Srí Lanka - Negombo Srí Lanka

 • Doprava letecky

  10:00 h

 • Popis

  Negombo není daleko od letiště, proto bývá po náročném letu první zastávkou za odpočinkem. Jsou zde široké pláže, hotely, restaurace, půjčovny aut či motorek, společnosti tady organizující výlety. Pláže jsou klidné, občas vypadají trochu omšele, ale celkově jsou tropicky půvabné. Tuto oblast tsunami zasáhlo jen minimálně. Všude jsou zde k vidění malé kapičky, Negombo je totiž domovem tamních křesťanů, kterým se říká Karavové (Karavas). Holanďané zde vybudovali kanál (Hamiltonův kanál) a ve velkém obchodovali s kořením, hlavně se skořicí, která zde roste. Daří se zde rybářství, které je po léta zdrojem financí a obživy. Byl tady také po léta jeden z nejvýznamnějších rybářských přístavů. Místní obyvatelé zde používali oruwa, což jsou speciální lodě, katamarány, které se vyrábí vykotláním kmene. Používají se dodnes.

  Letovisko se dělí na pláž město samo. Pláž je dlouhá několik kilometrů a podél ní se táhne ulice Lewis Place (dnes Porutota Road). Zde najdete plno obchůdků, barů, restaurací, ale také počítejte s nepořádkem, vránami či kozami. V centru města najdete poštu, směnárny, možnost připojení k internetu, ale s platebními kartami ze zahraničí tu pravděpodobně nepochodíte. Autobusové i vlakové nádraží jsou kousek od sebe a také v centru. K zapůjčení jsou zde např. motorky nebo ?rail bike?, což je něco jako kolo na železnici. Na nákup suvenýrů je zde plno malých krámků. Ubytování je všude dostatek, hotely či penziony jsou často průměrné kvality a zaměřují se na zájezdy. Ale dá se zde najít i luxusní hotel.

  Staré historické město leží v Negombské laguně. Jsou zde koloniální památky. Holanďané tu postavili pevnost, kterou téměř celou zbourali Britové a postavili zde vězení. Vězení i pozůstatky pevnosti jsou přístupné. Severní rameno laguny je plné lodiček pod tropickými stromy. Kousek od Custom House Road leží kostel sv. Marie, překrásný růžový kostel postaven v neoklasicistním stylu s až kýčovitým ?srí lanským? oltářem. Toto msto je unikátní míšení buddhistické, muslimské a hinduistické tradice.

  Na severu jsou čtyři negombské pláže, které lemují hotely a penziony. Turisté se tu koupou většinou v bazénech u hotelů, protože je tu moře poměrně rozbouřené. Na výlet se zde můžete vydat na lodi oruwa či motorovým člunem. Jezdí se obdivovat moře, korálové útesy, vodní ptactvo, výlety se dají spojit s potápěním či rybolovem na moři. Ten je možný přes den ale také noční rybolov. Loď si pořídíte tak, že si ji najdete přímo v přístavu. Jejich majitelé často čekají na turisty. Výlet si objednáte také v hotelu. Z Negomby si můžete dopřát i několikadenní výlet, dopravu do jiného města nebo cestu po celém ostrově. Ve městě jsou k dispozici kvalifikovaní průvodci.

  K jídlu zde doporučujeme ochutnat mořské plody, hlavně kraby a garnáty. Ale vybrat si můžete z různé škály restaurací. Další možností výletu je 15km od Negomby přírodní rezervace Muthurajawela, kde jsou mokřady, množství vodního ptactva, ale také krokodýli a makaci či poloopice. Na sever od Negomby je drsné skalnaté pobřeží a velký příboj. Ubytování je možné ve Waikkal, kde se díky dobré hlíně vyrábí dlaždice, nebo v městečku Chilaw, kde je pozoruhodný hinduistický chrám. Nachází se zde Národní park Wilpatu, který leží u městečka Puttalam.

Nejnovější recenze Srí Lanka - Negombo

Celkem: 9.8 12 hodin letu

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
12 hodin letu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobrý

Strava
Pokuta

Pláž
Pláž je žlutá písčitá, teplota dobrá, ale bohužel jsem se na ní ani za 1 týden nemohl vykoupat kvůli silným vlnám. Zůstaly 3 bazény, což bylo příjemné.

Csaba Szilveszter H., Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 26.02.2024, Datum pobytu: 13.2. - 21.2.2024
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Blue

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.9 Se vším jsme byli spokojeni, ale na pokoji bylo mnoho komárů. Přes den ustupovali a v noci útočili.

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Se vším jsme byli spokojeni, ale na pokoji bylo mnoho komárů. Přes den ustupovali a v noci útočili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše bylo adekvátní.

Strava
Se vším jsme byli maximálně spokojeni.

Služby hotelu
Vše bylo adekvátní.

Pláž
Pláž byla v docházkové vzdálenosti. Nebylo tam plno, dost foukalo, s velkými vlnami. Také jsme se koupali v bazénu.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 19.02.2024, Datum pobytu: 6.2. - 14.2.2024
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Jetwing Blue

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 8.5 S hotelem jako takovým jsme byli spokojeni, ale služby CK nic moc. Za prvé počítejte s tím, že se vám může stát jako nám, že po 24h cestě...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
S hotelem jako takovým jsme byli spokojeni, ale služby CK nic moc. Za prvé počítejte s tím, že se vám může stát jako nám, že po 24h cestě dorazíte na hotel a v 5:30 ráno vám řeknou, že musíte počkat na pokoj do 14:00, takže si předem ověřte u cestovky, zda máte early check-in nebo ne, abyste nebyli překvapení jako my. Už při transferu na hotel jsme měli dle informací od CK dostat uvítací dopis a informace o čase vyzvednutí zpět na letiště v den odjezdu. Samozřejmě jsme informace nedostali a info o transferu na letiště jsme dostali až odpoledne poslední den pobytu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v celkem dobrém stavu, na přespání úplně bohatě stačí. Pokoje jsou vybavené A/C i větrákem. Akorát je na pokoji zvláštně řešená koupelna, kdy se při sprchování stane z koupelny bazén. Mini sprchový kout a hned vedle toho skleněná stěna a WC. Pokoj byl denně uklizený, vyměněné ručníky, doplněná kosmetika, toaletní papír a 2 malé PET lahve vody.

Strava
Na snídaních je převážně typické místní jídlo, vajíčka, zelenina, ovoce, pečivo. Žádné salámy nečekejte. Co se týče večeří, tak byl lepší výběr než na snídaních, sladké, slané, hodně ovoce, zelenina, saláty,

Služby hotelu
Velmi milý personál, všichni se usmívají, pomáhají vám a jsou vstřícní. V hotelu je dostupná free wi-fi, bar u bazénů, směnárna, recepce nonstop.

Pláž
Pláž hned u hotelu je celkem čistá, akorát počítejte s místními prodejci všeho (kšiltovky, šátky, trička atd.), takže hotel má umístěná lehátka u bazénů, kam si prodejci nedovolí jít, jinak byste si neužili ani chvilku klidu.

Martina M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.03.2019, Datum pobytu: 8.3. - 16.3.2019
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Camelot Beach

Celkem: 8.6 Hezký hotel s milým personálem v dobré lokalitě - ihned u rozlehlé pláže, v blízkosti se nachází spousta obchůdků.

 • 8.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hezký hotel s milým personálem v dobré lokalitě - ihned u rozlehlé pláže, v blízkosti se nachází spousta obchůdků. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování hezké, odpovídající ceně.

Strava
Jídlo bylo velmi rozmanité, velký výběr salátů, příloh a masa. Vynikající zákusky a ovoce!

Služby hotelu
Personál byl milý a ochotný, wifi všude - na pokojích i na pláži. Nemám co vytknout.

Pláž
Pláž ihned u hotelu, hezká, málo lidí, velké vlny, jen kdyby se místní lidé více starali o její čistotu. Každý den moře vyplavilo spoustu odpadků :-( I při koupání se nám stalo, že jsme stoupli např. na lahev atd. Srí Lanka je krásná země a myslím, že místní by se o přírodu měli více starat, i ve městech a na jejich okrajích se nacházelo spousta odpadků.

Denisa T., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 23.04.2018, Datum pobytu: 8.4. - 18.4.2018
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Goldi Sands

Celkem: 8.8 spokojenost

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
spokojenost

Ondřej Pelcman, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.07.2016, Datum pobytu: 3.4. - 14.4.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel: Rani Beach Resort

Všechny recenze Srí Lanka - Negombo