Srí Lanka Srí Lanka

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 20 200 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 20 200 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 7,6 Hotel v pořádku, pláž a oceán hrozný

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel v pořádku, pláž a oceán hrozný Zobrazit celou recenzi

Strava
Jídlo měli výborné

Služby hotelu
Dávat si pozor, místní zaměstnanci co uklízí pokoje, tak kradou.

Pláž
Hrozná, špína, smrad, jedná z nejhorších pláži a místní lidé se neumí ke své zemi chovat, zvířata v hroznem stavu a jsou na ně hrubá.

Michaela Vávrová, 12.02.2019, Datum pobytu: 1.2. - 9.2.2019
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hotel: Carolina Beach (Chilaw)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Pohoidová dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pohoidová dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování prostorné každy den úklid čisté ručníky uklizeno

Strava
Strava byla pestrá

Služby hotelu
Služby v hotelu byly kvalitní velmi milý personál

Pláž
Plaž byla udržovaná,čista, lidí málo, koupani v moři špatné, velké vlny, které

stahovaly do moře, u hotelu velký bazen kde se dalo dobře plavat

Zuzana Thamová, 03.02.2019, Datum pobytu: 14.1. - 29.1.2019
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hotel: Carolina Beach (Chilaw)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1,4 Rád cestuji a myslím, že už jsem kousek světa projel ale toto jsem ještě nezažil. Nejsem náročný a většinou mi stačí hotel se ***...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Rád cestuji a myslím, že už jsem kousek světa projel ale toto jsem ještě nezažil. Nejsem náročný a většinou mi stačí hotel se *** hvězdami. Tento hotel však neodpovídal ani jedné*! Při příjezdu na tzv. "hotel" jsem byl nemile překvapen, že personál za prvé ještě spal, ale hlavně o mém příjezdu evidentně nic nevěděl. Po delším hledání na tzv. recepci ( recepci představoval jeden stůl v atriu hotelu a sešit kdesi v jednom šuplíku), jsem byl ubytován. Jinak ale určitě stojí za to tento ostrov navštívit. Exotika na každém kroku a neodmyslitelně krásná flóra i fauna. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Při příchodu na pokoj !!! jsem měl pocit, že jsem přišel do svého rekreačního domku, který mám přímo na břehu Labe, vlhkost čpěla z každého koutu. Chápu, že jsem byl v oblasti, kde je zasáhla, snad nejvíce z celé Srí Lanky, ničivá vlna tsunami, ale já jsem na tom nebyl po povodních u nás o nic lépe. Z mého domečku mi koukal jen komín, ale přes to je dnes již bez problémů obyvatelný a suchý ( a to v našich zeměpisných šířkách není takové teplo jako tam!) Když jsem se chtěl oholit, musel jsem použít svoji "čelovku" (vozím ji pro jistotu vždy s sebou) a pověsit jí na kabely nad zrcadlem, kde evidentně mělo být světlo, ale kde nic, tu nic! Slibovaný fén na vlasy a ostatní běžné věci, jako např. alespoň malá lednička na chlazení nápojů v těchto teplotách, byla utopie. I když jsem požadoval pokoj min. v patře, chápal jsem, že tento mohu mít jen za příplatek! (a to požadovaný pokoj nebyl ani zdaleka s výhledem na oceán?!) Nakonec jsem byl ubytován v přízemí, bez možnosti večerního posezení před pokojem, byl tam totiž chodník k dalším pokojům, nehledě na to, že přímo před tímto chodníkem bylo parkoviště pro vozidla, permanentně plné a aby toho nebylo málo, většinou řidiči k pokoji nacouvali, tak že i "příjemný "vzduch" až na

pokoji ! Vrcholem bylo, že ložní prádlo za celý pobyt nikdo nevyměnil, o vynesení koše jsme se museli postarat sami vyndáním před pokoj, a při spotřebování toaletního papíru jsme museli požádat na tzv. recepci o nový!!! O tom, že jsem v noci málem způsobil ekologickou katastrofu tím, že jsem po použití toalety málem zašlápl nějakého zajímavého brouka pod umyvadlem, už ani nechci mluvit.

Strava
Tak to bylo také zajímavé. V propozicích k zájezdu byla informace, že strava bude podávána formou švédských stolů!!! K našemu překvapení nám byl podáván každý den jídelní lístek s neustále se opakující nabídkou. Švédského stolu jsme se dočkali až když byla v prostorách hotelu, v hezké jídelně, kam nás turisty nevpustili za celý pobyt!!! , místní svatba. Zůstaly po ní pečlivě připravené švédské stoly, včetně nespotřebované stravy, čehož personál obratně využil k naší večeři. Po této události se vše vrátilo k předchozí nabídce.

Služby hotelu
O službách už se nechci dál rozepisovat, nebylo by kromě shora uvedeného psát o čem !!! Pouze dodám, že při hledání informací k našemu transferu na letiště při odjezdu, jsem se musel pracně domlouvat s personálem kdy vlastně a v kolik hodin pro nás někdo přijede! Nějaká tabule s informacemi neexistovala.

Pláž
Pláž odpovídala zdejší mentalitě a úrovni hotelu. V prostoru k hotelu každé ráno hrabali písek od nečistot, ale hned vedle oplocení dvora hotelu byla slušná skládka odpadů. To, že běžně na pláži potkáte krávy a nespočet toulavých psů, neodmyslitelně patří ke zdejšímu normálu.

Jindřich, 31.01.2019, Datum pobytu: 11.1. - 22.1.2019
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel: Green Shadows Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: 9,4 S pobytem jsme byli velmi spokojeni.Ale opět problém s cestovní kanceláří, která nám udělala z desetidenní dovolené jenom sedmidenní....

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S pobytem jsme byli velmi spokojeni.Ale opět problém s cestovní kanceláří, která nám udělala z desetidenní dovolené jenom sedmidenní.

Již se nám to s touto cestovní kanceláří stalo, říkali jsme si že s nimi už nikam nepoletíme, nic méně jsme to zkusili ještě jednou a opět se potvrdilo to samé.

Osm nocí na hotelu znamená,že první den přijedete na hotel v 10 večer a osmou noc nás vypakovali již v 11 večer .

Tudíž bych toto nepovažoval ani za noc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše čisté denně čisté ručníky, uklizeno spokojenost.

Strava
Stava dobrá rozmanitá každý si vybere co mu chutná ,jenom neumí moc upravit vepřové maso ,ale hodnotím určitě kladně obsluha milá ochotná a usměvavá.

Pláž
Krásná písčitá pláž kde se prohání toulaví psi ,ale ani si vás nevšimnou a dokonce přišla i kráva s teletem .

Karel Kumštár, 28.01.2019, Datum pobytu: 16.1. - 25.1.2019
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel: Mermaid & Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

5 fotografií

Celkem: 7 Dovolená se nám libila, hotel je už starší a na vybavení je to znat, ale vzhledem k tomu, ze jsme se na pokoj chodili pouze vyspat, tak...

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám libila, hotel je už starší a na vybavení je to znat, ale vzhledem k tomu, ze jsme se na pokoj chodili pouze vyspat, tak nám to stačilo. Zobrazit celou recenzi

Bohumila S., 28.01.2019, Datum pobytu: 16.1. - 25.1.2019
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hotel: Carolina Beach (Chilaw)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Srí Lanka