Bulharsko Bulharsko

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 7 351 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 7 351 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

Celkem: 3 Pri príchode nám nedali ani vodu. náramky až poobede presne o 14.00 hod, aj ke%d izby bovoli už upratané. Raaňajky celých 12 dní presne...

 • 4,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Pri príchode nám nedali ani vodu. náramky až poobede presne o 14.00 hod, aj ke%d izby bovoli už upratané.

Raaňajky celých 12 dní presne tie isté. O káve sa nedalo hovoriť káva, len melta, a čaj zo zásobníku ako v pionierskom tábore. Na pláži nie je bar, ale len budka, pri ktorej strávite 1/2 hod. a žiadne miešané nápoje, ani káva. Z lehátok Vám, za ten čas čo stojíte na nápoj vás vyhodia a veci vám odhodia na piesok a lehátka dajú Rusom. Nám dokonca otvorili trezor bez toho aby nás upozornili. *Za ten peniaz úplný hnus. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovania celkom ušlo

Strava
Káva, čaj HNUS! Deti aj my sme čakali na pizzu a hranolky.í

Služby hotelu
na 4* hotel bez úrovni

Pláž
Zabudnite na lehátka, Rusi sú prednejší. Nemusíte písať na mieste Reklamácie, škoda času na dovolenke, ktorá podpísala aj delegátka, CK vám odpíše, tak ako nám, že je to len náš subjektívny pohľad.

Alexandra Lauková, 18.03.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Astoria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Astoria, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Alexandra Lauková 2017-03-18 3 1 10 Astoria Slnečné pobrežie

Celkem: 7,6 Celkově se dovolená líbila, samozřejmě by se pár výtek našlo, ale ideální pro rodinu s dětmi.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se dovolená líbila, samozřejmě by se pár výtek našlo, ale ideální pro rodinu s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo průměrné. I když jsme neměli, ubytovali nás v bungalovech s výhledem na moře, takže ideál. Pokoje čisté a dali se dobře klimatizovat. Postele pohodlné, jen chyběli skříně. Občas nás sice rušili zvuky od našich sousedů, kteří mluvili až moc často a nahlas, ale jinak spokojenost.

Strava
Co se týče jídla, měli jsme all inklusive. Dcera je diabetik, takže to bylo více než nutné. Co se týče výběru jídla, byli jsme naprosto spokojeni, dost ovoce, zeleniny, masa, příloh a výborné dezerty. Vybrali si děti i dospělí. Jídelna čistá a vždy jsme našli pěkné místo na sezení. Jinak občerstvení během dne dostačující, dortíky, pečivo a jiné lehké pohoštění.

Služby hotelu
Hotel pěkný, vesnice se nám líbila, úžasné prostředí pro děti. Večerní procházky se nám líbily. Aquapark byl sice hne dv areálu, ale i tak se nám do něj moc nechtělo, bylo tam moc lidí a studená voda, takže se do ní dětem nechtělo, navíc chyběly klouzačky pro menší děti a záchodky tam trochu nevábně smrděly... Jinak bazény a jejich okolí působily pěkně a útulně. Bylo fajn, že jsme se mohli vykoupat ve všech bazénech i u jiných hotelů a ocenili jsme i obchůdky v areálu, které nechyběly. Mohli jsme si nakoupit základní věci, jako pití na pokoj, hračky na písek, či nové opalovací krémy.

Pláž
Pláž byla písčitá a vždy jsme našli volné lehátko, jedinou nevýhodu byl asi desetimetrový pás kamínků v moři, který byl občas trochu nepříjemný.

Anonym, 13.03.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Elenite, Hotel: Elenite Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

9 fotografií

Elenite Holiday Village, Elenite, Bulharsko Anonym 2017-03-13 7.6 1 10 Elenite Holiday Village

Celkem: 7,6 Tento hotel jsme navštívili v létě 2016, celkový dojem je takový, že naprosto odpovídá ceně :) celkově jsme byli spokojení

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel jsme navštívili v létě 2016, celkový dojem je takový, že naprosto odpovídá ceně :) celkově jsme byli spokojení Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pěkné, takové útulné :) ale s pokojem na výhled na moře jsme koukali do dun.

Strava
rozmanitá... velký výběr.. nad očekávání :) prostorná jídelna vždy bylo kam sednout

Služby hotelu
personál moc ochotný nebyl.. dalo se s nima bavit jak v který den, dle jejich nálady... drink dělali pořád ten jeden samý dokola jen měnili barvy :D

Pláž
Jooo ta se nám líbala nejvíc, je to mini kousek po dřevěném prkně , poté jdete pískem.. moc příjemné na nožičky. Mužete si vybrat kde budete - zdali na placeném lehatku nebo na zemi -free ZONA.. akorat je plná cigaret, ale to už bohužel dělají lidé samy..

Markéta M., 04.03.2017, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2016
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: Nessebar Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Nessebar Beach Resort, Nesebar, Bulharsko Markéta M. 2017-03-04 7.6 1 10 Nessebar Beach Resort

Celkem: 10 Úžasný hotel kategorie 3*-na nic si nehraje, nový a rekonstruovaný, 2 bazény, kousíček od centra

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasný hotel kategorie 3*-na nic si nehraje, nový a rekonstruovaný, 2 bazény, kousíček od centra Zobrazit celou recenzi

Anonym, 11.02.2017, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2016
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Riva

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Riva, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Anonym 2017-02-11 10 1 10 Riva

Celkem: 6,4 Milá dovolená na konci léta přiměřená ceně.

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Milá dovolená na konci léta přiměřená ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné a čisté. Krásný bazén, ale studená voda. Okolí hotelu nic moc. Při pohledu z balkónu neudržovaná zahrada a jakýsi polorozpadlý dům. Všude je hodně komárů, takže doporučuji hodně repelentu, jinak se večer nedá nikde sedět. Únavná byla zdlouhavá cesta z letiště.

Strava
Strava dobrá, ale stále stejná. Doporučuji ochutnat Bulharské bílé víno to bylo skvělé a v restauraci zajít na rybu z grilu.

Služby hotelu
Velice milý a přátelský personál včetně majitele. Ochotni dorozumět se i česky.

Pláž
My jsme chodili převážně na jižní pláž. Jemný, krásný písek a mušličky. Jen nepořádek, všude nedopalky z cigaret na každém centimetru. Spousta barů a občerstvení podél celé pláže. A vzdálenost, kterou cestovka uvádí v popisku je mnohem delší. Určitě více jak 1 km na jižní pláž na severní ještě mnohem víc. Navíc k pláži vedou dlouhé schody, které při cestě zpět na hotel jsou v tom vedru nekonečné. O tureckých záchodech na plážích snad raději ani nemluvit, to je něco hrozného.

Eva P., 06.02.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Kiten, Hotel: Phoenix

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Phoenix, Kiten, Bulharsko Eva P. 2017-02-06 6.4 1 10 Phoenix

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622