Egypt - Hurghada Egypt

 • Popis

  Hurghada byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice, dnes je moderní turistickou oblastí ve velkém stylu. Jedná se o táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových středisek při pobřeží Rudého moře. Vzhledem k faktu, že lokalita patří v současnosti k nejvyhledávanějším přímořským oblastem, lze říci, že již ztratila něco ze svého dřívějšího kouzla.

  Vybudovaná dopravní infrastruktura je dostačující pro cestu do města i z něj. Po Hurghadě se doporučuje jezdit v mikrobusech či taxíkem. Sehnat uspokojivé ubytování není v této oblasti problém. Zabydlet se můžete například v hotelu Conrad International, komplexu s menšími vilkami ve vlastní zátoce. Komfortní bungalovy Jasmin Village určitě také nejsou šlápnutím vedle. Zabavit se můžete při vodních sportech či například hraním squashe. Speciální službu mají bungalovy Magawish Village. Přímo na hotelu si můžete objednat bezplatné hlídání dětí. Hotel taky nabízí hostům možnost vyzkoušet si potápěčskou školu.

  Samozřejmostí Hurghady jsou luxusní restaurace i malé typicky arabské kavárny, nákupní střediska, trhy, kluby, bary a kasina. Dahar je z hlediska kultury nejzajímavější částí města. Jeho rušené ulice se stánky, bazary a obchůdky nabádají k nákupu suvenýrů, zatímco mešity k návštěvě a rozjímání. Hurghada je také lázeňským městem. Turisti sem nejezdí jen na poznávací zájezdy, ale i na ozdravné pobyty. Díky množství krásných útesů zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře. Pobřeží okolo Hurghady je dosti členité, proto nevynechte příležitost zajet si na některý z množství ostrovů. Navštívit můžete třeba ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a další.

  Hurghada má strategickou polohu vzhledem k památkám. Během fakultativních výletů můžete navštívit Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu. Přibližně 30 kilometrů na sever od Hurghady leží El Gouna, malá vesnička obklopená lagunami, která určitě stojí za návštěvu. Místní autobusové linky vás spolehlivě dopraví na místo a zpět. V El Gouně se rozprostírá také proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O několik kilometrů dál se nachází poloostrov, na němž se nalézá letovisko s názvem Soma Bay. Kromě vodních sportů se zde můžete opět věnovat golfu. Dalšími oblíbenými turistickými středisky v oblasti jsou Safaga a Makadi Bay.

 • Doprava autobusem

  doprava autobusem

 • Doprava letecky

  04:10 h

Nejnovější recenze Egypt - Hurghada

Celkem: 9,4 Dovolenka super vcelku super personal až na niektore časti

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka super vcelku super personal až na niektore časti Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čiste izby každy den

Strava
strava sa dala nakolko sa dalo vybrat aj z reštauracii z vedlajšieho hotela tak strava bola rozmanita jedine čo musim vytknut je strašne malo ovocia a to len hruška,mandarinka,datle,jablko,pomaranč malo žlteho melonu a občas banany

Služby hotelu
služby vcelku sa dalo animacie sa opakovali každy den večer od 19 hod do 21 hod ale zabavu sme si spravili aj bez animacii

Pláž
plaž čista upravovana každy den neda sa čo vytknut osušky boli na izbe a menili ich každy den šnorchlovanie ani moc nie lebo nebol koral na plaži ale len piesok takže za mna super

Miroslav S., 22.01.2017, Datum pobytu: 5.1. - 19.1.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:The Grand Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

The Grand Hotel, Hurghada, Egypt Miroslav S. 2017-01-22 9.4 1 10 The Grand Hotel

Celkem: 8,2 Spokojenost! Klidně bych jela znova

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost! Klidně bych jela znova Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, prostrané, není co vytknout

Strava
Maximální spokojenost, dalo se vybrat, dostatek ovoce všeho druhu, masa taky, fantastické zákusky.

Služby hotelu
Biliard za poplatek, ale fakt symbolický. Myslím, že kolem 20 LE za hoďku a to jsme hráli daleko déle, stolní tenis zadarmo, šipky (měli jenom 1 šipku :-D) fittnes poplatek - nevyužili jsme, masáže - super, ale prodejci celkem vlezlí. I když jsme si objednali, tak nás nenechali na pokoji a pořád nabízeli další a další masáže. Od Aliho jsme koupili zájezd lodí o polovinu levnější než přes CK.

Pláž
Čistá, dostatek lehátek, ale to bylo taky zimním obdobím :-)

Stanislava, 22.01.2017, Datum pobytu: 25.12.2016 - 1.1.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Star Beau Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Star Beau Rivage, Hurghada, Egypt Stanislava 2017-01-22 8.2 1 10 Sea Star Beau Rivage

Celkem: 10 Celková spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu bez problému výměna pokoje, podle našich představ.Každý den uklizeno,vše čisté.Pitné vody každý den.Spokojenost.

Strava
Strava chutná,všeho dost.Obědy v jídelně i na pláži.Za to velká chvála.Každá večeře byla jiná.Každý den reprezentovala jinou zemi.Každý normální člověk si musel vybrat,pokud měl zájem.V jidelně pořád čisto,vše se hned doplňovalo.Spokojenost.

Služby hotelu
Spokojenost.

Pláž
Dvě pláže,každý den ráno vše krásně uhrabáno,čisto,urovnáno.

Ladislav Endršt, 22.01.2017, Datum pobytu: 6.1. - 20.1.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Ladislav Endršt 2017-01-22 10 1 10 Sea Gull Beach Resort

Celkem: 9 Takmer úplná spokojnosť, boli sme aj minulý rok v rovnakom období, tak sme vedeli, čo nás čaká. Tento rok trošku horšie počasie, ale za...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Takmer úplná spokojnosť, boli sme aj minulý rok v rovnakom období, tak sme vedeli, čo nás čaká. Tento rok trošku horšie počasie, ale za to hotel ani CK nemôže. 580 € za 15 dní - pohodička. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel už nie najnovší, ale fajn. Veľká izba - jej súčasťou bola samostatná časť na spanie, oddelená časť so sedačkami a telkou, veľký balkón so stolíkom a kreslami, veľká kúpeľňa. dostatok úložného priestoru. Izba aj sociálne zariadenie čisté, upratovanie denne, aj výmena osušiek a uterákov. "Upratovač" starostlivý, milý, usmiaty,

Strava
Podľa mňa dostatok v niekoľkých reštauráciách hotela v rámci all inclusive. Mäso hovädzie (občas tvrdšie) a kuracie, morské potvorky, na rôzne spôsoby - grilované, dusené, pečené. Rovnako zelenina. Vždy viac druhov ovocia, striedali pomaranče, banány, grapefruity, mandarínky, čerstvé ďatle, guava, cukrový melón, granátové jablko, jablká - vždy aspoň 4 - 5 druhov. O zákuskoch sa asi netreba zmieňovať, dostatočný pestrý výber, niektoré presladené, ale to patrí (nielen) k Egyptu. Personál v reštaurácii väčšinou (asi 90 %) milý, ochotný, dobre naladený a vtipkujúci, nešetril úsmevom. V rámci AI je možnosť stravovať sa aj v a´la carte reštauráciách, talianská, mexická, nemecká, mediteriánska v hoteli alebo na promenáde celého rezortu - vrátane nápojov, niektoré cenou označené jedlá sa platia, ale je dostatočná možnosť výberu aj z "neplatených" jedál. V Makadi Mall (asi 2 - 3 minúty od hotela, v rámci rezortu Red Sea Hotels) je tiež indická, orientálna, talianska, čínska, francúzska reštaurácia, jedlá rovnako "platené" alebo "zadara", tu sa však nápoje platia. V rybej reštaurácia naopak, jedlá sa všetky platia, nápoje zadarmo. Tento rok sme vyskúšali v rámci obeda mexickú, nemeckú a taliansku reštiku, na večeru zasa indickú, orientálnu a čínsku - a reštaráciu "Botanical Garden" v hoteli Makade Palace - samozrejme záleží na výbere, ale mne osobne chutilo. Rezerváciu v a´la carte reštariáciách oficiálne vyžadujú deň dopredu, ale v čase našej dovolenky sa dalo aj prísť a večerať, personál ochotný.

V priebehu dňa boli palacinky, vafle, zmrzlina, v baroch nealko aj alko drinky, všetko v rámci AI (okrem Lobby baru, kde sa niektoré platili). Na pláži ovocie a čerstvé ovocné šťavy, ale tie sme si platili.

Služby hotelu
Drobnosti by sa dali vytknúť, ale ani doma nie vždy sa všetko vydarí a je podľa našich predstáv. Personál som už spomínal, a platí to aj na vonkajší personál, vrátane záhradníkov a "upratovačov", slušný, usmiaty. V areáli hotela niekoľko bazénov, ale z dôvodu studenej vody v tomto období sme ich nevyužívali. Súčasťou tiež tobogány (myslím 5), lenivá rieka a detský aquapark.

Animácie sme zažili už aj zaujímavejšie, ale kvôli nim nechodím na dovolenku. Animátori viac ukecaní ako akční :-). V African bare večer živá hudba (striedali spev, gitara, saxík) a v tomto bare asi jediné negatívum našej dovolenky, ku koncu čašníci ignorantskí, možno preto, že sme nemali dôvod im dať dopredu "bakšiš" ... ich chyba, pretože v iných reštauráciách, na pláži či izbovému personálu sme sa v prípade spokojnosti s poskytovanými službami radi odvďačili. Myslím však, že rovnako kvalitné služby a prístup personálu by bol aj bez toho.

Pláž
Čistá, starali sa aj v priebehu dňa, v čase našej dovolenky dostatok lehátok a slnečníkov, možnosť dennej výmeny plážových osušiek, ktoré Vám ochotne a s úsmevom vymenil aj samotný plážový personál, vrátane prinesenia matracu a prípravy lehátka. V mori ohraničené koralové územia, pri našom hoteli väčšinou pieskový vstup do mora, pozvoľný, hĺbku vody vhodnú na plávanie a šnorchlovanie samozrejme ovplyvňoval príliv a odliv. V rezorte v rámci Red Sea Hotels boli celkovo 4 hotely, náš mal (nielen) podľa nás najlepšiu pláž, preto ju využívali aj hostia z iných hotelov (aj z toho výrazne drahšieho). Vodné športy samozrejme ako všade inde za poplatok.

Počasie som už spomenul, ale neovplyvnilo dovolenku, na pláži a vo vode sme boli každý deň. Voda v tomto období chladnejšia, ale stačí sa do nej hodiť a po pár sekundách už pohodička na plávanie a šnorchlovanie.

Anonym, 21.01.2017, Datum pobytu: 5.1. - 19.1.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunwing Waterworld Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

vstupná hala hotela Sunwing 9 fotografií

Sunwing Waterworld Makadi, Hurghada, Egypt Anonym 2017-01-21 9 1 10 Sunwing Waterworld Makadi

Celkem: 9 Ceklove jsme byly valmi spokojene,

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ceklove jsme byly valmi spokojene, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi prostorny hotel s prijemnou recepci a uklidovym personalem. Vsichni vstricni a tolerantni k detem. jsem rada ale, ze jsme byly mimo sezonu - neumim si predstavt provoz s plne obsazenym hotelem.

Strava
Velice nam chutnalo - jen bych se primluvila za rozsireni nabizenzch napoju. Vsechny dzusy byly tak sladke, ze se nedaly ani dopit a napoje typu coca cola take neni uplne vhodny na kazdodenni piti. Kava a caj vyborne, ale take neni pro deti.

Bylo by moc prima, kdyby byly pristupne dzbanky s redenou stavou a volne pristupna pitna voda v dobe hlavnich jidel.

Služby hotelu
V hotelu jsme bohuzel nensly inzerovany vytapeny bazen. Take jsme si nemohly vecer pritopit ac byla zima a i na tamni pomery bylo velmi chladno. Klimatizace mela moznost prepnuti na topeni, ale to nefungovalo.

Co mne dost prekvapilo, bylo to, ze mi nekteri zamestnanci hotelu nabizeli sex, kdbych pry chtela...... pardon, ale co to melo znamenat????

Pláž
Krasna, cista, more neskutecne ciste. libilo se moc. Nejen kuli mori, ale i jinym vecem bych se chtela do Egypta jeste vratit.

Co si ale neumim prdstavit je to, jak by takova malinka plaz, teda dve malinke, stacily, kdyby byl hotel plny. Ale nebyl a my jsme si to uzily.

Barbora Černá, 17.01.2017, Datum pobytu: 1.1. - 13.1.2017
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Barbora Černá 2017-01-17 9 1 10 HOTEL SEA GULL

Všechny recenze Egypt - Hurghada

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622