Egypt - Marsa Alam Egypt

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Marsa Alam je původní rybářskou vesničkou, která se v posledních letech stala vyhledávaným turistickým střediskem. Rozkládá se ve východní části Egypta na západním břehu Rudého moře. Místo evokuje atmosféru klidu a relaxace. Je relativně vzdálena od rušných turistických center, tudíž je ideálním místem pro odpočinek, hlavně pro starší věkové kategorie či rodiny s dětmi.

  Roku 2001 byla dokončena výstavba mezinárodního letiště. Od té doby již není problém s dopravou do Marsa Alam, naopak se sem letecky dostanete velmi rychle a jednoduše. V posledních letech se toto letovisko rozrůstá, důvodem je čerpání mnoha investic zejména v oblasti cestovního ruchu. Budují se další nové hotely a spolu s nimi různá kulturní a sportovní střediska. Oblast si zamilujete pro její vzezření. Slunečné pláže jsou lemovány palmami a omývány azurovým mořem s mnoha korálovými ostrovy. Nejvyhledávanějším je podmořský útes Samadai, kterému se říká Domov delfínů. Celkově je toto místo rájem surfařů, jachtařů a potápěčů.

Nejnovější recenze Egypt - Marsa Alam

Celkem: 7,4 Jedná se o menší resort, osamocený a poměrně vzdálený od letiště. Jinak v rámci místních možností dobrý, majitel je údajně Ital, takže...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Jedná se o menší resort, osamocený a poměrně vzdálený od letiště. Jinak v rámci místních možností dobrý, majitel je údajně Ital, takže převažovala italská klientela. Výhodou je, že voda na pokoji byla použitelná k běžné hygieně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Normální pokoj, poměrně blízko pláže.

Strava
Strava byla pestrá, i když se nabídka více méně opakovala, občas zpestřená něčím ne zcela obvyklým. Vzhledem k tomu, že byli i italští kuchaři, byla i nabídka italských jídel.

Služby hotelu
Služby hotelu nevybočovaly z běžného standardu.

Pláž
Pláž byla písčitá, s omezenou možností vstupu do vody kvůli ochraně mořských živočichů, což ale v zásadě nijak nevadilo. Z mola byl vstup do místa s korály a podmořskými skalisky.

Anonym, 17.10.2019, Datum pobytu: 21.9. - 5.10.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Fantazia Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Skvělé moře, jídlo,.... přítel byl narozdíl ode mě poprvé v Egyptě. Odjíždel se slovy, že to byla rozhodně nejlepší dovolená na které byl...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé moře, jídlo,.... přítel byl narozdíl ode mě poprvé v Egyptě. Odjíždel se slovy, že to byla rozhodně nejlepší dovolená na které byl :-)

Každopádně nás všem okolo vadilo, že všechno pití je ve slaboučkých kelímcích na jedno použití... je to škoda.

Krásné korály, čistá voda, čistá pláž, čas od času zajímavý mořský návštěvník. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je naprosto v rámci jejich norem pro 4 hvězdy... nikdo si nelámal hlavu, že když maluje, musí sundat lampu atd, ... Pracují tam pouze muži, takže žena jim leccos odpustí :-) nicméně po úklidu bylo vážně čisto, voňavo, ustláno, voda každý den (když jsme nechtěli úklid, měli jsme ji přede dveřmi). Trezor nedržel ve zdi, tak jsme se vyprdli na řešení a všechno měli tak nějak rádo-by schované. Nikdy nic nezmizelo. Ani na zkoušku nechané peníze na stole.

Strava
Strava prostě boží! Hovězí, ryby, jednou kraby, kuřata, grilovaná zelenina, čerstvá zelenina, ovoce, vajíčka, luuuuuxusní jogurty, brambory, rýže, bramborová kaše, hranolky, u bazénu hamburgry, americké brambory, co dodat...od každého kousek a byli jsme jako koule.

Nealko pití je prostě jako všude v Egyptě lepící hubu. Vodka, rum atd atd má ocas jako statný tchoř. Ale hold jsme na návštěvě a máme co dají :-) celkem se dal rum s Colou nebo tequilla s džusem, pivo po pátém kelímku taky jde.

Služby hotelu
první hotel od letiště, takže žádné únavné trajdání, moc jsme to ocenili!

Bohužel nám týden poměrně kazily neustálé a vyloženě vlezlé a opakující se nabídky velbloudů, výletů, ....... u bazénu jsme vážně chtěli relaxovat, být spolu jako pár a ne co tři minuty někoho odhánět od lehátka a to co hodinu jednoho a toho samého dokola. Všeho moc škodí.

Nicméně hotel byl krásně čistý, personál úslužný, "šíša" men taky celkem borec, kromě nesmyslných uliček v hotelu, že se člověk nachodí jako osel v tom vedru, jsme nenašli jedinou chybičku.V Egyptě jsem byla cca po 11 a je to prozatím druhý hotel, kam bych klidně a moc ráda jela znovu!

WIFI funguje tak nějak všude. Někdy hej a někdy hou, ale jde :-)

Pláž
na konci září jsme měli docela vítr a tudíž velké vlny, někdy to bylo fakt o hubu. Pro děti nedoporučuji. Den před námi pán kousek od mola vyfotil žraloka obrovského, něco neskutečného!!!! Celkem pravidelně kolem 10 se objevovali na čumendu delfíni, občas želva. Vedle u hotelu v zátoce se často bavili o rejnocích atd, ale tam jsme nedošli.

Na výletu jsme také plavali s velkou spoustu delfínů. Životní zážitek!

Lucie Omastová, 17.10.2019, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Jolie Beach Resort Marsa Alam

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Velmi příjemný pobyt

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemný pobyt Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez závad, snad jen sprchový kout by si zasloužil rekonstrukci

Strava
Bez připomínek - rozmanitá , chutná,

Služby hotelu
Bez závad, snaživý personál.

Pláž
Bylo nutno respektovat vstup do moře pouze z mola, ale po zhlédnutí podmořské fauny a flory chápeme ochranu přírody...

Ivana Hladíková, 17.10.2019, Datum pobytu: 4.10. - 11.10.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Jolie Beach Resort Marsa Alam

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Krásná dovolená . Není co vytknout. Přístup delegátů je skvělý. Hotel perfektní. Jen škoda že je tak mělké moře. Ale super pro malé děti.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená . Není co vytknout. Přístup delegátů je skvělý. Hotel perfektní. Jen škoda že je tak mělké moře. Ale super pro malé děti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velký a krásný výhled.

Služby hotelu
Pláž krásná čistá. Přístup je možný i bez bot. Jen se tam nedá plavat. Pouze odpoledne a až tak po 350 metrech.

Jana Chroustová, 17.10.2019, Datum pobytu: 4.10. - 14.10.2019
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Tulip Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pláž 1 fotografie

Všechny recenze Egypt - Marsa Alam