Egypt Egypt

 • Jak trávit čas

  Plavba po Nilu

  Nejpříjemnějším způsobem, jak poznat Egypt a jeho historii na luxusních obytných lodích, je plavba po Nilu. Řece se přezdívá "Řeka života", neboť jediné místo vhodné k životu je v Egyptě právě kolem Nilu a zejména v oblasti jeho delty. Lodě zastavují u nezajímavějších lokalit, a tak během plavby uvidíte z Egypta to nejvýznamnější a nejkrásnější.

  Podmořský svět

  Rudé moře - a především Sinajský poloostrov - patří se svými korálovými útesy mezi nejznámější a nejkrásnější lokality pro potápění a šnorchlování na světě. Nabízí i možnosti nejrůznějšího sportovního vyžití, jako windsurfing, jízdu na šlapadlech a zahrát si tu můžete i plážový volejbal apod.

  Nasedněte na některou z výletních lodí v Hurghadě a udělejte si výlet na ostrov Giftun, kde si užijete jedinečného koupání a můžete tu i šnorchlovat a obdivovat krásy podmořského světa. Zde se doporučuje navštívit lagunu Šaab al-Erg s útesem, kde můžete spatřit i delfíny a rejnoky.

  Z turistického letoviska Sharm El Sheikhu se zajeďte podívat na Ras Mohamed, což je jeden z národních parků, kde si rovněž můžete užít nekonečného šnorchlování a koupání.

  Projížďka po velbloudech

  Z letoviska Sharm El Sheikhu se vydejte na projížďku na velbloudech do úchvatné skalnaté sinajské pouště. Uvidíte tu beudíny, prohlédnete si jejich osady, uděláte si vycházku k pramenu pitné vody a dostanete občerstvení v typickém beduínském stanu.

  Pohled na okolní krajinu z hřbetu velblouda pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem při vaší cestě do Egypta.

  Podmořské muzeum

  Podmořské muzeum se nachází severně od Hurghady a je provozováno Národním institutem pro oceánografii a rybářství. Obdivovat zde můžeme ryby a další obyvatele Rudého moře. Návštěva podmořského muzea je opravdu nezapomenutelným zážitkem zvláště pro nás středoevropany, které moře a jeho podmořský svět nekonečně fascinuje.

  Golfová hřiště

  V Egyptských letoviscích se nachází i možnosti vyžití pro milovníky golfu. V Sharm El Sheikhu najdete překrásné 18jamkové hřiště. V letovisku El Gouna se nachází golfové hřiště Steigenberger Golf Resort, které je vhodné jak pro náročné hráče s přesnými údery, tak i pro začínající golfisty. Jeho kouzlo dotváří i fakt, že se hřiště nachází v poušti a je obklopeno překrásnou lagunou.