Egypt Egypt

 • Cestovní doklady

  Pro vstup do země je vyžadován platný pas s dobou platnosti nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum.

 • Víza

  Pro občany ČR platí pro vstup do Egypta vízová povinnost. Turistické vízum s platností jednoho měsíce lze zakoupit za 25 USD po příletu na letišti v Káhiře, Hurgádě a Marsa Alam. Turistické vízum je taktéž možné zakoupit před příjezdem do země prostřednictvím webového portálu:
  https://www.visa2egypt.gov.eg/eVisa/Home;jsessionid=-DV3ujSbsZl7lZt-Ptel-QFt0NESGAPPSrxX2AbD.pp-ui-01?VISTK=RZ36-IR0U-RA1J-996Q-D5F1-6R8W-SSKH-48NH-I4F8-XCK7-2574-IK66-1B3M-O44X-2NVY-36AN

  Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 15 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat z těchto resortů do Káhiry, resp. mimo Sinaj, musí si vízum zajistit.

  Překročení pobytu nad rámec platnosti vízového štítku je pokutováno a to zpravidla při odletu ze země.

 • Celní a devizové předpisy

  Do Egypta je zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografické zboží, zbraně a veškeré drogy. Za prodej a přechovávání drog se udělují velmi vysoké tresty (desítky let odnětí svobody, ve vyjímečných případech trest smrti). Pozor si dejte také na některé druhy léků či jiných podpůrných prostředků - mnohé z nich jsou přísně kontrolovány, především jejich vývoz z Egypta. U vývozu je nutno pamatovat na přísný zákaz vyvážení památek, přírodního bohatství a zlata v nezpracované podobě.

  Po příletu do Egypta mají turisté možnost zakoupit zboží z bezcelních obchodů - duty free shop - v limitované výši (doporučujeme částku zjistit od pracovníků egyptského letiště).

  Povinná směna valut není v Egyptě zavedena. Výměnu peněz doporučujeme provádět v bankách, směnárnách či lepších hotelích - za směnu pěnez na černém trhu Vám kromě bezpečnostních rizik hrozí i postih od místních orgánů.

  Vstupní podmínky - Pro ověření aktuálních podmínek pro vstup do země a návrat do ČR navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/egypt/cestovani/index.html)