Bulharsko - Albena Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Albena je dokonalým místem pro strávení dovolené na prostorných plážích a v centru přeplněném luxusem. Mezi rušnou turistickou zónou si najdete i typickou folklorní hospůdku s rybími specialitami a kebabem. Pláže jsou zde největší z celého Bulharska. Jejich rozměry opravdu předčí vaše očekávání, nekonečné množství písku rozprostřené mnohdy až do sto metrů širokých pláží. Nedaleko od pláží plných mušlí se nacházejí moderní hotely vystavěné do různorodých tvarů, exoticky korespondující s noblesně upravenými a čistými lesíky a parky. Pokud by vás omrzela nabídka vodních sportů, či projížďky na koni, můžete se vydat po krásách přírody, například do rezervace Baltata, nebo do botanické zahrady ve městě Balčik. Ve městě Balčik se nachází třetí nejdůležitější přístav Bulharska, odkud vyplouvá velké množství výletních lodí. Pro milovníky cykloturistiky je ideální blízký osmanský klášter Arat Teker.

 • Vzdálenost

  cca 1650 km

Nejnovější recenze Bulharsko - Albena

Celkem: 9,6 Super, využila bych znovu.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super, využila bych znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprosto vyhovující, čisté, ubytováni jsme byli ihned po příjezdu - 09.45 hodin. Pravidelný úklid, podle potřeby měněné ručníky, levandulové hygienické prostředky, na pokoji varná konvice a lednička.

Strava
Velký výběr, slávky, dostatek ovoce a zeleniny, super. Jen káva velmi slabá, ale i to se dá vychytat.

Služby hotelu
Příjemné, milé a ochotné vystupování.

Pláž
Vzhledem k začátku sezóny relativně málo lidí. Čistá pláž, dostatek lehátek a slunečníků.

Margita B., 12.06.2019, Datum pobytu: 1.6. - 8.6.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Mura

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Dovolená byla krásná,hotel v hezké lokalitě.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla krásná,hotel v hezké lokalitě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje velké,čisté,jen menší problém v koupelně kde pořád mírně vytékala voda na podlahu.

Strava
Jídlo moc dobré,pestrý výběr ve velkém množství.Maximální spokojenost.

Služby hotelu
Na velmi dobré úrovni.Spokojenost.

Pláž
Pláž dostupná,čistá,dostatek lehátek i slunečníků.

Petr Pavlín, 11.06.2019, Datum pobytu: 1.6. - 8.6.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Laguna Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Maximální spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 11.06.2019, Datum pobytu: 1.6. - 8.6.2019
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Mura

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Velmi příjemná rodinná dovolená. První pobyt v Bulharsku nás velmi potěšil zejména při srovnání s Chorvatskem, Itálií i Španělskem jsou...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná rodinná dovolená. První pobyt v Bulharsku nás velmi potěšil zejména při srovnání s Chorvatskem, Itálií i Španělskem jsou zde vstřícní lidé a nechovají se povýšeně. Albena je ideláně velké středisko uprostřed přírody. V centru je i společenský ruch, ale díky umístění hotelu na vyvýšené plošině kousek mimo centrum neruší tento ruch poklidné dovolené. Rád bych zdůraznil, že se jedná o rodinný tříhvězdičkový hotel o pro cca 400 lidí a k tomu je potřeba přihlížet při výběru. My máme rádi tento typ dovolené :-) Nadměrný luxus pro nás není dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super tříhvězdičkový hotel, ve kterém se člověk může uvolnit a nemusí chodit na snídaně v obleku. Pokoje pravidelně uklízené. Měli jsme požadovaný výhled na moře a stálo to za to. Hotel je dostatečně daleko od moře v borovém háji, a díky tomu zde neotravovali rackové. K pláži to je cca 400 m a ještě po jezdících schodem - zdejší rarita :-) Pokoje jsou dostatečně velké. Nové postele pro dospělé - rozkládací gauč pro dítě do 12 let. Klimatizace na každém pokoji s vlastní regulací.

Strava
Bohatá strava balkánského stylu. U oběda i večeře byl dostatečný výběr masa - vepřové, kuřecí, mleté. Vždy byly i dvě polévky. Hodně sladkého - "buchty", ovoce, různé druhy jogurtů, zelenina, různé druhy medu. Pití bylo nealko točené nebo na baru z postmixu pepsi, fanta, tonic, dále místní pivo, víno bílé a červené. Jídlo a pití bylo na různých barech po areálu i v průběhu dne včetně zmrzliny. Jeden bar je i přes poledne i přímo na pláži. Vše all inclusiv. Snídaně velmi bohaté od slaného po sladké.

Služby hotelu
Hotel nabízel bohaté vyžití pro rodinou dovolenou - 6 různě hlubokých bazénů s barem uprostřed, velká jídelna s klimatizací, každý večer byli akce pro děti a později i pro dospělé, přes den zejména v bazénu a v okolí animace pro děti a dospělé, soutěže, wifi v hotelové hale zdarma, pořádající CK byla každý den na hotelu a organizovala výlety.

Pláž
Pláž velká písečná s lehátky a deštníkem zdarma pro hotelové hosty (vyhrazená pláž). Postupný vstup do moře - vhodné i pro malé děti. Na pláži jsou plavčíci. Jsou zde i vlny, takže si člověk užije i skákání do vln. Ideální místo pro šnorchlování a hledání mušliček. Moře není tak slané jako jinde a nepálí oči.

Martin T., 12.12.2018, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel: Orchidea

Byla tato recenze užitečná? Ano (23) Ne (2)

Všechny recenze Bulharsko - Albena