Srí Lanka - Hikkaduwa Srí Lanka

 • Doprava letecky

  10:00 h

 • Popis

  Městečko Hikaduwa patřilo po léta k turistickému ráji plném hotelů, penzionů a dokonalých pláží. Ovšem dnes je situace poněkud jiná. Velká část hotelů se neudržuje ve stavu, který by si zasloužily. Ubytování se nabízí na každém rohu, je zde tedy velká konkurence, ale i přesto není ubytování kdovíjak přepychové. Ceny jsou zde dost vysoké, mimo sezónu klesají až na 50%. Ovšem mimo sezónu je monzunové období, tudíž nevhodná doba na dovolenou. Velkou ránu městu zasadilo tsunami, při kterém zde zahynul velký počet lidí. Město se ale nevzdalo a snaží se následkům čelit. Opravují se hotely, železniční trať, obětem tsunami nyní turisté chodí zapalovat svíčky a při pohledu na tragická místa nevěřícně kroutí hlavami, co toto neštěstí napáchalo. Hikaduwa se může pochlubit největšími potápěčskými školami na Srí Lance. Potápěčské období je zde od listopadu do dubna, turisty lákají korálové útesy nebo podvodní prohlídka vraků, která je velkým dobrodružstvím. Korálová rezervace je na severu města a byla založena v roce 1988, aby chránila prostor v moři, který je jen pár metrů hluboký. Korály jsou zde ovšem z velké části mrtvé a kdysi na skvosty moře je teď tristní pohled. Za to mohou majitelé člunů, kteří po léta znečišťovali okolí. Pokud se nepotápíte, neváhejte vyzkoušet windsurfing, podmínky jsou pro něj na Hikaduwě ideální.

  V samotném městě si můžete prohlédnout buddhistické chrámy. U autobusového nádraží leží jeden z nich, moderní buddhistický chrám Gangarama Mahavhara. 1,5km severně od města leží Seenigama, což je chrám zasvěcený božstvu Deolovi, bohu odplaty. Dále na sever leží Purana Totagama Kaja Mashavihara. Chrám byl zničen a v roce 1805 přestavěn do dnešní podoby se zachovanými původními freskami. 4km na jih od města leží město Dodanduwa, kde se nachází zajímavý chrám Kumarakanda Vihra, k němuž vede ohromující schodiště. I jeho okolí stojí za zhlédnutí. Na jih od komplexu Coral Gardens Hotel je Wewala, turistické centrum Hikaduwy, kde je největší možnost ubytování. Většina leží mezi silnicí Galle Road a mořem, proto je tu poměrně hlučno. Pokud chcete najít klidné místo, doporučujeme dále od silnice. Cesta do města je kromě auta možná vlakem nebo autobusem. Jak autobusové, tak vlkové nádraží leží na severu města. Velký pozor si dejte při odjezdu, protože autobusy neodjíždějí přímo z nádraží, ale z vedlejší ulice směrem k moři.

Nejnovější recenze Srí Lanka - Hikkaduwa

Celkem: 6 hotel ušel Srí Lanka nádherná, ale výletovali jsme sami

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
hotel ušel

Srí Lanka nádherná, ale výletovali jsme sami Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ušlo

hotel už je starší

Strava
stravu jsme měli polopenzi a vadilo nám, že nezahrnovala nápoje. A nikde to nebylo zmíněno, že nápoje jsou za poplatek.

Služby hotelu
dobrý

Pláž
pláž výborná

Monika Wiacková, 29.11.2017, Datum pobytu: 14.11. - 23.11.2017
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel: Lanka Supercorals

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (3)

Celkem: 9,4 Příjemný luxusní hotel s vynikajícím stravováním, ale tragickým wifi v tropickém ráji.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný luxusní hotel s vynikajícím stravováním, ale tragickým wifi v tropickém ráji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje, pohodlně zařízené. Velký balkón s pohovkou a stolem se židlemi.

Strava
Obrovský výběr vynikajícího jídla, často připravovaného několika kuchaři na místě. Převážně místní jídlo, tudíž většina pálivá. Parádní dortíky a zmrzliny.

Služby hotelu
Wifi stála za starou belu. Každou minutu jsem se musel znovu připojovat. To už je lepší jet s knížkou a být offline. Digitální detox.

Hezký bazén, voda horká. Spousta lehátek, sprchy s teplou vodou. Sem tam prošel varan, všude se proháněly veverky.

Pláž
V červenci byly dost vlny, pro děti to na plavání nebylo. Skákání ve vlnách byla ale legrace. Moře teplé, voda ale byla kalná, takže na šnorchlování to v tento měsíc není. Skoro denně připlavávaly želvy a mohli jste je krmit řasami. Po nás chtěli místní 20 USD.

Leoš L., 25.07.2017, Datum pobytu: 12.7. - 21.7.2017
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel: Hikka Tranz by Cinnamon (ex. Chaaya Tranz)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 6 Menší hotel přímo na pláži, ale s horším přístupem do vody. Příjemný personál a pokoje orientované s výhledem na moře.

 • 4 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Menší hotel přímo na pláži, ale s horším přístupem do vody. Příjemný personál a pokoje orientované s výhledem na moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou rozmanité. Od malých starších po nově zrekonstruované větší deluxe pokoje. Některé další pokoje jsou v přízemí, takže nemají výhled - pouze malou verandu a vysokou zeď. Menší starší pokoje mají starý nábytek a malou starou koupelnu (do sprchového koutu se ani nevejde dospělý chlap). Vyplatí se připlatit si za pokoj.

Strava
Výběr byl pestrý - maso, ryby, kořeněné směsy a místní speciality. I sladkosti a dezerty. Snídaně pestré - palačinky, omelety, vajíčka i jogurty a musli. Obsluha vždy příjemná.

Služby hotelu
sporty, animace v cizím jazyce ok. Recepce 24 hod a všichni milí a příjemní.

Pláž
krásná, přístup na ni byl horší. Skvělé na surf i na šnorchlování. Často připlave želva

Jitka K., 18.02.2017, Datum pobytu: 19.10. - 28.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel: Citrus Hikkaduwa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi dobrý. Očekává se všimné jak v restauraci, tak na pokojích a u bazénu.Ale není nevkusně vyžadováno.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý. Očekává se všimné jak v restauraci, tak na pokojích a u bazénu.Ale není nevkusně vyžadováno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídající,zařízení běžné a mírně opotřebované, personál všem našim požadavkům vyšel vstříc. Vše čisté, ručníky měněny a úklid prováděn každý den, i společné prostory vždy čisté.Dojem kazily jenom ramínka ve skříni, sesbírané jakoby z obchodů,takže neodpovídali průměru závěsné tyče a vše padalo.Všechny pokoje mají balkon nebo terasu a jsou otočené k moři, takže hluk z rušné ulice, je tlumen.Pěšky chodit je po ulici skoro nebezpečné, ale všude Vás dopraví levné Ťuk Ťuky. Jejich majitelé Vám nabídnou i zajištění denních i vícedenních zájezdů po Srí Lance za dobrou cenu a nutno říct, že jsou dobře organizované a připravené. Můžete se domluvit s jedním člověkem, který bude po celou dobu Vašim průvodcem.

Strava
Strava chutná, výběr ovoce a zeleniny, sladkosti, jídla mezinárodní i regionální. Všeho dost.Prostor ke stolování příjemný.

Služby hotelu
Personál milý,ochotný. Bazén čistý, dostatečně velký, každý den měněny ručníky, služba u bazénu velice ochotná.Bylo ovšem nutné obsadit lehátka ráno v šest, aby jsme měli výhled na moře a příjemnější ovzduší. Pár lehátek vždy chybělo úplně a lidi seděli na lavičce u bazénu.Restaurace i bar je dražší, takže se tu moc lidí mimo polopenzi nepohybovalo. Mírné zlevnění by bylo prospěšné i pro hotel. V této době byly prakticky číšnici nevyužiti.

Pláž
Pláž i moře čisté, vadilo nám jenom velké množství lodiček, kotvících před hotelem.Byla dost cítit nafta a omezovaly koupání.Pláž je veřejná, tudíž lehátka na pláži nejsou. U tohoto hotelu to nevadí , je v bezprostřední blízkosti moře.

Šnorchlovalo se přímo před hotelem anebo na blízkém ostrůvku, kam jezdili loďky i s proskleným dnem. Na pláží si můžete domluvit jakýkoliv zájezd o něco levnější než v hotelu.Pozor, silné proudy v moři, takže plavání bez ploutví skoro nemožné.

Alois Hluštík, 17.02.2017, Datum pobytu: 29.1. - 14.2.2017
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel: Coral Sands

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Bezvadný zážitek,bez starostí.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bezvadný zážitek,bez starostí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl vždy čistý,prakticky zařízený,s výhledem na moře.Super.Hotel příjemný,nic okázalého.

Strava
Jídlo bylo chutné,hodně kořeněné - indické,byl velký výber možností a dostatek všeho.Obsluha příjemná.

Služby hotelu
Vše co jsme potřebovali stačilo nahlásit do recepce a vždy nám vyšli vstříc.Bohužel bylo nabízené fit centrum a to v hotelu není.

Pláž
Pláž malá,přístup do vody skalnatý.Možnost koupání -kousek od hotelu na písečné pláži.Voda čistá.

Hana, 31.10.2016, Datum pobytu: 19.10. - 28.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel: Citrus Hikkaduwa

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Srí Lanka - Hikkaduwa

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622