Srí Lanka - Colombo Srí Lanka

 • Doprava letecky

  10:00 h

 • Popis

  Hlavní město Srí Lanky je zajímavou směsicí různých kultur, které zde zanechaly své stopy za posledních 600 let. Význam města jako obchodního přístavu vzrostl po příchodu Portugalců na ostrov začátkem 16. století.
  Pod holandskou a britskou nadvládou město dále rostlo a i nyní je možné spatřit zbytky těchto kultur v zastoupení mešit nebo katolických, reformátorských a anglikánských kostelů. Nejlepším důkazem toho jsou čtvrti Fort nebo Pettah.

  Čtvrt Fort získala své pojmenování podle vojenských kasáren, které zde byly při holandské a britské nadvládě. Zde se také nachází budova Prezidentského paláce (v sinhálštině Janadhipathi Mandiraya). Nedaleko se ještě nachází překrásná budova z pískovce, která je sídlem úřadu prezidenta a parlamentu, a která silně připomíná anglický Whitehall.

  Galle Face Green - jednu míli dlouhá pěší zóna, která hraničí s čtvrtí Fort na jihu, je nejrozlehlejší otevřený prostor ve městě a rušným místem, kde lze večer jen tak sedět a pozorovat zapadající slunce. Kolem se nachází většina významných hotelů - Galle Face Hotel, který byl postaven v roce 1864, Hotel Intercontinental, který byl prvním moderním pětihvězdičkovým hotelem na Srí Lance, Hotel Galadari a Hotel Taj Samudra. Poblíž jsou také hotely Colombo Hilton, Lanka Oberoi a Holiday Inn.

  Čtvrť Fort je také velice přitažlivá pro kupující, protože je zde bezpočet starých obchodů a obchůdků, které se specializují na prodej drahokamů, hedvábí, starých poštovních známek a kvalitního koženého zboží. Zde se také nachází impozantní hotel Oriental s restaurací Harbour room, která dříve sloužila jako hospůdka pro kapitány a námořníky, kteří připlouvali do Colomba z celého světa.

  Čtvrť Pettah, která dříve tvořila vnější okraj čtvrti Fort, je stále nejrušnějším bazarem ve městě. Oblasti, specializující se na různé druhy zboží, je možno od sebe odlišit pouze podle ulic. Jsou zde ulice prodejců textilu a sárí, koření, ulice zlatníků, klenotníků, velkoobchodníků s rýží, cukrem, čočkou nebo paprikou. Jedna z místních ulic, Gabo´s Lane, se stále specializuje na prodej bylin pro ajurvédská léčení.

  Na okraji města se nacházejí dvě turisticky velmi přitažlivé zajímavosti. Jedna z nich je Kelaniya Raja Maha Vihara. Tento buddhistický chrám v severovýchodní části města je jedním ze tří míst na Srí Lance, které Buddha navštívil. Velmi působivé jsou kresby na stěnách a stropu, které vytvořil proslavený umělec Solius Mendis. Historie tohoto města sahá až do počátku sinhálské buddhistické civilizace na Srí Lance.

  Na jih od Colomba leží Dehiwela se známou zoologickou zahradou, která patří mezi největší zoologické zahrady v jihovýchodní Asii. Zoologická zahrada vlastní velký počet zvířat, ptactva a plazů z celého světa. Každý večer je zde organizována velice zábavná podívaní, při níž sloni předvádějí lehkonohý tanec a další neméně zajímavé kousky.

Nejnovější recenze Srí Lanka - Colombo

Celkem: Báječná dovolená, potkali jsme skvělé lidi, díky nimž se tato krásná země stala ještě krásnější.

Úvodní shrnutí
Báječná dovolená, potkali jsme skvělé lidi, díky nimž se tato krásná země stala ještě krásnější. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu Galvay beach and spa, nyní Taprospa, jsme měli pěkné ubytování s výhledem na pláž a západ slunce, možná by to chtělo trochu vypilovat, ale nám to stačilo.

Strava
Pro malý počet hostů jsme rauty neměli, nicméně večeře o 5-6 chodech nám opravdu stačila, vybrat jsme si mohli ze tří jídel

Služby hotelu
Díky naší nepozornosti jsme si před tří denním výletem zapoměli zavřít trezor a vrátili jsme se k zapečetěným dveřím, celou dobu tam nikdo nesměl a nic se neztratilo, všichni byli moc příjemní a usměvaví

Pláž
Pro velké rozpětí přílivových vln není moc použitelná, voda nás párkrát smetla, výjimkou není potulující se kráva nebo psíci. Jinak je pozvolná a chráněná proti velkám vlnám korálovým útesem, je klidnější než v ostatních oblastech.

Celkový dojem
Byli jsme spokojeni, personál byl opravdu příjemný a velice ochotný, hotel je neustále v rekonstrukci, ale nic podstatného mu nechybí.

Markéta Zápecová, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.09.2008, Datum pobytu: 2.9. - 10.9.2008
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Colombo, Hotel: Galway Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: Malý hezký hotel, v koloniálním stylu, menší oplocená zahrada, hezký bazén s velmi teplou vodou. V okolí pláže není nikde stoka z města,...

Úvodní shrnutí
Malý hezký hotel, v koloniálním stylu, menší oplocená zahrada, hezký bazén s velmi teplou vodou. V okolí pláže není nikde stoka z města, vytékající do oceánu - což je největší přednost tohoto hotelu. Již je přejmenován na hotel TAPROSPA.

V době našeho pobytu jsme zažili 2 denní stávku personálu, kdy se moc nevařilo, neuklízeli pokoje, nefungoval bar ani žádné jiné služby.

Pokud chcete dobrou službu AI tak tento hotel nedoporučuji (i bez stávky personálu). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné a příjemné pokoje, TV, lednice, trezor, klimatizace i větrák, rychlovarná konvice, fén, odpuzovač hmyzu(vše v ceně), každý pokoj má balkon a výhled směrem na oceán . V pokojích nejsou úložné prostory, kromě pár ramínek budete mít většinu věcí v kufrech.

Předposlední den navštívili některé pokoje zloději, v noci když klienti spali. Ukradli fotoaparáty, kamery a mobili (asi strašný zážitek, probudit se jak sevám v pokoji plíží dva místní lapkové).

Strava
Nedoporučuji při službě AI.

Střídmí výběr jídla i pití. V době stávky byl výběr minimální, při malém počtu klientů byl oběd servírován (výběr ze 2 jídel).

V hotelu nejsou rozlišeni klienti ze službou AI nebo polopenze, takže stále po vás někdo chce číslo pokoje a dokola podepisujete účty, za to co vypijete (na konci pobytu jsme si nebyli jisti, zda-li po nás nebudou chtít něco zaplatit).

Restaurace pod širým nebem zde není.

Jinak jídlo bylo velmi dobré, chutné, hodně ryb a curry.

Dopolední a odpolední snack pouze pár sušenek nebo pečený piškot, káva, čaj.

Služby hotelu
Obsluha velmi špatná, v době stávky žádná.

Při ramadánu byl 2 dny zavřen bar s alkoholickými nápoji, (ale, na ostatních hotelech nebyl problém).

Volejbal na trávníku na zahradě, jinak žádné aktivity ani program.

Personál je milý, usměvavý, ale trošku pomalý.

Na cestování po Sri Lance můžeme doporučit hotelového řidiče Nimala.

Pláž
Malá, ale velmi pěkná, s korálovým útesem a beach boys, kteří zde moc neotravují.

Oceán nádherně teplý, velké vlny a spodní proudy, ostré slunce. Každý večer monzumové deště a bouřky a jinak krásné počasí.

Opalování vás čeká na zahradě (na Sri Lance je to zvykem) pod palmami, na lahátkách s matrací, plážové ručníky v ceně.

Celkový dojem kazí pouze plot zahrady v nedobrém stavu.

Celkový dojem
Mě a manželovi se tady moc líbilo a vše bereme jako dobrý zážitek, nádhená dovolená, hned bychom se vrátili, ale možná do jiného hotelu.

Sri Lanka je nádherná země pro cestování a ne jen pro válečku na pláži a obžerství.

Služby CK delegáta pí.Sú (původem z ČR) je nejhorší jakou jsme kdy a kde zažili. Nedoporučujeme nikomu, kdo se nedomluví a osebe nepostrá.

Viděli jsme jí pouze při příletu a odletu (čas odletu a přistavení transferu jsme si museli zjistit sami). Při stávce jsme byli jediní klienti, o které se nikdo nestaral, po nakontaktování paní Sú, nám sdělila, že už nepracuje a má volno.

Bezvadně bylo postaráno o klienty (včetně čechů) z německých CK!!! - což je velká výzva.

Takže nakonec:

Kdo se chce pořádně nacpat jídlem,pitím a užít animační programy a servis na úrovni tak Vám tento hotel nedoporučuji.

Kdo se chce dobře vyspat, najíst, užít klid a ne řev turistů a nahánějících animátorů a bude chtít cestovat - tak tento hotel doporučujeme s polopenzí.

Jana

Petr Matušinský, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.04.2008, Datum pobytu: 5.4. - 16.4.2008
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Colombo, Hotel: Galway Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: hotel v anglickém koloniálním stylu, spousta personálu, všichni ochotní, usměvaví, opravdu příjemný pobyt.

Úvodní shrnutí
hotel v anglickém koloniálním stylu, spousta personálu, všichni ochotní, usměvaví, opravdu příjemný pobyt. Zobrazit celou recenzi

Strava
V hotelové restauraci domácí i světová kuchyně podávaná formou bufetu, každý den v týdnu jinak zaměřené, vše velmi dobré. Vynikající "See Food" restaurace na pláži.

Služby hotelu
Standardní, bez problémů

Celkový dojem
Příjemný pobyt, dobré jídlo, ochotný personál.

Jiří Jirkal, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.11.2005, Datum pobytu: 7.11. - 15.11.2005
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Colombo, Hotel: Mount Lavinia House

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Srí Lanka - Colombo