Réunion Réunion

 • Zajímavá místa

  Hlavní město Réunionu se jmenuje Saint Denis a leží na severu ostrova. Bylo založeno v roce 1668 a vysloužilo si přezdívku Paříž Indického oceánu. Saint Denis protéká stejnojmenná řeka. Mořské pobřeží lemují pohádkové pláže a protější okraj města se zvedá do hor až do výšky 2267 metrů nad mořem. Žije zde asi 150 000 obyvatel. Saint Denis překypuje památkami franouzského, čínského, afrického a indického původu. Většina z nich slouží jako umělecké galerie. Zastavte se u vítězného oblouku La Réunion s hinduistickými dekoracemi, u chrámu Tamoul, v zahradě Jardin de l´Etat s fontánami a vysokými palmami a u Čínské pagody navozující klid a pohodu v okolí. Suvenýry nakoupíte v ulici Rue des souvenirs v nákupním centru Carrefour.

  Réunion je pověstný nepoškozenou přírodou a krásnými plážemi. Na západě ostrova se táhne více než 27 kilometrů pláží a sem se soustřeďuje turistický ruch a ubytovací zařízení. Některé pláže jsou pokryté jemným bílým pískem odrážejícím se ve slunečních paprscích, jiné kameny s rozmanitými podmořskými korály a nejzajímavější pláže vznikly vulkanickou činností a jsou charakteristické černou barvou. Nejdelší vulkanická pláž Etang Salé měří 5 kilometrů. Malebný pohled a laguna s průzračně modrou vodou je na pláži Saint-Leu.

  Jih ostrova kontrastuje s klidnými západními plážemi. Divoké pobřeží plné skalnatých útesů a zelených lesů protínají značené turistické stezky o různé délce a náročnosti. Můžete se vydat na celodenní výlet podél rozbouřeného moře nebo jen na krátkou procházku.

  Nejvyšší hora na Réunionu se jmenuje Piton des Neiges a sahá do výšky 3069 metrů. Pod ní leží vrchol la Roche Ecrite dosahující 2277 metrů. Nejkrásnější pohled na okolí se vám otevře při východu slunce, kdy se krajina zalije prvními zlatavými paprsky. Réunion čítá několik spících i vyhaslých sopek. Piton de la Fournaise patří k nejaktivnějším sopkám na světě. Ostrované ji nazývají le Volcan a téměř každý turista sem zavítá, aby se podíval do chřtánu sopky bublající přes 530 000 let.

  Přírodní bazén Mapany les Bains se krčí mezi skalnatým útesem a vyhlášenou restaurací Le Mapany. Po dobrém jídle se nabízí procházka na písečnou pláž Grande Anse. K přírodním kuriozitám patří také Anse des Cascades, soustava vodopádů ukončená mořskou lagunou. Stezky okolo Anse des Cascades lemují lávové útvary a vyhaslé proudy.

  Lidská ruka vytvořila na Réunionu památky vytesané do skal. Navštivte jeskynní kostel Notre Dame de la Paix nedaleko St. Philippe, kde věřící vytesali oltář a několik modlitebních lavic přímo do tvrdého kamene. K dalším kuriozitám patří čtyři studny Les Puits zasazené do lávovévho pole. Jejich účel i autor zůstávají tajemstvím.

  Rodiny s dětmi se pobaví při návštěvě želví farmy Le Corail, jejíž majitelé chovají okolo 20000 želv. Každý rok se rodí dalších 7000 mláďat. Součástí návštěvy je i expozice o chovu zvířat, jejich rozmnožování a dalším využití.

  Nakonec nesmíme zapomenout na městečko Bras Panon, hlavní město vanilky, kterou na ostrov přivezli Mexičané. V Bras Panon sídlí malé muzeum vanilky a prodejci suvenýrů nabízejí voňavé vanilkové předměty pro muže, ženy i děti.