Egypt - Marsa Alam Egypt

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Marsa Alam je původní rybářskou vesničkou, která se v posledních letech stala vyhledávaným turistickým střediskem. Rozkládá se ve východní části Egypta na západním břehu Rudého moře. Místo evokuje atmosféru klidu a relaxace. Je relativně vzdálena od rušných turistických center, tudíž je ideálním místem pro odpočinek, hlavně pro starší věkové kategorie či rodiny s dětmi.

  Roku 2001 byla dokončena výstavba mezinárodního letiště. Od té doby již není problém s dopravou do Marsa Alam, naopak se sem letecky dostanete velmi rychle a jednoduše. V posledních letech se toto letovisko rozrůstá, důvodem je čerpání mnoha investic zejména v oblasti cestovního ruchu. Budují se další nové hotely a spolu s nimi různá kulturní a sportovní střediska. Oblast si zamilujete pro její vzezření. Slunečné pláže jsou lemovány palmami a omývány azurovým mořem s mnoha korálovými ostrovy. Nejvyhledávanějším je podmořský útes Samadai, kterému se říká Domov delfínů. Celkově je toto místo rájem surfařů, jachtařů a potápěčů.

Nejnovější recenze Egypt - Marsa Alam

Celkem: 8,6 Tento hotel doporučuji. Byli jsme velmi spokojeni se službami, čistotou, jídlem i plážovým servisem. Jediné co, tak wifi připojení, které...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel doporučuji. Byli jsme velmi spokojeni se službami, čistotou, jídlem i plážovým servisem. Jediné co, tak wifi připojení, které bylo jen ve společných prostorách recepce a baru moc nefungovalo. Neustále se nám sekalo a někdy se ani nepodařilo připojit. Ale to bylo jediné mínus hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo čisté a pokoj pěkně přichystaný.

Strava
All inclusive super. Na výběr z mnoha jídel.

Služby hotelu
Velice pestré služby hotelu. Byli jsme velmi spokojeni.

Pláž
Čistá pláž, krásné moře, vstup z mola pro šnorchlování. Dostatečné množství lehátek a slunečníků. Nestalo se, že by jsme si neměli kde lehnout. ????

Edita D., 24.11.2021, Datum pobytu: 17.11. - 21.11.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Resort je klidný a udržovaný, moře čisté, plné života. Obsluha velmi vstřícná.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Resort je klidný a udržovaný, moře čisté, plné života. Obsluha velmi vstřícná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj číslo 206 je v přízemí s výhledem na pláž, kousek do vody i na recepci či do restaurace.

Strava
Pestrá, skvělá pro milovníky mořských plodů a zeleniny. I hovězí je denně, fantastické polévky a rýže.

Služby hotelu
Masáže, péče o pleť kvalitní, i když ne levné. Fitness ani potápění jsme nestihli vyzkoušet. Hotelový doktor velmi profesionální a příjemný, určitě stojí za to se připojištění pres CK.

Pláž
Písečná, s mnoha vstupy do vody, nemusíte přes kamení.

Jan Hykrda, 24.11.2021, Datum pobytu: 13.11. - 20.11.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Shams Alam Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Potřetí v Egyptě,ale zatím nejlepší. Hlavně co se týká stravy,žádné zdravotní potíže. Děti se vyřádily na toboganech.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Potřetí v Egyptě,ale zatím nejlepší. Hlavně co se týká stravy,žádné zdravotní potíže. Děti se vyřádily na toboganech. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj by mohl být větší,pro 2 dospělé a dvě děti 12 a 15 let. Úklid denně.

Strava
Velký výběr,spokojenost.

Služby hotelu
Připojení k internetu moc nefungovalo i když jsme si zaplatili poplatek,spojení stále vypadávalo.

Pláž
Písčitá pláž blízko,slunečníky a lehátka bez poplatku, ručníky denně výměna na pokoji. Bar na pláži dostatečně zásobený.

Aleš V., 24.11.2021, Datum pobytu: 27.10. - 3.11.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Perfektní relax, málo hostů, teplo 28-30 stupňů, krásné čisté koupání v moři. Pohodový a milý personal

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní relax, málo hostů, teplo 28-30 stupňů, krásné čisté koupání v moři. Pohodový a milý personal Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý velký pokoj, nové vymalováno, velká koupelna, balkon s výhledem na bazén, lednička, konvice na přípravu kávy a čaje, každý den 2 1,5 l vody na pokoji. Jediná mínus byla velmi hucici klimatizace.

Strava
Není co vytknout, dostatečná pestrost, všude čisto,vše chutne

Služby hotelu
Všichni nám byli ve všem napomocni, personál byl přátelský, mnoho dalších možností- kulečník, dítko, volejbal. Krásná promenada okolo dalších hotelů JAZ, krásné výhledy . U hotelů 3 bazény, jeden měl přímo bar, kde si člověk mohl dat drink. Jako hodně pozitivní musím zmínit, že všechny nápoje (cola, pivo atd) byly rozlivane z originálních lahví, nepoužívaly se zadne posmixy. Veškerá vody byla tocena a používaná že 100% kvalitních barelu s vodou. Super.

Pláž
Krásná pláž s lehátky, slunečníky a vetrolamy (nyní v listopadu již dost foukalo), tak že byl vítr příjemné tlumen. Koupání buď z mola, kde je krásný koralovy utes, dle delegata pro snorchlovani v okoli nejlepší místo. Nebo se bylo možno koupat přímo u pláže, určitě je, ale potřeba si vzít boty do vody, i zde jsou korály a mezi nimi tu a tam jezci. Ale i zde v malé hloubce u brehu lze obdivovat spoustu krásných ryb. Voda krásné čistá a tepla.

Martin Seidl, 23.11.2021, Datum pobytu: 13.11. - 20.11.2021
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Sol Y Mar Reef

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Egypt - Marsa Alam