Srí Lanka Srí Lanka

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 20 490 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 20 490 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 4 Celkově jsme si na dovolené odpočinuly, ničím jsme rozhodně nestrádaly, ale cena zájezdu rozhodne neodpovídala kvalitě a nabídce služeb.

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme si na dovolené odpočinuly, ničím jsme rozhodně nestrádaly, ale cena zájezdu rozhodne neodpovídala kvalitě a nabídce služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče ubytování, počet hvězd uváděný na stránkách CK podle nás neodpovídá. Hotel je uváden jako pětihvězdičkový, na evropské poměry je to dle nás tak lepší tříhvězdičkový. Pokoj byl čistý, i když náš nebyl zrovna štastně umístěn a celkem hezký (výtah, hned vedle recepce a schodů). Každé ráno nás v 5h budily nespecifické rány, jejižch původ jsme nedokázaly vyzkoumat.

Strava
Jídlo bylo dobré, celkem rozmanité, jídelna čistá a udržovaná. Co nám vadilo bylo dlouhé čekání na objednané pití, které většinou čisníci donesli až po snězení jídla a podepisování účtu po každém nápoji ( i lahvi vody). Nevím, zda je to normální, nás to maličko obtěžovalo, protože i tisk účtu většinou trval.

Služby hotelu
Služby hotelu nám přisly standardní. Nelíbil se nám room service kolem 9h večerní, kdy jsme již většinou byly vykoupané a v pyžamu,ale to nebyl takový problém. Dále byl nepříjemný check out do 12h, kdy odjezd z hotelu byl až ve 22h a odlet další den brzy ráno. Po celém dnu nebylo kde se vysprchovat a z jídla byla poslední snídaně, ostatní za příplatek. To však nebyla zřejmě chyba hotelu, nýbrž nešikovná organizace ze strany CK.

Pláž
Hotel je sice přímo na pláži, ale za celý pobyt jsme se v moři koupaly pouze 1x, protože byla stále červená vlajka a takové vlny, že vstup do moře byl téměř nemožný, natož plavání. Co se týče samotné pláže, byla neudržovaná, povalovalo se zde značné množství odpadků a také jsme narazily na psí výkaly. Dle našeho názoru by měl hotel alespon určitou část pláže udržovat v čistotě a každý den ráno toto zkontrolovat! Není možné si na pláž vzít lehátko. Co nás maličko obtěžovalo byla početná skupinka místních lidí, kteří byli každý den od rána do večera nalepení na plotu hotelu a pokud jste chtěli vyjít na pláž či procházku, nebylo možné se vyhnout jejich pokřikování, nabízení zboží/ výletů i přes předchozí slušné odmítnutí nebo konverzaci. Po příchodu do zahrady na nás vždy mávali jen po zvednutí hlavy od knihy, což by bylo za jiných okolností milé, ale takhle jsme si připadaly neustále sledované.

Někomu toto nemusí vadit, ale nám to trochu vadilo, protože to bylo opravdu každý den a při každém východu z hotelu. Mimo hotel jsme s místními žádný problém neměli, byli moc milí a koupilli jsme si od nich šátky, široké kalhoty i sošky jako suvenýry.

Luisa Fakanová, 08.01.2018, Datum pobytu: 22.12.2017 - 3.1.2018
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel: Royal Palms Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7,6 Okruh SríLankou byl opravdu rozmanitý a každý den bylo k vidění něco jiného. Je to krásná divoká země , která má co ukázat , ale zároveň...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Okruh SríLankou byl opravdu rozmanitý a každý den bylo k vidění něco jiného. Je to krásná divoká země , která má co ukázat , ale zároveň je poznat, že západní vzory života pomalu zatlačují původní způsob života. Přírodní památky i bohatá historie této země jistě nadchnou všechny cestovatele. Způsob cestování v pronajaté dodávce s průvodcem se ukázal jako ideální prostředek k poznání této země moc jsme si to užili. I to ,že jsme poznali během cesty 7 hotelů bylo poučné a zajímavé srovnání servisu v každém z nich. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování během cesty bylo přiměřené tomu ,že v hotelu pouze přespíte jednu noc a zase jedete dál ,ale pokoje byly vždy čisté a čistě povlečené. Výhledy většinou žádné spalo se v zadních traktech nebo v části ,která se zrovna rekonstruovala. Na konci naší cesty jsem měli na 3 noci jeden hotel kde jsme měli strávit odpočinkovou závěrečnou část cesty ten byl bohužel nejhorší jak kvalitou ubytování tak služeb. Navíc se v moři nedalo prakticky koupat neboť tam byl špatný vstup do moře a vysoké vlny , které šly pořád přes hlavu.

Strava
Strava na hotelích byla většinou výborná trochu se opakovala ,ale pokud máte rádi ostrá jídla tak si pochutnáte.

Služby hotelu
Během cesty toho moc nechcete čistý pokoj a slušnou koupelnu, koupelna v druhém hotelu byla ušmudlaná se zapranýma ručníkama a vytržený fén ze zdi, to byla škoda protože to jsme byli ještě u moře takže jsme se k večeru šli koupat a na večeři jsem šla s mokrýma vlasama. V tomto hotelu jsem byli jediní Evropani hotel byl za zenitem a využívali ho převážně Indové. Jinak ostatní ubytování bylo fajn a musím říct, že po náročném denním programu čistý a útulný pokoj potěší.

Pláž
U druhého hotelu se šlo zvláštním mostem přes železnici k moři ,ale mělo to svojí atmosféru a moře bylo nádherné a teplé akorát jsme byli trochu za exoty jediní bílí a ve dvojdílných plavkách. Na této pláži byli jen místní a i služby hotelu využívali maximálně Indové.

Pláž u posledního hotelu Hibiscus byla neupravovaná bez lehátek s nahromaděnými odpadky a se špatným vstupem do moře což nás zklamalo a dcera 10 let se vlastně vůbec nevykoupala hned pod písečným srázem je hloubka a neustále tam naráží divoké vlny , které nám smetly a šly nám vysoko nad hlavu tak to bylo spíš topení než plavání. Zkusili jsme to dvakrát a pokaždé jsme utekli. Místní říkali že tam to na koupání vlastně není že to jsme měli mít hotel blíž ke Colombu nebo dál ke Galle. Tenhle hotel na závěr na odpočinek byl špatný.

Žaneta D., 06.01.2018, Datum pobytu: 21.12.2017 - 2.1.2018
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel: Hibiscus Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,8 Celková spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost Zobrazit celou recenzi

Lenka, 05.01.2018, Datum pobytu: 15.12.2017 - 2.1.2018
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel: Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Místo (moře a pláž) super, hotel dobrý, jídlo vynikající ... není co dodat.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Místo (moře a pláž) super, hotel dobrý, jídlo vynikající ... není co dodat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velikánský s přístupem přímo do zahrady (vloni jsme byli v patře a žádný problém). Pravidelný kvalitní úklid. Jen nesmí člověk počítat s nějakými extra úložnými prostory (málo poliček nebo přihrádek ve skříni). WiFi i na pokojích (mimo případů, kdy neználci otáčejí na chodbě antény).

Strava
Místní strava od extra pálivé po lehce kořeněnou. Vždy taky něco "evropského". Saláty. Dezerty. Vždy bohatý výběr všeho (ani ochutnat se vše nedalo).

Služby hotelu
Dobrý standard (bez výhrad). Personál vždy příjemný a ochotný.

Pláž
Ubytování 30 metrů do moře. Pláž asi 20 m široká a několik kilometrů dlouhá s jemným pískem. Na pláži jen nemnoho lidí (nejvíc v neděli odpoledne tak asi 200 lidí na celé té dlouhé pláži !). Moře teplé (26 ÷ 28 °C) s pozvolným vstupem a všude s pískem na dně. Vlny přiměřené (od 0,5 m do 2,5 m - vloni až 4 m). Pozor na proud podél pláže asi 100 m od břehu. Po monzunové bouři voda trochu zkalená, ale v podstatě i tak velmi čistá. Sprchy se sladkou vodou u vstupů z pláže do zahrady. Lehátka jen na zahradě hotelu.

Zbyněk Smetana, 04.01.2018, Datum pobytu: 28.11. - 13.12.2017
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel: Koggala Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,6 10 dní v ráji..

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
10 dní v ráji.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný pokoj s výhledem do palmové zahrady s bazénem a na oceán. Bazén byl úžasný.Každý den skvěle vyčištěn.Nikdy nás v něm nebylo víc než my dva)Lehátko, poduška, osuška, vše vám ochotně přinese plavčík.Každý si najde svůj koutek.

Pokoje velké a útulné.Obrovská postel, klimatizace, konvice na čaj i kávu, trezor a minibar. Krásná koupelna s dešťovou sprchou. Balkon s posezením a v našem případě s vanou. Sušák na plavky. Popelník.

Úklid pokojů dvakrát denně!

A vždy něco navíc ;) Jako třeba...hejna papoušků podle kterých by se daly nařídit hodinky,kaloni kroužící nad hlavou, veverky, motýli, vrány, krabi...prostě malá ZOO na pláži...potkáte krávy, slona, chlapa s opicí a všichni jsou velmi přátelští

Strava
V případě polopenze nepřeberné množství jídla. Snídaně formou bufetu, teplá i studená jídla, ovocný bar, mléčný bar, několik druhů fresh džusů, a podobné. Večeře formou bufetu, nebo z karty, vždy velmi chutné a nádherné jídlo.

Jídlo kupované na "ulici" - vždy velmi chutné a za pár korun, ať už rýže s čímkoliv, Kottu roti, nebo cokoliv jiného od místního prodavače. Jedli jsme vše a bez sebemenších střevních potíží, i voda z vodovodu u místního doma byla OK :D

Služby hotelu
Hotel byl jedním slovem kouzelný..! Skvělý servis, splnili vše co nám viděli na očích. Velmi skromní a usměvaví lidé. Ochotně Vám přinesou na co budete mít chuť na pláž, k bazénu či na pokoj. Naprosto je odbouráte, když poděkujete sinhálsky ;)

Pláž
Čistá a každý den ráno uklizená. A jak to má být, tak je všech. Takže si tam sem tam rybáři rozloží sítě a suší ryby :) Každý den můžete přihlížet výlovu ryb.Je to skvělý zážitek.Nemusíte se bát a klidně jim běžte pomoct.Příjemný žlutý hrubší písek, dlouho do oceánu je vody po pás, ale velmi silný proud. Houpání na vlnách je super zážitek ;)

Daniel K., 03.12.2017, Datum pobytu: 17.11. - 28.11.2017
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel: Taprobana Wadduwa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622