Bulharsko Bulharsko

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 9 090 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 9 090 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

Celkem: 7,6 Dovolená se nám celkově líbila.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám celkově líbila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj pro dvě osoby. Pokoj byl čistý a vybavení bylo dostačující (malá televize, v koupelně fén, klimatizace). Balkon jsme měli natočený směrem k moři, i když výhled nám blokoval vysoký keř.

Strava
Dostačující. Každý si mohl přijít na své, výběru bylo opravdu hodně. Kuchaři téměř nepřetržitě vyměňovali várnice za nové. Snídaně: míchaná vajíčka, sázená vajíčka, smaženky, vejce na tvrdo, různé druhy párečků, ovesná kaše, sýry, salámy, zelenina, ovoce, bábovka, vánočka atd. Na obědy a na večeři byly připraveny různé druhy masa na několik způsobů a vždy velký výběr příloh a salátů.

Služby hotelu
Uklízečky rovnaly pokoj každý den. V prostorách hotelu se nachází několik barů, kde čepují různé nápoje a dělají míchané koktejly. V hotelu je i směnárna, kde se dají vyměnit i české peníze.

Pláž
Dřevěný chodník končil zhruba 50 metrů od pláže, pak se musíte brodit pískem. Na pláži se docela často objevovaly nedopalky z cigaret. Moře bylo čisté. Jen některé dny byly větší vlny, tak to doválo na pobřeží medůzy a chaluhy. Moře bylo krásně vyhřáté a byl zde velmi pozvolný vstup.

Anonym, 17.09.2017, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: Nessebar Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Dovolenou jsme si užily, odpočinuli, ideální výběr termínu

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užily, odpočinuli, ideální výběr termínu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve starším pokoji, pro klienty, kteří nelpí na luxusu ideální

Strava
Strava super, bez připomínek. Jen výrazy některých barmanů a číšníků byli strašné. Buď byli již unavení, nebo celkově otrávení z práce. Ale to, že má klient all exclusiv neznamená, že se budou tvářit zpruzeně, neodpoví na pozdrav, nepoděkují. To pak kazí celkový výborný dojem ze zájezdu. Bylo pár vyjímek, ale těch otrávených byla bohužel většina.

Služby hotelu
Odpovídal popisu

Pláž
Skvělá, ideální pro rodiny s dětmi- Jen občas po ránu hodně chaluh a řas na pláži, uklidili pouze jednou za pobyt

Petra P., 17.09.2017, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Elenite, Hotel: Royal Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Můj dojem z dovolené,je úplně nejlepšī

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Můj dojem z dovolené,je úplně nejlepšī Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velká spokojenost

Strava
Výborná

Služby hotelu
Celkem spokojenost

Pláž
Přístup k pláži z mého hlediska trochu složitý,a to kvůli mým zdravotním potížím,ale jinak voda a čistota moc dobrá

Ludmila Goldmannová, 17.09.2017, Datum pobytu: 4.9. - 14.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Zefir Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Boli sme maximalne spokojni.Je to novopostavemy hotel a poskytuje sluzby na urovni.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme maximalne spokojni.Je to novopostavemy hotel a poskytuje sluzby na urovni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby su priestranne,je tu TV, klimatizacia,chladnicka. Nabytok je uplne novy, postele pohodlne.Na balkone su stolicky a stolik, kde sme si davali vecer vinko.

Strava
Spokojnost so stravou - all inclusive a velmi dobri kuchari - jedlo nam chutilo super. Ovocie,zelenina ,maso vzdy dostatocne a kvalitne. Napoje boli tiez uplnev pohode a dostatocne..

Služby hotelu
Personal je ustretovy a mily.

Pláž
Krasna plaz len par minut peso od hotela. Severna plaz v Primorsku ma skvely jemny piesok a cista tepla voda v mori.

Anonym, 17.09.2017, Datum pobytu: 28.8. - 7.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Primorsko, Hotel: Orios

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Celkově byla dovolená úžasná,doporučuji.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkově byla dovolená úžasná,doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé,pokoj byl vychovujicí.Jen výhled a ranní ruch zaměstnanců z kuchyně byl mírně nepříjemný.Pokoj jsme měli přímo nad kuchyní.

Strava
Strava byla pestrá a velký výběr druhů všecho i pítí.

Služby hotelu
Nejlepší na hotelu byl animační program.Veliké díky za úžasné nápady ,celodenní zaměstnání a večerní program jak pro děti tak dospělé.Dvě dívky a dva chlapci byli skvělí,obdivuji jejich nasazení a přístup a jestli máte možnost nějakým způsobem jim poděkovat a vyřídit veliké díky.Děkuji

Pláž
Moře bylo úžasné,čisté.Přístup na pláž dobrá,ale pláž samotná byla mírně znečištěná od nedopalků a menšího smetí.Přeplněná lidmi byla v normě,vždy se našlo místo.

Andrea A., 17.09.2017, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Kotva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622