Bulharsko - Achtopol Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Útulné malé rybářské městečko, ideální pro strávení romantické dovolené v Bulharsku. Tady se zastavil čas, samozřejmě se zde výborně najíte v domácích restauracích, nebo zakoupíte na ulici nějakou tu rybí specialitu vařenou pod širým nebem. Turistický ruch zde není až tak rozvětvený, takže si v klidu prohlédnete krásy řeckého stavitelství zakotvených v divokých načervenalých útesech místy divoké krajiny. K rozlehlé pláži patří mnoho roztroušených plážiček podél celého pobřeží volně přecházející v menší přístav. Mezi útesy, mnohdy vysokými až 25 metrů se rozprostírají pastviny s pasoucími se chundelatými ovcemi.Velice krásná je vyjížďka do pohoří národního parku Strandža s nádhernými dubovými lesy, kterými protéká řeka Veleka.

 • Vzdálenost

  cca 1800 km

Nejnovější recenze Bulharsko - Achtopol

Celkem: 8,4 Přesně co jsem od zájezdu očekával. Perfektní destinace.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Přesně co jsem od zájezdu očekával. Perfektní destinace. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v klidném rodinném hotelu. Výměna prádla bez problému, čistota samozřejmostí. Osobní přístup majitelů přímo příkladný.

Strava
Využil jsem pouze servírované snídaně. Dostatek jídla, pití (studené i teplé) i ovoce a zeleniny. Strava byla každý den v jiném složení tzn. pestrá a neopakující se. Není co vytknout.

Služby hotelu
Hotel neposkytuje žádné zvláštní služby typu masáží, koupelí, posiloven apod. Rodinná atmosféra však veškeré tyto "vymoženosti" bohatě vyváží. Majitelé jsou ochotni vždy pomoci.

Pláž
Pláže se nacházejí v těsné blízkosti a přístup je bezproblémový. Pláže jsou písčité hlídané a je možné využít i divoké. Na počet turistů jsou nepřeplněné a koupání je příjemné se zachováním soukromí všech zúčastněných. K nezaplacení.

Zdeněk Cipra, 18.09.2018, Datum pobytu: 5.9. - 15.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Achtopol, Hotel: Penzion Maritime

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,8 Dovolená splnila naše očekávání. Pobyt od 11.-18.8.2018 V dané destinaci byl opravdu klid - v noci. Co nás trochu, někdy dost, štvalo,...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Pobyt od 11.-18.8.2018

V dané destinaci byl opravdu klid - v noci. Co nás trochu, někdy dost, štvalo, že všude, kam jsme zavítaly a byly, hrála hudba - v jídelně, venku kde se jedlo, u bazénů, na pláži, v obchodech - občas dost hlasitě, dost to leze na nervy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel naprosto předčil moje očekávání. V prvé řadě musím vyzdvihnout čistotu na pokoji i v ostatních částech hotelu.Vybavení pokoje bylo velice dobré a účelné - dostatek místa, odkládací plochy, na balkoně rozkládací sušák, stolek a 2 židle.Na pokoji jsme byly 2, takže prostoru dost. V pokoji bylo ještě rozkládací lůžko, pravděpodobně možnost přistýlky, ale 3 dospělí už by byl asi trochu problém. Koupelna - umyvadlo, Wc, sprchový kout - dostatek místa. Jen některé věci (držáky) byly trochu "tekuté", potřeba trochu údržby. Každý den úklid. Na pokoji klimatizace, byla bez možnosti temperování, ale to nebylo zásadní. Dále TV - nevyužito a lednice - nevyužita.

Strava
Měly jsme stravu all inclusive, která se podávala v jídelně vedle hotelu nebo bylo možno si jídlo přenést ven do velké dřevěné pergoly.Strava tedy zahrnovala snídani, oběd, svačinu a večeři, nápoje. Pokud byla jídelna zavřena, nápoje byly podávány v hale hotelu. Kdybychom to věděly, určitě bychom spíše volily polopenzi, protože jsme(snad krom jednoho dne) nevyužily všechna jídla. A neměly jsme ani "kapacitu", abychom ochutnaly nějaké pochutiny ve městě.

I přesto, že se často končil čas jídla, bylo vždy z čeho vybírat.

Snídaně - veka, 2 druhy chleba, houstičky - možno opéci, vejce natvrdo, volská oka, párečky, slanina, chléb ve vajíčku, sýr plátkový, 3 druhy salámů, rajčata, okurky,bílý sýr, olivy, džemy, nutela, zapečené slané těsto, ovoce - jablka, hrušky, meloun červený i žlutý, švestky, sladkosti - ve formě různých sušenek, müsli, mléko, jogurt, pudink

- bylinkové čaje, čaj šípkový, nebyl tam čaj černý

Oběd a svačinu jsme moc nevyužívaly - nemohu hodnotit, ale pokud jsme přišly, hlady jsme neodcházely

Večeře - studené saláty, občas polévka, hl. jídla - maso s omáčkou, mletá masa, girice, ryba upravena přírodně, vynikající upečená zelenina, rizoto, obalený sýr, pečené kousky kuřete,zelné závitky, přílohy hranolky, opečené brambory, rýže, chléb

- různě se jídla střídala, ale na nasycení a přesycení to úplně stačilo

Nápoje - voda, šťáva, víno bílé i červené a jiný alkohol, káva z automatu

Služby hotelu
hotel Eskada:

- příjemní lidé na recepci, snažili se vyhovět a porozumět, nejsou však tak vřelí jako třeba v Chorvatsku nebo Řecku

- hotel je sice deklarován jako nekuřácký, ale kuřáci bohužel často "čudí" z balkonů

- řešily jsme jednu nepříjemnost, kdy ve vedlejším pokoji kouřili v koupelně a my to měly u nás začuzené jako v pivnici; tento problém se tedy nechtělo vedení hotelu moc řešit, ale po několika námitkách v recepci a naší neodbytnosti se to nakonec podařilo

- ve dvoraně hotelu je bazén a přes ulici další, často oba obsazené

- výměna peněz 1euro - 1,9 leva, ani o chlup víc

Jídelna

- občas chyběl inventář - zejména hrnky,skleničky příbory, tácy, neměli dostatek malých lžiček, naštěstí jsme je měly s sebou na nosily si je (doporučuji)

- tento inventář totiž často nahrazují plastovými kelímky a míchátky

Pláž
Chodily jsme cca 10 - 15 min na rozsáhlou pláž, od hotelu směrem vlevo. Tam vlastně směřovala převážná většina lidí. Přímo pod místem na parkování začíná písečná pláž, kde je možno si lehnout volně nebo pak navazují místa s pronájmem lehátek a slunečníků, což jsme využívaly- 1 lehátko 5 leva, 1 slunečník 5 leva. Lehátka plastová a na nich "matrace", dají se polohovat, kvalita různá, při větším zalidnění občas lehátka chyběla. Lidí bylo hodně. Moře na začátku s kameny a kamínky, později písek. Moře mělké dost daleko. Krom jednoho klidného dne však každý den velké vlny. U břehu se vyplavovaly chaluhy, které však byly přes noc uklizeny. Asi 3x za dobu pobytu plavaly v moři odpadky. Na pláži sprcha, nevím v jakém dosahu další, dostatek možností na občerstvení i jídlo.

Při jedné z procházek jsme na místě kousek od muzea narazily pravděpodobně na divokou nuda pláž, sestup po schodech. Místo je vidět z útesu od venkovního bazénu. Není tam vybavenost, určitě bych doporučila vlastní slunečník.

Simona, 23.08.2018, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Achtopol, Hotel: Eskada Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Velmi dobré

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nadstandardní čistota a úklid

Pláž
Čistá, pěkná pláž s dobrým vybavením.

Vilém P., 30.07.2018, Datum pobytu: 14.7. - 25.7.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Achtopol, Hotel: Penzion Maritime

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 i přes počáteční několik dní trvající špatné počasí byla dovolená pěkná

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
i přes počáteční několik dní trvající špatné počasí byla dovolená pěkná Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super

Strava
výborná

Služby hotelu
ubytování v penzionu naprosto bez problémů,čisto a majitelé penzionu super lidé

Pláž
vše ok.

Jaroslav Peleška, 21.07.2018, Datum pobytu: 23.6. - 4.7.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Achtopol, Hotel: Penzion Maritime

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 příjemná dovolená, relax, odpočinek.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
příjemná dovolená, relax, odpočinek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, pokoj LUX-klimatizace, každý den úklid, čisté ručníky. Příjemný personál.

Strava
Pestrá strava, zelenina, ovoce, bohužel někdy bylo jídlo studené .

Služby hotelu
2 bazény - volná místa na lehátkách po celý den.U bazénu před hotelem hrála celý den dosti hlasitá hudba což bylo po cca 1 hodině dost nepříjemné. V lobby baru málo míst k posezení.

Pláž
Pláž příjemná v zátočině (club LA VITA), celkem čistá doporučuji boty do vody ze začátku kameny pak písek, pro šnorchlování ideální jinak dál po pobřeží pláže už jen písečné dno.Vždy jsme si našli místo pro náš slunečník. O Čechy jsme téměř nezavadili jen Bulhaři a Rusové.

Simona K., 10.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Achtopol, Hotel: Eskada Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko - Achtopol