Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 10 690 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 10 690 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 5,8 Největší plus je umístění hotelu v centru

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Největší plus je umístění hotelu v centru Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení a budova je staršího data

Strava
Strava celkem ucházející,ale málo rozmanitá

Služby hotelu
Na pokoji nebyl při příjezdu polštář ani osuška,nešlo zajistit okno na soc. zařízení.

Pláž
S plážemi je to slabší,téměř pořád vyvěšené červené vlajky

Jiří Turnovský, 17.11.2014, Datum pobytu: 7.11. - 14.11.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Marquesa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marquesa, Tenerife, Kanárské ostrovy Jiří Turnovský 2014-11-17 5.8 1 10 Marquesa

Celkem: 7,8 První dojem je ohromný komplex, rozsáhlost hotelu, vše jsou apartmány s balkonem, vybavenou kuchyňkou. Dlouhé chodby hotelového typu v...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
První dojem je ohromný komplex, rozsáhlost hotelu, vše jsou apartmány s balkonem, vybavenou kuchyňkou. Dlouhé chodby hotelového typu v jednotlivých křídlech hotelu, kdo má problémy s chůzí, buď ať si vybere i apartmán který je blíže a dostupnější jak k bazénu, tak do jídelny. Jinak čisto, ochotní pracovníci hotelu, Slovák recepční a samozřejmě delegáti také Češi. Ohromný /70x40/bazén s mořskou vodou, dětský bazén, týdně měněná voda a trvale čištěný. Volný vstup do moře hned vedle, voda nyní v listopadu v moři o 2-3 stupně teplejší než v bazénu. Stravování a nabídka nápojů včetně/piva, vína, nealko /podle mne dostačující. I v jídelně a baru dost lidí na úklid, sklízení ze stolů a v podstatě žádné čekání. Obdivoval jsem trvalou rychlost u obsluhy, sklízení ze stolu a výměny papírových ubrusů. Pohybovali se pořád v klusu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výměna prádla ručníků trezor stůl, židle sedací souprava, křeslo malá kuch. linka. OK. Manželské postele OK.

Strava
Nebyl problém si vybrat, vepřové řízky nebyly, ale ryba filé smažené podstatně lepší než u nás to bláto.Zeleniny a ovoce dostatek.

Služby hotelu
OK.

Pláž
Popsal jsem v celkovém dojmu, snad přidám pořádek, nenašel jsem rozbité lehátko, animační nabídky, luk, vzduchovka, petang, cvičení a samozřejmě dozor trvale plavčík a prochází pracovník hotelu. Každý večer program pro děti a potom pro dospělé vše živě.

Josef Horák, 17.11.2014, Datum pobytu: 3.11. - 14.11.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Alborada Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Alborada 1 fotografie

Alborada Beach Club, Tenerife, Kanárské ostrovy Josef Horák 2014-11-17 7.8 1 10 ALBORADA BEACH CLUB

Celkem: 8,8 Kancelář Invia nám doporučila výbornou destinaci s dobrým přístupem k moři a výborným hotelem. Vzhledem k delší vzdálenosti ztrácí...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Kancelář Invia nám doporučila výbornou destinaci s dobrým přístupem k moři a výborným hotelem. Vzhledem k delší vzdálenosti ztrácí účastníci zájezdu prakticky 2 dny cestami a z tohoto pohledu je osmidenní zájezd krátký a podle naší zkušenosti bychom nyní upřednostnili alespoň 10-ti denní zájezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Turquesa Playa má výbornou polohu s dobrým přístupem k moři i do nedalekého centra města. Je to moderní a dobře vybavený hotel s pěkným bazénem. Velikost pokoje, který jsme obsadili ve třech osobách byla dostačující.

Strava
Strava byla pestrá, chutná s každodenní bohatou nabídkou širokého sortimentu jídel. Potěšila nás nabídka rybích pokrmů, zeleniny a ovoce. Také snídaňový repertoár nápojů: čaje-černá káva-bílá káva-kapučino-čokoláda neměl chybu. Byli jsme poněkud zklamáni kvalitou vína, kterého bylo sice dostatek, ale o jeho chuti jsme asi měli jiné jiné představy.

Služby hotelu
Nabídku služeb našeho hotelu jsme v plné míře nevyužili. Úklid fungoval bezvadně. Malé omezení nepitné vody z vodovodu lze lehce překonat balenou vodou. Turisté by však měli být na tuto skutečnost předem upozorněni.

Pláž
V době našeho pobytu bylo moře neklidné a koupání v něm značně omezené. Hotelový bazén byl více než dostatečnou náhradou. Černé pláže jsou unikátní.

Josef Levíček, 17.11.2014, Datum pobytu: 7.11. - 14.11.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Gran Hotel Turquesa Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gran Hotel Turquesa Playa, Tenerife, Kanárské ostrovy Josef Levíček 2014-11-17 8.8 1 10 GRAN HOTEL TURQUESA PLAYA

Celkem: 8,6 Celkový dojem z dovolené je velmi dobrý. Jídlo, personál, ubytování, okolí hotelu na velmi vysoké úrovni.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je velmi dobrý. Jídlo, personál, ubytování, okolí hotelu na velmi vysoké úrovni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokojů odpovídalo 3 hvězdičkovému hotelu. Pouze co vidím jako slabou stránku byl výhled z pokoje, ale to je tím, že jsem byl na druhé straně hotelu.

Strava
Velmi mi chutnala, ale je to samozřejmě individuální. Široký výběr jídel, každý den jiná jídla, prostě super!

Služby hotelu
Se službami v hotelu musím říci, že jsem taky spokojen. Personál se staral, když bylo něco potřeba vyřešit, byly ochotni a vše udělali.

Pláž
Krásná, velká a písčitá, víc není třeba dodávat. Dostupnost od hotelu ideální.

Květoslav Doležal, 15.11.2014, Datum pobytu: 27.8. - 3.9.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Valentin Marieta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Valentin Marieta, Gran Canaria, Kanárské ostrovy Květoslav Doležal 2014-11-15 8.6 1 10 Valentín Marieta

Celkem: 7,2 Dovolená se nám moc líbila, především taky proto, že milujeme cestování a bádání a tento ostrov vás láká na každodenní výlety už jen díky...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, především taky proto, že milujeme cestování a bádání a tento ostrov vás láká na každodenní výlety už jen díky linkové dopravě, kdy se za pár korun dostanete téměř všude. Pokud jste ovšem plážový typy, doporučila bych jinou lokalitu, na pláži jsou časté velké vlny a plavčík vás nenechá pořádně ani zaplavat..:) Dost lidí se také do vody bálo, proto bych nedoporučila pro rodiny s dětmi, i když i takový odvážlivci tam byli. Ale jak už jsem zmínila, po pár kilometrech a pár minutách strávených v autobuse si může zajet např. do Playa de las Americas, kde už je koupání díky lapačům vln ideální :) Dost našim vrstevníků taky tvrdilo, že v tomto malém letovisku je nuda.. My jsme procestovali celý ostrov a v této lokalitě jsme se nezdržovali skoro vůbec, takže nemůžu posoudit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli malý, celkem skromně vybavený, ale vždy uklizený a čistý, odpovídal cenové relaci :)

Strava
Strava mě velmi mile překvapila. Velké množství salátů, zeleniny, ale i různého masa, těstovin, sladkého, ovoce i zeleniny (Vybere si každý).

Pláž
Krásná, čistá, hlídaná plavčíkem, ovšem černý rozpálený písek vás naučí běhat. Na pláži velké vlny, stále červená vlajka, ale my to máme s přítelem rádi, takže jsme se ve vlnách perfektně vyřádili. Ovšem dostat se už jen do vody, nebo z vody byl pro některé lidi velký problém.

Pavla L., 13.11.2014, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Bahia Flamingo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vlny na pláži 3 fotografie

Bahia Flamingo, Tenerife, Kanárské ostrovy Pavla L. 2014-11-13 7.2 1 10 BAHÍA FLAMINGO

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800