Bulharsko - Nesebar Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Nesebar je opravdovým lákadlem především pro turisty zajímající se o architektonické památky, či historické prvky z dob antiky. Stará část města byla zapsána do světového kulturního dědictví UNESCO. Do této atraktivní části města se dostanete z pevniny jen po úzké hrázy. Vchod to této části je obehnán hradbami, postupně vás uchvátí kostel ze starověkého Řecka a samozřejmě křivolaké uličky se starými dřevěnými domky. Kouzlo těchto míst je opravdu proslulé a dodnes si uchovává svůj silný osobitý ráz. Za hradbami Starého města sídlí nová část, kde si můžete vychutnat vůni místních trhů, které vás překvapí svou okázalostí a pestrostí. K dostání je zde opravdu cokoliv, ať už rukodělné výrobky, či místní speciality vařené přímo na ulici ve velkých pánvích. Výhodou je dobrá dopravní síť, takže pokud se rozhodnete zavítat na vzdálenější, či bližší destinace je vám k dispozici lodní, či integrovaná doprava.

Nejnovější recenze Bulharsko - Nesebar

Celkem: 10 Dovolená se nám vydařila. Jen v druhé půlce týdne nebylo už tak příjemné počasí, ochladilo se a ke koupání to už nebylo. I tak jsme si to...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám vydařila. Jen v druhé půlce týdne nebylo už tak příjemné počasí, ochladilo se a ke koupání to už nebylo. I tak jsme si to s kamarádkou užily. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný, čistý, obrovská postel, velký balkón vybavený i sušákem. Ale hodily by se aspoň zásuvky do nočních stolků na uložení drobností a v koupelně poličky na odložení toaletních potřeb.

Na chodbě byl automat na přípravu kávy a automat na vodu.

Strava
Jídlo bylo výborné, velký výběr všeho, dostatek ovoce a zeleniny, nápoje k dispozici po celý den u bazénu i u pláže.

V jídelně byly vyžadovány roušky, stoly se desinfikovaly po každém strávníkovi a nově prostíraly jednorázovým prostíráním, příbory byly uloženy v papírových pytlících.

Služby hotelu
Personál vstřícný s profesionálním přístupem. Vše potřebné bylo k dispozici. Osušky na pláž a k bazénu, lehátka a slunečníky u bazénu i na terase u pláže byly zdarma. Po celém hotelu zdarma přístup k Wi-fi.

Pláž
Pláž pod hotelem nebyla moc velká a v sezóně může být asi i dost přeplněná. Na vstupu do moře bylo dost trávy, kterou personál shrabával. Jinak byla pláž uklizená. Vstup do moře byl pozvolný.

Anežka S., 27.09.2021, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: Sol Nessebar Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolená odpovídala našim představám. Plánovali jsme "plážovou" dovolenou maximálně s pěším výletem v okolí. Na toto je hotel a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená odpovídala našim představám. Plánovali jsme "plážovou" dovolenou maximálně s pěším výletem v okolí. Na toto je hotel a město Nessebar naprosto ideální. Staré město je určitě dobré navštívit v denní i noční době. Nádherné nasvícení památek je ve večerní době kouzelné. Jezdíme pravidelně v půlce září k moři. Tuto naši dovolenou vnímám jako jednu z nejpovedenějších. V Bulharsku jsme byli poprvé, srovnávat mohu s Tureckem resp. Krétou. Aktivní dovolenou s cestováním a výlety na Krétě málo co předčí. Ale opalování a návštěva pool baru, které jsme letos preferovali, nás naprosto uspokojilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v pokoji standart s malým balkonem. Za nás byl naprosto dostačující. Manželská postel, lednička, TV, klima, sprchový kout, fén, ručníky, kosmetické potřeby. Každý den jsme dostali při úklidu 2 třetinky balené vody. Nechali jsme uklízečkám nějaké drobné, tak nám každý den převlékali postel. Bydleli jsme v části C hotelu, který měl výtah svedený až k pláži. Takže jsme měli 17 malých schodů po vyjití z budovy na pláž. Byli jsme do dvou minut od východu z pokoje na pláži. Tomu se říká luxus!

Strava
Tak stravu hodnotím na výbornou. Měl jsem možnost srovnávat all inclusive (TUR, GR, HR), ale zde byla strava nejchutnější. Zejména tím, že byla dochucená. Samozřejmě, vždy se najdou nějaké mouchy, když je chce někdo hledat, ale každý si našel to své. Z masa bylo k dispozici na různé způsoby hodně vepřové, skopové, telecí, kuřecí, hovězí, ryby, ale i jiné pokrmy, které jsem nechutnal. Z příloh byla nabídka rovněž pestrá - hranolky, brambory, rýže, těstoviny, smažená cuketa, lilek, brokolice, plněné žampiony, bramborové pyré, mrkvové pyré, fazolky, květák, kukuřice a další. Dále bylo k dispozici velké množství zeleniny, ovoce, cca 10 - 15 druhů zákusků, zmrzlina, pizza aj. Na snídani bylo k dispozici vše možné, od vajíček smažených, volské oko, vařené, opečená slanina, párky, sýry, salámy, pomazánky, cornfleky, müsli, tousty, croissanty, jogurty aj. Určitě jsem něco zapomněl, ale jak říkám. Kuchyně za mě na 1. S ohledem na covid byla opatření v jídelně přiměřená. Při vstupu do jídelny byla každému měřena teplota a host dostal jednorázovou rukavici a roušku, která se používala při volném pohybu po jídelně při výběru pokrmu. V našem období nebyly vůbec žádné fronty.

Služby hotelu
Ze služeb hotelu jsme používali wi-fi, která byla po celém objektu volně k dispozici. Někdy se chytala i na pláži. Ke službám hotelu bych zmínil i pool bar. Sympatický barman Stefan byl mistrem ve svém oboru a i když byly všechny koktejly gratis v rámci all inclusive, vždy jsem mu večer nechal dýško a nápoje pak měly většinou správný říz. Poznamenal bych, že nápojový lístek obsahoval 35 koktejlů. Jinak jsem zaznamenal po hotelu pohyb animátorů, kteří se ale věnovali většinou ruské klientele.

Pláž
Pláž byla hned vedle hotelu. Velkou výhodou byl plážový servis, který prý není v Bulharsku samozřejmostí. Byla pouze pro hosty hotelu, což střežil beach boy. Byla upravovaná a za nás super. Člověk musel jít tak 100 m, aby si zaplaval. Řasy zde byly minimálně, 3 x jsme viděli i medůzu. Je zde velké množství mušliček. Za nás byly velké krásné vlny jen jednou, ale bylo to spíš na zábavu, žádné omezení ohledně vstupu do vody. Moře mělo tak 22 - 24 st.

Jen bych chtěl ještě podotknout, že bazén byl v našem termínu hodně studený, odhadoval bych tak 17, 18 st.

Roman Lahodný, 21.09.2021, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: MPM Arsena

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

pokoj 26 fotografií

Celkem: 9,6 Hotel je v krásné lokalitě, přímo u pláže, do historické části Nesebaru lze dojít za cca 15 minut po promenádě kolem moře.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je v krásné lokalitě, přímo u pláže, do historické části Nesebaru lze dojít za cca 15 minut po promenádě kolem moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Žádný přehnaný luxus, standardní a dostačující vybavení pokoje, čisto, každodenní úklid.

Pláž
Na pláž jsme skutečně jezdili výtahem ????

Olga Dašková, 21.09.2021, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: Mirage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Nádherná dovolená v krásném prostředí, všem doporučuji

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená v krásném prostředí, všem doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je na špičkové úrovni, všude čisto, uklízí se každý den. Personál milý a velmi vstřícný.

Strava
Strava byla organizována formou švédských stolů. Jídlo bylo skvělé, všeho dost. Vždy spousta zeleniny, salátů, ovoce.... Byly dodržovány bezpečnostní standardy, tzn. personál měl vždy roušku a rukavice, hosté si jídlo nabírali také v roušce.

Služby hotelu
Delegátka, paní Kristína, je opravdu člověk na svém místě. Hned první den nám dala spoustu dobrých typů. Díky :)

Pláž
Pláž je písčité, bez kamínků, vstup do moře pozvolný, vhodný jak pro malé děti, tak pro starší. Moře bylo nádherně čisté, teplé tak akorát. Nikde se neválejí žádné odpadky.

Pavlína B., 20.09.2021, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: Bilyana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Hotel uz par let stoji, kdyz to moc nezkoumate, je to moc pekny

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel uz par let stoji, kdyz to moc nezkoumate, je to moc pekny Zobrazit celou recenzi

Ondřej Kindl, 20.09.2021, Datum pobytu: 8.9. - 14.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Nesebar, Hotel: MPM Arsena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko - Nesebar