Bulharsko - Albena Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Albena je dokonalým místem pro strávení dovolené na prostorných plážích a v centru přeplněném luxusem. Mezi rušnou turistickou zónou si najdete i typickou folklorní hospůdku s rybími specialitami a kebabem. Pláže jsou zde největší z celého Bulharska. Jejich rozměry opravdu předčí vaše očekávání, nekonečné množství písku rozprostřené mnohdy až do sto metrů širokých pláží. Nedaleko od pláží plných mušlí se nacházejí moderní hotely vystavěné do různorodých tvarů, exoticky korespondující s noblesně upravenými a čistými lesíky a parky. Pokud by vás omrzela nabídka vodních sportů, či projížďky na koni, můžete se vydat po krásách přírody, například do rezervace Baltata, nebo do botanické zahrady ve městě Balčik. Ve městě Balčik se nachází třetí nejdůležitější přístav Bulharska, odkud vyplouvá velké množství výletních lodí. Pro milovníky cykloturistiky je ideální blízký osmanský klášter Arat Teker.

 • Vzdálenost

  cca 1650 km

Nejnovější recenze Bulharsko - Albena

Celkem: 7,4 Vrátila jsem se do Albeny po 44 letech! Téměř nic jsem tam už nepoznala, vše se změnilo k lepšímu.Škoda jen toho chladného počasí, ale to...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vrátila jsem se do Albeny po 44 letech! Téměř nic jsem tam už nepoznala, vše se změnilo k lepšímu.Škoda jen toho chladného počasí, ale to jsem vyvažovala turistikou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Podrobnosti k ubytování uvádím níže.

Strava
Strava a výběr velmi dobrý, nemám připomínek.

Služby hotelu
Zvláště chci ocenit práci delegátky, která se mě s velkou ochotou věnovala.Zorganizovala hned první den mé přestěhování do lepšího, slunečného pokoje. První pokoj byl velmi tmavý a studený. Pak mě velmi pomohla při zpáteční cestě na letišti, měla jsem problém s návratovým dokumentem. Delegátce patří můj velký dík!

Pláž
Bylo by vše O.K., bohužel počasí se během mé dovolené vůbec nevyvedlo. Bylo sice slunečno a oblačno bez deště, ale velmi chladný vítr, pro veliké vlny zákaz koupání, také v noci velmi chladno.

Eva Rampová, 14.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Mura Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Pěkná dovolená,splnila naše očekávání

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená,splnila naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobře vybavený pokoj včetně TV,ledničky,malé kuchyňky s dvouplotýnkou,dřezem,varnou konvicí,nádobím,sklem,velké dvoulůžko,jako přistýlka palandy,dostatek úložných prostor,klimatizace s DO,trochu stísněný přístup na balkon mezi postelí a skříňkami,ale s výhledem na moře,na balkoně židličky,stolek,sušák na prádlo,prostě vše co člověk potřebuje.Jednalo se o pokoj č.415

Strava
Měli jsme polopenzi(ještě že jsem zrušil plnou penzi,to bychom celý den jenom jedli),na jídlo jsme docházeli do 50 m vzdálené restaurace.Restaurace prostorná,čistá,posezení i na terase,obrovský výběr jídla který se každý den obměňoval,výběr příloh,salátů,zákusků,nealko nápoje,pivo,zmrzlina,víno,vše v ceně pol.penze.Ve městě spousta pizzérií,restaurací.

Služby hotelu
Personál vcelku příjenmý,při ubytování jsme zjistily že nefunguje lednička ,po nahlášení na recepci ,když jsme se po 3 hodinách vrátily z pláže byla vyměněna za funkční,jinak jsme využily směnárnu na recepci,slušný kurz-100 eur=190 lev.Před hotelem 3 bazény s různou hloubkou,čisté,udržované.Trochu pokulhávala činnost uklízečky,sice převlékla 1xza pobyt postele,průběžně měnila ručníky ale vytírání se příliš nevěnovala a na skříních vrstva prachu.

Pláž
Pláž čistá,uklizená,stejně jako okolí hotelu,jemný písek s velmi pozvolný vstup do moře,moře čisté,teplé,pouze při větších vlnám trochu řas-žádná tragédie,dostatek lehátek i slunečníků (měli jsme je v ceně)-kontroly i 2x denně,ale stačí říci jméno hotelu a OK.Plavčík-starší pán,příjemný ale ostražitý hlavně na děti,bylo vidět že má vše pod kontrolou.Vodní sporty:skůtry-70 lev-20 min,šlapadlo -20 lev-1 hod,banán,kruh tažený za člunem,padák za člunem jsme nevyužily.Projížďka lodí-10 lev dospělý,6ljev dítě.Osazenstvo pláže:Rusové,Rumuni,Bulhaři,Čechů pomálu

Jiří Brabec, 10.09.2021, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Kaliopa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 9,4 Skvělá dovolená, příjemný personál, pláž hned u hotelu.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, příjemný personál, pláž hned u hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, klimatizovaný. Každý den čisté ručníky a osušky, při týdenním pobytu v polovině výměna povlečení. Každý den pokoj zametený od písku a vytřený, umytá koupelna.

Strava
Jídlo chuťově výborné, pestrý výběr, skvělá místní čerstvá zelenina a ovoce.

Služby hotelu
Velmi příjemný a ochotný personál, animátoři neustále informovali o různých akcích pro děti i dospělé.

Pláž
Písčitá pláž s možností sbírání mušliček, spousta vodních aktivit v nabídce. Lehátka vždy volná, čistá a plně funkční. Pláž denně upravována rolbou, aby druhý den ráno byla připravena.

Moře čisté.

Jindřiška H., 06.09.2021, Datum pobytu: 27.8. - 3.9.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Kaliakra Mare (ex. Club Dobrotiza)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 3,6 Tento hotel jsme si vybrali u CK hotel pro děti. V HOTELU LAGUNA BEACH VŠAK DĚTSKÝ klub NEPŮSOBIL. NA RECEPCI JSME POUZE OBDRŽELI OBÁLKU...

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel jsme si vybrali u CK hotel pro děti. V HOTELU LAGUNA BEACH VŠAK DĚTSKÝ klub NEPŮSOBIL. NA RECEPCI JSME POUZE OBDRŽELI OBÁLKU S INFORMACÍ, ŽE KLUB A ANIMACE JSOU VE VEDLEJŠÍM HOTELU. Delegátka nemá klub v kompetenci, pouze přesně „ví“ , že je to přece jen tři a půl minuty vedle, tak o co nám jde …. místo klientů vybraného klubového hotelu jsme byli druhořadými „klienty“ k obsazení nekvalitních pokojů v hotelu, který fakticky klubovým hotelem není a ani není pro děti úplně vhodný. Dokonce jsme ani nebyli přivezeni autobusem až k hotelu, ale museli jsme dojít s malými dětmi e zavazadly od určené křižovatky ( při odvozu totéž ), přičemž s francouzskými klienty autobusy běžně k hotelu zajížděly. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj „Standard“: malý, bez věšákové stěny, zanedbaný, nábytek starý a rozpadá se, na čalounění skvrny, v koupelně plíseň a mokrá podlaha od uvolněné záchodové mísy. Postel úzká jen 140 cm, nepohodlná a pro dva nedostačující. Pokojový servis v pořádku, pravidelný úklid i výměna ručníků a ložního prádla.

Strava
Jídlo lepší průměr, kvalita nevyrovnaná : část v pořádku a chutná, část nedostatečně tepelně upravená, nepřiměřeně ostrá nebo naopak naprosto bez chuti. Denní snack nevyhovující, omezen pouze na sladká jídla. Bar na pláži není využíván, ani z lehátek na pláži se nevyplatí tam chodit: v rámci all inclusiv pouze kelímky cca 1,5 dcl nápoje, celá láhev se hradí, místo k sezení není.

Služby hotelu
Check in byl nepříjemný a konfliktní: důsledná snaha recepční odsunout ubytování i vydání náramků pro čerpání služeb až na 15,00. Klienti francouzské CK ubytováváni přednostně, prakticky okamžitě po příjezdu. Bazén relativně velký, ale tím i odpoledne studený. Dětský bazén s atrakcemi je nepoužitelný. Voda je pro děti nebezpečně ledová, takže je soustavně opuštěný a nevyužíván. Personál většinou ochotný. Jedná se o „domovský“ hotel francouzské cestovní kanceláře a tomu odpovídá charakter i režim hotelu, animace a přístup ke klientele.

Pláž
Moře standardně nespolehlivé, ke koupání 2 dny, 2 dny velké vlny, 2 dny znemožňovalo koupání množství malých štípajících korýšů.

Anonym, 02.09.2021, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Laguna Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 10 Byla to krásná dovolená ,vše ok

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to krásná dovolená ,vše ok Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo požadavkům ,vše ok

Strava
Dostatek všeho ,zmrzlina ,ovoce prostě vše

Služby hotelu
Vše ok

Pláž
Krásná,čistá ,lehátka i slunečníky na pláži ,vše ok

Marie Lišková, 30.08.2021, Datum pobytu: 17.8. - 27.8.2021
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Malibu

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

9 fotografií

Všechny recenze Bulharsko - Albena