Egypt - Marsa Alam Egypt

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Marsa Alam je původní rybářskou vesničkou, která se v posledních letech stala vyhledávaným turistickým střediskem. Rozkládá se ve východní části Egypta na západním břehu Rudého moře. Místo evokuje atmosféru klidu a relaxace. Je relativně vzdálena od rušných turistických center, tudíž je ideálním místem pro odpočinek, hlavně pro starší věkové kategorie či rodiny s dětmi.

  Roku 2001 byla dokončena výstavba mezinárodního letiště. Od té doby již není problém s dopravou do Marsa Alam, naopak se sem letecky dostanete velmi rychle a jednoduše. V posledních letech se toto letovisko rozrůstá, důvodem je čerpání mnoha investic zejména v oblasti cestovního ruchu. Budují se další nové hotely a spolu s nimi různá kulturní a sportovní střediska. Oblast si zamilujete pro její vzezření. Slunečné pláže jsou lemovány palmami a omývány azurovým mořem s mnoha korálovými ostrovy. Nejvyhledávanějším je podmořský útes Samadai, kterému se říká Domov delfínů. Celkově je toto místo rájem surfařů, jachtařů a potápěčů.

Nejnovější recenze Egypt - Marsa Alam

Celkem: 7 Zájezd jsme kupovali přes CA, smlouvu jsme měli s německou cestovkou, na letišti nás vyvolávali jako CK...., při návratu nás volali jako...

 • 6.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd jsme kupovali přes CA, smlouvu jsme měli s německou cestovkou, na letišti nás vyvolávali jako CK...., při návratu nás volali jako CK..... Cestovali jsme z Brna dne 4.11. Pochvalou bylo, že i když nás bylo na odbavení jen cca 18, přes to letadlo odletělo. Po příletu do Marsa Allam nás odchytával delegát a žádal zaplatit vízum ve výši 35 dolarů na osobu (i když opodál se dalo koupit za 25 dolarů). Podivovali jsme se a tak jsme raději zaplatili 70 dolarů, neboť jsme měli obavu, zda by nás vůbec zavezli do hotelu. Jeli jsme sami jedním autem do Blend Elphistone. Do hotelu jsme dorazili cca v 7 h. ráno. Na recepci nás upozornili, že pokoj včetně služeb all inclusive začíná až ve 14h, ledaže bychom zaplatili 25 dolarů, tak by nám dali náramky na snídani a oběd. Jinak prý začínáme večeří. Paradoxem bylo, že hotel byl v té době prázdný. Rozhodli jsme se počkat a projít si hotel a okolí. Kolem 11hod mám dali klíče od pokoje, náramky jsme dostali až kolem 15 hodiny. Byli jsme bez snídaně, oběda, šli jsme až na večeři. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje bylo standardní, ocenili jsme, že na televizi jely české programy ČT1 a Nova. Ve chvíli, kdy zjistili, že se na televizi díváme, začali nám účelově tyto programy vypínat a za opětovné „nahození“ kanálů chtěli další dolary. Když jsme s nimi přestali tuto hru hrát, programy už běžely. Naopak sousedka, která měla problémy s kyčlí a opravdu pobývala na pokoji, stále jí vypínaly kanály a soused platil. Když jsme si sdělili zkušenosti o stejném problému, už nezaplatili, nechali to tak a programy začali chodit až do konce pobytu bez problému. Úklid pokoje se odvíjel od toho, zda jsme uklízejícímu zaplatili. Pokud nedostal odměnu, ochomítal se kolem pokoje celý den, nerespektoval naší přítomnost na pokoji, bylo to obtěžující.

Strava
Stravování výborné, dobře vychucené, na evropské úrovni. Na pokoj nám dávali každý den 0,5 láhev s pitnou vodou, jinak byla k načepování dostupná na několika místech. Dále byl k dispozici postmix, kdo chtěl originál nápoje (Cola, Fanta, Sprite), musel si o ně důrazně říci. U oběda a večeře, byly volně přístupny nealko nápoje. Když jste chtěli pivo nebo víno, museli jste si odchytit číšníka. Nápoje nosili z kuchyně a nikde se nedalo si pro tyto nápoje zajít. Číšníci byli příjemní a ochotní, avšak při větším frmolu bylo lepší si po jídle zajít pro alko nápoje na venkovní bar.

Služby hotelu
V hotelu byly Italové, Němci, Poláci a Češi a byl zde vidět rozdílnější přístup personálu k národnostem. Prioritou byli Italové a Němci. Příkladem toho bylo, když odpoledne na venkovním baru hrála španělská taneční hudba pro cca 30 hostů. Paradoxem bylo, že ti dva Italové ji ztlumili a odešli a ostatní se podivovali, proč, když se ostatní baví.

U hotelu byly 4 bazény, jeden mel být od 15.11 vyhřívaný, ani jeden do 19.11 nezačali vyhřívat. V bazénech se málokdo koupal, voda byla čistá, ale studená.

Posilovna byla tragédie, činky nebyly, posilovací stroj nefunkční, spíše to zavánělo úrazem, pouze běžící pás a rotoped. Animace probíhaly v komornějších sestavách, účastnil se, kdo chtěl.

Po resortu pořád chodili pracovníci s nabídkami masáží a výletů. Jeden jsme z nabídky využili, ale nastal problém, že nedodrželi to, co jsme si ujednali, tak jsme museli věc řešit (nic neobvyklého v Egyptě). Jinak jsme byli spokojeni.

Pláž
Jinak co se týče pláže, byla čístá s dostatkem lehátek a slunečníků. Moře, bylo chladnější, čisté, vstup pozvolný. Když byl odliv, voda byla po kolena. Molo pro potápění dle informace delegáta bylo v rekonstrukci, dalo se po něm jít jen do poloviny, mělo být funkční od 15.11, což ani do našeho odletu 19.11 se nenastalo. Proto byl zřízen autobus, který 2x denně zdarma vozil hosty na cca 11 km vzdálenou pláž pro potápění a na místě hosté dostali též chladný nápoj.

Celkový dojem z pobytu byl dobrý.

Hynek Dvořáček, 26.11.2022, Datum pobytu: 3.11. - 18.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Blend El Phistone Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4.4 Do tohoto hotelu už nikdy více. Relativně pěkné podmínky pro šnorchlování/potápení nemůžou vynahradit ostatní negativa tohoto hotelu....

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Do tohoto hotelu už nikdy více. Relativně pěkné podmínky pro šnorchlování/potápení nemůžou vynahradit ostatní negativa tohoto hotelu. Nicméně je to pouze můj subjektivní názor psaný s úmyslem o alespoň určitou objektivitu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je vidět, že hotel nepatří mezi nejnovější. Vybavení bylo na některých místech poškozené, Např. sprchovací hlavice měla poškozený plastový nástřik, který se loupal a nepříjemně řezal do kůže, tuhle chybělo něco a támhle něco jiného. Nebylo to nic extrémního, ale jsou to drobnosti, které se pak podílejí na celkovém dojmu. Co se týče postelí, které považuji za podstatnou část ubytování, tak tam problém nebyl. Velké, prostorné, tvrdé tak akorát. Každý den uklizené.

Strava
Asi nejhorší věc v hotelu. V podstatě mi přišlo, že jsem spíš někde v ČR. Malý výběr jídel a neustále se opakující. Málo ovoce a malý výběr. Čeho tam byla tuna - sladkostí - ty malé dortíčky, zákusky apod. - velký výběr, rozmanitost - hrůza. Snídaně - základní jídla byla den co den stejná. Obědy - nejslabší - extrémně malý výběr. Večeře asi nejlepší, ale i tak slabé. Co byl další extrémní fail - žádná jídla pro děti. V jiných hotelech jsme s tím problém neměli. Když nebylo přímo "místo" s jídlem pro děti, tak byl výběr mnohem lepší a dalo se vybrat. Tady jsme měli problém. Dle slov českých animátorů, kteří na místo jezdí už dlouho - před Covidem tam takové místo s jídlem pro děti měli. Po covidu neobnovili - a ještě údajně dost zdražili. Restaurace na pláži slabota - 80% jídel denně stejných.

Služby hotelu
5* hotel v roce 2022 - WIFI za dalších 33EUR na týden na jedno zařízení. Někdo občas potřebuje chvíli pracovat i na dovolené a potřebuje mít připojený mobil a notebook zároveň. Tady to nebylo možné. Jediná volná WIFI byla u recepce, kde se pak připojilo 300tis. lidí najednou a nic nešlo. Jeden jediný bankomat s nejmenší bankovkou 50EL, který přestal tyto bankovky vydávat druhý den pobytu. Na recepci jsem to říkal dva dny za sebou a nic. Výměna ručníků - každý den ráno od 7:30 - 8:00 - jak kdy. Takže si člověk ani nemohl moc přispat, protože ho vzbudil servis na ručníky. Na pláži nebyl žádný. Hlavně, že už v autobuse nám nezapomněli říct, abychom dávali bakšiš. Na baru seznam nabízených nápojů bez rozlišení, které jsou v rámci ALL INC - který jsme měli, zdarma. Takže se pak stalo, že objednám dle seznamu jednu položku a za druhou už chtěli money. Masáže - zkusili jsme masáže - hrůza - jako certifikovaný masér si troufám tvrdit, že můžu posoudit - první masáž - full body deep tissue - chlápek mě tam chvíli nesystematicky šudlal nohy a záda, pak mě přetočil a absolutním nepoměrem vůči zadní části doslova odfláknul přední část. Absolutní fail byl, když mi pustil v průběhu masáže klimatizaci za krk. A hřebíček do rakve zarazil na konci masáži, kdy se pokusil mi provést manipulaci bederní páteře - kompletně špatně. Na konci čekal bakšiš. Druhá masáž už byla o něco lepší - stejný požadavek full body deep tissue - žena - hned z kraje bylo vidět, že práci s rukama má nějakou představu - rozhodně větší než ten týpek. Nicméně i ona měla tendence pustit mi klimu za krk a přední část odflákla úplně stejné. Na závěr i ona se pokusila o manipulaci krční páteře, kterou ani ona neprovedla tak, jak by se mělo. Tohle považuji za celkem dost nebezpečné. Animátoři se snažili, byli přátelští, ale zase ne příliš vlezlí/otravní.

Pláž
Pláž pozvolná, písčitá, v podstatě čistá. Hned u ní začínal korálový útes, kde bylo vidět spousta rybek i velmi blízko u břehu. Šnorchlování tedy docela pěkné. Lehátka většinou dobrá, občas proleželá. Kdo si ráno nešel obsadit lehátka ručníkem, tak už kolem 9-10 měl problém najít místo.

Jiří Čejka, 25.11.2022, Datum pobytu: 11.11. - 18.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.8 Dovolená byla skvěla, ubytování, stravování, služby jsou super. Jedině co se nám nelíbilo bylo to, že jsme přijeli cca v 9hod do hotelu a...

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvěla, ubytování, stravování, služby jsou super. Jedině co se nám nelíbilo bylo to, že jsme přijeli cca v 9hod do hotelu a hned jsme měli zaplatit 25 euro pro 2 osoby, jinak bychom nedostali snídaní vůbec a pokoj až od 14 hod. Zobrazit celou recenzi

Lesja Kovaljuková, 25.11.2022, Datum pobytu: 12.11. - 19.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Blend El Phistone Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.6 s dovolenou jsme byli nakonec spokojeni, jelikož jsme se těšili na volné dny u moře

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
s dovolenou jsme byli nakonec spokojeni, jelikož jsme se těšili na volné dny u moře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj vybavením odpovídal standartu, ale dispozičně byl velmi špatně umístěn, místo výhledu do zahrady jsme měli ve výhledu zeď sousedního resortu ( asi 50 m od terasy pokoje a pouze kousek trávníku - díky tomu, že jsme byli celý den mimo ubytování jsem tuto záležitost dál neřešila )

Pláž
pláž byla přeplněna, pokud jsme chtěli během dne získat volné lehátko, tato snaha byla bezvýsledná, jediná možnost byla brzy ráno lehátka u moře obsadit, ale takové zvyky nectím.

lehátka u bazénu byla dostupná, ale pouze u nevyhřívaných.....

Veronika Maletič, 24.11.2022, Datum pobytu: 12.11. - 18.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Albatros Sea World

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Pobyt a služby hotelu zcela předčil naše očekávání. Vše bylo na jedničku. Vřele doporučujeme hotel!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt a služby hotelu zcela předčil naše očekávání. Vše bylo na jedničku. Vřele doporučujeme hotel! Zobrazit celou recenzi

Michaela S., 24.11.2022, Datum pobytu: 15.11. - 19.11.2022
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Albatros Oasis (ex. Port Ghalib Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Egypt - Marsa Alam