Egypt - Sharm El Sheikh Egypt

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Město najdeme na jižním cípu Sinajského poloostrova. Jako většina měst v této lokalitě je i Sharm el-Sheikh bývalou rybářskou vesničkou beduínů. Z původní osady se během let stalo pulzující letovisko moderní doby. Destinace bývá rozdělována na dvě samostatné části, tj. na město s přístavem a několik kilometrů vzdálenou zátoku Naama Bay, která se pyšní krásnými plážemi a hotely vysokého standardu, které eventuální hosty zaručeně nezklamou.

  Soustava přívozů a tunel činí město dobře dostupným, například z Káhiry. Přímo ve městě je také letiště pro mezinárodní lety. Hledat ubytování také nebudete dlouho, město se pyšní množstvím luxusních hotelových komplexů, penzionů či malých rodinných hotýlků. Soukromé kempy a síť hotelových řetězců Mövenpick a Hilton poskýtají ubytování v široké škále cenových kategorií.

  A co vlastně v Sharm el-Sheikhu najdete? Prakticky všechno. Obchůdky, nákupní a zábavní centra, kulturní střediska, bary, pobřežní promenády, noční zábavu a samozřejmě památky. Přejete-li si aktivní dovolenou, můžete vyzkoušet jízdu na koních či velbloudech, navštívit pouštní safari a beduínské oázy či navštívit načervenalé robustní horské masívy, zhruba dva tisíce metrů vysoké, kde je možno obdivovat pestrobarevné stany dnešních beduínů.

  Místo je díky bohaté scenérii útesů a množství korálových parků rájem potápěčů. Kromě podmořských aktivit si můžete zkusit windsurfing, vodní lyžování, plachtění a jiné vodní sporty. Díky teplému subtropickému podnebí, které se vyznačuje suchými a horkými dny je tato lokalita rájem potápěčů i mimo letní měsíce. Prakticky je zde teplo celoročně. V letních měsících jsou polední vedra k večeru vystřídány příjemným chládkem. Vydáte-li se na celodenní výlet do přilehlých oblastí, nesmíte vynechat klášter svaté Kateřiny, Mojžíšovu horu, výlet do Barevného kaňonu a také lodní výlety na Ras Mohamed či Titan Island. Zájemcům může posloužit návštěva sirných lázní, které se specializují na léčbu revmatických onemocnění. Nedaleko letoviska je také Žraločí zátoka či přístav Sharm el-Moiya, kde sídlí místní jachtařský klub.
  Celkově je tato vyhlášená lokalita ideální jak pro relaxaci, tak pro dobrodružnou dovolenou.

Nejnovější recenze Egypt - Sharm El Sheikh

Celkem: 7,8 Velice příjemně strávená dovolená. Velmi působivý vestibul hotelu s nádechem Orientu ..Pohyb po resortu není nudný pro jeho členitost,...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemně strávená dovolená. Velmi působivý vestibul hotelu s nádechem Orientu ..Pohyb po resortu není nudný pro jeho členitost, spoustu zeleně, květin a zajímavě vyřešený bazén. Ten je tvořen z několika propojených "kanálů" ohraničených kamenným břehem, takže při plavání ani nevnímáte, že jste v bazénu. Vstupovat se dá z hlavní písečné pláže, ale i z okolních přiléhajících míst s lehátky. V tomto období byla voda ještě chladná, ale je zde i jeden samostatný vyhřívaný bazén a brouzdaliště pro děti. Uprostřed vodního areálu jsou dva ostrovy s bary.

Pro někoho bude výhodou nákupní zóna přímo proti hotelu, pro jiné zase nevýhoda, že k moři se musí přes rušnou silnici. Ale i to se dá zvládnout, u přechodů hlídkuje služba a zastaví vám auta.

V tomto ročním období převažovali v hotelu spíše starší rekreanti. Proto bych nedoporučovala pro veselejší skupinky lidí, nebo rodiny s příliš živými a hlučnými dětmi. Mohlo by to hosty obtěžovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj a vybavení starší, ale pro nás, nenáročné rekreanty dostačující. Úklid probíhá sice denně, ale v koupelně byla zašlá špína, což by někomu mohlo vadit.

Strava
Dostačující, ale rozhodně ne pro gurmány a "masožrouty". Nebyly zde celé plátky masa. Hovězí pouze v malých kouskách v zeleninové směsi, kuřecí rovněž v malých kouskách nařezaných i s kostmi. To bylo dokonce tvrdší. Dvakrát v týdnu se podávala večeře venku, dokonce i chutný gyros. V areálu je italská restaurace, kde si je možné dát salát, těstoviny a pizzu, které vám chystají před vašima očima a to nemělo chybu!

Na začátku našeho pobytu nebyl hotel příliš obsazen, v polovině týdnu přibyli rusky hovořící turisté a výběr se zlepšil. Takže nechci být neobjektivní, v plné sezóně je to asi lepší.

Služby hotelu
Recepce nonstop, úklid pokojů denně + nechají na pokoji jednu lahev pitné vody. Barů dostatek.

Pláž
Pláž se nachází v protějším hotelu, ke kterému se přechází přes rušnou ulici. Moře čité, ale málo prostoru pro pohyb v moři. Pláž je menší, ale v tomto období obsazená tak z 1/4. Takže nemohu objektivně hodnotit. Pro šnorchlování je možné využít nabídky výletů na lodi.

Jarmila Radimecká, 18.03.2020, Datum pobytu: 8.3. - 15.3.2020
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Ghazala Gardens

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ghazala Gardens-bazén 8 fotografií

Celkem: 7,6 Úroveň hotelu i resortu odpovídá egyptské kvalitě, nedá se srovnávat s úrovní pětihvězdičkových hotelů v Evropě.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Úroveň hotelu i resortu odpovídá egyptské kvalitě, nedá se srovnávat s úrovní pětihvězdičkových hotelů v Evropě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přidělený pokoj byl v dobré - egyptské kvalitě. Management hotelu pravidelně obchází hosty a informuje se o případných nedostatcích se snahou je rychle odstranit. Nicméně lze konstatovat, že celková úroveň vybavenosti hotelu má klesající tendenci a odpovídá době výstavby hotelu bez pravidelné údržby a obměny vybavení.

Strava
Velmi dobrá s vysokým podílem sezonní zeleniny a ryb.

Služby hotelu
viz výše

Pláž
Bohužel, v době dovolené byla v Sharm-El- Sheikhu dvoudenní větrná bouře, která poškodila obě přístupová mola do moře. Management hotelu nevypadal, že by ho to nějak trápilo, následující dva dny nebyly provedeny žádné úpravy.

Daniela Baluchová, 17.03.2020, Datum pobytu: 6.3. - 13.3.2020
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Sharm Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Skvělá dovolená nad naše očekávání . Nenalezli jsme jediné negativum ačkoliv jsme velmi nároční . Pokud chcete skutečně perfektní...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená nad naše očekávání . Nenalezli jsme jediné negativum ačkoliv jsme velmi nároční . Pokud chcete skutečně perfektní dovolenou od A do Z, navštivte tento hotel . My se určitě vrátíme . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi hezké, čisté, prostorné pokoje , s krásným výhledem .

Strava
Dosti obsáhlý výběr pro každého . Víno velmi dobré. Stoly vždy upravené. Dostatek velmi ochotného personálu .

Služby hotelu
Nadstandardní přístup personálu ke klientům. Vždy milí , ochotní. Od recepčních po uklízeče.

Pláž
V blízkosti velmi hezký korál. Přístup přes molo . Asi bych nedoporučovala klientům se sníženou mobilitou. Pláž vždy čistá . Velmi ochotný personal na baru. Plážový bar s dostatečným výběrem .

Markéta Koudelková, 11.03.2020, Datum pobytu: 10.10. - 21.10.2019
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Stella Di Mare Beach Hotel & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,2 Na nasej dovolenke sme strávili plnohodný cas so starostlivými,milými, usmievavými ludmi. Dakujeme a boli sme max.spokojní, ocenili by...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na nasej dovolenke sme strávili plnohodný cas so starostlivými,milými, usmievavými ludmi. Dakujeme a boli sme max.spokojní, ocenili by sme viac mäskových jedál, kt.na druhej strane nahradili fantastické ,rozmanité salaty. Ubytovanie bolo priestranné, hygienické, krasne okolie aj samotny objekt v ramci cenovej kategorie. Personal bol uzasny. Zucastnili sme sa viacerych vyletov, za naj a top pobazujeme horu sinaj a stvorkolky v pusti. Dakujeme aj delegatke, kt.nam ich spristredkovala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Boli sme spokojné, zodpovedalo cene dovolenky

Strava
Chybali nam na vyber viac masovych vyrobkov, ale zelenina a salaty boli rozmanite a chutne. Ranajky boli uzasne, na vyber bolo kazdy den z coho si vybrat..

Služby hotelu
Personal bol skvely, starostlivy , vsimavy

Pláž
Plaz bola cez cestu, ale bolo to v pohode 3...5 minut, krasna cista plaz s osuskami, s hudbou ,s pozvolnym vstupom

Katarína Slováková, 11.03.2020, Datum pobytu: 28.2. - 8.3.2020
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Ghazala Gardens

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Celkem: 8,6 Za tu cenu super dovolenka. Hotel už má niečo za sebou, ale je tam prekrásne. Vyhrievaný bazén bol super. Odporúčam vrelo

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za tu cenu super dovolenka.

Hotel už má niečo za sebou, ale je tam prekrásne.

Vyhrievaný bazén bol super.

Odporúčam vrelo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Veľmi pekný dojem z nekonečnej záhrady ktorá je členitá a nikdy neomrzi.

Izby už majú svoje odzite, ale zvykli sme si po prvom dni :)

Strava
Až na ryby nám chutili všeličo. Je si s čoho vybrať. Treba poskusat čo komu zachutí.

Pivko a gin super :P

Služby hotelu
Ochotný personál, čakajúci na tringelty.

Dalo sa s nimi pekne pohaluzit

Pláž
Super

Michal Baluch, 11.03.2020, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2020
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Ghazala Gardens

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

3 fotografie

Všechny recenze Egypt - Sharm El Sheikh