Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 12 490 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 12 490 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

19.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naše zatím nejkrásnější dovolená. Lanzarote je prostě úžasný ostrov,měli jsme super počasí,mírný větřík,pořád slunečno a teploty dost vysoké takže jsme přijeli domů jako černoši. Krásnou procházkou se dostanete za chviličku do přístavu,všude je spousta obchůdků,restaurací a barů.S dětmi doporučuji výlet na pláže Papagayo a na Rancho Texas park.Hotel je úžasný,nic není problém a všichni pracují od rána do noci a s úsměvem. Služby all inclusive jsou naprosto dostačující,po celý den máte dostatek jídla a pití co hrdlo ráčí.Naše děti milovaly večerní mini disco time a vodní park Aqualava. Rozhodně se sem ještě chceme vrátit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi čisté,útulné a prostorné bungalovy.Úklid byl každý den,ručníky měnili 2x po dobu našeho pobytu.S ničím nebyl problém a všude jsme to měli kousek :)

Strava
Myslím že jsme všichni přijeli o pár kg těžší :) obrovský výběr,každý si našel to co má rád. Spusta zeleniny,ovoce,salátů,dezertů.Vždy několik druhů masa,ryb,příloh..no prostě super.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou dostačující našim potřebám.Naprosto úžasný je vodní svět Aqualava,který je součástí hotelu a určitě doporučuji připlatit si již při zakoupení zájezdu volné vstupy. Děti byly nadšené :)

Pláž
Pláž je cca 3 minutky pomalé chůze od hotelu,krásná,vždy čistá s úžasným výhledem na ostrov Fuerteventura.Navštívili jsme i pláž Playa Dorada ale ta naše byla útulnější :) nejkrásněší jsou určitě Playas de Papagayo,na ty jsme si zajeli autem (cca 10 minut) a poté kousek pěšky. Určitě stojí za to,je to LUXUS

Relaxia Lanzasur Club, Lanzarote, Kanárské ostrovy Anonym 2014-09-19 9.2 1 10 Relaxia Lanzasur Club

18.09.2014 - Ondřej S. - Přečteno: - Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2014

 • Celkem: 9
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková dovolená byla splněním našich snů z dětství :)

Jediná věc, která nám vadila, bylo celodenní cestování z Prahy na ostrov s mezipřistáním.

Poté ještě dlouhá cesta autobusem z letiště na hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hotelovém komplexu bylo bezchybné.

Sice je vše trochu dál, ale aspoň máte pohyb.

Strava
Strava all inclusive nabízí vše, na co si vzpomenete.

Stejně nestačíte všechno ochutnat.

Jen maso bylo gumové, ale s tím se počítá když si nevaříte sami žejo.

Služby hotelu
Od recepce vás vezmou vozítkem až na pokoj.

¨To jediné jsme využili.

Pláž
Cesta na pláž trochu delší procházkou podchodem pod místní komunikací cca 5-7minut.

Barceló Jandía Playa, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Ondřej S. 2014-09-18 9 1 10 Funtazie klub Barceló Jandía Playa

18.09.2014 - Pavel K. - Přečteno: - Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2014

 • Celkem: 7,8
 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Tato dovolená byla velmi příjemná, romantické prostředí a milí lidé.

Kousek od hotelu je Loro Park, který je velmi příjemným zpestřením dovolené, hlavně díky prostředí a představením delfínů a kosatek. Město Puerto de la Cruz je moc pěknou procházkou. Půl hodiny od hotelu je Lago Martiánez, což je několik přírodních "bazénu", které jsou moc hezky udělané, dá se tam dojet i minibusem od hotelu zdarma, což kdokoliv přivítá s nadšením. Pláž je asi 300m z kopce (pokud jde člověk z prvního patra hotelu), takže zpáteční cesta je hlavně v horku "makačka", ale dá se to zvládnout :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel zvláštně přizpůsobený, recepce v 7. patře, bazén ve 4. patře....ale to člověk jen tak neuvidí, takže super. Pokoj veliký, starší vybavení, což ničemu nevadí, denně uklizený, včetně výměny ručníků. Výhled na oceán jsme si museli zaplatit, ale stálo to za to.

Strava
V prvních dnech jsme si velmi pochutnávali, ale předposlední dny už jsme nevěděli, co si dát, jelikož to jídlo bylo vesměs pořád stejné. Občas změnili druh masa a dezertů, ale za chvíli se to jídlo přejí. Vadilo nám, že káva v rámci all inclusive byla z automatu a ne moc dobrá.

Služby hotelu
Velmi příjemný, ochotný a usměvavý personál. První den nám místo all inclusive dali polopenzi, ale vše se v pořádku vyřešilo.

Pláž
Jsou tam tři pláže, nejlepší pro nás byla ta úplně vlevo, písečná.

Diamante Suites, Tenerife, Kanárské ostrovy Pavel K. 2014-09-18 7.8 1 10 DIAMANTE SUITES

17.09.2014 - Kristýna Kalinová - Přečteno: - Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2014

 • Celkem: 6
 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkové shrnutí bych hodnotila jako dobré. S některé věci konkrétně v hotelu nás opravdu zklamali. Do stejného hotelu bych asi už nejela a ani s cestovní kanceláří s kterou jsme byli. Z našich dovolených mi tato organizačně cestovní kanceláří přišla nejslabší. Přeci jenom jeli jsme tam kvůli moři takže kdo chce vidět úžasné moře tak Kanárské ostrovy- Fuerteventuru doporučuji!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče ubytování hotel byl čistý a denně uklízený. Bohužel musím se zde zmínit o pár nedostatcích který nám dovolenou nechci říct zkazily ale znepříjemnily. První nepříjemnost byla hned první den ráno kdy nám v pokoji lezl šváb. Informovali jsme o tom delegáta který nám odpověděl slovy : ,, no jo švábi ti tady jsou no´´ čekala jsem, že nám třeba vymění pokoj nebo něco.. Nic z toho se nestalo dostali jsme na pokoj pouze přípravek proti hmyzu. Šváb se nám v pokoji objevil ještě poslední den. Náš pokoj byl v přízemí takže se tam švábi snadno dostanou ostatní cestující co byli s námí na hotelu se švábama problém neměli. Další nedostatek byla lednička na pokoji. Žádný z pokojů nemá ledničku. Klimatizace na pokoji hučí ale že by klimatizovala to se říct nedá. Poslední z nedostatků bylo světlo na chodbě už když jsme přijeli světlo pouze blikalo později přestalo úplně svítit a my když jsme chodili večer na pokoj tak na chodbě nebylo skoro vidět a museli jsme si svítit mobilem aby jsme věděli kam dát kartu. Oznámili jsme to delegátovi, zda by nám tam to světlo nevyměnili. Nikdo nám světlo do konce pobytu nevyměnil.

Strava
Strava byla výborná a chutná. Každý den bylo něco jiného k jídlu a pokaždé co jsem si nandala nějaké jídlo tak mi chutnalo. Servis v jídelně byl taky velmi milý , rychlý a ochotný. Všichni se na nás usmívali, zdravili a poděkovali když vám odnesli talíř. K večeři Vás i obsloužili a přinesli Vám pití. Byli jsme moc spokojení.

Služby hotelu
Spousta animačních programů a využití pro děti bylo spousta i když jsme z toho nic nevyužívali.

Pláž
Pláž pod hotelem se využívat nedala byla hodně kamenitá a páchlo to tam, ale když se zašlo za roh tak tam byla pláž na kterou jsme chodili krásná písčitá, čistá a dlouhá. Slunečníky ani bar nebyl k dispozici jedná se o přírodní pláž. Bylo zde spousta nudistů ale vesměs byla pláž prázdná bylo nás tam tak dohromady 30-40 lidí nechápali jsme kde všichni jsou:) Co ale musím říct, k pláži se dostanete pouze po schodech kterých je 102! my jsme to věděli a byli na to připravení ale později nám to taky už lezlo na nervy. Na pláží jsou denně dva odlivy a dva přílivy které jsou ale hodně znát... tak jsme si museli dávat pozor kam si dáváme ručníky aby nám je neodneslo moře. Kdo má rád dlouhé procházky tak si taky přijde na své po pláží se dá jít třeba 20 km není ale všude písčitá. S pláží jsme byli spokojeni:)

SBH Club Paraíso Playa, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Kristýna Kalinová 2014-09-17 6 1 10 SBH Paraíso Playa

16.09.2014 - Lenka B. - Přečteno: 14× - Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2014

 • Celkem: 8
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, krásné počasí, pěkný hotel s příjemným personálem.

Pouze informace delegátky Lenky nedostatečné nebo téměř žádné. Jen kontakt po příletu bez jakýchkoliv informací a následující den strohá informativní schůzka, rovněž informační kniha CK na rozdíl od jiných CK prázdná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitní ubytování, denně úklid, výměna ručníku, osušek a ložního prádla. Hodnotíme velmi dobře.

Strava
Velmi spokojeni, velký výběr jídel, stále doplňováno. Byli jsme nadšeni z každodenního výběru ryb.

Služby hotelu
Perfektní. Vše bez problémů.

Pláž
Pláž čistá, stále udržovaná, sprchy, převlékárna a WC k dispozici. Nedostatkem bylo placení lehátek a slunečníků, což v případě all inclusiv by mělo být v ceně. Písek sice černý, po obědě hodně pálil, nutná plážová obuv. Voda poměrně teplá, každý den poměrně velké vlny. Pláž vzdálená asi 10 min. od hotelu, ale to nám nevadilo.

Diamante Suites, Tenerife, Kanárské ostrovy Lenka B. 2014-09-16 8 1 10 DIAMANTE SUITES

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800