Jižní Korea Jižní Korea

 • Jak trávit čas

  Korejci milují výlety a vycházky do překrásné přírody. Možností k odpočinku v zeleni je v zemi spoustu. Oblíbeným cílem se stala krajina zapsaná v UNESCO na ostrově Čedžu. Můžete vystoupat na nejvyšší horu Jižní Koreje nebo si vybrat z dobře značených stezek různé délky: Eoseungsaengak (1,3 km) Seokgulam (1,5 km), Yeongsil (5,8 km), Eorimok (6,8 km), Donnaeko (7 km) Gwaneumsa (8,7 km) a Seongpanak (9,6 km). Sami Korejci míří do Národního parku Mudeungsan National Park nedaleko města Gwangju. Křižují ho naučné stezky vedoucí okolo skalních útvarů a starobylých chrámů, přes zelené louky a skotačivé vodopády a po břehu průzračných jezer. Nádhernou podívanou slibuje vyhlídka z kopce Anmiongogage u města Changwon. Z jeho vrcholu uvidíte přístav Jinhaema, horu Ungsan, Sirubong nebo Cheonjabong. Pokud vám na zdolání 9 kilometrového svahu nestačí síly, doveze vás tam výletní autobus.

  Odpočinek na pláži nepatří k obvyklým činnostem v Jižní Koreji. Přesto zde milovníci moře objeví pohádková místa na pobřeží. K nejznámějším plážím patří poklidná Haeundae beach, rušnější Gwangalli, Hamdeok na ostrově Čedžu čelící sezónnímu náporu turistů a o něco prázdnější konkurent Hyeopjaje. Samotáři se vydávají na malé ostrůvky, například Gwanmaedo, kde budou mít pláže sami pro sebe. Na některých plážích na jižním a západním pobřeží sídlí potápěčské školy s dobře zmapovanou podmořskou krajinou. Unikátní zážitek z potápění na vás čeká na ostrově Čedžu, kde žijí bok po boku ryby z teplých i chladných vod.

  Nejvíce příležitostí k nakupování nabízí Soul. Velká obchodní centra kontrastují s malými trhy, přepychové butiky s řemeslnými krámky, drahé restaurace s pouličními stánky a najdete tu dokonce obchodní dům Burdeng children´s clothing shopping center specializovaný na dětské zákazníky. Nejnavštěvovanější obchody si vydobyly místo v okolí stanice metra Myeong-dong. Turisté nakupují na uličce Insa-dong street v centru města, která je obsypána obchůdky se suvenýry, tradičními restauracemi, čajovnami, galeriemi a umělci. V Soulu prosperují i obchody typu Duty free, jako je The Shilla nebo Lotte duty free main Store. Tradiční trhy s jídlem se konají šestkrát v měsíci v kraji Gurye na jihu země. K typickým suvenýrům z Jižní Koreje patří dřevěné masky, lucerny, kvalitní čaje a přírodní kosmetika.

  Zajímavý zážitek si odnesete z návštěvy čajové plantáže, kde se pěstuje zelený čaj. Plantáž Hadong v provincii Gyeongsangnam-do se pyšní dlouholetou historií, druhá největší plantáž Boseong v provincii Jeollanam-do se zase může pochlubit krásnými vyhlídkami do okolí. V návštěvním centru se dozvíte zajímavosti o pěstování čaje, jeho sklizni, historii a čajových ceremoniích.

  Málokdo by v Jižní Koreji čekal lyžařské svahy. Kvalitní sjezdovky se táhnou v oblasti Gangwon. Dobré podmínky nabízí Muju resort v Národním parku Deogyusan. Na severu země byly vybudovány areály Alpensia a Elysian Gangchon. V údolích pod lyžařskými středisky stojí většinou zimní stadiony s bruslařskými dráhami. Ne nadarmo mají Korejci jednu z nejlepších rychlobruslařských reprezentací.

  Malí i velcí návštěvníci si oblíbí zábavní parky. Z vyhlášeného parku Lotteworld nevytáhnete paty celý den. Vzduchem létají adrenalinové atrakce, mezi nimi pochodují pohádkové postavy, spoustu barevných ryb si prohlédnete v obřím akváriu, vykoupete se v akvaparku s největšími tobogány v Koreji a vydovádíte se na sněhu. Podvodní svět na vás čeká v akváriu Hwajinpo. Dětské oči rozzáří Muzeum plyšových medvídků. Součástí Národního muzea je dětská interaktivní expozice, kde si mladí vědci mohou vše vyzkoušet na vlastní kůži. Originální svět představují muzea iluzí, například Trickey Muzeum, Alive Museum Insadong nebo 3D Black art museum.