Srí Lanka Srí Lanka

 • Zdraví

  Před cestou na Srí Lanku je vhodné absolvovat očkování proti tyfu, tetanu, dětské obrně, meningitidě, japonské encefalitidě, hepatitidě typu A, vzteklině, neštovicím, choleře a žluté zimnici. Hned po příletu na Srí Lanku a následném přechodu na místní stravu je nutné počítat s možností žaludečních problémů. K plné aklimatizaci na prostředí Srí Lanky je nutno vyčkat asi dva týdny. Do té doby hrozí apatie, únava či bolesti hlavy. Důležitý je neustálý přísun tekutin, abyste se vyvarovali dehydrataci organismu. Velmi důležité je také zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích.

  Po celou dobu pobytu na Srí Lance je také vhodné brát antimalarika. Doporučuje se používat repelent před hmyzem nebo v místnostech elektrické odpuzovače. Pokud vás přece jen komár štípne, potřete ranku některou z místních mastí, které jsou velmi účinné (např. Cerimide, Crotamiton, Malathion apod.).

  Před silným sluncem je třeba chránit se pokrývkou hlavy nebo pobytem ve stínu a užívat opalovací krémy se silným ochranným faktorem.

  Ještě před odjezdem na Srí Lanku je velmi vhodné si sjednat cestovní zdravotní pojištění, které pokryje případné léčebné výlohy nutné k vašemu ošetření. V případě, že nebudete pojištění, budete nuceni zaplatit veškerou lékařskou péči z vlastních zdrojů.

  Úroveň zdravotnictví na Srí Lance je poměrně dobré, nicméně s úrovní zdravotnictví v EU se nedá srovnávat. Pokud bude návštěva lékaře nevyhnutelná, požádejte o doporučení zdravotnického zařízení v hotelech vyšší kategorie. I na Srí Lance platí, že kvalitnější péče vám bude poskytnuta na soukromých klinikách.