Egypt - Hurghada Egypt

 • Doprava letecky

  04:10 h

 • Popis

  Hurghada byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice, dnes je moderní turistickou oblastí ve velkém stylu. Jedná se o táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových středisek při pobřeží Rudého moře. Vzhledem k faktu, že lokalita patří v současnosti k nejvyhledávanějším přímořským oblastem, lze říci, že již ztratila něco ze svého dřívějšího kouzla.

  Vybudovaná dopravní infrastruktura je dostačující pro cestu do města i z něj. Po Hurghadě se doporučuje jezdit v mikrobusech či taxíkem. Sehnat uspokojivé ubytování není v této oblasti problém. Zabydlet se můžete například v hotelu Conrad International, komplexu s menšími vilkami ve vlastní zátoce. Komfortní bungalovy Jasmin Village určitě také nejsou šlápnutím vedle. Zabavit se můžete při vodních sportech či například hraním squashe. Speciální službu mají bungalovy Magawish Village. Přímo na hotelu si můžete objednat bezplatné hlídání dětí. Hotel taky nabízí hostům možnost vyzkoušet si potápěčskou školu.

  Samozřejmostí Hurghady jsou luxusní restaurace i malé typicky arabské kavárny, nákupní střediska, trhy, kluby, bary a kasina. Dahar je z hlediska kultury nejzajímavější částí města. Jeho rušené ulice se stánky, bazary a obchůdky nabádají k nákupu suvenýrů, zatímco mešity k návštěvě a rozjímání. Hurghada je také lázeňským městem. Turisti sem nejezdí jen na poznávací zájezdy, ale i na ozdravné pobyty. Díky množství krásných útesů zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře. Pobřeží okolo Hurghady je dosti členité, proto nevynechte příležitost zajet si na některý z množství ostrovů. Navštívit můžete třeba ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a další.

  Hurghada má strategickou polohu vzhledem k památkám. Během fakultativních výletů můžete navštívit Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu. Přibližně 30 kilometrů na sever od Hurghady leží El Gouna, malá vesnička obklopená lagunami, která určitě stojí za návštěvu. Místní autobusové linky vás spolehlivě dopraví na místo a zpět. V El Gouně se rozprostírá také proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O několik kilometrů dál se nachází poloostrov, na němž se nalézá letovisko s názvem Soma Bay. Kromě vodních sportů se zde můžete opět věnovat golfu. Dalšími oblíbenými turistickými středisky v oblasti jsou Safaga a Makadi Bay.

 • Doprava autobusem

  doprava autobusem

Nejnovější recenze Egypt - Hurghada

Celkem: 8,8 Hotel ok.Problem, že je vstup do moře stále jen po kolena max...nelze si zaplavat a ani nelze využít molo sousedního hotelu.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel ok.Problem, že je vstup do moře stále jen po kolena max...nelze si zaplavat a ani nelze využít molo sousedního hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani absolutně super.

Strava
Strava v pořádku.Zažila jsem v jiných resortech větší výběr, ale vše bylo ok.

Služby hotelu
Služby v pořádku, výborné.

Pláž
Pláž jak jsem zmínila.Hezká vše ok, akorát si nezaplavete ani nemáte šanci snorchlovat.

Michaela, 14.04.2021, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Jaz Aquamarine Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Hotel Meraki je naprosto úchvatný, líbí se mi že je jiný než ostatní typické hotely v Egyptě které jsou jeden jako druhý, Meraki je...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Meraki je naprosto úchvatný, líbí se mi že je jiný než ostatní typické hotely v Egyptě které jsou jeden jako druhý, Meraki je originální, krásný .. nikdy se do stejného hotelu 2x nevracím, protože chci poznat nová a nová místa, ale do Meraki se 100% vrátím!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velmi krásné, pokoj jsme měli od hlavní budovy nejdál, takže se člověk trochu projde na snídani atd., ale není to nic hrozného.. navíc jsme byli zase naopak nejblíž k druhému většímu bazénu a k nejhezčí ze tří pláží.

Strava
Tak tady opravdu velmi velmi chválím, jsem extrémně vybíravá a většinou na dovolených moc nejím, respektive se najím pořádně k snídani a celý den pak nejím, protože nemám ráda něco co neznám, ale v tomto hotelu vaří jednak opravdu skvěle a druhak vaří řekla bych dost na evropský styl. Podle mě není nikdo kdo by se v Meraki dobře nenajedl, když i já jsem si pochutnala.

Služby hotelu
Všichni velmi milý, ochotní, personál z 99% usměvavý a vstřícní. Líbí se mi že je v tomto hotelu opravdu co dělat, program přes den i večer, každý den trošku jiný program/jiná párty, super animátoři, hudba na plážích i u bazénu, za mě na jedničku.

Pláž
Tento hotel má 3 pláže, 1. úplně nalevo je za mě nejkrásnější, číšníci nosí pití až k lehátku, personál vám pomůže s lehátkem jak potřebujete, ale je tu méně vody, zaplavat si tu člověk úplně nemůže. 2. pláž v zátoce je také pěkná, více vody kde si člověk zaplave, i když je menší tak vždy jsme si bez problému našli místo, tady doporučuji boty do vody. 3. pláž úplně napravo s nápisem MERAKI, tady jsme se byli jen projít a jednou jsme zde na pláži obědvali, což bylo super, ale na koupání to na této pláži úplně není, všude zakotvené lodičky.

Celkově jsou ale pláže udržované, vždy je personál co pomůže s lehátkem, pití i snack přes den je na dosah ruky.

Adéla M., 13.04.2021, Datum pobytu: 3.4. - 10.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Meraki Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 9,8 Ok

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ok Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ok

Strava
Ok

Služby hotelu
Jedina nevyhoda, velice vytrvali a vemlouvavi prodejci akcí hotelu. Slusne se v podstate nedali odmitnout, pozadovali zaplatit zalohu (az kdyz to clovek necekal, zacatek rozhovoru byl "no money my frend") a pak ji nechteli vratit kdyz jsme vsichni jet na vylet nemohli.

To byla jedina spatna zkusenost v hotelu, jinak vse naprosto perfektni.

Pláž
Ok

Vladan Marek, 10.04.2021, Datum pobytu: 24.3. - 4.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Aqua Joy Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Byla to skvělá dovolená. Počasí nám přálo a v hotelu dodržovali přísná hygienická opatření, všude čisto, stále se uklízelo. Perzonál milý...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byla to skvělá dovolená. Počasí nám přálo a v hotelu dodržovali přísná hygienická opatření, všude čisto, stále se uklízelo. Perzonál milý a přátelský. Na pláži byl také pořádek a stále se uklízelo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo příjemné, denně čisté ručníky a osušky.

Strava
Jídla bylo hodně a určitě si každý vybral, co mu chutná. Navštívili jsme také speciální restaurace, moc se nám líbila beduínská stylová restaurace i skvělé jídlo. Byl to krásný zážitek, každému doporučuji

Služby hotelu
Naprostá spokojenosti, ochotný personál.

Pláž
Pláž je písčitá se slunečníky a lehátky, několikrát denně se uklízela

Miluše Ohnoutková, 09.04.2021, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Royal Makadi Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,4 Dovolenou jsem si užila na 100%.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsem si užila na 100%. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelový komplex se skládá ze 3 hotelu, areál je velký, skoro všechny pokoje mají výhled na moře, nábytek je starý, ale funkční.

Strava
Velký výběr jídla

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu se snaží vyřešit všechny stížnosti co nejrychleji.

Pláž
Laguna, písemná pláž, korálky, hotel má svůj port.

Iuliia Zinchenko, 08.04.2021, Datum pobytu: 20.3. - 3.4.2021
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunny Days El Palacio Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

9 fotografií

Všechny recenze Egypt - Hurghada