Bolívie Bolívie

 • Vlastnosti elektrické sítě

  Napětí 220V, americký typ zásuvky (dva ploché hroty), nutný adaptér.

 • Další upozornění

  Co se týče bezpečnostních poměrů, Bolívie je zemí s poměrně vysokou pouliční kriminalitou. Pro pobyt platí všechna obecná pravidla, jejichž dodržováním lze předejít především okradení. Není vhodné cestovat po zemi nebo se pohybovat po městě v noci, chodit do odlehlých čtvrtí a doporučuje se zdržovat spíše v centru měst. Z bezpečnostního hlediska je třeba se mít na pozoru zejména při návštěvě regionu Chapare, oblasti náhorní plošiny (altiplano) a regionu Yungas a města El Alto.

  Asi 30–50 % zdravotních problémů tvoří problémy se žaludkem. Proto dávejte pozor na to, co jíte. Nebuďte ale paranoidní a odmítaví k místním specialitám. Restaurace si vybírejte podle čistoty zařízení a personálu. Pokud si kupujete jídlo na tržišti nebo na ulici, dbejte na to, aby bylo čerstvě připravené a ne ohřívané. Uvědomte si, ale že váš žaludek není na místní stravu zvyklý, a i když může být hygienicky nezávadná, přesto můžete mít žaludeční problémy. Dávejte si pozor na vodu a pokud ji nekupujete v láhvích, převařujte ji nejméně 10 minut nebo ji upravujte chemicky. Pijte nápoje bez ledu a nenechávejte si je ředit, např. džusy. Ovoce a zeleninu pečlivě myjte anebo loupejte, je-li to možné.

  Základní znalosti španělštiny jsou vítány ba někdy jsou i potřebné, jinak se turisté vystavují rizikům s tím spojeným.

  VARUJEME PŘED POKUSY O VÝVOZ OMAMNÝCH LÁTEK, kontroly na letištích jsou velmi důkladné a tresty za pašování poměrně vysoké! Rozhodně odmítněte žádosti Vám málo známých osob o přepravu balíčku či jakýchkoliv předmětů nebo dárků!

 • Telefonování

  Předvolba: +591