Srí Lanka Srí Lanka

 • Jak trávit čas

  Sport

  Nejrozšířenějším sportem na Srí Lance je vzhledem k jejím přírodním podmínkám logicky potápění. Nejlepší kurzy potápění můžete absolvovat v oblasti Hikkaduwa a Tangalla. Na své si při pobřeží ostrova přijdou i nadšení surfaři, kteří by jistě měli poznat proslulou surfařskou zátoku Arugam. Příroda Srí Lanky se výborně hodí také pro pěší turistiku. Vhodnou kombinaci tras si můžete naplánovat přesně podle svého zájmu a požadavků na náročnost terénu.

  Ochutnávka místní kuchyně

  Srílanská kuchyně se svými znamenitými specialitami patří na vrchol světových kulinářských zážitků. O tom svědčí bezpočet kvalitních restaurací, které můžete v rámci poznávání výjimečných chutí ostrova navštívit. Mezi ty nejvyhlášenější restaurace na západním pobřeží Srí Lanky patří Catamaran Beach Restaurant s pokrmy tradičního levného občerstvení, atraktivní mořská restaurace Fisherman?s Villa, především milovníky masa oblíbená Frankfurter - Lavinia, o něco dražší podnik Golden Mile nebo bezstarostná hospoda Lion Pub.

  Zábava a noční život

  Hlavní město Srí Lanky je i přes noc poměrně klidné, rušněji je jen v bezprostředním okolí barů, nočních klubů a kasin. Většina těchto podniků bývá součástí luxusnějších hotelů a jejich charakter připomíná evropské podniky tohoto typu. Pro hotelové hosty je vstup zdarma, ostatní musí zaplatit vstupné ve výši několika set rupií.

  Kultura a svátky

  Moderní kino najdete na Srí Lance jen jedno a to pouze v samotném hlavním městě. Promítá především komerční filmy a jasné kasovní trháky. Pokud zatoužíte po troše nezávislosti, zajděte do některého ze straších kin.

  Největším kulturním centrem na Srí Lance je Lionel Wendt Theatre and Art Gallery v Cinnamon Gardens. Komplex nese jméno slavného srílanského fotografa a bývá dějištěm různých tanečních, hudebních a dramatických představení.

  Náboženské vyznání obyvatel Srí Lanky oslavuje celou řadu událostí a svátků. Turisticky nejatraktivnějším svátkem je svátek Kandy Esala Perahera, oslavovaný 10-ti denní slavností na přelomu července a srpna. Nedílnou součástí oslav jsou barevné tance, divoké bubnování a poutavá přehlídka slonů.

  Nakupování

  Příležitostí k nakupování budete mít na Srí Lance opravdu mnoho. Vybírat můžete ze široké nabídky tradičních řemeslných výrobků, sortimentu originálních moderních obchodů s textilem, hračkami, papírenským zbožím, knihami, klenoty nebo kvalitním čajem.