Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 5 990 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 5 990 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,4 Hotel byl velmi pěkný, dobře vybavený. Pláž skvělá a po krátké mělčině hned korály se spoustou ryb, voda teplá (v listopadu) - takže...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl velmi pěkný, dobře vybavený. Pláž skvělá a po krátké mělčině hned korály se spoustou ryb, voda teplá (v listopadu) - takže úžasný na potábění. Mimo hotel vlastně nic není (poušť a jiné reserty), ale výlety nějaké CK organizovala. Zaměstanci hotelu byla milí a snažili se procvičit pár českých slovíček. Animační tým: fajn lidi - prakticky milí hotelový hosté dělající zábavu. Hotel byl čistý a upravený, uklid na pokoji každý den. Jídlo ušlo - měli opravdu snahu udělat to pestré, ale spoustu věcí jsem nemusel a nakonec byly stejně nejlepší hranoly s masovou směsí v baru na pláži. Celkově doporučuju. Zobrazit celou recenzi

Petr M., 03.12.2016, Datum pobytu: 11.11. - 18.11.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Prima Life Makadi Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Prima Life Makadi Resort & Spa, Hurghada, Egypt Petr M. 2016-12-03 8.4 1 10 PRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA

Celkem: 7,8 Najhoršie boli komáre -znepríjemnili pobyt.

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Najhoršie boli komáre -znepríjemnili pobyt. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 03.12.2016, Datum pobytu: 10.11. - 24.11.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Siva Grand Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Siva Grand Beach, Hurghada, Egypt Anonym 2016-12-03 7.8 1 10 Siva Grand Beach

Celkem: 4,6 Dovolenka prebiehala ako na staveniesku pretože sa rekonštuujú všetky okolité hotely predpokladám že sa budú dostavovať 2-3roky.Prach...

 • 4 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka prebiehala ako na staveniesku pretože sa rekonštuujú všetky okolité hotely predpokladám že sa budú dostavovať 2-3roky.Prach hluk celý den od 7.30 do 17.30.Bazén v tieni pláž pekná aj podmorský život no na pláži obrovské množstvo múch celý deň sú na vás ľudia si kupovali mucholapky vejáre a podobne keď som si chcel pospať musel som sa schovať pod uterák. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba veľká čistá no izby na konci hotela nedestatočne klimatizujú spali sme pri teplote 25-26C klíma na plno a to bol koniec novembra.Izba bola za príplatok na stažnosti recepcia ani vedenie nereagovali nechali nas tam spať 4.dni aj ked mali volné izby na tom istom poschodí.

Strava
Strava priemer opakovali sa tie isté veci všetky jedlá rovnako nedochutené.zákusky dobré ovocie to iste každý denň melón žltý,jablko,banán.

Služby hotelu
Hotel sa hrá na 5.hviezd no len z vonku je nová fasáda ostatné ako chodby kúpelne špinavé odtrhnuté kusy rohov batérie na celom hoteli sa hýbu koberce staré aj keď ich čistia pôsobia že majú min.10rokov.Zamestnanci hotela v poriadku pokiaľ im za každú vec čo pre vás spravia dáte 1.alebo 2€ ináč si vás nikto nevšimne. Maneager hotela je jeden nafúkaný arogantný človek ktorý pri riešení problému s vami ani nehovorí on to povie recepčnému a on to pre vás zopakuje to som nikde nezažil.Moju reklamáciu že nejde klíma nevyriešil ani za 4.dni od podania sťažnosti!!!!!

Pláž
šnorchlovanie super voda čistá lehátka dobré pohodlné no na pláži hrozne veľa múch...

Ladislav Miklovič, 03.12.2016, Datum pobytu: 19.11. - 26.11.2016
Oblast: Egypt Egypt, Sahl Hasheesh, Hotel:Premier Romance Boutique & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Premier Romance Boutique & SPA, Sahl Hasheesh, Egypt Ladislav Miklovič 2016-12-03 4.6 1 10 Premier Romance Boutique & SPA

Celkem: 8,6 Dobrý hotel, se slušnými službami, příjemným prostředím, teplým a klidným mořem, má jeden minus:česká cestovní kancelář uzavřela s...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý hotel, se slušnými službami, příjemným prostředím, teplým a klidným mořem, má jeden minus:česká cestovní kancelář uzavřela s hotelem dohodu nepřipravovat svačinové baličky pro celodenní výlet hostu, které koupili výlet sami s jakoukoli jinou i místní cestovkou. Přípravu svačinového baličku musí podepsat delegát této CK jinak platíte 10 dollaru. Zaměstnanec hotelu nemohl objednat přípravu svačiny ani buzení!, a to jsme jeli na celý den do Káhiry i v hotelu jsme se ten den nestravovali. Rádi bych jeli na exkurzi do Káhiry s CK ale jejích cena za osobu je 85 dollaru a my jsme měli od místní cestovky za 35 dollaru na osobu. Hotel se tím staví proti svým klientům jako konečným plátcům. Svačinu jsme si udělali sami. Vzali jsme s sebou pizzu, hot dogy, ovoce a vodu, vše je k dispozici v době odpoledních svačin. 3 Exkurze jsme zařídili ještě doma přes emai. Ptatili jsme při nasednuti do vozidla hned na začátku exkurzi. Přijeli pro nás na vteřinu přesně. Majitel cestovky byl s námi v kontaktu telefonicky. Dá se mu volat z recepce nebo on vola řidiči, kontrola, že jsme na místě. My s panem Ramzesovým naprosto spokojené, můžeme ho doporučit. Poslední exkurzi jsme si domluvili na miste s pracovníkem místní cestovky panem Fandou. Mluví český, zařídil nám osobní prohlídku historické Hurghady, posezení v kavárně, nákupy. Přátelské odpoledne, všude nás doprovodil. Pan Fanda je koptský křesťan. Muže zařídit jakýkoli exkurze. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
my jsme měli 25 blok,je OK

Strava
Dobrá

Služby hotelu
Služby hotelu jsme moc nevyužili, na recepci vždy byl přitomen personal a posllouchal Vas! Byli míly a přatelské.

Pláž
Pisečná, s pozvolným vstupem.

Anonym, 01.12.2016, Datum pobytu: 18.11. - 25.11.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunrise Select Royal Makadi Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunrise Select Royal Makadi Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2016-12-01 8.6 1 10 HOTEL SUNRISE ROYAL MAKADI

Celkem: 8,8 dovolená dobrá, ale let o 24 hodin později a kompenzace žádná, reklamace se řeší do teď

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
dovolená dobrá, ale let o 24 hodin později a kompenzace žádná, reklamace se řeší do teď Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.12.2016, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunwing Waterworld Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunwing Waterworld Makadi, Hurghada, Egypt Anonym 2016-12-01 8.8 1 10 Sunwing Waterworld Makadi

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622