Lucembursko Lucembursko

  • Možnosti cestování a dopravy

    Jediné mezinárodní letiště v Lucembursku leží v hlavním městě Lucemburk. Přímá linka z Prahy společnosti Luxair nabízí zpáteční letenky v ceně okolo 6000 Kč. Na palubě strávíte 1 hodinu a 20 minut. Levnější variantu představuje let z Prahy na belgické letiště Charleroi, odkud vás do Lucemburku dovezou autobusy společnosti Flibco. Za jízdenku zaplatíte okolo 5 eur. Nejsnadnějším způsobem dopravy jsou dálkové autobusy nebo osobní automobil. Cesta přes Německo trvá okolo 8 hodin.

    Zemi nejlépe poznáte při cestování osobním automobilem. Díky rozšířené síti autopůjčoven snadno zamluvíte vybraný vůz předem. Kvalitní silnice vedou i do odlehlých oblastí. Nejvyšší povolená rychlost je 130 km/h, za deště 110 km/h. Na čerpacích stanicích zaplatíte obdobné částky jako u nás.

    Vlakovou dopravu provozuje národní společnost CFL. Železnice se rozbíhají z hlavního města do větších příhraničních středisek. Šest hlavních tras obsluhují komfortní soupravy. Konkrétní spoje a jízdenky online vyhledáte na webu společnosti www.cfl.lu.

    Na vlakové spoje navazují autobusové linky. Díky integrovanému systému platí lístky na vlak i na autobus. Dvouhodinová jízdenka stojí 2 eura a celodenní jízdenka 4 eura. Přeprava jízdních kol je zdarma. Detailní informace naleznete na webu www.mobiliteit.lu.