Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: 90 % obyvatel muslimové, 10 % obyvatel křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 190 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 104 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 190 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9.4 Byla jsem spokojena,

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem spokojena, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný. Detail k připomínky lednice nebyla čistá a byla namrazena.

Strava
Strava vyhovující pro mě absolutně.

Služby hotelu
Úklid i obsluha ok. Možná by stálo třeba nabídku služby cv ceně například masáž.

Pláž
Fajn.

Ivana Mikešová, 01.12.2022, Datum pobytu: 19.11. - 26.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Brayka Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.6 Určitě bych doporučila.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Určitě bych doporučila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, každý den nové ručníky.

Strava
Spokojenost. Všeho dostatek:

Služby hotelu
Vše perfektní. Jediné co mi zde chybělo je, že když se píše, že je to hotel vhodný pro rodiny s dětmi, tak bych čekala, že v obchodě v areálu seženu např: vlhčené ubrousky, plínky atd.

Pláž
Super, kór pro rodiny s dětmi je ideální.

Tereza J., 01.12.2022, Datum pobytu: 19.11. - 26.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.6 Super dovolená v poměru cena/kvalita, poloha hotelu k nezaplacení - 5 min od letiště, ale zároveň vás letiště nijak neruší.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená v poměru cena/kvalita, poloha hotelu k nezaplacení - 5 min od letiště, ale zároveň vás letiště nijak neruší. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v rámci možností super, avšak ještě lepší by bylo, kdyby nám paní z CA nechala doplatit si standardní pokoj a ne pokoj promo, na který nás nakonec přemluvila. Byl to pokoj bez výhledu na moře, místo toho na starý uzavřený hotel, každý den probíhala deratizace spálenou naftou, tudíž téměř hodinu zápach na pokoji. Kvalita vybavení pokoje promo, odpovídá pokoji promo v plné míře - proležené matrace, mravenci, polofunkční klimatizace.

Strava
Strava pestrá, velký výběr. Není co vytknout

Služby hotelu
Všichni v hotelu byli velice vstřícní a ochotní.

Pláž
Pláž přímo u resortu vstup pozvolný či z mola, mnoho nabídek na různé služby od místních.

Jana P., 01.12.2022, Datum pobytu: 18.11. - 26.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Aqua Joy Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

8 fotografií

Celkem: 9.2 Byli jsme moc spokojeni kromě cesty zpět na letiště. Ta trvala s čekáním na odlet 5h.15m. (2hod. cesta autobusem a 3.15h. čekání na odlet...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme moc spokojeni kromě cesty zpět na letiště. Ta trvala s čekáním na odlet 5h.15m. (2hod. cesta autobusem a 3.15h. čekání na odlet do Prahy Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté s patinou, vkusně zařízené, my jsme měli navíc krásný výhled na moře, bez rusů tzn. nikdo tam neřval a krásné počasí

Strava
na egyptské poměry velmi dobrá

Služby hotelu
velmi příjemné

Pláž
celý rezort není velký, tichý, výborný na šnorchování, písečný vstup do čistého moře,

Pavel Ševčík, 01.12.2022, Datum pobytu: 19.11. - 26.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Shams Alam Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt