Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 900 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 900 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 9,4 Celkově výborná dovolená, skvělá lokalita pro kombinaci výletů a odpočinku.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově výborná dovolená, skvělá lokalita pro kombinaci výletů a odpočinku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pěkné pokoje, kvalitní postel, prakticky ze všech pokojů výhled na moře. Snad jen trochu větší hluk z hotelové diskotéky a z ulice, ale to k dovolené patří.

Strava
Jedním slovem výborná. Výběr sice nebyl nijak zvlášť bohatý a jídla se opakovala, ale všechna byla vynikající (a shodli jsme se oba, i když máme různé chutě :-)). Měli jsme jen polopenzi kvůli výletům, k večeři se dalo koupit pití buď jednotlivě (víno cca 3 E) nebo za 4,5 E neomezená konzumace.

Pláž
Do pěti minut se dá dojít na dvě pláže s jemným pískem, sprchami, lehátky.. Co jsme zkusili i jiné pláže na ostrově, tak ty v Adeje jsou s menšími vlnami. Ale možná o to lépe, protože na severu ostrova byly občas červené vlajky se zákazem koupání a v Adeje se koupat mohlo v pohodě.

Vladan Čirka, 23.10.2014, Datum pobytu: 13.10. - 20.10.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Tropical Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tropical Playa, Tenerife, Kanárské ostrovy Vladan Čirka 2014-10-23 9.4 1 10 TROPICAL PLAYA / OLÉ TENERIFE TROPICAL

Celkem: 8,8 Dovolená se nám líbila, je tam pěkně.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, je tam pěkně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, apartmány jsou celkem slušně zařízené, akorát je to horší s postelemi - nekvalitní matrace, ze kterých akorát bolí záda a o to nikdo na dovolené nestojí.

Strava
Strava byla celkem dobrá, ale vždycky to může být lepší. Těžko srovnávat, když nemáme s čím, byli jsme tam poprvé. Ale to předražené pití u večeře, to jsme odmítli. 3x a více dražší pivo než v obchodě, který mají paradoxně přímo v hotelu !!!

Služby hotelu
V hotelu byl každý večer nějaký program, což je dobré, pokud máte zájem se pobavit.

Pláž
Dostupnost dobrá, čisto, málo lidí - pláž je velká, což je výhoda.

Petra V., 21.10.2014, Datum pobytu: 8.10. - 18.10.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Valentin Marieta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Valentin Marieta, Gran Canaria, Kanárské ostrovy Petra V. 2014-10-21 8.8 1 10 VALENTÍN MARIETA

Celkem: 6,2 Služby odpovídají horším 3 hvězdám. Na plážích se všude válí vajgly a různý drobný bordel. Moře je čiré, čisté a nádherné, i v polovině...

 • 4,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Služby odpovídají horším 3 hvězdám. Na plážích se všude válí vajgly a různý drobný bordel. Moře je čiré, čisté a nádherné, i v polovině října má teplotu kolem 22 stupňů. Všude je plno Rusů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bohužel, velkým zklamáním je hlučnost hotelu. Slyšet je hlavně jakákoliv manipulace s pokojovými dveřmi a pokud zrovna obýváte studio, nevím jak apartmány, uslyšíte úplně všechno.

Strava
Strava byla odpovídající. V nabídce bylo ovšem málo ovoce, chybělo zejména to exotické, a také mořských plodů by mohlo být více. V nápojích byly obyčejné krabicové džusy, i když v automatech - hodila by se nabídka čerstvé šťávy.

Služby hotelu
Zklamáním bylo wifi. Je dostupná pouze z recepce, a to za poplatek: 15 min - 1 Euro, 40 min - 2 Eura, 2 hod. - 10 Euro. Co je však hlavní, že to prostě nejede. Rychlost připojení je prachbídná a většinou se vám stránka ani nenačte. Celková dostupnost by měla být samozřejmostí.

Pláž
Dostupnost k pláži velmi vítaná - během cca 10 minut jste na sice malé, ale pro děti jako dělané pláži Playa de Punta, kde místečko se dvěma lehátky pořídíte za 10 Euro. Když půjdete dál, vlevo nebo vpravo, dojdete k dalším, daleko větším, plážím. Ovšem tam už jsou lehátka pod slunečníkem dražší - 15 Euro za jedno. Pláže jsou většinou plné vajglů, ale moře je nádherné a úchvatné.

Jan Verner, 21.10.2014, Datum pobytu: 13.10. - 20.10.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Villa De Adeje Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa De Adeje Beach, Tenerife, Kanárské ostrovy Jan Verner 2014-10-21 6.2 1 10 Villa De Adeje Beach

Celkem: 9,6 Zatím naše nejkrásnější dovolená. Stálé počasí, krásně teplo, ale přitom se nepotíte, oceán příjemný. A výlety do vnitrozemí neměly chybu.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zatím naše nejkrásnější dovolená. Stálé počasí, krásně teplo, ale přitom se nepotíte, oceán příjemný. A výlety do vnitrozemí neměly chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel **, obyčejné, ale účelné zařízení apartmánu.Vše co člověk potebuje na dov.Kuchyňka se základním vybavením,lednice.4isto, úklid každý 2.den.Velká lodžie, ve volných chvílích jsme ji stále využívaly.Nádherná výhled do hor a částečně i na ocán.

Strava
Polopenze dostačující formou bufetu.Personál ochotný. V místních restauracích se dá také dobře najíst.Byl to zážitek , když jsme jednu navštívili.Moc jsme si pochutnali.

Služby hotelu
Personál ochotný,jen jsme nepochopili,když nám 3.den převlékli lůžkoviny a pak dalších 10 dní ne. Spíš bych to uvítala uprostřed pobytu.Ale to se spiš pokojské spletli.Hotelový bazén čistý.Byli jsme v době, kdy bylo méně lidí, tak jsme si ho někdy užívali jen sami.A oceňuji kladně, že měl i whirlpoolku.

Pláž
Pláž asi 600m vzdálená.Hotely jsou v kopci tak je potřeba vyšlapat schody.Ale to není žádný problém.Moře čisté, občas velké vlny, ale to byla zase ohromná zábava,skákat ve vlnách.Pláž udržovaná,písečná. My jsme hodně chodili, tak nám vyhovovala několikakilometrová pláž.Šli jsme navštívit a blízký maják/celkem asi 15km./ a stále po pláži.Nádhera.Můžete navštívit i nuda pláž.A mistní duny si nenechte ujít.

Svobodová Eva, 21.10.2014, Datum pobytu: 4.10. - 18.10.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Anamar Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Anamar Suites, Gran Canaria, Kanárské ostrovy Svobodová Eva 2014-10-21 9.6 1 10 Krásná dovolená, hotel Anamar Suite na Gran Canarii, od 4.10.-18.10.2014

Celkem: 7,6 Ostrov je uzasny, doporucujem pozicat auto a ist sa pozret aj na sever minimlane na jeden den (El Cotilo / Los Lagos). A Cofete je must -...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ostrov je uzasny, doporucujem pozicat auto a ist sa pozret aj na sever minimlane na jeden den (El Cotilo / Los Lagos). A Cofete je must - tu neni co dodat. Sotavento urcite taky stoji za to. Takze celkovy dojem s toho jak sa da travit cas (ak mate radi plaze co by mal byt hlavny dovod navstevy FUE) hodnim 10/10 naozaj dech beruce lokacie ostrov ponuka. Ubytko ziaden prepich a presne to som cakal, k nasmu ucelu uplne dostatocne. Jedlo priemerne - kvalitne snidane, inak tu by mali co zlepsit, ale ziadne drama. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.10.2014, Datum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:Relaxia Jandia Luz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Relaxia Jandia Luz, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Anonym 2014-10-20 7.6 1 10 Relaxia Jandía Luz

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800