Bulharsko Bulharsko

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 5 990 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 5 990 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

Celkem: 6,8 Dovolená pěkná, jen všude samé schody, tedy velmi špatná manipulace s kočárkem. Schody bez nájezdů. Starší nebo invalidní člověk bez...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pěkná, jen všude samé schody, tedy velmi špatná manipulace s kočárkem. Schody bez nájezdů. Starší nebo invalidní člověk bez šance pohodlného pohybu po resortu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vilky klidné. Velmi zastaralé,ale čisté. Výhled na moře.

Strava
Jídlo dobré, ale celých 10 dnů, beze změn. Chybí dobrá káva.

Služby hotelu
Každý druhý den čisté ručníky, 2x za pobyt výměna povlečení. Každý den doplněný toal. papír a zameteno. Ostatní služby také dobré.

Pláž
Vždy na nás vyšla hotelová lehátka. Pláž čistá. Několik dní bylo moře plné řas. Pozvolný přístup.

Anonym, 16.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 13.7.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Elenite, Hotel: Elenite Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7,4 Vše splnilo mé očekávání, jen po pěti dnech mi začínala připadat strava jednotvárná.

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše splnilo mé očekávání, jen po pěti dnech mi začínala připadat strava jednotvárná. Zobrazit celou recenzi

Jana B., 16.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel: Riva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Klidné prostředí, hezké koupání, čistá voda, doporučuji každému, kdo chce prožít klidnou dovolenou. Ideální pro rodiny s malými dětmi a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Klidné prostředí, hezké koupání, čistá voda, doporučuji každému, kdo chce prožít klidnou dovolenou. Ideální pro rodiny s malými dětmi a pro klienty, kteří chtějí relaxovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto bezproblémové, personál velmi vstřícný a ochotný. Všude absolutní čistota a pořádek.

Strava
Stravovali jsme se pouze v hotelu a tam nebylo naprosto co vytknout. Strava byla naprosto vynikající, velmi pestrá a ve velkém množství.

Služby hotelu
Personál pracoval naprosto profesionálně. Nemáme námitek.

Pláž
Pláž je velmi blízko hotelu, počet slunečníků a lehátek byl naprosto dostačující, voda byla čistá, teplá a ideální ke šnorchlování. Jediná námitka k pláži se týká pouze klientů kuřáků, kteří nedopalky zahrabávali do písku. Jinak byla pláž udržovaná v naprostém pořádku.

Ilona, 16.07.2019, Datum pobytu: 6.7. - 13.7.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Sozopol, Hotel: Blue Orange

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bazén u hotelu 3 fotografie

Celkem: 7,8 Povedená odpočinková dovolená.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Povedená odpočinková dovolená. Zobrazit celou recenzi

Zdeněk P., 16.07.2019, Datum pobytu: 6.7. - 13.7.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Orchidea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 9,8 Příští rok jedeme znovu - to hovoří za vše! :-)

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příští rok jedeme znovu - to hovoří za vše! :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá nabídce, byli jsme spokojeni, jen sprcha je bez vaničky dohromady s WC, proto tam bylo stále mokro, ale dá se to zvládnout.

Strava
Na snídaních jsme si vyloženě pochutnali, nabídka dosti velká na to, aby si každý vybral, co mu chutná.

Služby hotelu
S panem domácím se dá v pohodě domluvit a cokoli jsme potřebovali - včetně rady k cestám na různá místa - vždy nám poradil. Jsme spokojeni.

Pláž
Pláž byla blízko hotelu a to se velmi cení. Nemuseli jsme přecházet přes žádné duny - jako jsme viděli v Primorsku. Skvělé.

Libuše Suchá, 16.07.2019, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Kiten, Hotel: Mořské Legendy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko