Bulharsko Bulharsko

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 6 867 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 6 867 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

Celkem: 5,8 Dovolená v Bulharsku je vždy skvělá. Počasí i strava v restauracích super. Doprava z letiště je vždy velmi nepřipravená.Vždy se hledají...

 • 3 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v Bulharsku je vždy skvělá. Počasí i strava v restauracích super. Doprava z letiště je vždy velmi nepřipravená.Vždy se hledají klienti, kteří ani nejsou na seznamu! Do penzionu jsme v Primorsku šli raději sami pěšky. Rozvoz byl nedostatečně zajištěný. Jako každý rok. V tom se nic nezměnilo. Jezdíme tam od r.2004, většinou do Primorska. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejhorší ubytování, které jsme zažili. Zlatka a pokoj Oslo! Kdo ho schválil, ten by tam měl strávit pár nocí. Nevadí vybavení, ale pružiny lezly z postelí ven! Katastrofa! Výhled z balkonu byl na plechovou střechu a sběrný dvůr na střeše a kolem nějaké kůlny. Rozbité slunečníky, kbelíky, postele, železné trubky,matrace. Opravdu zátiší.To jsme nikdy neviděli a nezažili. V koupelně "výhled do komína " až na střechu. Špatně uzavřené komínové výpustě v pokoji, strašný zápach. Místo umývadla dřez. 1 rozbité zrcadlo. Tento pokoj by měli z nabídky vyškrtnout.

Strava
Vždy se stravujeme sami a není to žádný problém. Bohatý výběr restaurací, stánků, ovoce, zeleniny.Paráda. Dobře zásobené obchody.

Služby hotelu
Ručníky jsme měli svoje. Naštěstí. Jejich šedé,kdysi snad bílé, tak proprané, že bylo skrz ně vidět, jsme použili občas. Povlečení bylo vyměněno v půlce pobytu.Koš jsme si vynášeli sami.Toaletní papír byl vždy k dispozici.Doporučujeme hrníčky, talířky a nůž s sebou.

Pláž
Chodili jsme jen na ližní, protože je prostorná . Nepořádek dělali hlavně turisté, každé ráno se pláž uklízela, koše vybírali i během dne. Klasika-nedostatek sprch,jen dvě , toalety byly četnější. Dostatek občerstvení na pláži. Spokojenost s vodou a koupáním.

Marcela Tomečková, 11.01.2018, Datum pobytu: 16.7. - 30.7.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Primorsko, Hotel: Penzion Zlatka

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: Dovolena naprosto paradni. Se vsim co jsme potrebovali nam cest. kancelar pomohla. Super individualni pristup. Cena odpovidala kvalitě.

Celkové shrnutí
Dovolena naprosto paradni. Se vsim co jsme potrebovali nam cest. kancelar pomohla. Super individualni pristup. Cena odpovidala kvalitě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pension Roza, musim uznat, že s ubytovanim nebyl sebemensi problem, zamestnanci byli vstřícní, čistota pokoje 9/10. Stravovani jsme měli v hotelu o kousek dal, coz v případě dovolené bez dětí není problem. Ovsem sprchovy kout spojený s toaletou mne malicko vyvedl z míry. V recenzich jsem četl stížnosti na blízký zábavní park. Zkušenost s hlukem do pozdních hodín nemam, jelikoz v den naseho příjezdu (na konci sezony) park demontovali.

Strava
Měli jsme pouze snidani v hotelu Belvedere. Probihala formou bufetu, změny v nabizenem "menu" byli minimalni, ale každý si najde neco na co ma po ránu chut.

Pláž
Pláž je víceméně za rohem, čistá voda, pro šnorchlovani idealni. Čistota pláže 7/10 ale chovani ostatnich turistů neovlivnite. Na konci sezóny nebylo u vody ani tolik lidí.

Milan Kubeš, 10.01.2018, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Primorsko, Hotel: Penzion Roza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 4,4 zklamání

 • 6,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
zklamání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré,ale uklizejí jen některé uklízečky

Strava
katastofa.nestíhají doplňovat jídlo.u snídaně nebyl ani chleba ikdyž snídaně časově ještě nekončila.jídlo bez chuti.

Služby hotelu
mají co zlepšovat.tanečnice u baru jsou nevhodné když tam jste s malými dětmi.

Pláž
pláž,moře:všude odpadky.celkem humus.nepříjemné když jste se koupali a báli se co na vás za odpadky hodí vlna.katastrofa.stačilo by sítkem párkrát vytáhnout a bylo by to hned čistější.

Anonym, 08.01.2018, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Astoria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,8 Nejsem náročny klient,ale tohle byla katastrofa... Vůbec jsem si dovolenou neužila, jelikož hodně je pro mě i důležitá strava a za celou...

 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Nejsem náročny klient,ale tohle byla katastrofa... Vůbec jsem si dovolenou neužila, jelikož hodně je pro mě i důležitá strava a za celou dovolenou jsem se pořádně nejedla jen 2x a to mimo hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj průměr,klimatizace fungovala dobře. Ale co mě znervózňovalo,byly služby room servisu. Neustále nám ráno volali,aby jsme vstávali,že potřebují uklidit,to jsem ještě nezažila.

Strava
Jak jsem psala na začátku,otřes. Jídlo bylo mastné a bez chuti, u večeře jste si nemohli dát vodu,když jste měli polopenzi, u snídaně pro změnu ano (to vadilo většině hostům). Jídlo bylo skoro každý den stejné, jediné,co bylo výborné byly vodní melouny.

Služby hotelu
Bazén jedna velká tragedie,je nutná investice. "Plavčík" neuměl německy,anglicky a ani rusky,když jsme se chtěli na něco zeptat.

Pláž
Kolem pláže samé disko,ale to byla naše chyba,ze jsme si to předem nezjistili :-) Co nás naopak mrzelo,byl neskutečný nepořádek,ktery jsem nikde jinde tak neviděla. V pondělí se například vysypaly koše na ulici a ve středu to tam stále bylo a to hned u pláže. Voda byla v podstatě čistá, vlny pěkné.

Anonym, 07.01.2018, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Royal Central

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Dovolena byla pekna. Mene lidi, klid, cistota. Aquapark byl zavreny.

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena byla pekna. Mene lidi, klid, cistota. Aquapark byl zavreny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl pred rekonstrukci,ale pokoje byli udrzovane a ciste.

Služby hotelu
Jedine,co musim vytknout,je spatna organizace pri predavani pokoju. Na pokoj jsme dlouho cekali.

Pláž
Plaz i more ciste,volna lehatka.

Anonym, 05.01.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2017
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Elenite, Hotel: Andalusia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622