Uzbekistán Uzbekistán

 • Další upozornění

  Platí přísný zákaz dovážet do země pobuřující, pornografické a protistátní materiály. Přes hranice nesmíte převézt bezpilotní drony a v Uzbekistánu je používat. Jakékoliv drogy jsou ilegální a jejich držení a distribuce se trestá odnětím svobody.

  Na mnoha veřejných místech platí zákaz fotografování. Pokud si nejste pořízením snímku jistí, zeptejte se místních. Do hledáčku by se vám neměly dostat strategické budovy, letiště či nádraží.

  Homosexualita a prostituce jsou ilegální.

  Dbejte bezpečnostních pravidel a nevycházejte za setmění do odlehlých městských částí. Mějte u sebe platný pas s uzbeckým vízem a razítkem registrace pobytu nebo alespoň jejich kopie. Při vstupu do metra, veřejných budov a obchodních center můžete být vyzváni k osobní prohlídce, proto s sebou nenoste nože a další nebezpečné předměty.

  Uzbekistán je muslimskou zemí. Dobře vybírejte svůj oděv. Vyhněte se kalhotám nad kolena, krátkým sukním, hlubokým výstřihům a nezakrytým ramenům. Nepijte alkohol na veřejnosti a v průběhu ramadánu se na ulici neukazujte s jídlem, pitím ani žvýkačkou.