen smůla že to je to jediné u tohoto hotelu.

Alena Z., 14.09.2019, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Nubia Aqua Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 9,6 Dovolená se mi moc líbila.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi moc líbila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsem byla spokojena.

Strava
Celkem dobrá, ale jídla byla stále se opakující. Poměrně málo ovoce.

Služby hotelu
Služby byly perfektní.

Pláž
Pláž byla dobrá.

Daniela Ohnisková, 13.09.2019, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Ali Baba Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt