Bulharsko - Zlaté Písky Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Okrově zlatý písek a špenátově zelené lesy, s tím vším se setkáte v letovisku se čtyř kilometrovou pláží. Zlaté písky si získaly oblibu mnoha evropských turistů především pro svůj jemný písek nazlátlé barvy, ale také vše obklopující přírodní rezervaci. Letovisko nacházející se ve svahu je opravdu moderní částí Bulharska podobné Slunečnému pobřeží. Hotely, architektonicky zajímavé se rozprostírají mezi velkým množstvím parků a kousků lesa. Pobřežní pormenáda je osázená kavárnami, restauracemi a velkým množstvím obchodních prodejců. Za písčitým pásmem volně přecházejícím v hotelovou oblast dohlédnete na hustou přírodní rezervaci pojmenovanou Hanučské lesy. Parkem vás provedou jasně značené stezky, z prvu prudké, stoupající po schodech. V korunách jasanů, jilmů, dubů, dřínu se proplétá břečťan a dokonale vytváří prostor pro příjemné procházky i za slunného počasí. Červenou stezkou dojdete k nedalekému pramenu pitné vody nazývající se Fontána sedmipočetníků. Pro milovníky trochu delších procházek se nabízí asi dvouhodinová stezka vedoucí k monastiru Aladžá. Tento klášter se nachází na vápencových skalách a nabízí k vidění otvory ve skalách, dříve obytné. Celý klášter spadá do areálu s muzeem s tématikou původních podob kláštera, nedalekých jeskyňek, zvaných katakomby a léčivý potůček vyvěrající se skály.

Nejnovější recenze Bulharsko - Zlaté Písky

Celkem: 9,2 Dovolená skvělá, protože jsme uvítali téměř závěr sezony.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená skvělá, protože jsme uvítali téměř závěr sezony. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj s balkonem a výhledem na moře čistý a hezký, uklízecí personál našim požadavkům vždy vyšel vstříc.

Strava
Pro nás pestrá, každý dne ryba, jen nám chyběl zákusek po obědě. Asi se tam tolik nemlsá.

Služby hotelu
Super.

Pláž
Pláž skoro na konci sezony vypadala liduprázdně, dva dny jsme ji měli s plavčíky a občerstvením jen pro sebe. Nepořádek mimo pláž nás ale udivil. Na pláži již byly asi 3 toalety v nepoužitelném stavu. Cesta k moři a od moře nám nevadila, vadily nám chybějící chodníky, které už dlouho nikdo neopravil.

Ludmila M., 04.10.2020, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2020
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Zlaté Písky, Hotel: Detelina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 S hotelem i službami celkem spokojenost. Zásadní slabostí byl námi zvolený čas dovolené. Po 15. září zjevně všechno v Bulharsku zavírá a...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S hotelem i službami celkem spokojenost. Zásadní slabostí byl námi zvolený čas dovolené. Po 15. září zjevně všechno v Bulharsku zavírá a nic se neděje. Bylo to vidět na barech, atrakcích, ale bohužel i na službách hotelu. Když jsme přijeli, vše fungovalo v plné kapacitě. Po odjezdu velké skupiny Bulharů se nabídka jídla smrskla na čtvrtinu a zavřel se bar u bazénu. Volitelné zájezdy popisované v nabídce zájezdu se až na jeden nekonaly. Na místě je naštěstí hromada místních nabízejících exkurze do okolních míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je čistý, ručníky měněny každý den i nám bylo nabídnuto převlečení povlečení, pokud bychom chtěli. Jak někdo zmiňoval, okolí je celkem hlučné. Ačkoliv nás nerušily okolní kluby (které byly zavřeny), ale hluk od bazénu, kde někdy Bulhaři pařili až do 3 do rána, aniž by je někdo ze zaměstnanců krotil.

Strava
V "plném" provozu hotelu je nabídka jídla rozmanitá a i když se opakovala, nuda to nebyla. Některá jídla byla trochu mdlá, ale v průměru velká spokojenost. Negativem zmíněným výše bylo omezení nabídky po tom, co odjela velká skupina hostu. Pak se nabídka smrskla na cca. 5 ne úplně nejlepších jídel.

Snack bar, který měl být k dispozici denně od 15 do 17, nebyl většinu dní k dispozici kvůli svatbě, která přijela někdy druhý den našeho pobytu. Dopolední svačina popisovaná v zájezdu se na místě nekonala.

Víno v rámci all inclusive bylo dobré, i když poslední dva dny už nebylo, pivo průměrné, koktejly velmi pitelné.

Služby hotelu
Služby hotelu standardní. Wellness jsme nezkoušeli, celkem pochybuji, že na konci sezóny něco fungovalo.

Pláž
Hotel je tak 5 minut od pláže, od hotelu vedou schody k hlavni ulici u pláže. Jen se nám několikrát stalo, že brána vedoucí ke schodům byla třeba už v 7 zavřená. Obejit to naštěstí nebyl velký problém.

Jiří T., 28.09.2020, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2020
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Zlaté Písky, Hotel: Smartline Arena Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 celkově velmi pěkná dovolená

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkově velmi pěkná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovací zařízení bylo čisté, úklid pokoje pravidelný, přístup personálu vstřícný

Strava
strava v hotelu, po stránce kvality velmi dobrá, i když několik stinných stránek se našlo. škoda je že dlouhodobou přípravou před a poté ležením v ohřívacích nádobách ztrácí na kvalitě ryby jež byly především smažené v těstíčku, těstíčko poté již rozmoklé.

jinak na aktuální epidemiologický stav byla pestrost jídla přiměřená, i ke konci sezony jí tak nelze mnoho vytknout, i když člověka někdy štvalo že například hranolky byly jen v malém množství a v posledních dnech již poté vůbec.

Služby hotelu
služby hotelu jinak velmi dobré , vstřícný přístup

Pláž
počet lidí v destinaci a na plážích k tomu že bylo těsně před koncem sezony a i jsem to očekával a bylo to příjemné, jinak v sezoně pokud nejste milovníci narvaných pláží, moře lid a poměrně drahých kompletů lehátek Nedoporučuji. pláže široké, čisté, upravené, moře čisté a teplé.

Dušan V., 28.09.2020, Datum pobytu: 14.9. - 25.9.2020
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Zlaté Písky, Hotel: Lilia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4 u moře je vždy krásně dovolená byla průměrná ale mít all inclusive tak se k moři ani nedostanem pláž byla daleko

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
u moře je vždy krásně dovolená byla průměrná ale mít all inclusive tak se k moři ani nedostanem pláž byla daleko Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel vypadal dobře, ale po tom co po nás chtěli zaplatit "zničené ručníky" otřesné děti měli barevný šampon ve spreji na vlasy, který používáme vždy na dovolené i doma a nikdy s tím nebyl problém zaplatit za ručník který používáte 4 dny.

Strava
šílené byli jsme s dětmi - bábovka u snídaně plesnivé kola šla jsem to vrátit okamžitě stahli z pultu co tam bylo a za dva dny nato se objevila vyloženě okrájená bohužel špatně tak jsem byla znovu vrátit a po informování delegáta manažerka hotelu řekla že nic takového tam nebylo - příště budu chytřejší a vyfotografuji si

Služby hotelu
hotel byl jinak čistý vše v pořádku, bazén menší ale skvělý, pokoje se uklízeli standardně každý den

Pláž
strašně daleko

Monika Váňová, 25.09.2020, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2020
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Zlaté Písky, Hotel: Perla

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 9,8 Velice pěkná dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice pěkná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nový moderní hotel, čistý.

Strava
Rozmanitost menu, tradiční i klasická kuchyně. Všeho dostatek.

Služby hotelu
Obsluha příjemná a profesionální. Někdy problém s angličtinou.

Pláž
Pláž čistá, velké vlny. Možnost koupě lehátka a slunečníku za nízkou cenu. Kousek od hotelu i free pláž. Na pláži bufety a vodní sporty.

Žaneta K., 21.09.2020, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2020
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Zlaté Písky, Hotel: Smartline Arena Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko - Zlaté Písky