Bulharsko - Balčik Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Město Balčik bylo nazváno antickým básníkem a filosofem Ovidiem jako Bílé město. Je to překrásné malé městečko s nízkou koncentrací hotelů umístěné do skalních útvarů a vápencových skal. Dlouhé pláže jsou ohraničeny pásmem útulných rybích i exotických restaurací s výbornými cenami. Třetí nejdůležitější přístav Bulharska nabízí plavbu výletní lodí za krásami vzdálených míst jako mys Kaliakra. Centrum města je poměrně malé, ale nabízí příjemné posezení v baru nebo v parku s vytékajícím pramenem u dvou bílých topolů. Míst, kam je možné se vydat je opravdu dost, ať už návštěva sídla rumunské královny Marie, či návštěva bahenních lázní Tuzlata. Snad právě proto, že je tato oblast dle legendy považována za místo zrození bohyně Afrodité si zde roku 1926 postavila královna Marie sídlo. Letní palác je kombinací orientu a západu dokrášlený živým plotem vytvářejícím labyrint s kaktusovou zahradou.

 • Vzdálenost

  cca 1650 km

Nejnovější recenze Bulharsko - Balčik

Celkem: 6,8 Dobrý personál milý jídlo dobré.

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý personál milý jídlo dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost

Strava
Super

Služby hotelu
Chybí to co je v popisu

Směnárna.

Kadeřnictví a bazén vnitřní je pouze v zimě

Pláž
Není písčitá i když je na fotografiích

Markéta Štechová, 29.08.2018, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Balčik, Hotel: Regina Maria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Skvělá povolená za odpovídající cenu.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá povolená za odpovídající cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný pokoj, prostorný, s kuchyňkou, vhodný pro 4- člennou rodinu, obrovská terasa, samozřejmostí klimatizace.

Strava
Strava výborná, pochutnali si i děti, možná by bylo dobré rozšířit menu na víc než 3 jídla.

Služby hotelu
Perfektní servis, obrovský bazén zdarma, včetně bazénu pro děti, zdarma odvoz z hotelu a zpátky na pláž, veškeré požadavky splněny bez problému.

Pláž
U hotelu kamenitá pláž, dostupná pěšky pár minút od hotelu, přístup po schodech - nevhodné pro kočárky, jinak hezká, písečná pláž dál od hotelu, tam je zajištěna doprava zdarma hotelem, pěkná, přijatelné množství lidí, vhodná pro děti.

Magdaléna T., 09.08.2018, Datum pobytu: 30.7. - 6.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Balčik, Hotel: White Rock Castle

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Příjemná dovolená :)

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikající krásné, čisté ubytování, vstřícný příjemný personál. Možno se domluvit anglicky nebo rusky.

Strava
Strava v hotelu výborná, velké množství různých zeleninových salátů, ovoce, nejméně tři druhy masa, každý den jinak upravená ryba. Vedle hotelu supermarket. Ceny přibližně jako u nás. Vzhledem k jiné chuti vody jsme si koupili barel 7l za 2,50 lv.

Služby hotelu
Denně úklid, denně čisté ručníky, sprchové gely, uprostřed pobytu převlečení ložního prádla. U hotelového bazénu lehátka, ručníky, bar.

Pláž
Pláž vzdálena cca 300 metrů, ale po 214 schodech. Nebo obklikou asi 1,5 km. Kolem celé pláže betonová zídka (někde obložená dřevěným roštem), na které se dá pohodlně sedět nebo ležet. Pláž písek nebo kamínky, přístup do vody pozvolný. U pláže možno zaplatit lehátka a slunečníky (cca 7+7 lv). Kolem dostatek restaurací a rychlého občerstvení.

Lenka Jelínková, 06.08.2018, Datum pobytu: 27.7. - 3.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Balčik, Hotel: White Rock Castle

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 1,2 Děs a hrůze nikdy více ani kdyby mě za to platili

 • 1 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Děs a hrůze nikdy více ani kdyby mě za to platili Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita dost nízká. Odpovídá spíše 2*. Vystřídali jsme celkem dva pokoje. Bohužel u obou byla plíseň. Ta se vyskytovala pod matrací, lednici, koupelně...

Strava
Strava odpovídá ceně ubytování. Jíst se to dalo, ale opravdu žádná hitparáda. Jednou jsme k snídani dostali zkažený jogurt. Reakce obsluhy byla více než lhostejná.

Služby hotelu
Hotel na mě udělal dost mizerný dojem. Nedoporučuji nikomu.

Pláž
Popisek je v tomto případě lživý. Písečná pláž rozhodně není vzdálena 200m od hotelu, všechny vzdálenosti jsou měřené přes zařízení Garmin. První vstup do moře je vzdálen 300m (trojúhelníkový tvar rozměry cca 10x10x10m) a jedná se o vstup kamenitý. Druhou možností je vstup do moře, který je vzdálen 600m od hotelu tento vstup je již písečný, ale není označen jako pláž(bez možnosti půjčení lehátek a nebo slunečníků) a třetí možnost je už písečná pláž, vzdálená 600m, zde je možní si půjčit slunečník a lehátko. Celé pobřeží v Balčiku je lemováno vlnolamy. Bez slušného přístupu k moři. Rozhodně není vhodně pro rodiny s menšími dětmi(bude dost velké zklamání) vlastně to nedoporučuji vůbec nikomu. Mimochodem přístup k moři od hotelu je možný pouze po dost nekvalitním schodišti s převýšením cca 15m. Tato cesta vede pouze na parkoviště dlouhá cca 200m a ocitnete na parkovišti, pouze u vlnolamů(foto - Parkoviště 2 - 4). Jinak moře bylo klidné, čisté s pozvolným vstupem. Tuto nabídku považuji za podvodnou a lživou.

Martin Šavel, 30.07.2018, Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Balčik, Hotel: Ahilea

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Přístup do moře 1 - 300m 7 fotografií

Celkem: 2,4 Pravděpodobně jeden z prvních hotelů.Spíš bych ho nechala zavřít.Ostuda pro CK.Zbytečně vyhozené peníze.Nedoporučuji!!

 • 1 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Pravděpodobně jeden z prvních hotelů.Spíš bych ho nechala zavřít.Ostuda pro CK.Zbytečně vyhozené peníze.Nedoporučuji!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hrozné,vše staré,polorozbyté,hotel tak maximálně na jednu hvězdu

Strava
Jelikož jsem měla jedno vnouče vedené jako dospělý,dostával dětské porce.A i dospělé porce byly malé.Snídaně pořád stejné.Večeře jednotvárné

Služby hotelu
Pokud cestovní agentura doporučuje určitý hotel,měl by v něm být někdo,kdo umí česky.Takže absolutní nezájem.Výlet kvůli kterému jsem do Bulharska prakticky letěla s rodiči(tátovi je 85 a za mlada do Bulharska jezdil hodně často jako řidič)Nesseabar se konal v den příletu a odletu

Pláž
Jedna větší asi 15 minut pěšky.Ale jediná v okolí na velký počet hotelů

Anonym, 25.07.2018, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Balčik, Hotel: Lotos

Byla tato recenze užitečná? Ano (8) Ne (1)

Všechny recenze Bulharsko - Balčik