Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: 90 % obyvatel muslimové, 10 % obyvatel křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 206 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 104 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 206 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9 Docela slušné ale.... Odlet ve 22 hodin na letišti cca v 6,30 v hotelu. Žádné jídlov hotelu a snídaně není poskytována protože si naše...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Docela slušné ale.... Odlet ve 22 hodin na letišti cca v 6,30 v hotelu. Žádné jídlov hotelu a snídaně není poskytována protože si naše cestovní kancelář nepřeje a nezaplatila. Takže až do 12,30 bez jídla a pití. Tak tomu říkám All Inclusive. A cesta zpět - ve 3 hodiny z hotelu (to byl ten sedmý den naší dovolené 6 nocí a 7 dnů) a pytlík s jablkem a koláčem, samozřejmě bez pití. Tak to byla naše All In snídaně na rozloučenou. CK děkujeme, ale již nikdy!

Mimo jiné hned po příletu platba víza na letišti 27USD pro "pacienty" CK, ale hned vedle oficiální prodej za 25 USD pro všechny ostatní. A ještě cesta autobusem na 2 hodiny do blízkého přístavu hotelovým minibusem 7 USD, ovšem od CK za 12€ s tím, že se objíždí cca hodinu okolní hotely a nabírají se další oběti (zpět ro samé v opačném pořadí). Zato nás dovedli do spřátelené čajovny kde mají rádi Čechy a nají speciální ceny. To byla pravda, ceny byla ovšem vyšší. No klasika. To bylo taky naposled! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje veliké, služba úklidu bez problémů ale zanedbaná koupelna, vše utržené a zakydané silikonem, rezavé a smrad a hmyz. V pokoji čalouněný nábytek tak špinavý, ze jsme jej vystěhovali na prostorný balkon. Fleky kdoví od čeho a zápach, na to bych si nesednul ani přes igelit. Mohu poskytnout videa, zde ukázka.

Pro zájemce video: https://youtu.be/BBfdUGOjxwI

Strava
Bez výtky, vynikající a dostatek

Služby hotelu
Bez výtky, vynikající

Pláž
Čistá, udržovaná ale koupat se nedá - 300m max. po kolena a když je odliv tak zcela bez vody. Po molu 300 m potom potápění super, ale 600m se vykoupat třeba několikrát denně? To nebyl turistický zájezd!

Tomáš Mastík, 25.10.2021, Datum pobytu: 7.10. - 13.10.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Tulip Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ukázka čalounění 2 fotografie

Celkem: 10 Není co vytknout. Úžasné

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Není co vytknout. Úžasné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost

Strava
Na jedničku

Služby hotelu
*****

Pláž
Vhodná i pro děti

Renata Pavelková, 25.10.2021, Datum pobytu: 14.10. - 21.10.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Albatros Sea World

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Krásná dovolená, vše proběhlo podle představ i lépe.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, vše proběhlo podle představ i lépe. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný, čistý pokoj s množstvím úložných prostor. Velká koupelna a balkon s výhledem na bazén.

Strava
Jídlo výborné, skoro vše na co si člověk vzpomene. Výborná zelenina a ovoce, každý den ryby a všechny druhy masa kromě vepřového (pochopitelně).

Služby hotelu
V hotelu jsme využívali pouze občas večerní program. Přes den někdy hry jako šipky a deskové hry. Všichni moc milí a ochotní.

Pláž
Využívali jsme vstup z mola, protože jsme přijeli především snorchlovat. Bohužel bylo větrno, takže jsme mohli používat pouze molo v zálivu, ale i odtud byl vidět krásný podmořský svět. Výhodou bylo, že z tohoto mola se mohlo do moře vždy i za velkého větru. Při větru se daly využít i laguny u druhého mola, kde byl také pěkný podmořský život.

Sylva B., 25.10.2021, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Madinat Coraya Jaz Lamaya Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,8 Dovolená neměla chybu.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená neměla chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší, ale všechno bylo funkční.

Strava
Skvělá.

Služby hotelu
Vše v pořádku.

Pláž
Na pláž to asi 300 metrů s přechodem hlavní silnice.

Vstup do vody pozvolný.

Šnorchlování bylo super. Želvy, rejnoci, murény a spoustu nádherných rybiček. Překrásné korály.

Díky zálivu bylo koupání a šnorchlování bezproblémové i když foukal vítr.

Zdeněk H., 25.10.2021, Datum pobytu: 10.10. - 21.10.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Aurora Bay Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 6,4 Příjemná dovolená, byli jsme tam už po několikáté. V porovnání s minulými lety byl ve společných prostorách hotelu větší nepořádek,...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, byli jsme tam už po několikáté. V porovnání s minulými lety byl ve společných prostorách hotelu větší nepořádek, zejména na WC, neumývané stolky v baru a pod. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování - dobré, velký pokoj.

Strava
Obvyklá na Egypt - nejlepší bylo hovězí a rýže. Ale výběr byl dostačující.

Služby hotelu
Služby hotelu - obvyklé pro Egypt, úslužní, příjemní, vyžadují spropitné za vše.

Pláž
U hotelu je pěkná, písčitá pláž, s mírným vstupem do vody. Nevýhodou je velké množství potápěčů, přijíždějících autobusy a vstupující do moře na dané pláži, ale nejhorší je to, že na okraji vstupu do moře, u korálových útesů zakotvují loď, přivážející a odvážející potápěče, přitom je v těchto místech určeno moře pro plavce, turisty.

Koridor pro lodě je jinde, ovšem z pohodlnosti toto není respektováno - toto bych požadovala, aby CK sdělila vedení hotelu a aby lodě kotvily tam, kde to mají určené. Stěžovali jsme si na recepci, ovšem zbytečně.

Marie P., 25.10.2021, Datum pobytu: 13.10. - 21.10.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Egypt