Singapur Singapur

Oficiální název: Singapurská republika
Hlavní město: Singapur
Státní zřízení: republika
Náboženství: Setkáte se s buddhismem, hinduismem, taoismem, islámem, konfuciánstvím, sikhismem i křesťanstvím.
Úřední jazyk: angličtina, dále také čínština, malačtina a tamilština
Časový posun: + 8 hod. vůči středoevropskému času

Lokality v Singapuru

Singapur - zájezdy od 11 250 Kč

O SINGAPURU


U počátku dějin Singapuru stojí malajská legenda, podle které sumaterský princ uviděl jednou v džungli na ostrově Temasek lva. Považoval ho za dobré znamení, na ostrově tedy založil město, které pojmenoval Singapura - Lví město.

Lvi tu však oproti tygrům nikdy nežili. Jméno se přesto ujalo a dnes symbolizuje dravou ekonomiku Singapuru.

Nejmodernější část jihovýchodní Asie s 5 mil. obyvatel a jedním z nejmodernějších letišť na světě se rozkládá asi 130 km severně od rovníku, tedy v tropickém pásu, v místě, kde se spojuje Malacký průliv s Jihočínským mořem. S Malajským poloostrovem je propojena mostem.

Zřízením je Singapur městský stát se statutem republiky a koloniálního distriktu, poznáte tu tedy vlivy anglické, čínské i mešitami charakteristickou tradici islámu. Před vámi se však vynoří i metropolitní mrakodrapy nejen na Orchard Road, jedné z nejznámějších obchodních ulic světa. Moderní hotely a nákupní centra tu tvoří s administrativními budovami často podzemní klimatizované komplexy.

Skladba obyvatelstva je hodně různorodá, významným aspektem je tu však respekt ke všem jazykům, tradicím a celkově kulturám. Tři čtvrtiny tvoří Číňané, Malajci pak představují asi 15 a Indové 8 %, zbytek je směs všech národností světa.

Město vyhrálo boj s korupcí, drogami i čistotou na veřejných prostranstvích. Přísné tresty ze Singapuru vytvořily jednu z nejbezpečnějších zemí světa.

Kvalitní infrastruktura, renomované značky za bezkonkurenční ceny, skvěle organizovaná doprava, moderní dálnice a metro, udržovaná zeleň, první klimatizovaná ulice na světě, příjemná plážová destinace, džungle i originální spojení britské koloniální architektury a tradičního indického, arabského a čínského stylu, oblíbená zastávka mezi Evropou, Asií a Austrálií – to vše symbolizuje Singapur.

Singapur - zájezdy od 11 250 Kč

Nejnovější recenze Singapur

Všechny recenze Singapur