Bulharsko - Albena Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Albena je dokonalým místem pro strávení dovolené na prostorných plážích a v centru přeplněném luxusem. Mezi rušnou turistickou zónou si najdete i typickou folklorní hospůdku s rybími specialitami a kebabem. Pláže jsou zde největší z celého Bulharska. Jejich rozměry opravdu předčí vaše očekávání, nekonečné množství písku rozprostřené mnohdy až do sto metrů širokých pláží. Nedaleko od pláží plných mušlí se nacházejí moderní hotely vystavěné do různorodých tvarů, exoticky korespondující s noblesně upravenými a čistými lesíky a parky. Pokud by vás omrzela nabídka vodních sportů, či projížďky na koni, můžete se vydat po krásách přírody, například do rezervace Baltata, nebo do botanické zahrady ve městě Balčik. Ve městě Balčik se nachází třetí nejdůležitější přístav Bulharska, odkud vyplouvá velké množství výletních lodí. Pro milovníky cykloturistiky je ideální blízký osmanský klášter Arat Teker.

 • Vzdálenost

  cca 1650 km

Nejnovější recenze Bulharsko - Albena

Celkem: 10 Velmi příjemná rodinná dovolená. První pobyt v Bulharsku nás velmi potěšil zejména při srovnání s Chorvatskem, Itálií i Španělskem jsou...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná rodinná dovolená. První pobyt v Bulharsku nás velmi potěšil zejména při srovnání s Chorvatskem, Itálií i Španělskem jsou zde vstřícní lidé a nechovají se povýšeně. Albena je ideláně velké středisko uprostřed přírody. V centru je i společenský ruch, ale díky umístění hotelu na vyvýšené plošině kousek mimo centrum neruší tento ruch poklidné dovolené. Rád bych zdůraznil, že se jedná o rodinný tříhvězdičkový hotel o pro cca 400 lidí a k tomu je potřeba přihlížet při výběru. My máme rádi tento typ dovolené :-) Nadměrný luxus pro nás není dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super tříhvězdičkový hotel, ve kterém se člověk může uvolnit a nemusí chodit na snídaně v obleku. Pokoje pravidelně uklízené. Měli jsme požadovaný výhled na moře a stálo to za to. Hotel je dostatečně daleko od moře v borovém háji, a díky tomu zde neotravovali rackové. K pláži to je cca 400 m a ještě po jezdících schodem - zdejší rarita :-) Pokoje jsou dostatečně velké. Nové postele pro dospělé - rozkládací gauč pro dítě do 12 let. Klimatizace na každém pokoji s vlastní regulací.

Strava
Bohatá strava balkánského stylu. U oběda i večeře byl dostatečný výběr masa - vepřové, kuřecí, mleté. Vždy byly i dvě polévky. Hodně sladkého - "buchty", ovoce, různé druhy jogurtů, zelenina, různé druhy medu. Pití bylo nealko točené nebo na baru z postmixu pepsi, fanta, tonic, dále místní pivo, víno bílé a červené. Jídlo a pití bylo na různých barech po areálu i v průběhu dne včetně zmrzliny. Jeden bar je i přes poledne i přímo na pláži. Vše all inclusiv. Snídaně velmi bohaté od slaného po sladké.

Služby hotelu
Hotel nabízel bohaté vyžití pro rodinou dovolenou - 6 různě hlubokých bazénů s barem uprostřed, velká jídelna s klimatizací, každý večer byli akce pro děti a později i pro dospělé, přes den zejména v bazénu a v okolí animace pro děti a dospělé, soutěže, wifi v hotelové hale zdarma, pořádající CK byla každý den na hotelu a organizovala výlety.

Pláž
Pláž velká písečná s lehátky a deštníkem zdarma pro hotelové hosty (vyhrazená pláž). Postupný vstup do moře - vhodné i pro malé děti. Na pláži jsou plavčíci. Jsou zde i vlny, takže si člověk užije i skákání do vln. Ideální místo pro šnorchlování a hledání mušliček. Moře není tak slané jako jinde a nepálí oči.

Martin T., 12.12.2018, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Orchidea

Byla tato recenze užitečná? Ano (17) Ne (0)

Celkem: 7,6 S dovolenou jsme celkově byli moc spokojeni. Každý večer najdete spoustu vyžití v místních ulicích (do 23:00 Albena naplno žije -hlasitá...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme celkově byli moc spokojeni. Každý večer najdete spoustu vyžití v místních ulicích (do 23:00 Albena naplno žije -hlasitá muzika, kolotoče) nebo klid u pláže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly připraveny a zařízeny hezky. V průběhu týdne byly každý den měněny ručníky a vynášeny odpadky, avšak jinak pokoje uklízeny nebyly.

Strava
Jídlo v hotelu bylo velmi chutné. Některé pokrmy se v průběhu dovolené často opakovali, nicméně pokaždé byl dostatečný výběr.

Snídaně - pečivo, šunky/sýry, ovoce zelenina, palačinky, vajíčka (vařená/míchaná), a spousta dalších věcí

Obědy/večeře - polévky, pečivo, ovoce/zelenina, saláty, pravidelně mleté maso(na různé způsoby)/kuřecí/vepřové/ryby, přílohy byly trochu slabší-nejvíc se jedly hranolky, dále rýže, brambory, těstoviny.

Součástí obědů a večeří bylo grilování/vaření na terase - ryby, vepřové, kousky kuřete, rizoto/těstoviny s mořskými plody/masem.

Služby hotelu
Velmi kladně hodnotím práci animátorů, kteří každý den tvořili zábavu pro děti i dospělé, ať už u bazénu či večer ve společenské místnosti, kdy každý den probíhala dětská diskotéka a různé hry.

Služby All inclusive v hotelu byly dostačující. Vzhledem k velkému množství jídla u snídaní/obědů/večeří jsme ani příliš nevyužívali možnost svačin v průběhu dne.

Pláž
Pláž byla dostupná přes zahradu hotelu, která byla hezky udržovaná. Na pláži je dostatečné množství lehátek se slunečníky, akorát si někteří hosté chodili zabírat místa již ráno a tak po snídani již člověk ležel dále od moře (5+ řada).

Vstup do vody je velmi pozvolný, kdy i u bójky se dospělý postaví. Pláž je tedy vhodná pro děti. Dno je písečné a voda je čistá, při přílivu se místy vyskytují řasy.

V moři se občasně vyskytují medúzy (velikost v závislosti na ročním období). Během naší dovolené měly velikost cca fotbalového míče. Nicméně nikoho jsme za celou dovolenou neviděli, že by jimi byl popálen, většinou je spíše pozorovali.

Kateřina L., 27.10.2018, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Laguna Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (9) Ne (0)

Celkem: 6,8 Super.

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj hezký, čistý. Každý den uklizeno, nové ručníky.

Strava
Spousta zeleniny, ovoce a spooousta mletého masa. Na "lepší" jídlo, jako byly steaky a podobně se čekala fronta. Někdy byl problém si zabrat stůl i pro dva. Na tu hromadu turistů bych očekávala větší jídelnu. Jídla se dost opakovala nebo měla podobné složení. Gurmánský zážitek nečekejte, ale hlady taky neumřete.

Služby hotelu
Personál příjemný, usměvavý, ochotný.

Pláž
Pláž čistá, dostupnost bez problému. Lehátka na pláži v ceně a v dostatečném počtu pro všechny návštěvníky hotelu.

Monika M., 09.10.2018, Datum pobytu: 24.8. - 4.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Mura

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 4,6 dovolena krasna i misto super az na stravovani v hotelu.Jeden den jsem ze synem zvracela protoze jsme snedli zaparene testoviny jak jsme...

 • 5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
dovolena krasna i misto super az na stravovani v hotelu.Jeden den jsem ze synem zvracela protoze jsme snedli zaparene testoviny jak jsme pak zjistili a nebyli jsme sami bylo nas tam hodne.Jidlo bylo obcas zkazene takze jsme se bali cokoliv jist. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani takovy normalni cisty hotel

Strava
hrozna nikdy vice.Zkazene jidlo a opakujici se vazne hrozne

Služby hotelu
nic od hotelu jsme extra nepotrebovali,ale byli vsichni ochotni a mily.

Pláž
plaz super,cista,lehatko jsme meli k dispozici vzdy

Petra S., 01.10.2018, Datum pobytu: 1.9. - 12.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Orchidea

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko - Albena