Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 12 490 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 12 490 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

8,4

Oasis Dunas

18.04.2014 - Petr Rašek - Přečteno: 76× - Datum pobytu: 27.3. - 10.4.2014

Ubytování: 9 Strava: 8 Okolí: 7 Cena: 9

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená v pěkné lokalitě. Ubytování v hotelu bylo na 3* kvalitní, prostorné apartmá s dostatečným soukromím, několik bazénů. Počasí vyšlo, po celou dobu prakticky slunečno s vysokými téměř letními teplotami. Zobrazit celou recenzi

10

Vista Flor

15.04.2014 - Luděk Hajný - Přečteno: 79× - Datum pobytu: 5.4. - 12.4.2014

Ubytování: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená byla přesně taková, jakou jsme si představovali. Do Vista Floru jezdíme již více jak 15 let, takže zážitek někdy mohou pokazit pouze neukáznění další rekreanti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování je velmi dobrá. Obměna by mohla být provedena u postelí, které jsou mnohdy původní.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni.

Služby hotelu
Naše věrnost tomuto zařízení svědčí za vše.

Pláž
Pláž je stále na výborné úrovni.

7,4

SBH Mónica Beach

14.04.2014 - Aleš Bláha - Přečteno: 40× - Datum pobytu: 3.4. - 10.4.2014

Ubytování: 6,5 Strava: 9 Okolí: 10 Cena: 5

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, 8 dní akorát, jinak to chce min. 2 výlety a občas zajít (pro změnu) na jídlo jinam. V době kdy je všude jinde docela zima (a Egypt nepřipadá v úvahu) je to v dostupné vzdálenosti (4h letu), a se službami velmi se blížícími evropskému standardu. Obecně lepší úroveň všeho, než v *** hotelu v ČR / střední Evropě. Příště bych jel na jiný ostrov (více akční dovolenou) ale pro relax a procházky po pláži ideální. Určitě ale využít first/last minute. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v "bungalovu" s výhledem na pláž a skromnou kuchyňkou. Na pokoji jsme byli vlastně jen přes noc. Výhled na moře byl přesně dle obchodních podmínek neboli "může být částečně zakryt stromy či jinou překážkou" :-) Moře jsme tedy viděli, ale jen velmi částečně. Pokoje jsou starší (koupelna) ale nic hrozného (nebo jsme jen měli štěstí :-) ) Bez klimatizace, k dispozici byl jen stropní větrák (vzhledem k datu naší dovolené nebyla klimatizace potřeba). Úklid nicméně vzorný, vždy vytřeno, ustláno a na požádání nové ručníky. S ubytováním tedy spokojenost - mohlo to být spíš výrazně horší než výrazně lepší :-)

Strava
Měli jsme AI a strava vcelku dobrá. Snídaně studený a teplý bufet, bohužel celou dobu stejné (slanina, vejce na všechny způsoby, müsli, salámy, sýry apod.), dobré bylo ovoce. Káva k snídani podprůměrná. Obědy formou teplých a studených bufetů, kdo má rád ovoce a zeleninu ten se vyřádí. Kuchyně se tam jinak dost podřizuje německé klientele, nicméně kvalita surovin byla velmi dobrá. Večeře opět studený a teplý bufet, na grilu vždy na výběr z ryb a jiného masa. Ze seafoodu tam byly jen jednou krevety. Osobně jsem jedl hlavně ryby a ty byly vynikající. Dopo ani odpolední snack jsme nikdy nestihli, nicméně zmrzliny velmi potěšily, zato zákusky byly průměrné. První den Vám jídlo přijde vynikající, druhý velmi dobré, třetí den standard a pak už na jedno brdo. 14 dní bych tam měl asi problémy si vybrat.

Služby hotelu
Nic moc jsme nechtěli, na recepci umí kromě španělštiny taky aj a nj (nj tam obecně jede, ostatní staff umí kromě španělštiny jen nj, aj ani slovo :-) )

Pláž
Asi největší deviza hotelu. Hotel je cca 100m od klidné, čisté a mírně větrné pláže. Za slunečník a lehátko chtějí 8 EUR (4+4). Bary na pláži otevřeny přes den, výběr kvalitní.

9,2

RIU PALACE OASIS

08.04.2014 - Martin Hanzlík - Přečteno: 76× - Datum pobytu: 29.3. - 5.4.2014

Ubytování: 9 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 9

Celkové shrnutí
Výborná poloha hotelu s velmi kvalitními službami a vynikajícím jídlem . Zobrazit celou recenzi

10

H10 TINDAYA

08.04.2014 - Markéta P. - Přečteno: 63× - Datum pobytu: 27.3. - 3.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená byla krásná....jen počasí trošku zlobilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl krásný.

Strava
rozmanitá a výborná.....jen maso bylo tužší, ale každý si vybere.

Služby hotelu
Super.

Pláž
Krásná, čistá.....

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná