Bulharsko - Djuni Bulharsko

 • Doprava letecky

  03:10 h

 • Popis

  Djuni je moderní,komfortní a atraktivní letovisko 40 km jižně od Burgasu a 7 km jižně od Sozopolu, rozkládá se podél velké zátoky na písečném pobřeží, které je plné dun. Naleznete zde čisté a bezpečné moře, v Djuni je přes 250 slunečních dnů v roce. Zlaté písečné pláže jsou přes 4,5 km dlouhé a v průměru 100 m široké, s velkým množstvím dun. Moře je zde mělké a proto je Djuni vhodným místem pro dovolenou s dětmi. V Djuni je také velké množství restaurací, kaváren, barů, tenisových kurtů, bazénů pro děti i dospělé, v letovisku je také školka a několik dětských hřišť.

 • Vzdálenost

  1750 km

Nejnovější recenze Bulharsko - Djuni

Celkem: 10 Poprvé v Bulharsku a obrovské nadšeni. Tento hotelový komplex nemá chybu. Velké vyžití pro deti - vlastní tobogany a míní aquapark...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Poprvé v Bulharsku a obrovské nadšeni.

Tento hotelový komplex nemá chybu.

Velké vyžití pro deti - vlastní tobogany a míní aquapark pro deti s brouzdalistem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel čistý, pěkný. Pokoj klasika, 2 postele a přinesli nam hned po příjezdu postýlku pro syna.

Strava
Neskutecne vyborne jídlo. Z každého jídla jsme chodili prejedeni.

Služby hotelu
Bohužel neni nikde psáno, ze 15.9. se služby hotelu velmi omezují, takže bar na plazi uz nefungoval, žádné vodní atrakce na moři uz nebyly. Vydej a sběr ručníků na plazi uz nefungoval, tak jsme je museli nosit az k bazenum.

Pláž
Plaz vhodná pro deti, pozvolna, písčitá. I vlny byly.

Miroslava M., 08.10.2018, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Djuni, Hotel: Belleville

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 OK, jen jsme postrádali v závěru pobytu aktuální info od delegáta CK k odjezdu z hotelu a odletu.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
OK, jen jsme postrádali v závěru pobytu aktuální info od delegáta CK k odjezdu z hotelu a odletu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
OK

Strava
OK

Služby hotelu
OK

Pláž
OK

Jiří Krechler, 30.09.2018, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Djuni, Hotel: Duni Royal Resort - Marina Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Šlo o cestu prarodičů s vnoučaty (7 a 4 roky). Chtěli jsme delší pobyt, "dětský přístup" do moře a široký výběr služeb a...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Šlo o cestu prarodičů s vnoučaty (7 a 4 roky). Chtěli jsme delší pobyt, "dětský přístup" do moře a široký výběr služeb a programů. Vybraný pobyt tyto požadavky splnil a očekávání (obzvláště těch mladších "účastníků zájezdu") naplnil. Pro pobyty s dětmi i přes vyšší cenu lze opravdu doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Objednali jsme si ubytování ve vilce/bungalovu se 2 místnostmi, koupelnou (vana) + WC a s terasou. Standardní ložnice (mohlo by být více ukládacích prostorů - 4 osoby), obývací prostor s TV, malou chladničkou a rozkládacím gaučem (rozměry i matrace zcela dostatečné i pro 2 dospělé), koupelna prostorná a čistá. Každý den úklid a výměna ručníků - spokojenost. Středisko je rozsáhlé, celé v zeleni, horizontálně dost členité (vždy se musí do kopce nebo s kopce - na jídlo, k bazénům nebo k moři, na program, na ubytování), tzn. že nejvzdálenější vilky jsou dost vysoko a dost daleko, nicméně stále v rozumné a snesitelné míře.

Strava
Široký výběr i sortiment, od každého něco, dostatečné množství (stále doplňováno), chuťově něco někdy méně obvyklé (balkánský způsob kořenění), prostě nutno ochutnat, ale vždy se dá vybrat. Kromě toho děti většinou klasicky po dlouhém výběru zvolily špagety s kečupem a příp. s nějakým masem, meloun, zmrzlinu nebo nějaký zákusek...

V druhém týdnu pobytu (září, již mimosezona) se znatelně změnila klientela, zcela převažovali Bulhaři (mají prázdniny do půlky září) a rusky, příp. ukrajinsky mluvící hosté; tomu se poněkud (negativně) přizpůsobila jak kvalita obsluhy, tak šíře výběru a rychlost doplňování (nelze se zcela divit při pohledu na ty nálože na talířích odnášených od bufetu a poté na ty hory zbytků na stolech po odchodu..). Nicméně i v tomto období jídla dostatek - spokojenost.

Služby hotelu
Na recepcích občas jazykové problémy (angličtina a trochu ruština OK), hotelové směnárny ne zcela výhodný kurz.

Animační služby a programy všeobecně rozsáhlé, výborné, každý den kromě neděle. Na některé nutno docházet k jiným hotelům v rezortu.

Pláž
Relativně čistá, uklízená, vhodná pro děti. V tomto období dostatek lehátek a slunečníků (v ceně).

Bazény ve středisku Holiday Village perfektní pro děti (pirátská loď se skluzavkami, vodními děly a brouzdalištěm; bazén na plavání; bazén s velkými skluzavkami; další 2 bazény a brouzdaliště stranou v "klidové" zóně. Pro děti občas problém, zda jít k moři nebo k bazénu.. :-)

Za úhradu šlapadla, banán,...

Vladimír, 30.09.2018, Datum pobytu: 28.8. - 9.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Djuni, Hotel: Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolená velmi hezká, ale kdyby se na nás CK úplně nevykašlala, mohla být o mnoho lepší. Djuni je velmi malá oblast s pár krámky a je od...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená velmi hezká, ale kdyby se na nás CK úplně nevykašlala, mohla být o mnoho lepší. Djuni je velmi malá oblast s pár krámky a je od nějakých větších měst úplně odříznutá. Dostat se dá buď taxíkem, který je dražší než v Praze, nebo pěšky po silnici, která není úplně vhodná pro pohyb chodců. Nicméně by bylo sympatické, kdyby se alespoň jednou ukázala naše delegátka a alespoň nám řekla, že je možnost dojít po silnici půl hodinou v zastávce mašinky, která jede do Sozopolu a ještě do nějakého kousek vzdálenějšího města (nebo možná je to jen část Sozopolu, nevím, na konečnou jsme nejeli) a není tedy nutné jít do civilizace hodinu a půl. Nicméně i tak v Sozopolu není nic moc převratného, našli jsme tam jednu uličku s krámky, ale aspoň to nám stačilo. Ale abych se vrátila k delegátce. Už na letišti nám dali špatné papíry s informačními schůzkami, byly sterého data a náš hotel tam vůbec nebyl nepsán. Takže jsme čekali čtyři dny na běžnou schůzku s delegátkou, podle rozvrhu uvedeném v informačním panelu na hotelu. Když to vypadalo, že už delegátka asi nedorazí, tak jeden z dalších hostů požádal recepční, aby mu vytočila naší delegátku na telefonu, protože na čísle, které bylo v panelech vůbec nikdo nereagoval. Konečně se delegátce přes recepci dovolal a delegátka mu oznámila, že dnes už na hotelu byla před 2 hodinami a nikdo na schůzku nepřišel, takže už zpátky rozhodně nejede. Když se jí pán zeptal, jak jsme měli na schůzku přijít, když jsme o ní vůbec nemohli vědět, tak mu odpověděla, že není její problém, že je v panelech uvedený špatný čas schůzky. Na otázku, čí je to tedy problém, odpovídala nesmysly. Takže jsme si všechno museli zjistit sami a jelikož jsme nevěděli, co všechno se dá zjistit, tak nám utekl skoro celý program sportovních aktivit a cvičení, protože jsme nevěděli, kdy a kde se co děje, a stejně tak i večerní program v amfiteátru. Tohle všechno nám měla delegátka říct a úplně se na nás vykašlala, nechápu, za co jí cestovka platí. Z jiných cestovek na hotelu byli delegáti každý den. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel perfektní, nebylo co vytknout.

Strava
Chutná, mnoho jídel na výběr, venkovní gril při každém jídle. I když se jídla hodně opakovala, vždy se dalo něco vybrat a téměř po celý den bylo něco k jídlu k dispozici buď v rámci bufetu hlavního jídla nebo svačin.

Pláž
Pláž velmi hezká, plná mušlí, písek hrubší a místy velmi měkký, člověk se probořil až nad kotníky, ale mě osobně to bylo velmi příjemné. Pláž velmi dlouhá, opatřená mnoha slunečníky a lehátky, ale když si člověk popošel kousek dál, tak pokračovala divoká pláž bez plavčíků a s menším počtem lidí.

Anonym, 29.09.2018, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Djuni, Hotel: Duni Royal Resort - Marina Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 9,2 Výborná volba pro rodiny s dětmi, kteří nepotřebují v okolí rušnou zábavu a nákupní možnosti. Výborný je tobogán, jako alternativa k moři.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná volba pro rodiny s dětmi, kteří nepotřebují v okolí rušnou zábavu a nákupní možnosti. Výborný je tobogán, jako alternativa k moři. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný světlý pokoj s přistýlkou pro dítě. Přistýlku tvořilo rozložené křeslo. Pokud je dítě větší (mému je 5 let), doporučovala bych volit samostatné lůžko.

Strava
Výborná, rozmanitá, chutná. Tématické večeře (asijská, bulharská, italská...), denně nepřeberné množství ovoce a zeleniny, pro děti hranolky a zmrzlina :-), pravidelně doplňovaná jídla. Pouze výtka - přímo na pláži není ani nápojový stánek. Pro vše si musíte dojít k hotelovému bazénu nebo do hotelu. Není však problém si vyzvednout třeba dvoulitrovou vodu s sebou na pláž.

Služby hotelu
Nabídka výletů byla vcelku dostačující, celková čistota super, animační programy přes celý den. Dodržovali 23:00 hod jako dobu klidu.

Pláž
Krásná dlouhá písečná pláž se slunečníky, lehátky a ručníky zdarma. Ručníky vám kdykoliv bez problémů vymění. Díky molu je moře krásně klidné, výborné pro malé děti. Stačí však popojít asi 400 m a dostanete se na prakticky liduprázdnou veřejnou pláž, kde je moře nechráněné a tudíž s většími vlnami.

Anonym, 27.09.2018, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Djuni, Hotel: Marina Royal Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko - Djuni