Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 8 490 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 8 490 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 7,6 Celkový dojem velmi dobrý a můžeme doporučit i když by hotel určitou renovaci resp. modernizaci již po mnohaletém provozu zasloužil....

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý a můžeme doporučit i když by hotel určitou renovaci resp. modernizaci již po mnohaletém provozu zasloužil.

Jinak služby bezvadný, ochota personálu zejména v restauraci výborná. Oceán zejména při odlivu bezva na koupání. Schody dolů a zpět nejsou náročný - odměnou je krásný výhled. Zobrazit celou recenzi

René K., 23.03.2015, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:SBH Club Paraíso Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

SBH Club Paraíso Playa, Fuerteventura, Kanárské ostrovy René K. 2015-03-23 7.6 1 10 SBH Club Paraíso Playa

Celkem: 4,2 Hotel, který má svá dobrá léta již hodně dlouho za sebou. Tři hvězdy jsou namístě. Zde se zastavil čas v 80 letech. Klientelu tvoří...

 • 5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Hotel, který má svá dobrá léta již hodně dlouho za sebou. Tři hvězdy jsou namístě. Zde se zastavil čas v 80 letech. Klientelu tvoří vesměs starší až staří lidé, němci, španělé. V okolí samé hotely a soukromé apartmány. Na pláž přes místní nefrekventovanou silnici- slepá ulice, ale po ránu zde couvají autobusy k dalšímu hotelu a jsou dost hlučné. Do bližšího centra cca 2 km, spoustu shopping center, které jsou ovšem obsazené asi tak jako naše vietnamské tržnice - je to někdy až smutné. Promenáda pěšky až do rušnějšího centra (cca 3 km), po břehu moře, písečné duny na konci. Večer není později víceméně kam jít. Za hotelem je mrtvá zóna s dálnicí. Tato část ostrova je vysloveně vyprahlá a bez zeleně. Z letiště cca 30 minut.

Moc krásný výlet kolem ostrova a Puerte de Mogan je taky hezký. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování celkem slušné. 3 výtahy. Pokoj čistý, standardně velký. Vřele doporučuji připlatit si za výhled na moře. V opačném případě se díváte na měsíční krajinu za hotelem, dálnici plnou svištících aut a jste v celodenním stínu.

Strava
Velký výběr, ale jídlo dost často nechutné, neslané, nedochucené, maso vysušené, kompoty dost často zkvašené, ovoce a zelenina v dostatečné míře -to je asi to nejlepší co tam je. Prostě špatní kuchaři, nesnaží se, nebo je jim to jedno jako většině personálu. Jídelna špatně osvícená a působí trochu pochmurně. Personál vesměs zamračený, nestíhající, téměř na hranici ignorance - tzn. své si udělám, nevšímám si vás a vy mě nechte na pokoji.

Voda se získává odsolováním - nepitná na pokoji, ale v blízkém minimarketu 5 l za 1,20E.

Kdo má rád sladké, kupte si Rum+honey, litr za cca 9E, takový místní 20% likér a udělá v puse hezky.

Služby hotelu
Při polopenzi nelze platit v hotovosti, na recepci nutno nabít kartu pro placení, zbytečné a otravující. Veškeré nápoje ve 2 dcl sklenkách a u výčepu celkem plno. Víno, pivo nealko. Hlavně si nekupujte all inclusive - to se fakt nevyplatí. U baru pár nealko a pár koktejlů nevalné chuti, pivo, víno, sendviče, u baru nic moc, betonová dlažba a sterilní prostředí. Celkem 3 hezké bazeny(voda cca 19 stupňů a jeden je vyhřívaný - cca 26 stupňů). Prostředí u bazénů průměr, celkem malá zahrada, lehátek dostatečně, ale místa méně. WI-FI za poplatek 20 E, funguje dost mizerně hlavně ve vyšších patrech. Co je fajn - neřve tu žádná muzika a to nikde. Večer vesměs hudební vystoupení typu jeden saxofonista fučí do nástroje populární melodie... a plno důchodců kolem...

Animátoři nestojí ani za řeč.

Pláž
hezká, široká , písečná pláž cca 100 m od hotelu, na pláži jediný bar jako u bezdomovců, jinak pusto. Voda cca 19 stupňů, čistá, sprchy, možnost šatny na převléknutí žádná.

Anonym, 20.03.2015, Datum pobytu: 7.3. - 14.3.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Beverly Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beverly Park, Gran Canaria, Kanárské ostrovy Anonym 2015-03-20 4.2 1 10 Beverly Park

Celkem: 9 Dovolená splnila naše očekávání i počasí v březnu bylo příznivé.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání i počasí v březnu bylo příznivé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné, čistota v celém resortu.

Strava
Strava a veškerý servis na výborné úrovni, jen nás překvapilo, že dovolená začala večeří a končila snídaní. Oběd je možno zakoupit za 5 Eu.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou na dobré úrovni, my jsme nic neobvyklého nepotřebovali.

Pláž
Pláž je přímo u hotelu a můžete odejít na pláže vedlejší, pokud chcete více soukromí.

Vladimír Brejša, 20.03.2015, Datum pobytu: 8.3. - 15.3.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:SBH Costa Calma Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

SBH Costa Calma Beach Resort, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Vladimír Brejša 2015-03-20 9 1 10 SBH Costa Calma Beach Resort

Celkem: 6,6 Jídlo bylo výborné, pokoj byl starý a neudržovaný.

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Jídlo bylo výborné, pokoj byl starý a neudržovaný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj neodpovídal 4* hotelu, v koupelně byla na zdi plíseň, pokoj byl vybydlený, u skříní nešly posouvat dveře, koberce na chodbách byly špinavé. Venkovní omítky hotelu opadané, celkově zanedbaný hotel.

Strava
Strava byla výborná, bufetové stoly doplňovány. Ke stravě nenáme žádné výhrady.

Petra R., 19.03.2015, Datum pobytu: 8.3. - 15.3.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel:H10 Lanzarote Princess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

H10 Lanzarote Princess, Lanzarote, Kanárské ostrovy Petra R. 2015-03-19 6.6 1 10 H10 Lanzarote Princess

Celkem: 7,6 Asi nejlepší dovolená...hned druhý den jsme si půjčili auto a cestovali...v okolí hotelu jsme se moc nezdržovali. Na ostrově je spousta...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Asi nejlepší dovolená...hned druhý den jsme si půjčili auto a cestovali...v okolí hotelu jsme se moc nezdržovali. Na ostrově je spousta krásných míst a stojí za to je vidět. Opravdu krásná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trošku jednodužší a starší hotel, ale všude čisto a pokoje velmi prostorné. Terasa s výhledem na moře.

Strava
Řekla bych, že málo ovoce..jen banány, jablka a pomeranče. Jinak dalo se vybrat nejsme náročný...tady bych řekla, že ochota personálu trošku vázla.

Služby hotelu
Nemohu posoudit...nic jsme nepotřebovali, moc jsme se na hotelu nezdržovali. Celkově jsme byli spokojeni.

Pláž
Opravdu malá, ale na ranní vykoupání před výletem stačila. Na relaxování a slunění to moc nebylo, jezdili jsme na různé jiné pláže, které nejsou daleko. Moc se nám tam líbilo.

Lucie Hyšková, 19.03.2015, Datum pobytu: 9.3. - 16.3.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Alborada Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alborada Beach Club, Tenerife, Kanárské ostrovy Lucie Hyšková 2015-03-19 7.6 1 10 ALBORADA BEACH CLUB

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800