Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 990 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 990 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 10 Dovolená ve výše uvedenémhotelu byla perfektní.Jak služby hotelu,tak personálu bez nejmenší chyby a naprosto bez připomínek.Poze nás...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená ve výše uvedenémhotelu byla perfektní.Jak služby hotelu,tak personálu bez nejmenší chyby a naprosto bez připomínek.Poze nás mrzelo,že někteří ubytovaní jedinci kazili celkový dojem svým chováním,ničením krásné vegetace a svou bezohledností,za což hotel nemůže!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme velice příjemně překvapeni ubytováním,kdy apartmán byl rozlehlý ,pohodlný a splňoval veškerý konfort.

Strava
Strava byla velice pestrá s obrovským výběrem a pestrostí ať už přímo v hotelu,ale i v restaracích,které jsme měli možnost navštívit.Každý si mohl vybrat a uspokojit své chutě podle vlastního.

Služby hotelu
Služby hotelu shrnu jen do jedné věty.Naprostá spokojenost,vstřícnost a ochota!

Pláž
Pláž byla od výše jmenovaného hotelu cca 150 metrů,přístupnost perfektní,krásný světlý a jemný písek,čistá voda, průzračná,prostě úžasný zážitek.

Marcela K., 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel:Flamingo Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Flamingo Beach, Lanzarote, Kanárské ostrovy Marcela K. 2015-05-27 10 1 10 Flamingo Beach

Celkem: 8,2 Velmi pekne ubytovani. Nastevnici hotelu jsou vetsinou starsi lide. Idealni misto pro relaxaci a odpocinek.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pekne ubytovani. Nastevnici hotelu jsou vetsinou starsi lide. Idealni misto pro relaxaci a odpocinek. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 27.05.2015, Datum pobytu: 3.4. - 10.4.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Arona Gran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Arona Gran, Tenerife, Kanárské ostrovy Anonym 2015-05-27 8.2 1 10 SPRING ARONA GRAN HOTEL

Celkem: 10 Velice luxusní hotel, maximální spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice luxusní hotel, maximální spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné, čisté, každý den chodila uklízečka.

Strava
Obrovský výběr jídel, jaký jsem jinde neviděla. Oceňuji, že tam byla i sezonní zelenina (chřest, artyčoky, zelené fazolky) a ovoce (melouny, čerstvý ananas). Velký výběr masa (dokonce i jehněčí, králičí...), sushi, místní kozí sýr apod. Večeře byla vždy slavnostní - svíčky na stolech, plátěné ubrousky, výběr z několika desítek jídel...

Služby hotelu
Animátoři se velmi snažili dělat zábavu (vodní pólo, aquaaerobic každý den), soutěže - lukostřelba, paintball, ping-pong, večerní zábava zajímavá a různorodá (muzikály, kouzelník, akrobatické vystoupení, vystoupení živých kapel). Další služby - sauna, vířivka, posilovna - vše v ceně zájezdu (měli jsme program all inclusive v only adults area). Také tam bylo hodně barů - i u bazénu. Bazénů tam bylo více, u jednoho z nich hrála denně živá hudba. Veškeré služby byly na vysoké úrovni, personál byl velice zdvořilý.

Pláž
Krásná, čistá, nebyla přelidněná. Občas byly ale vlny tak velké, že nešlo moc v moři plavat.

Anonym, 27.05.2015, Datum pobytu: 10.5. - 17.5.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:Jandia Princess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jandia Princess, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Anonym 2015-05-27 10 1 10 CLUB JANDÍA PRINCESS & SPA

Celkem: 9,2 Pěkný hotel, pěkná pláž (velké rozdíly odliv vs příliv)

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel, pěkná pláž (velké rozdíly odliv vs příliv) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pěkný hotel, standardní úrověň

Strava
vše výborné,jen ryby neochucené, ale to je věc osobního názoru, nelze paušalizovat

Služby hotelu
vše co jsme potřebovali bylo OK

Pláž
pěkná a čistá, blízko

David, 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:Fuerteventura Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fuerteventura Playa, Fuerteventura, Kanárské ostrovy David 2015-05-27 9.2 1 10 FUERTEVENTURA PLAYA

Celkem: 9,6 Vynikající dovolená. Vyjma trošku chladnějšího počasí to nemělo chybu. Ač se všeobecně tvrdí, že na Kanárech je teplota příjemná ke...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vynikající dovolená. Vyjma trošku chladnějšího počasí to nemělo chybu. Ač se všeobecně tvrdí, že na Kanárech je teplota příjemná ke koupání celoročně, tak si to osobně nemyslím. Příště bych jel raději až v červnu kdy bude teplota na koupání příjemnější. Komu vadí, že trochu fouká, tak by měl dovolenou na Kanáry odložit až na září, říjen kdy tam podle místních fouká nejméně z celého roku a vrcholí tam léto. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Tento hotel je naprosto úžasný jednak kvalitou poskytovaných služeb, ale také svým umístěním. Leží přímo na začátku krásné, několik kilometrů dlouhé pláže a také asfaltové cesty pro pěší a cyklisty, vedoucí do nedalekého města Morro del Jable. Zvláštní poznatek je, že do tohoto hotelu (podle vyjádření Čecha pracujícího na recepci) jezdí naprosté minimum Čechů. (My jsme byli v době pobytu jediní Češi v hotelu) Většinu klientely tvoří Němci a částečně Britové. U bazénu je klid nerušený žádnými trapnými animačními programy a celkově je všude po hotelu klid.

Strava
Strava je výborná pestrá. Myslím, že si vybere i ten největší mlsoun. Každý den jsou krevety, ryby, či jiné mořské plody.

Služby hotelu
Hotel nabízí vynikající úroveň služeb. Některé drobnosti jako třeba trezor nebo WiFi je pouze za poplatek 17 respektive 14 EUR na týden, ale to je jen malá piha na kráse.

Pláž
Těžko budete hledat hezčí. Slunečníky a lehátka nepatří k hotelu, takže jsou za poplatek. Nicméně není problém si lehnout na deku nebo přímo do teplého písku. Vzhledem k faktu, že komplex hotelů Iberostar stojí více méně na samotě, se není nutné obávat přeplněné pláže.

Richard P., 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:Iberostar Playa Gaviotas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Iberostar Playa Gaviotas, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Richard P. 2015-05-27 9.6 1 10 IBEROSTAR PLAYA GAVIOTAS

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800