Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Mapa - Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 8 990 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 8 990 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

29.07.2014 - Pavel Trnka - Přečteno: - Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V podstatě výborná dovolená. Vzhledem k cestování s dítětem chyběla informace o letu ve smylu zda bude podáváno na palubě jídlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobře vybavený aparmán s nezvykle opotřebovaným nábytkem, nefukčním zamykáním dveří. Pracovnící hotelu však ochotně opravili. Nebezpečné elektroinstalace o obnažené vidlice a spojky.

Strava
Pestrá ne však vynikající

Služby hotelu
na úrovni 3*

Pláž
OK

Costa Mar, Lanzarote, Kanárské ostrovy Pavel Trnka 2014-07-29 8.2 1 10 Costa Mar

29.07.2014 - Anonym - Přečteno: 32× - Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Klidná a pohodová dovolená v menším příjemném letovisku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v 7. patře s výhledem do udržované zahrady s barem a bazény a dále na vulkanickou pláž. Je zde odtud vidět i na ostrov La Gomera.

Strava
Strava pestrá, neustále vše doplňováno, večeře zaměřeny tématicky včetně místní kuchyně. Dostatek ovoce, zeleniny a hlavně ryb nebo pokrmů z nich. Výborné omáčky Mojo rojo, Mojo verde aj.

Služby hotelu
Úslužný a slušný personál v celém hotelovém komplexu.

Pláž
Přístup na vulkanickou a čstou pláž přes nádhernou zahradu a místní komunikaci. Je možno sjet od bazénů výtahem, ale je škoda se ošidit o pohled na kvetoucí faunu a různé místní ještěrky.

Be Live Playa La Arena, Tenerife, Kanárské ostrovy Anonym 2014-07-29 9.4 1 10 Be Live Playa La Arena

28.07.2014 - Anonym - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 8,4
 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel s milou obsluhou, cena je vyšší než reálně poskytnuté zázemí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velký hluk. Při každém spláchnutí toalety, zapnutí sprchy v patře nad námi, nemluvě o konání tělesné potřeby na toaletě - vše je slyšet, zejména v nočních hodinách, kdy nás tento hluk budil. (Hotel má 3 a 4 *, bydleli jsme v ***).

Strava
Velmi dobrá.

Služby hotelu
Skvělé obsazení recepce.

Pláž
Pláž krásná, voda dosti studená, ale stálo to za to :)

SBH Jandia Resort, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Anonym 2014-07-28 8.4 1 10 SBH Jandía Resort

28.07.2014 - Jaromír Adámek - Přečteno: - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S celkovým pobytem i službami cestovní kanceláře a delegáta jsme byli velmi spokojeni. Delegát zajistil vše, co jsme si přáli, v hotelu také nebyl nic problém, vládla tam příjemná atmosféra. Ubytování bylo luxusní, jídlo a pití na vysoké úrovni. Aktivity pořádané animátory byly zábavné a nenucené. Tato dovolená pro nás byla naprosto perfektní, byli jsme mladý pár na svatební cestě a tento hotel nám poskytl přiměřené množství klidu, zábavy, možností pro výlety a vše doplnil chutným jídlem a dobrým pitím.

Hosté byli převážně z Německa a Francie, Češi jsme byli téměř jediní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nachází v turismem nezasaženém městečku, kde je jediným. Takže je velmi klidný, k čemuž přispívá i to, že se jedná o hotel bez dětí. Celý hotel je moderní, čistý a dobře udržovaný. Měli jsme připlacený pokoj s výhledem na moře, zároveň pak i na venkovní sezení restaurace, ale bez toho, aby do pokoje vnikaly nežádoucí vůně a pachy jídla. Pokoj byl příjemně velký, se zvláštní, ale hezkou designovou prosklenou koupelnou. Pokojová služba fungovala spolehlivě, navíc jsme v rámci svatební cesty dostali šampaňské na pokoj.

Strava
Strava byla jedním slovem skvělá. V hotelu se podávala snídaně, oběd, odpolední snack a večeře. Vše bylo v přiměřených časech a návaznostech. Snídaně byly většinou obdobné, klasický výběr slaných a sladkých snídaní s dostatkem variant, zeleniny i ovoce. Odpolední snack se skládal většinou z pizzy, hranolek, hamburgerů, hot dogů a nabídky pečiva s uzeninou, sýrem a zeleninou. Obědy a večeře měly každý den své obměny s tím, že večeře byly celkově bohatší a zajímavější. Na výběr bylo vždy několik druhů masa, ryb nebo mořských plodů, příloh, zeleninových teplých i studených salátů, výběr ovoce a sladkých zákusků. Během týdne byly i různé lehce tématické dny jako orientální večeře nebo barbecue. Bylo velmi příjemné, že krom snídaně byly nápoje servírovány personálem. Celkově bylo stolování na vysoké úrovni, obešlo se bez postrkávání a předbíhání jako je to zvykem v jiných hotelích. K dispozici byl bazénový a vnitřní bar s nabídkou obvyklých nealkoholických nápojů a místního piva, vína a destilátů.

Služby hotelu
V hotelu vládla příjemná atmosféra. Kdo chtěl klid, mohl se držet u předního bazénu nebo navštívit lázně, kdo se chtěl bavit, mohl se soustředit u zadního bazénu s barem, kde probíhaly i různé animační programy. Pokud měl člověk zájem, mohl mít v hotelu aktivity od rána do večera. Sami jsme vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky, luku, vodní pólo a volejbal, dále byla možnost různých cvičebních aktivit v bazénu i mimo něj. Vše bylo v příjemném duchu, kdy bylo možné se zúčastnit bez nutnosti danou věc již znát. Během odpoledne pak byly u bazénu různé party a zábavy a každý večer se konala diskotéka se zaměřením na různé žánry nebo karaoke.

Pláž
Pláž přilehlá k hotelu je z černého písku a kamínků, ale je udržovaná a čistá. Voda je čistá, vlny jsou vzhledem k poloze pláže spíš menší a lze v nich dobře plavat. Na pláži je možno mít buď vlastní vybavení nebo si za poplatek půjčit lehátka a slunečník. Celkově byla pláž volná, což je oproti obleženým plážím příjemné. Na pláži se také nachází volejbalové hřiště.

R2 Bahia Design Hotel & Spa Wellness, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Jaromír Adámek 2014-07-28 9.8 1 10 R2 BAHÍA DESIGN HOTEL

28.07.2014 - Jiřina O. - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dojem z dovolené velmi dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje čisté, útulné

Strava
strava na hotelu byla normální, nic senzačního. stoly nebyly moc upravené(prostírání děravé, nádobí hodně naštípané)

Paradise Costa Taurito, Gran Canaria, Kanárské ostrovy Jiřina O. 2014-07-28 9.8 1 10 PARADISE COSTA TAURITO

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800