Srí Lanka Srí Lanka

 • Zajímavá místa

  Zajímavých míst najdete na Srí Lance skutečně mnoho. Velkou část turistů nalákají k návštěvě ostrova jeho pláže. Jsou pokryté třpytivým bílým pískem a ohraničují je vzrostlé kokosové palmy, jež vrhají stín mnohdy až k zářivě lesklé hladině moře. Stejně tak jako malebné pláže, tak i mořská voda je nádherně čistá a příroda v okolí civilizací jakoby nedotčená a neporušená. Mezi ta nejkrásnější centra plážového odpočinku patří Hikkaduwa, Unawatuna a Nilaveli.

  Příjemným kontrastem ke krajině tropického pobřežního pásma pláží jsou vrcholky hor, majestátně se tyčících nad ostrovem. Na své si zde přijdou především milovníci pěší a horské turistiky, a také přívrženci dobrodružných výprav za poznáním rozličných kultur a jejich života. Můžete si dopřát nádherný výhled na okolní planiny, navštívit továrnu na výrobu čaje nebo se prostě jen tak projít okolo horského jezera.

  Během svých cest za objevováním krás srílanské přírody můžete spatřit celou řadu pozoruhodných rostlin a vzácných živočichů. Můžete ve volné přírodě pozorovat jeleny, daňky a někde dokonce i levharty. S jejich největší koncentrací se setkáte na území deštných pralesů, přírodních rezervací a národních parků. Při jejich návštěvě byste určitě neměli zapomenout na dodržování zásad nezbytných pro pohyb v těchto oblastech a sloužících k uchování přírodního bohatství země. Největší atrakci živočišné říše na Srí Lance ? slona, si nejlépe prohlédnete ve sloním útulku Pinewala.

  Na Srí Lance se ale nemusíte kochat pouze zákoutími přírody. Velmi atraktivní jsou také zříceniny historických měst a skalní pevnosti. Navštivte například Yapahuwu, Dambullu nebo Buddhu z Aukany.

  Vzhledem k nevelké rozloze Srí Lanky stihnete i v relativně krátké době poznat mnoho míst. Pokud k tomuto účelu budete mít dokonce k dispozici vlastní dopravní prostředky, bude to pro vás velká výhoda. Podle toho, kolik času chcete na ostrově strávit, je vhodné, předem celý pobyt naplánovat a dobře si rozvrhnout výletní trasy, abyste stihli vidět a prožít co možná nejvíce z toho, co vám tato krásná a jedinečná země nabízí.