Egypt Egypt

 • Flóra

  Pokud budete v Egyptě hledat původní rostlinstvo, rozhodně nepátrejte v oblasti Nilu, neboť tady se kvůli intenzivnímu osídlení zachovalo původní rostlinstvo pouze ve velmi omezené míře. V údolí Nilu ponejvíce rostou palmy, z nichž nejčastěji jsou to palmy datlové, které jsou v Egyptě považovány za ?strom života?, neboť každoročně plodí až 100 kilogramů plodů.

  Mimo datlí se v Egyptě daří i fíkovníkům a eukalyptům. Co se týče využití palem, tak i palmové ratolesti, když uschnou, Egypťané spotřebují - pletou z nich rohože, ale i ploty a ohrádky kolem domů i políček.

  Úrodná půda je zde doslova vzácností. Každý kousíček aspoň trochu kvalitní země je osázen zemědělskými plodinami, jako je pšenice, ječmen, proso, rýže, kukuřice, luštěniny, bavlna a cukrová třtina.

  V pouštních oázách a v deltě Nilu najdete ovocné stromy ? např. banánovníky, olivy, na několika místech se pne i vinná réva, popřípadě tu můžete spatřit i políčka s tabákem.

  V Egyptě rostou nádherné ibišky! Tato rostlina je rozšířena ve všech jižněji položených státech, ovšem tady z nich, přesněji řečeno z jejich květů, připravují Egypťané velice osvěžující nápoj - karkádé.