Japonsko Japonsko

Oficiální název: Japonsko
Hlavní město: Tokio
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: šintoisté, budhisté
Úřední jazyk: japonština
Časový posun: + 8 hod. (v období našeho zimního času), + 7 hod. (v letním času)

Lokality v Japonsku

Japonsko - zájezdy od 9 150 Kč

O JAPONSKU Japonsko nabízí mnohé, co jinde nenajdete - na jedné straně bohatou historii a architekturu šintoistických nebo budhistických chrámů a svatyňa na straně druhé současnou realitu světových velkoměst se všemi jejich technickými výdobytky jako jsou rychlovlaky a počítače. Kde jinde než zde můžete poznat klid a harmonii tradiční japonské zahrady a v následující minutě zaznamenat ostrý kontrast se životním stylem úředníků spěchajících v centru Tokia?

Japonsko neboli Nippon je malá ostrovní země na Dálném Východě. Nippon v překladu znamená vycházející slunce. Japonsko je ostrovní stát, jehož ostrovy tvoří oblouk dlouhý asi 2500 km. Celkem je Japonsko tvořeno asi 4000 ostrovy, ale rozlohou jsou významné pouze čtyři: Honšú, Hokkaidó, Kjúšú a Šikoku.

Téměř všechny japonské ostrovy jsou sopečného původu a jsou velmi hornaté. Největším a nejlidnatějším ostrovem je Honšú, který má ze všech ostrovů nejbohatší historii.

Od svého počátku se japonská civilizace střetávala s destruktivními silami přírodních živlů: zemětřesení, sopky, ničivé vlny tsunami a tajfuny. Osídlení se vzhledem k nepřístupnosti hor a kvůli hustým lesům soustřeďovala do oblastí pobřežních nížin.

Kořeny japonské civilizace sahají do starověku a její psané dějiny až ke zprávám čínských historiků z 1. století našeho letopočtu. Japonsko bylo během celé své historie nezávislé na cizích zemích, ale obráceně se Japonci o okolní svět vždy zajímali a po dva tisíce let přejímali myšlenky a znalosti z Číny a Koreje, později Evropy a Spojených států. Vždy je ale přizpůsobovali svému vkusu.

Lidé v Japonsku mají hluboký smysl pro pořádek, lásku k přírodě, kráse a dokonalosti, a to vše se projevuje v jejich životě a práci.

Unikátní skutečností je to, že od počátku existence japonského císařství, a dodnes, je v čele Japonska císař, pocházející ze stále stejné prvé císařské dynastie (rodiny).

Japonsko - zájezdy od 9 150 Kč

Nejnovější recenze Japonsko

Celkem: V cestovní smlouvě nebyl hotel uveden.Byl slušný a byl blízko od stanice vlaku.

Úvodní shrnutí
V cestovní smlouvě nebyl hotel uveden.Byl slušný a byl blízko od stanice vlaku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednalo se o malý hotel,ve kterém nebyla ani větší společenská místnost./Pouze u recepce 6 míst/Pokoj stísněný,ale čistý i s barevnou televizí.Personál milý,komunikoval anglicky.Žádná restaurace,ale zdarma automat na kávu,čaj a horkoua studenou vodu.Zdarma byl i internet.Hotel blízko středu,možnost nákupů jídel.

Strava
Zájezd byl bez stravování.

Celkový dojem
Malý útulný hotel,v blízkosti městské dopravy.

Sonja Chmelová, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.05.2006, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2006
Oblast: Japonsko Japonsko, Tokio, Hotel: Grand House Chang Tee

Všechny recenze Japonsko