Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 362 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 362 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,2 Výborná čistota a personál

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná čistota a personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rozsáhlý objekt, pouze bongalovy, pokoj prostorný vše funkční.

Strava
Konstantní výběr, omezená nabídka, prodlevy mezi doplňovám jídel, talířů a příborů

Služby hotelu
Vše splní, žádné vedlejší poplatky nevyzadovany, ubytování okamžitě po příjezdu i brzo ráno

Pláž
Slané koupaliště, velké pláže, neomezený vstup do moře v důsledku absence korálových nalezišť. Barová služba.

Michael Gerstenberger, 12.12.2018, Datum pobytu: 1.12. - 8.12.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Mirage Bay Resort & Aquapark (ex. Lilly Land)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Zdravím. Bola som spokojná, čistota na pláži a celkovo areál hotela na jednotku, príjemný personál aj animátori nemám na čo by som sa...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zdravím. Bola som spokojná, čistota na pláži a celkovo areál hotela na jednotku, príjemný personál aj animátori nemám na čo by som sa sťažoval. Klientka Mária Opátová. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V poriadku

Strava
Bolo vždy z čoho vyberať

Služby hotelu
O.K.

Pláž
Príjemná, stále počas dňa upravovaná

Mária Opátová, 12.12.2018, Datum pobytu: 23.11. - 7.12.2018
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Mirage New Hawaii Resort & Spa Hurghada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Z dovoloné jsme byli okouzlený. Netušila jsem, že takový luxus lze zažít v Egyptě.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Z dovoloné jsme byli okouzlený. Netušila jsem, že takový luxus lze zažít v Egyptě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé

Strava
Neuveřitelná

Služby hotelu
Nadstandartní

Lucie Vopátková, 12.12.2018, Datum pobytu: 24.11. - 8.12.2018
Oblast: Egypt Egypt, Safaga, Hotel: Magic Life Kalawy Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkové shrnutí, vše úžasný. Do hotelu jsme se vrátili po 3 nemá to chybu. Hodné lidi ochotní milí vtipný. S Inviou po prvé milé...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkové shrnutí, vše úžasný. Do hotelu jsme se vrátili po 3 nemá to chybu. Hodné lidi ochotní milí vtipný. S Inviou po prvé milé překvapení. Určitě zůstaneme vrerni. Se spoustou problémů s naší strany vše vyřešili a ještě byli milí. Děkujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super.

Strava
Bez chyby.,jinej kraj jiná chuť ale s tím se musí počítat.

Služby hotelu
Výborně, každý den se zeptaji jak jste spokojeni.

Pláž
Nemá chybu, naprosto nám vyhovuje, plavcik přiběhl ráno s kytičkou, držel nám místo na pláži. Když tam zrovna nebyl zaukoloval ostatní. Máme dceru na vozíku. Do moře jí pomáhali i z moře.

Ladislava Foltinova, 12.12.2018, Datum pobytu: 1.12. - 8.12.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Hotel je vlastněn německou společností a i podle toho vypadá soubor poskytovaných služeb, personál je velice slušný a pozorný, servis bez...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je vlastněn německou společností a i podle toho vypadá soubor poskytovaných služeb, personál je velice slušný a pozorný, servis bez chyby, vyhoví i zvláštním požadavkům klientů, hotel je vhodný i pro méně pohyblivé klienty s pohybovým handicapem. Všechny vnitřní prostory jsou opatřeny nájezdy až na vstup do hotelu kde jsou 2 až 3 schody. Při ubytování v přízemním pokoji je možné pobyt i pro vozíčkáře. Hotelový servis Vám i zajistí případné nutné úpravy pro vstup s vozíkem do koupelny a osobní hygienu - vysazení koupelnových dveří plastová židle do sprchy.

Hotelový komplex je bezpečný, klidný, jediný hluk a halekání zažijete při produkci animátorů, kteří svým programem a hlučnou hudební produkcí u bazénu trochu narušují poklidnou atmosféru hotelu, kdy hosté jsou převážne starší páry a rodiny s dětmi

V hotelovém pokoji je k dispozici trezor, ani jsme ho nepoužili a vše včetně peněz, pasů, telefonů, fotoaparátů nechávali u osobních věcí. Denně je doplňována pitná voda a při striktním dodržování neužíváním vody z kohoutku vnitřně ani k oplachování kartáčku na zuby se nám podařilo se vyhnout obávaným egyptským střevním potížím zvaným Faraon. Delegát Vám však nabídne lék účinný na místní střevní potíže Antinal za 10 Euro. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standartní kvalitní. Jen si dejte pozor a ihed při příjezdu zkontrolujte stav minibaru a na recepci upozorněte na jeho stav, obsah minibaru se platí a tak by Vás při odjezdu mohla překvapit částka, kterou by po Vás na recepci požadovali.

Strava
Bohatý výběr, jídla se však opakují, omezený sortiment ryb a ostatního masa

Služby hotelu
Perfektní, precizní.

Pláž
Přístup z dlouhého mola ihned od hotelu pro šnorchlování i potápění - po tom co se vymaníte z lidského hejna převážně starších něnecký turistů je do hlubin nádherný pohled.

Pláž má přístup až ze vzdálenější strany od hotelu, přímo u hotelu je přístup zakázán pro výskyt korálů. v místě kde se do moře může vstupovat je vstup po písečném podloží až příliš pozvolný, vhodný pro děti a neplavce možnost plavání je až po desítkách metrů, ryby jsou však vidět již v hloubce po kolena, pestrý podmořský život při štěstí k vidění, kareta, manta, perutýn, bodlok, muréna, papagay fish, různobarevné klipky a krásné korály. Při neuposlechnutí zákazu krmení ryb na pečivo a vejce k sobě nalákáte celé hejno, je to však trochu adrenalin z hlubin k vám mohou přaplavat i větší ozubené ryby, pro někoho kdo chce zažít doslova osobní kontakt s rybí říší a mít pěkné fotografie, kdy se stanete členem hejna ryb :-), ryby jsou však neoblomné a některé i dravé, tak pozor!

Je možné vstupovat do vody i od sousedících hotelůi když delegát ck tvrdí že ne, nemáte tam však servis all inclusiv, jinak z lehátka vás nikdo nevykáže ale je zde zákaz vstupu dětí do 16ti let tak zvané hotely klidu zde je přístup do vody po krátké pozvolné lávce kdy jste hned v hloubce ololo 1metru, tím pádem můžete hned šnorchlovat a i korálové zahrádky jsou zde k vidění dříve než u vstupu u hotelu Jaz Lamaya.

Anonym, 12.12.2018, Datum pobytu: 2.12. - 9.12.2018
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Iberotel Lamaya Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt